Şimdi Ara

Farming Simulator [PC ANA KONU] (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
1.868
Cevap
19
Favori
97.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Knerveland-Viscon DLC çıktı, 15 dolar gibi bir fiyatı var.

En sevdiğim ekipmanda bu oldu, hiç durmadan çimden silajlık paket yapabiliyoruz. Fiyat düşük olsa çok çok iyi olurdu.

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt
    himmm,bu icat sanirim guzel olacak

bunu traktore onden baglarim,arkayada 45000 lt lik TKT mikseri icine samanlik silosundan gerekli saman ve kuru otu koyduktan sonra hatta siloda olmasa bile araziden toplar,ardindan bunkera girip silaji doldururum..ne balya ne ambalaj meselesi kalmaz degil mi..

hatta dedigini simdi daha iyi anladim,bu icatla inek gubresini bile gubre dagiticiya doldurabiliriz degil mi kayisli sisteme gerek kalmaz..

acaba ineklere TKT yi sadece mikserden bosaltinca mi kabul ediyo,illaki oyledir

bilmedigim ekipmanlari buyuk tonajli almam genelde,once kiralarim bakarim neyin nesi falan sonra gerek varsa buyuk ekipmana satin alirim..genelde uzun kuyruk mili olan aletleri kendin kullanirken sikinti..aslinda yapay zeka da zeki degil ya neyse..ekme makinesiyle son kalan yarim sirayi yapmadan gidip bir agac varnhep oraya tapinir gibi takiliyor salak..

aksam uzeri ilk inek pohusuyu tarlaya atayim dedim kurdum kayisli sistemle doldurdum 15000 lt gubre dagiticisini verdim işçinin eline sonra farkettim ki ayni sivi gubre yada herbesit gibi bunda da araçtaki pohuyu kullanmayip satin aliyor..meğer ayarlarda satin alma yerine inek ahirini secmek lazimmis..neyse onu da duzelttim fakat ahirdaki pohusu bitince aractaki 15000 lt yi kullanmiyor işi yarim birakiyor yaw..oyleyse aracta az miktar pohusuyu bulundurup surekli ahirdan kullanmasi ve hic kayisli veya baska bir aletle doldurmaya gerek kalmayacak..kendim kici basi oynayan ekipmanlarla iş yapmayi pek sevmiyorum,işçi yapinca daha duzgun oluyor ayrica..ufak tefek yarim biraktigi yerlerde ugrastirsada baska islere bakabiliyoruz bari...

inek pohusularini da gubre dagiticiya doldurmaya gerek kalmadi boylece..

• legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle tek seferde TKT yapabiliyorsunuz boyle olunca, oranı ayarlaması da böyle daha kolay olur, evet gübreyi hatta seasons modu varsa yerdeki karı temizlemeye yarıyor, tohumları topluyor bayağı işe yarayan bir alet, kayış sisteminin en büyük dezavantajı taşınabilmesinin çok zor olması, birde çok para gerektiriyor. Evet sadece mikserden boşaltınca kabul ediyor, birde yapmamissinizdir ama eğer TKT verirseniz kuru ot veya çimi ayriyeten vermenize gerek yok sadece TKT'yi tüketiyorlar.
    Hocam oyunun kendi helperi bayağı kötü, "courseplay" modu var, helper olayının geliştirilmiş versiyonu diyebiliriz, kendiniz mesela bir course kaydederseniz aynı işlemi bir sonraki mevsimde (mesela sabanlama, ekim işlemi veya hasat) tekrar yapmaniza gerek kalmıyor, kaydedilen courseu tekrardan yüklüyorsunuz kendiliğinden hallediyor, en vazgeçilmez modlardan birisi, öğrenmesi biraz zaman alıyor ama videolardan bakarak öğrenince çok çok işe yarıyor.
    Dediğiniz gibi işçi yapınca düzgün oluyor, siz slurry işine kadar geldiyseniz bayağı ilerlemissiniz demektir

Ben seasonsla moduyla oynuyorum bunda işler biraz daha karisiyor, saman verince gübre yapiyor, saman vermeyince slurry yapiyor ama saman vermeyince ineklerin sagligi da biraz düşüyor. Süt ineği hostein ayri, et için ayrı inek türü var, inek yavrusu- buzağılar falan var, ilginç bir şekilde işler karıştıkça da eğlenceli hale geliyor.

yapma yaw,bende diyorum bu cimen saman kuru ot neden bazen hic azalmiyor sabit kaliyor diye dusunuyodum..meger TKT seviymiş namissizlar

season mod indirdim ama hic denemedim acaba mevcut düzenim bozulur mu diye,hangi mahsul hangi mevsim ekilir vs ayrintisi varsa kafam iyice karismasin diye bekletiyorum kenarda..o otomatik gorev yaptiran modu gordum youtube..bicerdovere bosaltma yapacagi noktayi gosterip ordaki romorka bosalt vs gibi talimat veriyordu..aslinda denemeye deger mod..bazen nereye bakacagini sasirip yaptigin işi unutuyorsun

Aynen bende öğrenene kadar boşa çim bictigim çok oldu
    Seasons modu mevcut düzene kurmak önerilmiyor evet bozabilir çünkü, yeni bir savele sıfırdan başlamak en mantıklısı eğer oynarsanız, kendi ekranında hangi mahsulün ne zaman ekilmesi gerektiğini gösteriyor da hava sıcaklığına bile dikkat etmek gerekiyor mesela ekim yaparken, daha bir gerçekçilik katıyor ama zorlastirdigi kesin, mesela seasonsda koyunlar sadece ilkbaharda yün çıkarıyor, hayvanlar kışın daha fazla yem tüketiyor vs alışmak için zaman gerektiriyor. Aynen o hocam onunla mesela haritada yanınızda bir arkadaşla oynuyormuş gibi zekice ağaca, taşa toprağa takılmadan iş yapıyor. Çok doğru hocam kafa karıştırıyor diğer türlü onu düzelt sonra asıl işe dön derken senin yapacağın ise tüküreyim diye sinirleniyor insan

• milling machine denedim,arazide saman toplamak icin..biraz sikinti cikardi ama genelde daha hizli is yapiyor ve cok ucuz fiyatli ekipman ustelik..arazide baska bir toplanabilir nesne gorur gibi davraniyor bazen,saman toplarken kalinti bir çim veya ot denk gelince onuda aliyor ve saman toplamada aksamaya basliyor..o kismi sikintili biraz ama on yuklemeli vagona bosuna para vermeye gerek yokmus..ben modlar.kisminda en begenilen modlari goruyormusum.sadece,tumunu goster deyince milling machine de cikti ortaya
    bu courseplay modu ps4 te yok sanirim acaba seasons modu icinde mi diye merak ettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 20 Haziran 2020; 16:45:39 >
    Vallahi hocam ben var diye biliyordum yokmuş hakikaten bende de Courseplay 6 beta yazıyor, Courseplay betadan çıkmadan gelmeyecekmis keşke olsaydı bayağı elzem bir uygulama.
    şu palet kaldir kondur gibi angarya işleri yaptirirdim en azindan.. neyse yapacak bisey yok oyleyse..
    Haberiniz olabilir belki ama ben şu modu kullanıyorum palet, balya işleri için otomatik olarak yükleme yapıyor. Az malzeme olduğunda manuel yükleme zevkli olsada Özellikle çok fazla palet veya balya olduğunda bu aletler bayağı hayat kurtarıyor.

https://www.farming-simulator.com/mod.php?lang=fr&country=ca&mod_id=130161

tşk..bunlari gordum ama işe courseplay olmayinca.herseyle kendin ugrasinca bir sure sonra ekipmanlar iyi olsa bile darlatiyor..koyun işi sarmadi,ugrasamicam onlarin yapaği palet yuklemesinle..sút doldur sat daha az zahmetli
    Aynen hocam koyun az kazandırıyor onlarda da Tkt olayı yok at kuru otu yesin, süt ben daha satamadim mesela güzel kazandırıyorsa iyi
    sut işi guzel,tarla ile ugrasmaktan daha iyi.. yuksek fiyata kadar bekleteceksin sonra yuksek tonaj su tankerinle vinnnnn satisa..tabi zor mod ekonomide bozulur belkide bekletince

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 20 Haziran 2020; 22:36:48 >
    Yok hocam süt bozulmuyor ama süt inekleri bozuluyor seasons modunda
    Belli yasa gelince süt verimi azalıyor baktım şimdi de ben biraz daha inek alayım süt için o zaman
    aslinda bir de kesimhane olmasi lazimdi,haşamat olan inekleri mezbahaya goturmek falan,kurbanlik dana modu yok mu
    Mantıklı aslında bakmam lazım, kurbanlık dana modu için uygun zamandayız
  • Bu neymiş ya böyle. Dün epicin bedava verdiği 19'u kurdum. Benim böyle kocaman bir araziye attı. Komşu dedi tarlamı gübrele. Trene falan bindik. Baktım traktör satan bir mağaza var. Girdim bir traktör bir de gübre makinesi aldım. Yalnız gübreyi nereden alacağımı bulamadım. Kafam çorba oldu çıktım. Bugün şu öğretici modundaki görevleri tek tek oynayayım bakayım.
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    her araca uyumlu ekipmanlarin model numaralari alt kisimda yaziyor..mumkunse bicerdover alirken mesela ona uygun kesici biçak uygun model ne yaziyorsa onu al,aycicek ve misir icin ayri kesici var diger mahsuller icin ayri...gubreler sivi ve kati olarak iki cesit..gubre atan alet alirken sivi veya kati hangisini atiyorsa ona gore satin al..sivi gubreler ve ot ilaci buyuk torbalar yazan kismin altindaki bolumde..ilac herbesit olarak geciyor ve sividir sadece..tarlada yabani ot cikmissa once herbesit at sonra ikinci gubreyi..ekme makineleri de cesitli..bazi makineler hem gubre hemde ekme yapar ayni anda..ekipmanlarin isaretlerine dikkat edersen ne anlama geldiklerini anlarsin..aycicek misir pamuk vs bu gruba ait ekinler icin tarlayi hem surup hem eken alet yok bildigim kadariyla..(edit: modlarda ekiciler de varmis).once pulluk ile.tarlayi hazirlaman sonra ekici aletle ekmen gerek..bugday soya arpa cim vs grubu hasattan sonra direk ekilebiliyor..mibzerler surme ekme ve ilk gubreleme isini birlikte yapiyorlar..ikinci gubrelemede tarlanda kati gubre kullanacaksan hem kireç hemde kati gubre atan romork var gubreleme teknolojisi kisminda gorursun..bilmedigin ekipmanlari kirala,gerekli olduguna kanaat getirirsen sonraki tur da satin almayi dusunursun..otomatik kayit.modunu kapatip manuel kayit al bir sure,yanlis harcama yapinca son kayittan baslarsin boylece..diger turlu zirt pirt kayit.alirsa hatali satin almalarda seni zorlar..

ayirca traktor veya ekipman alirken beygir guclerine dikkat et,zayif traktorle aldigin ekipmanlar iş yapamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 1 Temmuz 2020; 23:36:12 >

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.