Şimdi Ara

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
34.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende kız yurdu arastırıyorum haliç yerleşkesi yakınlarında ama çok bisey bulamadım. siz bulabildiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimmimar

bende kız yurdu arastırıyorum haliç yerleşkesi yakınlarında ama çok bisey bulamadım. siz bulabildiniz mi?

Buldum birkaç şey. Kyk çıkmazsa onları değerlendiricem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam.

Ben dgs de bu üniyi yazıcam tam burslu. Burs kesilmesi olmuyor değil mi şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exocoetidae

Merhaba hocam.

Ben dgs de bu üniyi yazıcam tam burslu. Burs kesilmesi olmuyor değil mi şimdi?

Bildiğim kadarıyla 7yıl kesintisiz burs var
  • Bu sene hukuk fakültesi ciddi sıkıntıda. Akademik kadro Zayıf. Geçen seneye göre dekan gitti daha 1-2 hoca da gitti. Yarı Zamanlı hocalar geliyor ama iletişime Geçmek sıkıntı. Tam Zamanlı bir tek Naim hoca var Doç o da. Yar dç kalanı. Prof desen yok. Umarım düzelir..Hukuk fakültesi dekanı Musa hoca Hukukçu değil. Daha gider de böyle.

• bilgisayar mühendisliği 2inci sinifa gectigim üniversite soru varsa alırım

• Hukuk Hakkında bilgi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğrucuİnsan

Hukuk Hakkında bilgi lazım

up
  • relox kullanıcısına yanıt
    memnunmusun hocam ? Eğitiminden, ortamından genel olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    mrb. bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verebilir mi siniz? Daha çok hazırlık hakkında
  • Hukuk fakültesiyle ilgili bilgi alabilir miyim genel olarak duyduklarım akademik kadrosunun iyi olduğu ama sosyal açıdan eksik gibi duruyor uzun araştırmalarım sonucunda fsm ile zaim hukuk arasında kaldım bi yardımı dokunan olursa gerçekten çok sevincem kafayı yedim kaç gündür tercih işi sınavdan zor arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trktlhtkn -- 9 Temmuz 2015; 7:02:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nslookup

memnunmusun hocam ? Eğitiminden, ortamından genel olarak.

hocam merhaba.

ilk sene programlama üzerine kurulu, dersler alıyorsunuz. java üzerine sıfırdan başlanıp arayüz geliştirmeye kadar gidiyor.
    sizin eliniz olan bir şey bu bilgisayar mühendisliği, ne kadar gelişceğinize kendiniz karar veriyorsunuz.

bölüm hocaları programlama dersini verelen ali nizam hoca, derste tecrübelerini aktarmasıyla dersi biraz daha dinlenebilir kılıyor. gerisinde programlama temelleri zaten internetten veya çeşitli kaynaklardan öğrenilcek bir şey dersin güzel tarafı tecrübeleri oluyor yani.

diğer yönden ilk sene temel bilim dersleri alıyorsunuz alan dersi olarak da programlama 1 ve 2 alıyoruz ( nesneye dayalı programlama da diyebiliriz java üzerine)

kampüsün yeri ve ulaşımı oldukça rahat. ama çevresinde yapıcak pek birşey yok.

karşıdan gelen için direk iskelesi var.
    metrobüs ile ulaşım direk durağın aşşağısında kalıyor ( halıcıoğlu )

okulun çaprazındaki duraktan da direk taksime ulaşım var

aklına takılan soru olursa sorabilirsin.
    derslerin kapsamları vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi relox -- 10 Temmuz 2015; 6:01:28 >

1)Akademik kadroya baktığımda lisans ve yüksek lisansını bilgisayar mühendisliği üzerine yapmamış hocalar var. Bunun sıkıntısını yaşıyormusunuz yani bahsettiğiniz ali nizam hocayı duydum baya iyi bir hoca sanırım fakat diğer akademisyenlerde dersleri öğretici şekilde anlatabiliyor mu?

2)Bu okulun öğrencisi olarak gelecekte daha iyi olur veya kötü olur diyebiliyomusun ?

3)İngilizce hazırlığı doğrudan atlamak zor mu yani okulun hazırlığı zor mudur ?

4)okuldan memnunmusunuz hocam yani tavsiye edermisiniz ? %50 burslu gelebiliyorum, İstanbul şehir üniversitesine göre fiyatı daha makul olduğundan tercih edicem. Pişman olurmuyum ileride.

Şimdiden sağolun hocam cevaplarınız ve yardımınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: nslookup

1)Akademik kadroya baktığımda lisans ve yüksek lisansını bilgisayar mühendisliği üzerine yapmamış hocalar var. Bunun sıkıntısını yaşıyormusunuz yani bahsettiğiniz ali nizam hocayı duydum baya iyi bir hoca sanırım fakat diğer akademisyenlerde dersleri öğretici şekilde anlatabiliyor mu?

2)Bu okulun öğrencisi olarak gelecekte daha iyi olur veya kötü olur diyebiliyomusun ?

3)İngilizce hazırlığı doğrudan atlamak zor mu yani okulun hazırlığı zor mudur ?

4)okuldan memnunmusunuz hocam yani tavsiye edermisiniz ? %50 burslu gelebiliyorum, İstanbul şehir üniversitesine göre fiyatı daha makul olduğundan tercih edicem. Pişman olurmuyum ileride.

Şimdiden sağolun hocam cevaplarınız ve yardımınız için.

1) bilgisayar mühendisliği biraz kişiye bağlı bir meslek yada gelişmek istediğiniz alana bağlı bir meslek. alan derslerinde Ali Nizam hocanın asıl uzmanlığı veritabanı üzerine ama programlama derslerinde bir eksiğini görmedim. anlatığı şeyleri soran ve dersi geçmek için çaba sarf etmemizi isteyen bir hoca. benim gözümde profesörden aldığım bir dersin bir anlamı yok şöyle bilgisayar her an gelişen bir meslek, insanın yakalaması çok zor profların tabi belli konularda tecrübeleri var. ama yeni yüksek lisanstan çıkmış bir hoca ile iletişimin daha iyi oluyor. ve bişiler yapmak istediğinde genelde onlarla muattapsın ve ilgileniyorlar. ( burda sanırım üstlerinden gelen bişi öğrenci uğraşıyorsa yardımcı olun şeklinde oluyor ).
    bir eksisini görmedim, mesela matematik dersime giren asistan hoca daha önce android üzerine çalışmıştı. ondan çok tavsiye almışımdır. bazen şunu nasıl çözebiliriz şeklinde çok dolanmışımdır peşinde.

2) okul günden güne iyileşme potansiyeli var çünkü direk başbakanlık vakfına bağlı, yeni bir okul kendini göstermek istiyorsan tavsiye edebilirim sadece bölüme ilgin olması daha iyi.
    okulun kendi içinde para sıkıntısı gibi bir şeyi yok. robot yarışmasına katılacaksın mesela (ufak miktarlarda olsa) bir kulüp üzerinden ödenek alıp robot yapabiliyorsun.
    benim görüşüm okul ilk zamanlarından bu yana fazla yol katetmiş gibi. daha iyi olucaktır.

3) ingilizce hazırlığı atlamak, bu tamamen seninle ilgili intermediate seviye bir ingilizcen varsa az bakma ile hazırlığı geçebilirsin.

4) hocam, ben memnunum hocaların ilgisi güzel. bir problem olduğunda bölüm başkanı yada sks ile çözüm sağlayabiliyorsun.
    ilk yıldan programlama alıp zaman kaybetmeden neleri araştırabilceğini hangi alanlara gidebilceğini seçme şansın oluyor. şöyle ki gördüğümüz dil java. kullanımdan kalkan yada hiç kullanmayacağın bir dili öğretmiyorlar. pascal vb gibi. tabiki her projeye en uygun dili kullanırsın ama java ile uğraş vermeden yapabilceğin bir projede c seçip önüne gelen her fonksiyonda sorun yaşada bilirsin C# veya java seçip problemsiz de kütüphaneler yardımıyla gidebilirsin. ayrı kulvar olduğunu biliyorum ama yinede projede çözüm olucaksa en hızlı yolu seçmek önemli.

ilerde pişman olup olmamak seninle, okuyan kişiyle alakalı. okul her zaman temel eğitim verip üstüne senin çıkmanı bekler. sen sadece okul ile kalırsan ilerde pek birşey olcağını düşünmüyorum ama sen okuldan aldığın eğitimi kullanarak mesela Java SE alıp sen java SE nin(standart edition) incelikleri sonrasında Java EE(enterprise edition)üzerine gidersen bu senin direk fark edilmeni sağlar.

ilgili olanı geliştirmeye yönelik bir üniversite diğerleri gibi.

İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Genel olarak bir şekil oluştu kafamda büyük ihtimalle fsm de olucam seneye. Zaten fsm yi düşünüyordum açıkçası neredeyse başka bir alternatifim yokta diyebilirim ama kafama takılan bazı noktalar vardı o konularda da sağolun şüphelerimi giderdiniz.

• Merhaba arkadaşlar, mimarlık bölümü hakkında bilgisi olan ve tavsiye eden var mı? Mimarlık düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vittorioo

Bu sene hukuk fakültesi ciddi sıkıntıda. Akademik kadro Zayıf. Geçen seneye göre dekan gitti daha 1-2 hoca da gitti. Yarı Zamanlı hocalar geliyor ama iletişime Geçmek sıkıntı. Tam Zamanlı bir tek Naim hoca var Doç o da. Yar dç kalanı. Prof desen yok. Umarım düzelir..Hukuk fakültesi dekanı Musa hoca Hukukçu değil. Daha gider de böyle.

Insallah duzelir prof olmayan universite olmazki

• quote:

Orijinalden alıntı: yildirima

Merhaba arkadaşlar, mimarlık bölümü hakkında bilgisi olan ve tavsiye eden var mı? Mimarlık düşünüyorum.

mimarlık konusunda özeller arasında en iyilerden birisi gerek hocaları gerek yapılan çalışmalar. - zor olduğunu söylemeye gerek yok -
    Merhaba , okulla ilgili sosyal etkinlikler cok kisitli deniliyor sosyal kulupler hic yokmus.Ne kadari dogru ?

• gecen senelerde oyleymis ama bu sosyal kulup olaylari ogrenci kitlesiyle alakali onceki ogrencilerden tek muzik kulubu etkinlik yapip diger kulupler hep yatmislar gibi geliyor. mesela ben bilgisayar uzerine internet of things kulubu kurdum. ilk donem de bir fair'a katildik birde microsoftdan bora kasmer geldi. okulun ilkkez hocalarin arkadaslari veya referanslari olmadan etkinlik yapmaya basladik. diger bolumlerdede bu yeni yeni kuluplerde ogrenciler calismaya basladi once ki ogrenciler yeni olmasina ragmen hic bisi yapmamis. durum bu bir cok kulup kuruldu. calisiyolar, bilgisayar uzerinde calismak network edinmek isteyen arkadaslar benim kulubume basvurabilirler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.