Şimdi Ara

Farming Simulator 2013 (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
17
Favori
309.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hatayı kayıtlı oyunda veriyor, yeni oyun açınca o hata kalmadı

Ayrıca haritada baya bir değişiklik yaptım, yeni yollar açtım.. gayette güzel oldu

Tekrardan hepinize teşekkürler...
  • indirdik oynamaya çalışıyoruz auff
  • Hocam daha yok mu Türkçe Yamaaa :(
  • selamın aleyküm arkadaşlar. ilk başta konu içerisinde bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkurlerimi sunuyorum.bölümü yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. gerçekden yararlı bilgilere ulaşdım sayenizde.

benim bir sorunum var ve bu yuzden sıze başvurmak istedim.

oyuna başlayalı yaklasık 1 hafta gibi bir süre oldu. farm 2011 oynuyordum eskıden. araşdırmalarımdan sonra 2013 e başlamaya karar verdim. her neyse oyuna başladık ve kendı sıtratejilerimle baya bir gelişme yaşadım oyunda. 4 adet traktörüm ve 1 adet en büyük biçerim var.

gelelim sorunuma :

ben tarlalarımı zamanla ekdikçe tarlalar içerisınde bır bug oluşmaya basladı ve . belırlı kesımlerını ne surebılıyorum nede ekebılıyorum.

tarif etmeye çalışırsam. tarlaların en dış tarafları basta olmak üzere başlayan bu sorun. şimdide tarların içine doğru ilerliyor. bug da kalan yerler sankı sulanmış gibi duruyor. hıc bır halt yapmadım sorun olarak. gıttıkce devam edıyor. buda hasadımı etklıyor ve oyundanda sogumaya başladım acıkcası bu sebepden dolayı.

bana yardım edebılecek varmı acaba. ne yapmam lazım.

not :

agaca takılıyor dıcekler olabılır ama agacla alakası yok. ellede sürmeye calısdım 10 kez gıttım üstünden.

tarla birleşdirmişsin ondan olmus dıyebılecekler olabılır ama. bırlesdırmedıgım tarlalarlada aynı sorun var.

ek not :

tarlaları nadas felan brıakmam gerekıyormu acaba ondan mı oldu dıe aklıma gelıyor.cunku durmadan hasat alıyorum. aralıksız.

ek not 2 :

tarlalardan 2 donem canola.2 donem bugday hasadı alıyorum. aynı şeylerı ekmıyorm yanı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tigers192005

selamın aleyküm arkadaşlar. ilk başta konu içerisinde bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkurlerimi sunuyorum.bölümü yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. gerçekden yararlı bilgilere ulaşdım sayenizde.

oyuna başlayalı yaklasık 1 hafta gibi bir süre oldu. farm 2011 oynuyordum eskıden. araşdırmalarımdan sonra 2013 e başlamaya karar verdim. her neyse oyuna başladık ve kendı sıtratejilerimle baya bir gelişme yaşadım oyunda. 4 adet traktörüm ve 1 adet en büyük biçerim var.

gelelim sorunuma :

ben tarlalarımı zamanla ekdikçe tarlalar içerisınde bır bug oluşmaya basladı ve . belırlı kesımlerını ne surebılıyorum nede ekebılıyorum.

tarif etmeye çalışırsam. tarlaların en dış tarafları basta olmak üzere başlayan bu sorun. şimdide tarların içine doğru ilerliyor. bug da kalan yerler sankı sulanmış gibi duruyor. hıc bır halt yapmadım sorun olarak. gıttıkce devam edıyor. buda hasadımı etklıyor ve oyundanda sogumaya başladım acıkcası bu sebepden dolayı.

not :

agaca takılıyor dıcekler olabılır ama agacla alakası yok. ellede sürmeye calısdım 10 kez gıttım üstünden.

tarla birleşdirmişsin ondan olmus dıyebılecekler olabılır ama. bırlesdırmedıgım tarlalarlada aynı sorun var.

ek not :

tarlaları nadas felan brıakmam gerekıyormu acaba ondan mı oldu dıe aklıma gelıyor.cunku durmadan hasat alıyorum. aralıksız.

ek not 2 :

tarlalardan 2 donem canola.2 donem bugday hasadı alıyorum. aynı şeylerı ekmıyorm yanı.

bende hiç böyle bir sorun olmadı. dediğin gibi bug yani. başka harita kullan derim.

• Bu çiftçilik oyunları bir ayrı zevkli oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.beyol

quote:

selamın aleyküm arkadaşlar. ilk başta konu içerisinde bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaşlara teşekkurlerimi sunuyorum.bölümü yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. gerçekden yararlı bilgilere ulaşdım sayenizde.

gelelim sorunuma :

not :

ek not :

ek not 2 :

bende hiç böyle bir sorun olmadı. dediğin gibi bug yani. başka harita kullan derim.

ustam orjinal harita kullanıyorum. hilesizhurdasız baştan mı baslayım ben sımdı. oyuna. sılerım daha iy kac gundur emek verıyom evdekıer bıel merak saldıı

• Arkadaşlar bu biçer ağızları birbirine olur mu ?
    Oyunun ilk başındaki kırmızı renkli biçer e Deutz 5465 H. Model agizligi alacağım. Olmazsa boşuna para vermeyeyim yeni başladım da para önemli :) Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

gelelim sorunuma :

not :

ek not :

ek not 2 :

Aleyküm Selâm hocam merak ettim resim koyabilirsen daha iyi anlayabiliriz, sorunu çözmenin yanında soruna sebep olan şeyi bulmamız gerek. Tarlayı nasıl ekiyorsun, ekmeden önce plow mu, cultivator mu kullanıyorsun hangi araçla ekiyorsun. Çözüm için ekilmeyen alanları plow ile O tuşuna basarak tarla açma modunda sürmeyi dene.

quote:

Orijinalden alıntı: AydoganKunt

Arkadaşlar bu biçer ağızları birbirine olur mu ?
    Oyunun ilk başındaki kırmızı renkli biçer e Deutz 5465 H. Model agizligi alacağım. Olmazsa boşuna para vermeyeyim yeni başladım da para önemli :) Cevap veren arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden
    Yok hocam takamazsın sakın alma Bi an önce o külüstürden kurtul, para biriktir deutz 7545 rts al.

• Hocam, biçerdöverlerde indirim vardı ve bende riske girip denedim 7.5m 'lik biçer ağzını aldım ve OLDU ! Ama tabiki biçer ezik olduğu için yavaş biçiyor bi fark olmadı yani ama ilk fırsatta biçeri de alacağm :)
    Bu arada sizin resimlerde Traktörün hız göstergesinin üzerinde 2 küçük kutucuk var birisi level gösteriyor diğeri ne gösteriyor anlamadım, ve bende yok neden acaba. Korsan kullandığım için mi acaba :(
  • oyun başında herşeyi satıp arı kovanı alıyorum oyunu X120 hızda bir kaç gün geçirip gelen parayla da sürekli arı kovanı yapıyorum çok fazla para geliyor hiç tarla bile sürmeden tüm araçları aldım nerdeyse de oyunun zevki kalmadı.Bu kadar para gelmesi bug mu acaba?20.000'e arı kovanı yapıyorum 1 günde 50000 para geliyor.
  • quote:

Hocam, biçerdöverlerde indirim vardı ve bende riske girip denedim 7.5m 'lik biçer ağzını aldım ve OLDU ! Ama tabiki biçer ezik olduğu için yavaş biçiyor bi fark olmadı yani ama ilk fırsatta biçeri de alacağm :)
    Bu arada sizin resimlerde Traktörün hız göstergesinin üzerinde 2 küçük kutucuk var birisi level gösteriyor diğeri ne gösteriyor anlamadım, ve bende yok neden acaba. Korsan kullandığım için mi acaba :(
    Hocam gercekten külüstür biçere deutz'un bıçağı takılabiliyor, ama işe yaramıyor, biçerin kapasitesi 1,5 ton 10 metre gidiyor doluyor, takılabilmesi bug sanırım, hiç denememiştim. O göstergeler hız ve zaman göstergesi, oyunun resmi sitesinde mod olarak var, çok iş görüyor, araçlarına hızlarını + - tuşlarıyla ayarlayabiliyorsun.http://www.farming-simulator.com/mod.php?lang=en&mod_id=130

quote:

Orijinalden alıntı: erenu89

oyun başında herşeyi satıp arı kovanı alıyorum oyunu X120 hızda bir kaç gün geçirip gelen parayla da sürekli arı kovanı yapıyorum çok fazla para geliyor hiç tarla bile sürmeden tüm araçları aldım nerdeyse de oyunun zevki kalmadı.Bu kadar para gelmesi bug mu acaba?20.000'e arı kovanı yapıyorum 1 günde 50000 para geliyor.
    Hocam başka yerden gelmiyorsa bug var, satte 60 günde 1440 dolar getirmesi lazım, oyunu çiftçilik keyfi için oynuyoruz zaten para için diil, boşver parayı hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Terranfan

quote:

Hocam, biçerdöverlerde indirim vardı ve bende riske girip denedim 7.5m 'lik biçer ağzını aldım ve OLDU ! Ama tabiki biçer ezik olduğu için yavaş biçiyor bi fark olmadı yani ama ilk fırsatta biçeri de alacağm :)
    Hocam gercekten külüstür biçere deutz'un bıçağı takılabiliyor, ama işe yaramıyor, biçerin kapasitesi 1,5 ton 10 metre gidiyor doluyor, takılabilmesi bug sanırım, hiç denememiştim. O göstergeler hız ve zaman göstergesi, oyunun resmi sitesinde mod olarak var, çok iş görüyor, araçlarına hızlarını + - tuşlarıyla ayarlayabiliyorsun.http://www.farming-simulator.com/mod.php?lang=en&mod_id=130

quote:

oyun başında herşeyi satıp arı kovanı alıyorum oyunu X120 hızda bir kaç gün geçirip gelen parayla da sürekli arı kovanı yapıyorum çok fazla para geliyor hiç tarla bile sürmeden tüm araçları aldım nerdeyse de oyunun zevki kalmadı.Bu kadar para gelmesi bug mu acaba?20.000'e arı kovanı yapıyorum 1 günde 50000 para geliyor.
    Hocam başka yerden gelmiyorsa bug var, satte 60 günde 1440 dolar getirmesi lazım, oyunu çiftçilik keyfi için oynuyoruz zaten para için diil, boşver parayı hocam.

Teşekkür Ederim Hocam Sağ olasın, hilesiz hurdası bayağı ilerledim sayılır, 330.000 biriktirip biçer alacağım sonrası gelir zaten. 200.000'ini biriktirdim :P

• Hocam bir sorum daha var, Ben tarlayı ekerken biçerken vs traktörü kendim kullanıyorum bazen. Ama hız sabitleyici özellik olmadan zor oluyor.
    Klavyeden 3 tuşuna basınca hız sabitleniyor ama, aracı son hızına çıkarıp sabitliyor örneğin (25 mph) maksimum. Ama ben 8 mph de sabitlemek istiyorum yok mu bunun bir yolu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZamanYananSaman -- 20 Mart 2013; 10:52:21 >
  • @AydoganKunt
    hocam bende yeni başladım aynı sorun bendede var sabitlemeyi bulamadım bir türlü fakat vites sistemi var heralde. 1-2-3 tuşları vites sanırım. Hızı 7-8 sabitlemek istiyosan 1 tuşuna bas otomatik olarak 1.vitesin son hızında otomatik sürüyor..

İşi iyi bilen arkadaşlara da bikaç soru soruyum. Şimdi benim anlamadığım kultivatör ve pulluk aynı işimi görüyor yani ikisini yaptıktan sonrada tarlayı ekebiliyoruz. Acaba daha iyi verim alabilmek için önce sürüp sonra düzenliycezmi. Ben kultivatörle üzerinden geçip sonra ekiyorum. Hiç pulluk kullanmıyorum acaba yanlışmı yapıyorum.

Bu sulama ilaçlama işide kafamı karıştırdı fertizilier spreyle normal sprey aynı görevimi görüyor yoksa farklılık içeriyormu. Tarlayı ektikten sonra hem sulayıp hem ilaçlıyacazmı yoksa sadece sprayle ilaçlayıp geçecezmi birde bu tohumlar yeşerincemi ilaçlayacaz yoksa herhangi bir zamanda ilaçlasak aynı verim gelirmi..

Satış yerleride ayrı bir muamma farm shop ve inn gözüküyor ekranda fakat haritada satış yapacağımız bir sürü yer keşfettim. Yani eğer diğerleri fazla para falan veriyosa ayık olalım gidelim ona satalım mamullerimizi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escalibur -- 20 Mart 2013; 13:16:28 >

• online oynayan ya da oynayabilecekler var mı?Şöyle bi save açıp belli saatlerde farm'ı kassak güzel olur
  • quote:

Hocam bir sorum daha var, Ben tarlayı ekerken biçerken vs traktörü kendim kullanıyorum bazen. Ama hız sabitleyici özellik olmadan zor oluyor.
    Klavyeden 3 tuşuna basınca hız sabitleniyor ama, aracı son hızına çıkarıp sabitliyor örneğin (25 mph) maksimum. Ama ben 8 mph de sabitlemek istiyorum yok mu bunun bir yolu.

Hocam 1 2 3 4 tuşları sabit hızda gitmek için kullanılır. Ama genellikle olması gerekenden yavaş gidiyorlar, cultivator, ekim, sulama işleri 17 km hızla yapılabilir, biçme 10 km olabilir, ama onlar daha yavaş yapıyor, bunun için yukarıdaki hız sabitleyiciyi kullanıyoruz, optimum hızda daha efektif çalışıyorlar.http://www.farming-simulator.com/mod.php?lang=en&mod_id=130

quote:

Orijinalden alıntı: escalibur

@AydoganKunt
    hocam bende yeni başladım aynı sorun bendede var sabitlemeyi bulamadım bir türlü fakat vites sistemi var heralde. 1-2-3 tuşları vites sanırım. Hızı 7-8 sabitlemek istiyosan 1 tuşuna bas otomatik olarak 1.vitesin son hızında otomatik sürüyor..

İşi iyi bilen arkadaşlara da bikaç soru soruyum. Şimdi benim anlamadığım kultivatör ve pulluk aynı işimi görüyor yani ikisini yaptıktan sonrada tarlayı ekebiliyoruz. Acaba daha iyi verim alabilmek için önce sürüp sonra düzenliycezmi. Ben kultivatörle üzerinden geçip sonra ekiyorum. Hiç pulluk kullanmıyorum acaba yanlışmı yapıyorum.

Bu sulama ilaçlama işide kafamı karıştırdı fertizilier spreyle normal sprey aynı görevimi görüyor yoksa farklılık içeriyormu. Tarlayı ektikten sonra hem sulayıp hem ilaçlıyacazmı yoksa sadece sprayle ilaçlayıp geçecezmi birde bu tohumlar yeşerincemi ilaçlayacaz yoksa herhangi bir zamanda ilaçlasak aynı verim gelirmi..

Satış yerleride ayrı bir muamma farm shop ve inn gözüküyor ekranda fakat haritada satış yapacağımız bir sürü yer keşfettim. Yani eğer diğerleri fazla para falan veriyosa ayık olalım gidelim ona satalım mamullerimizi :)

Cultivatorle pulluk aynı hocam, sadece cultivator kullanabilirsin, pulluk tarla olmayan yeri tarla yapmak falan gerekirse işe yarıyor sadece. Hatta şöyle birşey var; wheat barley ekerken 7 metrelik 15 metrelik büyük ekiciler kullanıyorsan cultivatore de gerek yok, biçtikten sonra direkt ekebilirsin.

Spreader ile Sprayer ikisi de aynı işi yapıyor, ekmeden önce de, ektikten sonra da sulayabilirsin, ektikten sonra fazla vakit geçirmeden sulamayı unutma. Ön tarafa spreader, arkaya ekim aracı takarak iki işi aynı anda aradan çıkarabilirsin, traktörü tarla başına getir, ön taraftaki spreaderi B tuşuna basarak çalıştır, sonra H tuşuyla işçiye ver halletsin. İşçi sulamayı otomatik başlatmıyor ama işi bitince herşeyi kapatıyor merak etme.

Satış yapılabilien 5 nokta var, PDA ekranında Prices bölümünde fiyatları görebilirsin, acil paraya ihtiyacın yoksa bazı zamanlar bir ürün için, Great Demand açılır, yüksek fiyat verir, o zamanda satarak daha çok kar yapabilirsin.

quote:

online oynayan ya da oynayabilecekler var mı?Şöyle bi save açıp belli saatlerde farm'ı kassak güzel olur

erenu89 hocam şu sıralar Simcity 2013 oynuyorum ama oynayacak arkadaşlar varsa oynayabiliriz beraber.

• "Terranfan" çok sağol kardeşim. Yaklaşık 3-4 sene öncede bu oyunun eski versiyonunu oynamıştım o zamandan beri kultivatörle pulluk arasındaki farkı merak etmekteydim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: escalibur

"Terranfan" çok sağol kardeşim. Yaklaşık 3-4 sene öncede bu oyunun eski versiyonunu oynamıştım o zamandan beri kultivatörle pulluk arasındaki farkı merak etmekteydim:)

olur hocam, benim origin ıd: blacktooth125 ekle istersen ben de simcity'yi oynuyorum bu aralar ordan konuşup arada fs 2013 oynayabiliriz.Yabancıların olduğu serverlar uzun soluklu olmuyor ya oyun kapanıyor ya da çok lag oluyor atıyor vs.
  • Sağ olasın hocam çok işime yarıyor bu bayağı geliştirdim ben kendimi :)

Online oynuyorsanız oynayalım beraber :)
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.