Şimdi Ara

Faturası 150 tlyi geçene indirim (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
22
Favori
38.527
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • usta bence şu anda 2 ay ücretsiz fatura %8 indirimden daha karlı ama tabi bu benim şahsi fikrim.
  • nihattr kullanıcısına yanıt
    Çok pardon baya uzun süre sonra gelen bir cevap ancak nasıl bir zihniyettir çözmek zor. Ülke gelişmemezlikten falan bahsetmişsiniz altta da. Bu düşünceden dolayı gelişmez ülke. İmalathaneler, büyük şirketler, bakkallar veya çevrenizdeki bir çok dükkan. Piyasayı bunlar belirler. Ülkede üretim ne kadar çok olursa dışa bağımlılık o kadar azalır. Ama elektrik kullandıkça daha pahalı olursa millet üretimi neyle yapacak? Makinelerin yerine insan gücü (Basit 1 makine yerine 3 insan eşşek gibi çalışır artık), ışık ihtiyacı içinse mumlar yakarız her tarafa hintliler gibi, sıcak su ihtiyacı olan imalathanelerde artık ısıtır suyu kazanlarda vs. Tebrik ediyorum harika. Köstek ve boş herifler sizi. Mesleğinizi merak ettim açıkçası. Yazık gerçekten yazık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knascy

Çok pardon baya uzun süre sonra gelen bir cevap ancak nasıl bir zihniyettir çözmek zor. Ülke gelişmemezlikten falan bahsetmişsiniz altta da. Bu düşünceden dolayı gelişmez ülke. İmalathaneler, büyük şirketler, bakkallar veya çevrenizdeki bir çok dükkan. Piyasayı bunlar belirler. Ülkede üretim ne kadar çok olursa dışa bağımlılık o kadar azalır. Ama elektrik kullandıkça daha pahalı olursa millet üretimi neyle yapacak? Makinelerin yerine insan gücü (Basit 1 makine yerine 3 insan eşşek gibi çalışır artık), ışık ihtiyacı içinse mumlar yakarız her tarafa hintliler gibi, sıcak su ihtiyacı olan imalathanelerde artık ısıtır suyu kazanlarda vs. Tebrik ediyorum harika. Köstek ve boş herifler sizi. Mesleğinizi merak ettim açıkçası. Yazık gerçekten yazık.

Hakaret etmeden önce mesajımı iyi okusaydınız. Evlerden bahsetmişim. Siz hemen imalathane, dükkan vs. ayaklanmışsınız. Önce okur-yazar olmak önemli tabi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• nihattr kullanıcısına yanıt
    İşyerleri ayrı tutulsun yazmamışsınız veya o mânâya getiren bi kelime kullanmamışsınız?
  • knascy K kullanıcısına yanıt
    "İşyerlerini bilmem" demişim. Bilmediğim şey hakkında yorum neden yapayım?

• Aylik faturasi 100tl yi gecen evleri merak ediyorum. Nasil bu kadar tuketilebilir diye. Veya evde 8-10 kisi mi yasiyor. Cok ciddiyim. Bence bu tur aileler indirim pesinde kosacagina aliskanliklari ve evdeki cok sarfiyat yapan aletlerden kurtulsalar daha buyuk indirim olur. Bizim eve son zamlarla 80tl uzerini hic gormedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görevli tedarik şirketlerinin St limitinin altında kalanlardan st geçiş sürecinde teminat talep edilebilmelerine kapı açan madde yeni tüketici hizmetleri yönetmeliği ile kaldırılmıştır.
  • ROTAHABER - Elektrikte tedarikçi değiştirme dönemi Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nın Serbest Tüketici limitlerini 2001 yılından itibaren kademeli olarak düşürmesiyle birlikte başladı. EPDK'nın 2014 yılında almış olduğu kararla bu limit aylık 135 TL ve üzeri elektrik faturası olan herkesi kapsadı ve böylece yaklaşık 1 milyon kişi tedarikçisini değiştirerek daha Ucuz Elektrik kullanma hakkını kazandı. Piyasanın serbestleşmesiyle birlikte elektrik tedarikçileri ise müşteri kapma yarışına girdi ve serbest tüketicilere birbirinden avantajlı İndirimli Elektrik tarifeleri sunmaya başladı.

Hızlı büyüyen sektörde farklı tedarikçileri araştırmanıza gerek kalmadan, Türkiye’nin en büyük ve en prestijli elektrik tedarikçilerinin tekliflerine artık tek bir adresten anında ulaşabilirsiniz. Üstelik piyasadaki çoğu tedarikçi tarafından zorunlu olarak talep edilen evraklarla uğraşmadan en güvenilir elektrik tedarikçilerinin ucuz elektrik tarifelerini anında karşılaştırıp, saniyeler içinde internetten elektrik tedarikçinizi değiştirebilirsiniz.

Tüm tüketicileri hızlı ve güvenilir bir şekilde en cazip elektrik tarifeleri ile buluşturma hedefiyle kurulan CazipEnerji.com ’a girdikten sonra il ve abone grubu seçiminizi yapmanız ve mevcut elektrik fatura bilgilerinizi girmeniz yeterli. Bu bilgileri girdikten sonra Türkiye’nin en prestijli elektrik tedarikçilerinin teklifleri sistem tarafından otomatik olarak hazırlanıyor, her bir teklif için tüm detaylar ve yıllık toplam tasarruf bilgileri anında aktarılıyor. Tüketiciler bu teklifler arasından kendileri için en cazip olanı seçiyor, bilgilerini giriyor ve kendi seçmiş olduğu tedarikçiye geçişini saniyeler içinde sonlandırıyor.

Türkiye’nin ilk internetten elektrik tedarikçisi karşılaştırma ve değiştirme servisi olma özelliğini taşıyan CazipEnerji.com sayesinde tüketiciler, teknolojinin vermiş olduğu avantajı kullanarak bayi/aracı maliyeti olmadan en cazip elektrik tarifelerine kolayca geçiş yapabiliyor. Sistemde birçok tedarikçi şirketin teklifleri karşılaştırıldığından tüketiciler bir başka yerden teklif alma gereği duymadan güvenle tedarikçisini değiştirebiliyor.

Konuyu operatörler arasında numara taşımaya benzeten sektör uzmanları, “Milyonlarca müşteriye en ucuz fiyatları verebilmek için elektrik tedarikçilerinin masraflarını en aza indirmesi gerekir, bu da ancak internet sayesinde mümkün olabilir. Türkiye'nin en büyük elektrik tedarikçilerinin aynı portalda buluşuyor olması hem satış/pazarlama maliyetlerinin düşmesine hem de tüketicilerin güvenle elektrik tedarikçilerin değiştirebilmelerine imkan sağlıyor. Bu şekilde de tüketiciler en ucuz elektrik tarifelerine geçiş yapabiliyor." şeklinde konuşuyor.

KAYNAK: ROTAHABER

• Haber güzel, daha önceden belirttiğim gibi cazip enerji'den Ucuz Elektrik tarifelerine geçiş yapmıştım. Aynı haberde yazdığı gibi geçtim. Elektrik dağıtım şirketinden de teminatımı geri aldım. Yalnız bahsedildiği gibi 2 fatura kadar vermediler. Belki bir fatura tutarına yakın bir meblağ iade ettiler bana güvence bedeli geri ödemesi olarak.
  • Bir iki tane blog buldum ben bu konuyla alkaklı. Güzel bilgiler veriyor, okuması zevkli;

Ucuz Elektrik Tarifeleri
    Elektrik Tarifeleri
  • mersin için enerjisa net (fatura tutarından) %5 indirim + sabit fiyat garantisi verdi 1 yıllık taahhüt karşılığı. teminat sormadım.
  • Ardaceyhan A kullanıcısına yanıt
    Bu siteyi ben inceledim Aksa Filan var ama anlamadım nasıl yapacaz bu işi. Baya tasarruf çıkarıyo doğru mu? Deneyip kullanan varsa memnun oldunuz mu?
  • Hocam sitenin haberini forumda paylaşana kadar bir teklif alsaydınız ya. bot olmadığınızı düşünerekten cevap veriyorum.

Evet kullandım denedim beğendim hatta bugün kayın validemin fethiye'de işlettiği otel için teklif alacaktım. Malum elektrik fiyatları zamlandı.

Giriniz siteye, elektrik faturanızı yazınız sonrasında adımları takip ediniz. Tedarikçilerin fiyatları çıkacak, oradan bakın kim ne fiyat veriyor, en ucuz olanı seçin (herhalde en ucuz olanı seçeceksiniz, pahallı olanlar neden fiyat koyar anlamış değilim) sonrasında da bilgilerinizi doldurun tedarikçinizi değiştirin. 40 saat uğraşacak birşey yok kolay bir olay, ben geçeli çok oldu, hiçbir sıkıntı görmedim. 2 ayrı cazip enerji firması ile sözleşmem var, ikisi de gayet iyi hiçbir sorun yok. Yardımcı olmak adına;

bu sayfalardan Elektrik Faturası Hesaplama yapabilirsiniz. Hesaplama yapmak için kendi bilgilerinizi girip devam et demeniz gerekiyor.

• sonuç ne oldu arkadaşlar en fazla indirimi kim yapıyor? bir de 2015de serbest tüketici olma koşulu olan 133 TL nin kaldırılması ya da 70-75 liraya çekilmesi muhabbeti vardı, bu limitin aşağıya çekilmesi durumunda elektrik firmaları daha fazla indirim yapar mı acaba? sözleşme için yılbaşını beklemek mantıklı olur mu sizce?
  • Ben bir yıldır uygulamayı kullanıyorum memnunum

Yalnız faturanız 100-150 arası ise başvurun ben ve babamgilinki bu aralıkta idi başvurduk kabul oldu.

Hatta benim faturalar artık 50 tl geliyor.

Arada uyarı bile alıyorum epdk tarafından faturalarınız incelenecektir diye sordum bi önemi yokmuş en kötü yıl sonu uygulamadan çıkartılırmışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1403

Ben bir yıldır uygulamayı kullanıyorum memnunum

Yalnız faturanız 100-150 arası ise başvurun ben ve babamgilinki bu aralıkta idi başvurduk kabul oldu.

Hatta benim faturalar artık 50 tl geliyor.

Arada uyarı bile alıyorum epdk tarafından faturalarınız incelenecektir diye sordum bi önemi yokmuş en kötü yıl sonu uygulamadan çıkartılırmışım.

Arkadasim 100 tl uzerine nasil indirim aldiniz

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 15 Ocak 2021; 17:25:10 >
  • Yok mu

• Her ay 95 gelen fatura bu ay 147 geldi

• Aesaş (Enerjisa) satış ekipleri stand açarak, sınırın 130TL'den 50TL'ye indiğini, faturanız 50TL üzerindeyse 1 yıllık kalma taahhüdü vermeniz durumunda %5 indirim yaptıklarını ve bir yıl boyunca gelebilecek 4 zamdan muaf tuttuklarını belirtiyorlar. Ancak bu bilgi websitelerinde yer almıyor. Çağrı merkezini arayınca 50TL'ye düşmesinin beklendiği için ön talep alındığını, 50TL'ye düşmez ise taahhüt girişlerinin sisteme yapılmayacağını belirtiyorlar. Satış ekipleri 50TL olacağını kesin dille söylüyorlar. Hatta birim fiyatın 0,27'den 0,21'e düşeceğini belirtiyorlar.

Bilginize
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.