Şimdi Ara

Farming Simulator [PC ANA KONU] (39. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.868
Cevap
19
Favori
97.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hsngencer

quote:

Orijinalden alıntı: Far2Cry

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tedirginsazan

Balyaları ve paletleri otomatik yükleme modu olan kullandığım römork adı "Joskin Wago Loader 8m and 10m Auto" linkini bulamadım ama aratırsan bulunur :)

Ufaktan hile gibi görünüyor ama el ile yüklüyormuş gibi düşünebiliriz şimdilik mecbur kullanıcam yoksa yer yüzünde 350-400 e yakın balya var onları toplamam gerekiyor.

hocam palet yukleme benim sahsıma gore ya ayarı bozuk yada cok zor.insanı kanser eder.bunu herkes soyluyor.sırf palet yuklencek diye koyun işine girmeyenler vardır.saman balyalarıda bir nevi aynı sekilde.saman balyası elle taşınmıyor ama traktore takına ani bi manevrada bile kus gibi ucuyor.bende kullanıyorum otomatik yukleme romorkunu.hem hileye başından beri karsi cikan birisi olarak otomatik romork yukleme hic hile gibi degil.sadece x tusuna basıyorsun nereye indiricegine veya yukleyecegine karar veriyorsun.duzenli indirmek icin yine bi emek harcıyorsun.

Dün arkadaşın dediği remorku kullandım hocam çok güzel bişe o sizde onay verdikten sinra mesele yok demektir hile anlamında:) istediğin balya türünü seçiyorsun ona göre katlıyor arabaya ve aynı şekildede indiriyor yere.

Ama en fazla 32 tane alıyor yani orjinal toplama makinasının 2 katı fazla sadece. 12 metrelik dorseler var onalara da o modu yapsalar süper olur valla. 40-50 tane taşımız oluruz hiç yoktan:)

valla ben cimeni samani oyle guzel istifledimki bu romork sayesinde.dokunmaya kıyamiyorum.(

Ben çimeni kurutarak balyaladım yarısını ise yaş balyaladım. Yaş balyanın amacı ne çok bekletince çürüyor mu ki?

Bide aklıma şu geldi direk samanı yerden balyalamadan toplayan remorklar var 50 tonluk. Direk onunla toplasak bir kenara döksek ordan ihtiyacımızı kullansak daha pratik olmaz mı ki?

hocam cimeni kurutmakta nedir? bicer doverle arpa bugday a girdigin zaman bicerdoverin arkasından saman atıyor.onuda balya yapma makinasi ile topluyorsun.tertemiz.balya yapmak herzaman daha pratiktir.alıp koyması yer kaplaması daha azdır.

Tabi çimeni kurutabiliyoruz yaş çimenin rengi koyu yeşil duruyor kurutunca soluk renge donuyor. Bu oyunda ona gerek varmı bilmiyorum.

kuru ot ,çim,saman hayvanlar icin.kurutmanın hicbir mantigi yok.yeni kesim cimeni ver gitsin.

Biraz araştırdım kuru ot ineklerin hem üretkenliğini hemde verimliliğini arttırıyormuş. Ama FS 2015 e göre FS 2017 ile ilgili bilgi bulamadım ama o da aynıdır.

Hem ot kurutma makinasının eni 14-15 metre var. İşçi ile 2 dakikada kurutuyor. Hemde zevkli oluyor:)

ot kesme makinasi aldım 1 kullanımdan sonra geri sattim.slaj makinasi ot kesme makinasından 100 kat iş goruyor.arkaya buyuk bi damper ile otu biriktiriyorsun.bir yere yığıyorsun.sonra ustunden 3 4 defa paket yapma makinasiyla geciyorsun tertemiz.

o sizin zevkinize bağlı tabi:) Ben tarlama özel çimen ektim. Sonra follow me modunu kulanarak en önde traktör biçiyor peşine kurutma makinesi onun peşine otları bir hizada toplama makinesi onun da peşine balyalama makinesi. Bunları ben hepsini aynı anda yapıyorum hemde ben elimi sürmeden işçi ile. Follow me işçi modudur yani hile değil o bir kullanım için parasını takır takır benden kesiyor. Ama görsen çok zevkli oluyor izlemesi. Bi daha aynısını yaparsam buraya ss atıcam:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tedirginsazan

Balyaları ve paletleri otomatik yükleme modu olan kullandığım römork adı "Joskin Wago Loader 8m and 10m Auto" linkini bulamadım ama aratırsan bulunur :)

Ufaktan hile gibi görünüyor ama el ile yüklüyormuş gibi düşünebiliriz şimdilik mecbur kullanıcam yoksa yer yüzünde 350-400 e yakın balya var onları toplamam gerekiyor.

hocam palet yukleme benim sahsıma gore ya ayarı bozuk yada cok zor.insanı kanser eder.bunu herkes soyluyor.sırf palet yuklencek diye koyun işine girmeyenler vardır.saman balyalarıda bir nevi aynı sekilde.saman balyası elle taşınmıyor ama traktore takına ani bi manevrada bile kus gibi ucuyor.bende kullanıyorum otomatik yukleme romorkunu.hem hileye başından beri karsi cikan birisi olarak otomatik romork yukleme hic hile gibi degil.sadece x tusuna basıyorsun nereye indiricegine veya yukleyecegine karar veriyorsun.duzenli indirmek icin yine bi emek harcıyorsun.

Dün arkadaşın dediği remorku kullandım hocam çok güzel bişe o sizde onay verdikten sinra mesele yok demektir hile anlamında:) istediğin balya türünü seçiyorsun ona göre katlıyor arabaya ve aynı şekildede indiriyor yere.

Ama en fazla 32 tane alıyor yani orjinal toplama makinasının 2 katı fazla sadece. 12 metrelik dorseler var onalara da o modu yapsalar süper olur valla. 40-50 tane taşımız oluruz hiç yoktan:)

valla ben cimeni samani oyle guzel istifledimki bu romork sayesinde.dokunmaya kıyamiyorum.(

Ben çimeni kurutarak balyaladım yarısını ise yaş balyaladım. Yaş balyanın amacı ne çok bekletince çürüyor mu ki?

Bide aklıma şu geldi direk samanı yerden balyalamadan toplayan remorklar var 50 tonluk. Direk onunla toplasak bir kenara döksek ordan ihtiyacımızı kullansak daha pratik olmaz mı ki?

hocam cimeni kurutmakta nedir? bicer doverle arpa bugday a girdigin zaman bicerdoverin arkasından saman atıyor.onuda balya yapma makinasi ile topluyorsun.tertemiz.balya yapmak herzaman daha pratiktir.alıp koyması yer kaplaması daha azdır.

Tabi çimeni kurutabiliyoruz yaş çimenin rengi koyu yeşil duruyor kurutunca soluk renge donuyor. Bu oyunda ona gerek varmı bilmiyorum.

kuru ot ,çim,saman hayvanlar icin.kurutmanın hicbir mantigi yok.yeni kesim cimeni ver gitsin.

Biraz araştırdım kuru ot ineklerin hem üretkenliğini hemde verimliliğini arttırıyormuş. Ama FS 2015 e göre FS 2017 ile ilgili bilgi bulamadım ama o da aynıdır.

Hem ot kurutma makinasının eni 14-15 metre var. İşçi ile 2 dakikada kurutuyor. Hemde zevkli oluyor:)

Bende söyle biliyorum:

Yaş olan yani çimi koyunlar yiyor.

Kuru otta silaj ve saman balyası ile karıştırdın mı inekler için özel yem oluyor. Tek başınada verebiliyorsunuz fakat verimliliği pek arttırmıyor.

Koyunları yeni aldım beslemek daha nasip olmadı öyle duruyorlar:) aynen tek başına verince hiç verimli olmuyor oyunun içinde de söylüyor zaten. İneklere hiç yaş ot vermedim gerçi ama onlarda yer yani sonuçta inek:)

• Arkadaşlar selam. Traktörüm dereye düştü nasıl çıkarabilirim. Satmak istiyorum envanterlerin arasında görünmüyor. İçine de girmiyor ama haritada yerini gösteriyor çıkarmanın yolu var mı?
  • apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Aracı sıfırla seçeneği ile mağazaya gönderin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: monaktus

Hocam denedim ama traktör gelmedi listede yoktu galiba uçtu araç boşa gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apaci0834

quote:

Kaskodan paranizi alin diy3 igrenc bi espiri yapasim geldi.:)sanirim bug a girdi.bende 2 3 kez dusurdum.sifirla deyince geliyor.
  • Far2Cry kullanıcısına yanıt
    Birbirlerine çarpmıyorlar mı? Özellikle başa geldiklerinde geri geri gitmeye kalkışmaları yine dönüş yaptığı zaman karşı yönden gelen kurutucu ya da toplayıcı ile birbirlerine giriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirrüs -- 8 Ocak 2017; 0:8:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

Birbirlerine çarpmıyorlar mı? Özellikle başa geldiklerinde geri geri gitmeye kalkışmaları yine dönüş yaptığı zaman karşı yönden gelen kurutucu ya da toplayıcı ile birbirlerine giriyorlar.

Aralarındaki mesafeyi daima uzak tut ben genelde 50 kullanıyorum. Birde eğer tarlan büyük ise kenarlarında veya başlarında boşlukları tarla silici ile biraz daha aç ki araçlar bir hamlede dönebilsin ozaman hiçbir sıkıntı olmuyor:)
  • arkadaslar agac dikmek istiyorum.ancak ponsse agac kesiciyle kolay kesicegim agaclar dikmek istiyorum.biraz baktim.bi fidan dikiliyor birde kavak dikiliyor.hangisini ponse ile kolay kesicegim agac cikar.yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

Kaskodan paranizi alin diy3 igrenc bi espiri yapasim geldi.:)sanirim bug a girdi.bende 2 3 kez dusurdum.sifirla deyince geliyor.

Bir şeyler oldu ama çözemedim son olarak arsa genişletirken arazide olan ağaçları orada yok etmenin yolu var mı en son dereye attım büyük araç ile

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir şeyler oldu ama çözemedim son olarak arsa genişletirken arazide olan ağaçları orada yok etmenin yolu var mı en son dereye attım büyük araç ile

tek care o şimdilik.bende kesiyorum .baska yere sürüklüyorum.keşke dokundugunda temizleyen bişey olsa.hayir cam agacı olsa yukleyip goturcem.kaldırması bile bi dert.kalkmiyor etmiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yok etmenin yolu var hocam eve geçince atarım size.@hsngencer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Far2Cry -- 8 Ocak 2017; 12:2:44 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi insallah.

• quote:

arkadaslar agac dikmek istiyorum.ancak ponsse agac kesiciyle kolay kesicegim agaclar dikmek istiyorum.biraz baktim.bi fidan dikiliyor birde kavak dikiliyor.hangisini ponse ile kolay kesicegim agac cikar.yardımcı olursanız sevinirim.

Ağaç fideleri normal çam fideleri ile büyüyor ve hazır makine ile kesebilirsin. Kavak fideleri ise sılaj makinesi ile biçebilirsiniz.
  • quote:

quote:

arkadaslar agac dikmek istiyorum.ancak ponsse agac kesiciyle kolay kesicegim agaclar dikmek istiyorum.biraz baktim.bi fidan dikiliyor birde kavak dikiliyor.hangisini ponse ile kolay kesicegim agac cikar.yardımcı olursanız sevinirim.

Ağaç fideleri normal çam fideleri ile büyüyor ve hazır makine ile kesebilirsin. Kavak fideleri ise sılaj makinesi ile biçebilirsiniz.

yani agac fideleri çam agacı oluyor.ve ponse agac kesme makinasi ile kesebiliyorum degilmi?dogrumudur?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi insallah.

Aşağıdaki linkten dosyayı indirin ve traktörün önüne takın. X e basın açılmasını bekleyin sonra B ye basıp çalıştırın ve V ye basıp aşağıya indirin. Sonra kestiğiniz ağacı ileri geri yaparak 1-2 hamlede talaş haline getirin. Eğer talaş istiyorsanız traktörün arkasına römork bağlayın ve boruyu ona göre ayarlayın, istemiyorsanız römork baağlamak ile uğraşmayın ben öyle yapıyorum:)
    http://www.modhub.us/download_file/index/63776/1483892486/95a43819c0ae4624655d3a543b802356

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Far2Cry -- 8 Ocak 2017; 19:15:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hadi insallah.

Aşağıdaki linkten dosyayı indirin ve traktörün önüne takın. X e basın açılmasını bekleyin sonra B ye basıp çalıştırın ve V ye basıp aşağıya indirin. Sonra kestiğiniz ağacı ileri geri yaparak 1-2 hamlede talaş haline getirin. Eğer talaş istiyorsanız traktörün arkasına römork bağlayın ve boruyu ona göre ayarlayın, istemiyorsanız römork baağlamak ile uğraşmayın ben öyle yapıyorum:)
    http://www.modhub.us/download_file/index/63776/1483892486/95a43819c0ae4624655d3a543b802356

eyvallah hocam.zahmet oldu.

• quote:

quote:

quote:

yani agac fideleri çam agacı oluyor.ve ponse agac kesme makinasi ile kesebiliyorum degilmi?dogrumudur?

valla hocam ben zamanında deneme amaçlı 1-2 tane dikmiştim biraz geç büyüyorlar. Büyünce aynı çama benziyorlardı uzun ince idi. Ama ponse ile denemedim şimdi siz bana güvenmeyin:) Dikersiniz o kadar fidanı elinizde kalır:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

valla hocam ben zamanında deneme amaçlı 1-2 tane dikmiştim biraz geç büyüyorlar. Büyünce aynı çama benziyorlardı uzun ince idi. Ama ponse ile denemedim şimdi siz bana güvenmeyin:) Dikersiniz o kadar fidanı elinizde kalır:)

ya su video da dikmişler.ponse ile dalmişlar.tertemiz.auto load li romork ude paylaşmişlar.iyi para kazandirir gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=KrBNM_h-5M4&t=107s

• Oyunu para kasmak için oynuyorsanız en zahmetsiz ve getirisi çok olan iş koyunlar başka hiç bir şeyle uğraşmayın. Odun talaş falan sabır işi ben dayanamıyorum açıkçası :)
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.