Şimdi Ara

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
34.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hukuk Fakültesi nin dili ingilizce mi türkçe mi. Ayrıca devam zorunluluğu varmı? Ben sadece sınavlara girmeyi düşünüyorum da. Sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • egmond E kullanıcısına yanıt
    Dili Türkçe, devam zorunluluğu yok ben de sadece sınavlara giriyorum hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masteropxxx

Dili Türkçe, devam zorunluluğu yok ben de sadece sınavlara giriyorum hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Teşekkür ederim. Peki ders notlarına ulaşabiliyor musunuz ? notları satan kırtasiye falan mevcut mu.
  • egmond E kullanıcısına yanıt
    Bu seneden sonra artyk daha kolayla?yr, yeni fakülte oldu?u için zordu bulmak ama artyk kyrtasiyeye baya not byrakan oluyor.
  • Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dili yüzde 100 Türkçe olarak geçiyor.

İlk sene zorunlu ingilizce dersleri bulunur. Bu derslere devam zorunluluğu vardır.

Hukuk derslerine kağıt üstünde devam zorunluluğu vardır, ama hocalar fazla kasmaz.

İngilizce derslerine devamsızlık yapmadığınız müddetçe, hukuk derslerine devamsızlık yapmanız problem oluşturmaz.

Fatih Üniversitesi ile karıştırılmaması gerekir, cemaat bağı yoktur. Hükümete yakındır.

Öğrencileri genelde muhafazakar kesimden oluşmasına rağmen, muhafazakar olmayan kesim de ezilmeyecek kadar çoktur.

Derslere giren hocaların büyük çoğunluğu Yardımcı Doçenttir. Bir profesör, bir doçent de vardır.

Merak ettiği şeyler olanlar özel mesaj atabilirler ya da buraya yazabilirler. Malum tercih dönemi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Witcherer_ -- 3 Temmuz 2016; 3:34:57 >
  • S.a hocam
    Yüzde 50 geliyor gibi. Devamsızlıktan ya da nottan burs kesiliyor mu?
    Bir de diger hukuklara gore ağır mi dersler

• relox kullanıcısına yanıt
    Elektrik elektronik düşünüyorum hocam bilginiz var mı ? %50

• relox kullanıcısına yanıt
    sizce burayı mı yazayım ege üniversitesini mi 37 bindyim ama fsm 50 binle kapatmış istanbul olması beni cezbediyor sizce yazmalı mıyım. tam burslu olarak girebilirim. yoksa ege yada başka bir üniversitede mi bilgisayar okumalıyım
  • Buranın grafik tasarımı nasıldır ?
  • Tigrerra kullanıcısına yanıt
    Gebze teknik yazsana hocam

• Yup

• Psikoloji %50 burslu okunur mu acaba burada ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nslookup

memnunmusun hocam ? Eğitiminden, ortamından genel olarak.

vay be 2 yıl önce millete soruyomuşum :D şimdi bilg. müh. 2. sınıfa geçiyorum, kendimi cevaplarsam memnunum evet ortamı, insanları iyidir gerçi bu birazda sizinle alakalı bir konu ama kendim için söylicek olursan bölümünle alakalı şeyleri oturup saatlerce tartışabileceğin arkadaşlarında oluyor gidip gezip tozabileceğim insanlarda var. Eğitimi konusunda ise gerçekten çok ilgili hocalar var, ayrıca en büyük artısı asistanları diyebilirim. Programlama labaratuvar derslerinde 2 bazen 3 asistan olduğu oluyor, istediğine sorabiliyosun örnekleri çözerken, sadece ders içi değil ders dışında da ek ders ayarlatma veya gidip odasına sorabilme imkanın neredeyse sürekli oluyor. Eksileri varmı elbette var zaten mükemmel bir üniversite beklentisiyle gelmemiştim ben buraya ama okul yatırım alıyor arkadaşlar her geçen yıl biraz daha iyiye gidiyor bişeyler onu söyleyebilirim.
  • Buraya gitmeyen Allah korudu diye 2 rekat şükür namazı kılsın hazırlıkta kafalarına göre geçiyorsun kalıyorsun .
  • Burada inşaat mühendisliği okuyan var mı?

• cancerdog C kullanıcısına yanıt
    Hocam 50 burslu psikoloji istiyorum ben de biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lateral...

Burada inşaat mühendisliği okuyan var mı?
    Yardımcı olacak kimse yok mu? Gerçekten birileri ile görüşmeye ihtiyacım var.

• Hayatını karartmak isteyen buraya gelebilir. Ne bir eğitimde kalite ne bir kampüs hayatı hiçbir şey yok. Haliç Kampüsü için bahsediyorum (ki en büyük kampüsüdür,Mühendislikler,Mimarlık ve Hukuk Fakültesi buradadır) Ne kampüsün içinde bir şey var ne de okulun dışında etrafında da hiçbir şey yok. Hocaların %90'ı kalitesiz, araştırma görevlilerinin %95'i çöptür. Rektörlük birbirine peşkeş çekmiş veya başkaları tarafından çekilmiş vasıfsız insanlarla doludur. Atıp tuttuğumu düşünen varsa 6 yıldır bu cehennemin içindeyim. İlgisizlik mi dersin, alay etme mi dersin, umursamama mı dersin ne arasanız bu okulun profilinde var. Sloganı da sözde "Değer Verir" 6 yıldır şurada zerre kadar değer verildiğini hissettiysem şerefsizim. En kısa sürede kapatılmasını temenni ettiğim küçük cehennem.
  • Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum umarım yardımcı olacak biri vardır DGS ile elektr-elektrnk müh bölümüne geçtim bu üniye tam burslu olarak ama kayıt yaptırırken ki öğrendiğim bilgiler şuan çorba olmuş durumda öğrenci işleri ile her görüştüğümde farklı cevap almaktan sıkıldım. Benim bursum kaç sene geçerli 2 mi 3 mü kaç sene tek derdim bu ÖSYM bursu ile geldim sıralama filan değil 2. Sınıftan başlıyorum ama okulun bana verdiği burs olanağı 2 sene diyorlar şimdi de yani 2. Ve 3. Sınıfı burslu okuycam 4. Sınıfı ücretli şaka gibi cidden lütfen biri yardımcı olsun ona göre okul değiştiricem yatay geçişle.

• bidüsün kullanıcısına yanıt

hocam 6 yıl gecmiş ama cevabı bulabildiyseniz yardımcı olabilir misiniz, ben de fsmvü grafik tasarım okumayı düsünüyorum

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.