Şimdi Ara

FARUK USTA OTOGAZ -ZAVOLİ - CANGAZ -DESTRO (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
12.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hsyncl

ustam merhaba;

97 model corsa b aracım var yeni aldım. üzerinde zavoli marka lpg var. araç lpg de iken gaz kesince tekleme yapıyordu. bir ustaya götürdüm maalesef işi bilmediğinden bujilerden dedi değiştirdik işe yaramadı. daha sonra manisa da zavoli servisine götürdüm ayarlarından dediler araç giderken ayar yaptılar bu sefer sorun çözülmediği gibi rolanti sorunu ortaya çıktı. ilk çalıştırmada araç kendi kendine devir yükseltiyordu. şimdi devir yükseltmiyor direk stop ediyor araba. ayarları iyice karıştı sanırım. ne yapmam lazım bir yol gösterirsen çok sevinirim..
    Sıralı ssitem mi var ?

Regülatör basıncını 1-1.2 bar arasına ayarlatın.
    kalibrasyon yapılsın
    kalibrasyon sonrası gaz enjeksiyopn süreleri 4 ms civarında olmalı, değilse enjektör nozzle çağı değiştirilmeli.
    Regülatör basıncını gerek yolda gerek rölantide kontrol edin dalgalanma olmaması gerekiyor( en fazla +-0,5 bar), bahsettiğiniz problemi regülatörden de yapabilir.
    sonrasında yolda ltft ve stft değerlerine bakarak ayar yapılmalı. yola çıkmazsanızda araç dururken klima far fan gibi yükler açılıp map 0,60-0,65 mertebesine getirilip yerinde ayar yapılabilir ancak önermem

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crizantem -- 7 Haziran 2018; 8:22:59 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.