Şimdi Ara

FARUK USTA OTOGAZ -ZAVOLİ - CANGAZ -DESTRO (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
12.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  FARUK USTA OTOGAZ -ZAVOLİ - CANGAZ -DESTRO
  • Faruk Bey öncelikle hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar dilerim.

Geçtiğimiz hafta 2005 Clio 1.4 8v aracıma "Cangas" LPG kiti taktırdım, genellikle klima açıkken olsa da bazen klima kapalı olduğunda da 10-15 km gibi hızlarda 2. vitese atarsam tekleme oluyor... Motor soğukken gazdan ayağımı çektiğimde de benzinli kullanıma nazaran baya hissedilen bir yığılma söz konusu. Aracımı bugüne kadar hep benzinde kullandım, daha önce sıralı lpg sistemi takılmış bir araç kullanmışlığım da olmamıştı. Bunlar normal midir yoksa taktırdığım bayiye gidip bir ayar yaptırmam gerekir mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scaner123

Faruk Bey öncelikle hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar dilerim.

Geçtiğimiz hafta 2005 Clio 1.4 8v aracıma "Cangas" LPG kiti taktırdım, genellikle klima açıkken olsa da bazen klima kapalı olduğunda da 10-15 km gibi hızlarda 2. vitese atarsam tekleme oluyor... Motor soğukken gazdan ayağımı çektiğimde de benzinli kullanıma nazaran baya hissedilen bir yığılma söz konusu. Aracımı bugüne kadar hep benzinde kullandım, daha önce sıralı lpg sistemi takılmış bir araç kullanmışlığım da olmamıştı. Bunlar normal midir yoksa taktırdığım bayiye gidip bir ayar yaptırmam gerekir mi sizce?

Ustam Ctesi günü benim araca da zvoli lpg takılmıştı sizin orda.(2001 focus) arkadaştaki gibi bende de çok benzer şikayetler sözkonusu.yüksek devirlerde kullanırsam bi nebze arabanın çekişi düzelir gibi ancak daha önceleri(2300-2700 devirlerde vites değişimi) kullandığım gibi kullanmaya çalışırsam bariz bi çekişden düşme sözkonusu..bukadar performansın etkileneceğini tahmin etmemiştim.vakit bulursam uğrayacağım..

• Sn scaner123 ;

İyi çalışmalar dilerim. Yeni montajlar da mutalaka uafak tefek ayarsızlıklar olur. İlk 1000 kilometreye kadar bu tür olumsuzluklar olabilir. Montaj yaptırdığınız bayiye giderseniz mutlaka düzelcektir.

Tekrar iyi günler dilerim.

FARUK USTA OTOGAZ
    ŞEHİTLER CADDESİ NO:104
    ( ALSANCAK RENAULT ÇAMKIRANLAR KARŞISI )
    ALSANCAK-İZMİR
    TEL:02324781313
    FAX:02324796491
    CEP:05462710820
  • Sn kkartaln ,

Sizede iyi günlerim ;

Sizin aracınızda da aynı şekilde ilk etapta bu tür ayarsızlıklar olabiir. Sizi en kısa zamanda servisimize bekliyoruz.
    Tekrar iyi günler dilerim.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Faruk Usta daha önceki araçlarımdada hep Z a v o l i montajı yaptırdım. Bu markaya alışık olduğumdan yeni aldığım aracımada bu markayı kullanmak istiyorum. Ancak araç Chevrollet Yeni Aveo 2012 model 1.4 Lt Euro 5 motorlu, bu araçlar LPG ile sorunlu olduğundan servis tavsiye etmiyor ve garanti dışı bırakıyor. Ne varki benzinlede araç kullanmak nerdeyse imkansız. Sizin tavsiyeniz ne olur?

1) Hangi kit kullanılmalı,
    2) Yağlama sistemi yada benzer bir koruma kullanılmalımı ?

Yada başka tavsiye- öneriniz olurmu,

Aslında bende İzmirde yaşıyorum ve sizin iş yerinize de yakın sayılırım, en kısa zamanda yanınıza uğrayıp yüz yüze görüşmeye geleceğim.
  • selam ustacıgım can gaz her araca montaj yapılabiliyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayreis

selam ustacıgım can gaz her araca montaj yapılabiliyormu

faruk ustamla bugün telden bilgi aleşverişi için görüştüm çok aşırı yoğundu hemen kappattım.:)) iş yoğunluğundan ötürü yazamıyordur.

onun yerine ben cevap versem olurmu acaba:I) mpı araçlar için siztemler var.. açıkcası emişsiz araçlarda denemedim. turbo araçta denedi sıkıntı yok. direk enjeksiyonlu araçlar için sistem yok..
  • Cangas sıralı sistemini hemen hemen bütün araçlara uygulama yapılabilir. VTR (valftronik-valfmatic ) motorlara rahat montaj yapılabilir. Uygulama yaptık 2010 mopdel peugeot 3008 1.6
    iyi akşamlar dilerim.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  •  FARUK USTA OTOGAZ -ZAVOLİ - CANGAZ -DESTRO
  • orda yazan fiyat doğrumu 800 yazıyordaburda ki bayiye aracıma bakan usta vasıtasıyla gitmiştim adam 1250 tl fiyat vermişti yanılmıyorsam 1 ay önce falan
  • Sn sendomi;

Bu fiyat aracında sisteminde problem yaşayıp değiştirmek isteyenler için geçerlidir. Sadece motor kısmındaki kit değişimi yapılacaktır. Fiyata kdv dahildir. Bu fiyata değişecek parçalar ;

REGÜLATÖR
    GAZ VALFİ
    ENJEKTÖRLER
    MAP SENSÖRÜ
    EKÜ ( ELEKTRONİK KONTROL ÜNİTESİ )
    ELEKTRİK TESİSATI
    KONTROL DÜĞMESİ

NOT: BU FİYAT AYNI ZAMANDA STANDART 4 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR İÇİN GEÇERLİDİR.)

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • sevgili ustacıgım samiyetine güvenerek sormak isterim prins mi cangaz mı zavoli mi saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rckoray -- 28 Kasım 2012; 14:42:53 >
  • Sn rckoray ;
    Samimi olmak gerekirse her markanın kendine göre özellikleri mevcut.
    Prins ele alırsak enjektörleri japon khen olması bir avantaj gibi görünüyor. Yalnız herzaman bir bütün olarak görmek gerekiyor. cangas yeni olmasına rağmen mevcut sınıfta olan birçok lpg sisteminegöre gayet başarılı diyebiriz. zavoli bence tarafsız gözüyle bakmam gerekirse herşeyi ile bence en iyi kitlerden birisi ürün üniersal olarak hemen hemen bütün arçalarda gayet mükemmel uyumlu çalışmakta ve bu nedenle büyük paralar vermeye egerk yok.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • hundai ix35 kullanıcıları lpg ve benzin tüketimi ve yorumları için sizi aşağıdaki linke bekliyoruz SAYGILAR SUNARIM.

http://forum.donanimhaber.com/m_62681626/mpage_3/f_/key_//tm.htm#70028152
  • faruk ustam bugun uzun yola çıkıp lpg yi deneme fırsatım oldu .yol boyu 140 150 ıle gıttım otobanda 22 kurus yaktı km de çok hesaplı gerçekten performans da hiç düşme yok gibi sağlıkta görüşmek dileğiyle..polo 2006-1.4
  • Sayın forum kullanıcılarının dikkatine ;

Geçtiğimiz günler de LPGli araçların Geçmişte muayenede ağırlık sorunu yaşamayan bazı araçlar, Ulaştırma Bakanlığı 'nın mevzuat güncellemesi ile artık 'ağır kusurlu' sayılıyor ve trafiğe çıkma izni verilmiyor diye çıkan haberle ilgili BİLGİLENDİRME;

SAYIN FORUM KULLANICILARI DİKKATİNE!

06.11.2013 tarihinde yayınlanan ve aşağıda Linki verilmiş olan haber üzerine, aynı tarihte **** POLARİS olarak, Ulaştırma Bakanlığı Araç Muayene Birimi ile iletişime geçilmiştir. Tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir;

"Yasal mevzuatta (Resmi Gazetede) LPG li araçlar hakkında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır ve yapılacağı hakkında bilgi verilmemiştir. Yapılan LPG montajlarının resmiyete kavuşması için, LPG firmalarına bağlı Makine Müh. tarafından düzenlenen LPG Projesinde, Azami Yüklü Ağırlık geçilmemesi gerekmektedir. Aracın Ruhsatında belirtilen Azami Yüklü Ağırlığın LPG dönüşümü sonrasında geçmesi halinde zaten hiçbir resmi işlem yürütülemez. Tadilat projeleri içinde aynısı geçerlidir. Hafif kusur olarak hiçbir zaman tabir edilmemiştir. Bahsi geçen haber yalan haberdir, aslı yoktur. "

Bakanlıktan alınan bilgiler doğrultusunda haber hakkında, siz değerli bayilerimizin bilgilendirmesi uygun görülmüştür.

http://www.samanyoluhab...ine-kotu-haber/1032584/

Kaynak: Ulaştırma Bakanlığı - Araç Muayene Birimi / ANKARA
    Telefon: 0312 203 12 31 - 32 - 33 - 34 (4 Hat)

Saygılarımızla.
    İyi çalışmalar.
    **** Polaris Ltd.Şti.

Faruk Usta

ALSANCAK-İZMİR
    CANGAS -**** YETKİLİ BAYİİ

• FARUK USTA F kullanıcısına yanıt
    ARAÇ ALIRKEN DİKKAT!!!

Bazı Plazalar Yeni veya İkinci El Araç Satarken Anlaşmalı Lpg Dönüşüm Marka İsmi Vererek Bu Markalar Dışında Lpg Markası Taktırıldığında Aracınız Garanti Dışı Kalır Söylemi Kullanıldığında Mutlaka Yazılı Beyan İsteyiniz. Sanayi Bakanlığı Tarafından Verilen Tip Onay Belgesi Almış Olan Tüm Lpg Markaları Aracınıza Uygulanabilmektedir. Marka Belirterek Yazılı Belge Verilmeden Tüketici Yanlış Yönlendirilmekte ve Müşteriden Piyasa Fiyatının Üzerinde Fazla Ücrete Lpg Montajı Yapılabilmektedir. İlgili Yasa Tüketiciyi Korumak ve Tekelci Piyasayı Önlemek İçin Kısıtlamalar Getirmiştir. Dolayısıyla Plazalarda Tüketiciyi Koruyan Yasalara Ters Düşmemek Adına Yazılı Beyan Verememektedirler. Bu Sebepten Dolayı Plazalarda Araç Alırken Mutlaka Emsal Lpg Dönüşüm Markalarının Fiyat Araştırması Yapınız.

Faruk Usta

ALSANCAK-İZMİR
    CANGAS -zavoli YETKİLİ BAYİİ

• FARUK USTA F kullanıcısına yanıt
    Faruk Usta

ALSANCAK-İZMİR
    CANGAS -**** YETKİLİ BAYİİ
     FARUK USTA OTOGAZ -ZAVOLİ - CANGAZ -DESTRO
  • Sayın forum kullanıcıları muayane gelen araçlar ve ya aracını herhangibir neden den dolayı muayaenesini yaptırmak için genelde internet veya telefonla randevularda bazı siteler ücret almaktadır. Ücretsiz randevu istesi ve telefonları 0850 222 88 88 veyahttp://www.tuvturk.com.tr/ sitesinden ücretsiz randevu alınız.

İyi akşamlar dilerim

FARUK USTA
    ALSANCAK-İZMİR
    CANGAS -zavoli YETKİLİ BAYİİ
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.