Şimdi Ara

FATURA KESİLMEDİĞİ İÇİN ÖTV ZAM MAĞDURLARI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
101
Cevap
4
Favori
11.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mithrandir24

Hocam perşembenin geleceği çarşambadan belliydi ama. Biraz geç kalmışsınız sanırım, çünkü bu ötv zammı meselesi 1 aydır konuşuluyordu. Ama sizi yanlış yönlendirmiş olabilirler bekle biraz daha diye. Bana acele etme dur diyenler de çoktu ben ötv ve zam kelimelerini bir arada duyunca koştum aldım hemen. 1 ay önce aldığım araç şuan 7 bin tl daha pahalı

Sağlık olsun gerçekten yazık olmuş paranıza aynı araç aynı donanım aynı vs vs herşey aynı ama daha pahalı, işin özeti budur yani

hocam aslında 2.el v40 bakıyordum tam alma arefesinde sorun cıktı vazgectık, bende aralık basında gelır dıye beklıyorum bir yandan da sureklı bakıyorum fln, tabi bu esnada ocak ayından beri de seat ateca bekledim hatta ilk alanlardan birisi olacaktım ancak atecanın yanlış fiyat politkası ve arac olmaması vs.. yani birden fazla parametre yüzünden bu duruma geldim, kısaca benim durumum şansızlık ötesi.

• konuyla ilgili naber var , sözleşmesi yapılan ve parası ödenen arac ıçin fark ödememek gerekıyormuşhttp://www.gazetevatan.com/-sozlesmesi-imzalanan-otomobil-icin-otv-farki-uygulanamaz--1012105-ekonomi/
  • kapora geri alınabilecekse neden veriliyor o zaman ?
  • Beni az önce firmadan arayıp Özür dilediler sorunum halloldu. Bir iki güne aracı teslim edecekler. Bilinçli tüketici olmasak vay başımıza gelenler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Themiskıs

Beni az önce firmadan arayıp Özür dilediler sorunum halloldu. Bir iki güne aracı teslim edecekler. Bilinçli tüketici olmasak vay başımıza gelenler

hocam hayırlı olsun, darısı bızımde basımıza, hangı firmaydı acaba
  • ogameci kullanıcısına yanıt
    Hocam bunlar tefeci değiller tabiki kaporanızı geri alabilirsiniz. Kapora vermeniz sadece aracın size ayırtılmasını sağlıyor. Bir nevi rezervasyon yaptırıyorsunuz gibi düşünün. Ancak bu gibi ekstrem durumlarda veya bazı aksiliklerde paranızı geri alabilmeniz mümkün elbette.
  • Ankara'da bir bayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai

• quote:

Orijinalden alıntı: Themiskıs

Hyundai

hocam bizler de bekliyoruz bakalım, kazasız belasız sürüşler bu arada.
  • Bu haber çok yerinde oldu. Miktara bakıp 3tl nin altında kalanlar için hakem heyetine, üstü için tüketici mahkemesine gidilebilir

• Mb tedarikten kaynaklı c180 1.6 cgi sıkıntısı vardı, 1.8 cgi ın vergisiyle arasındaki farkı daimler karşılamıştı. Büyük ihtimalle böyle birşeyler olur bazı üreticilerde. Ötv arttırımı çok etkilemez diyen bilim sanayi ve teknoloji bakanına şükranlarınızı iletin bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Proformo var benim elimde. Birde imza atmıştım ama sözleşme mi değil mi anlayamadığım bir belgeydi. Ama miktar yazıyordu. Yanlız bunlar paranın tamamını göndermeden 1 hafta önceydi daha sonra perşeme paranın hepsini gönderdim cuma ötv geldi. Şimdi bu habere göre napmam lazım opel hala fiyat listeside açıklamadı ! Ödeyecekmiyim ben bu haksız parayı

• cboy60 kullanıcısına yanıt
    Tabiki ödemeyeceksin.

- Proforma fatura kağıt parçasıdır, blok not kağıdına da fiyat teklifi hazırlasaydı kanune aynı geçerliliği olurdu, SIFIR!
    Perşembe günü peşin ödeme yaptıysan ödemeyi de arayıp muhasebe ile teyitleştiysen o gün sana kapalı fatura kesmeleri gerekiyordu. Kesmeyip sonraki güne bıraktılarsa ötv zammını da onlar karşılayacaklar.

Paranın tamamnı geri alabilirsin fakat ben olsam eğer çok avantajlıysa veya araban yoksa gider diretirdim.
    5 Kuruş fazla ödeme de yapmazdım.

Mesai saati içinde para hesabına geçecek ama beyefendiler hanfendiler o faturayı kesmeyecekler öyle mi?

NOT: Sorsaydınız Cuma Sabahından sonra fatura kesmişler mi? Yada cuma günü için fatura ayırmışlar mı? Kesmedilerse geriye dönük Perşembe günü için kesebilirler.

Adım gibi eminim kendileri veya tanıdık galeriler için cuma sabahından baya bir faturayı boş bırakmışlardır.

• Aşağıda bir haber var.

http://www.memurlar.net/haber/628616/

Sözleşmesi imzalanan otomobil için ÖTV farkı uygulanamaz'
    Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Ağaoğlu, 25 Kasım'dan önce anlaşılan fiyat üzerinden sözleşme imzalanan otomobillere ÖTV farkının uygulanamayacağını, bu şekilde fark ödemiş tüketicilerin bu miktarın iadesini talep edebileceklerini söyledi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

Tabiki ödemeyeceksin.

- Proforma fatura kağıt parçasıdır, blok not kağıdına da fiyat teklifi hazırlasaydı kanune aynı geçerliliği olurdu, SIFIR!
    Perşembe günü peşin ödeme yaptıysan ödemeyi de arayıp muhasebe ile teyitleştiysen o gün sana kapalı fatura kesmeleri gerekiyordu. Kesmeyip sonraki güne bıraktılarsa ötv zammını da onlar karşılayacaklar.

Paranın tamamnı geri alabilirsin fakat ben olsam eğer çok avantajlıysa veya araban yoksa gider diretirdim.

Mesai saati içinde para hesabına geçecek ama beyefendiler hanfendiler o faturayı kesmeyecekler öyle mi?

NOT: Sorsaydınız Cuma Sabahından sonra fatura kesmişler mi? Yada cuma günü için fatura ayırmışlar mı? Kesmedilerse geriye dönük Perşembe günü için kesebilirler.

Adım gibi eminim kendileri veya tanıdık galeriler için cuma sabahından baya bir faturayı boş bırakmışlardır.

Hocam gelde bunu bu adamlara anlat ! Bıktım şu işten 2 bin verip kurtulayım diyorum inan zoruma gidiyor. Proformo desem biliyorum bi kılıf uydurcaklar elim ayağım dolandı artık. Yazık günah. Bir belge imzaladım ben bi imzanızı alıcam dedi fiyat yazan bir belgeydi. O sözleşme ise şahsen bir hukuki hakkım oluşabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

quote:

Tabiki ödemeyeceksin.

Hocam gelde bunu bu adamlara anlat ! Bıktım şu işten 2 bin verip kurtulayım diyorum inan zoruma gidiyor. Proformo desem biliyorum bi kılıf uydurcaklar elim ayağım dolandı artık. Yazık günah. Bir belge imzaladım ben bi imzanızı alıcam dedi fiyat yazan bir belgeydi. O sözleşme ise şahsen bir hukuki hakkım oluşabilir

Tabiki sözleşmeden hak doğar ama vergiyi biz almıyoruz devlet alıyor diyip işin içinden çıkarlar.
    Senin elindeki tek dayanak parayı ötv kanunu öncesi peşin ödemiş olman.

Ayrıca dediğimi de sor, perşembe gününe fatura kesebiliyorlar mı kesemiyolar mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

quote:

Tabiki ödemeyeceksin.

Tabiki sözleşmeden hak doğar ama vergiyi biz almıyoruz devlet alıyor diyip işin içinden çıkarlar.
    Senin elindeki tek dayanak parayı ötv kanunu öncesi peşin ödemiş olman.

Ayrıca dediğimi de sor, perşembe gününe fatura kesebiliyorlar mı kesemiyolar mı?

Hocam bayide 1 saat konuştum kesebilseler söylerdiler bana. Ben artık farkı ödeyip daha sonra tüketici hakem heyetine gideceğim haberdeki gibi. Araç için herşey hazır yoksa uğraşmak istemezdim bende.

• cboy60 kullanıcısına yanıt
    valla sana şöle anlatmaya çalışayım; eğer seri nodan fatura boş bıraktılarsa 7 gün içinde kesme şansları var. bu tür bir "avantayı" da sana bırakmak istemeyebilirler, bilmem anlıyor musun?

sen sor perşembeye kesin de, kesemiyolarsa nedenini sor. kanunen 7 gün geriye dönük fatura kesilebilir. karar senin tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Gerilmeye gerek yok...Araç almaktan vazgeçersiniz,tüm para cebinizde kalır...

hocam bende 5 yıllık aracımı sattım butun yıl, yıl sonunu bekledım ki kampanyalı arac alırız dıye şansıma bu sefrde ötv patladı :( ve su an aracım yok

ÖTV süpriz değildi. Döşeyecekleri de gün gibi belliydi. Dolar da artacaktı ama biraz fazla hızlı arttı. Hem Dolar hem de ÖTV artınca olanlar oldu. Bunu halka reva gören zihniyetlerin inandıkları tanrı belasını versin diyelim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.