Şimdi Ara

Farming Simulator 2013 (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
17
Favori
309.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba. oyuna dün başladım. normal career modunda easyde başladım.
    4 tane ufak traktörden 3 ünü sattım. geri kalan traktörlerle idare ediyorum. bize verilen en güçlü traktörüde satıp yerine 130 bin dolarlık gri bi traktör aldım. HP si KW si biraz daha fazla. romork olarak olan 5700 tonluk ilkini satıp ikinci 24200 tonluk versiyonu aldım ardından buda düşük geldi Bıg Body 900 (46900 tonluk) aldım.
    Soru: üstü kapalı olan tippers lar ile biçerdövere yanaşıp hasat toplamak mümkün mü? yada silo altına geçip hasatı almak? değilse bu üstü kapalı dorseler nerde kullanılıyor?
    canola yapıp Inn de 2300 küsüra satıyorum şu anda 1900 e kadar düştü.. oldukça para biriktireceğim sanırım.

15 in yanına 16 nolu tarlayıda alıp her iki tarlayı birleştirdim. ardından canola ekip onu harvest ediyorum deutz 6095 biçerdöverle ancak biçer döver oldukça hızlı bir şekilde doluyor. yanında römork götürmekten iflahım kesildi. ki daha 15-16 tarlanın eni kadar bi yol gidiyor. ileride 40 lık tarlayı aldığımda nasıl olucak çok merak ediyorum? kocaman tarlada 2 biçerdöver çalıştırırken onların yanında nasıl traktörleri götüreceğiz? traktörler içinde bi Hire worker olayı yok mu?

canola yerine şunu ek sonra şunu yap diyebileceğiniz bir şey var mı? 14 nolu tarlayı alıp orayada patates başlamayı düşünüyorum...

yada şöyle sorayım YENİ BAŞLIYAN ARKADAŞLAR İÇİN ÖNERİLERİNİZ NELER? şu modları kesin kullan dediğiniz şeyler var mı?

farkındayım uzun oldu ancak detaylı olsun istedim. yardımları bekliyorum...

edit: son durumumu editliyerek yazıcam sürekli....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavil -- 27 Ocak 2013; 6:06:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

quote:

Orijinalden alıntı: tr-krall

tamam hocam bende onu dedım mısır normal yetısıyor ama bıcme aracı farklı olmalı kı sılage olsun onu yapıyorum zaten

ben sımdıye kadar straw ı once balye yapıp sonra getırıp mıxed aracının ıcıne bırer bırer atıp ordan straw kısmna atıyorudum meger daha basıt bır yolu varmıs cım toplama remorkoruyle tarladakı samanları balye yapmadan da toplayıp coftlıktekı straw kısmna atabılıyormusuz bende kac dakka ugrasıyrdum o baleyelrı teker teker araca atıp oradan aktarmayla sımdı rahatladım bırde buyuk bır mıxed aracı bulsak boyle 20 tonluk flan ıyı olacak bendekı 12 ton 1 hay bır straw balyesı bırazdasıage atınca hemen doluyor

bu mesajını okuduktan sonra yem makinası na bir göz atayım dedim kapasite kodlarının olduğu dosyayı buldum FS 2009-2011 de bir çok aracı editlerdim aynı sistemi 2013 de kullanıyor 12 tonluk kapasite arttırılabilir

...
    Hocam bütün ekiplmanların ayarlarıyla oynanabiliyor, ama bu oyunun zevkini öldürür, 12 tonluk mixerin ayarını 1 milyon ton yaparsın ama zevki kalmaz, orjinalligi bozmamaya çalışıyorum yoksa oynama istegi gider, ineklere 250 ton silage vermek icin 25 defa gidip geliyorum, halbuki capasity'nin yanına bi sıfır atsam iş biter ama zevk gider. Dengesiz ayarları düzeltiyorum sadece, mesela adam bale trailer yapmış fiyatı 35 bin dolar günlük gideri 250 dolar saçmalamış, orjinalinde fiyati 3600 dolar günlük maliyeti 5 dolar, tır yapmış fiyatı 123 dolar gibi saçma rakamları oyundaki eş değer makinelerin fiyatına göre dengeliyorum, saçma ayarlar dışında hiçbir ayara müdahale etmeme taraftarıyım.

quote:

Orijinalden alıntı: SüperEspri

@Terranfan Hocam herşeyi arkadaşlara çok güzel anlatmışsın.Oynayasım geliyor sürekli ama 2013'ü çok karmaşık yapmışlar
    Hocam oyun çok basit, 3-5 bugday 1-2 patates 2-3 çeşit hayvan, oyun çok daha detaylı güzel yapılabilirdi. Şirket kurma, multi'de diğer akardaşların firmalarıyla rekabet, fabrikalarla ürün tedariki konusunda anlaşma, ürün taşımacılık, serverda gerçek dünya simulasyon edilerek oyunu sürekli oynanabilir yapabilirlerdi. Oyunun hitap ettiği oyuncu sayısı fps oyunlarına göre çok küçük oldugundan, ugraşmamışlar, zahmete değer görmemişler.

quote:

Orijinalden alıntı: Kavil

herkese merhaba. oyuna dün başladım. normal career modunda easyde başladım.
    4 tane ufak traktörden 3 ünü sattım. geri kalan traktörlerle idare ediyorum. bize verilen en güçlü traktörüde satıp yerine 130 bin dolarlık gri bi traktör aldım. HP si KW si biraz daha fazla. romork olarak olan 5700 tonluk ilkini satıp ikinci 24200 tonluk versiyonu aldım ardından buda düşük geldi Bıg Body 900 (46900 tonluk) aldım.
    Soru: üstü kapalı olan tippers lar ile biçerdövere yanaşıp hasat toplamak mümkün mü? yada silo altına geçip hasatı almak? değilse bu üstü kapalı dorseler nerde kullanılıyor?
    canola yapıp Inn de 2300 küsüra satıyorum şu anda 1900 e kadar düştü.. oldukça para biriktireceğim sanırım.

15 in yanına 16 nolu tarlayıda alıp her iki tarlayı birleştirdim. ardından canola ekip onu harvest ediyorum deutz 6095 biçerdöverle ancak biçer döver oldukça hızlı bir şekilde doluyor. yanında römork götürmekten iflahım kesildi. ki daha 15-16 tarlanın eni kadar bi yol gidiyor. ileride 40 lık tarlayı aldığımda nasıl olucak çok merak ediyorum? kocaman tarlada 2 biçerdöver çalıştırırken onların yanında nasıl traktörleri götüreceğiz? traktörler içinde bi Hire worker olayı yok mu?

canola yerine şunu ek sonra şunu yap diyebileceğiniz bir şey var mı? 14 nolu tarlayı alıp orayada patates başlamayı düşünüyorum...

yada şöyle sorayım YENİ BAŞLIYAN ARKADAŞLAR İÇİN ÖNERİLERİNİZ NELER? şu modları kesin kullan dediğiniz şeyler var mı?

farkındayım uzun oldu ancak detaylı olsun istedim. yardımları bekliyorum...

edit: son durumumu editliyerek yazıcam sürekli....

Hocam Tippers kısmındaki bütün dorselerle harvester'dan ürün toplayabilirsin, üstü kapalı resim temsili resim, Usage kısmında toplayabildigi ürünlerin listesini yazar, en alttaki tipper sadece chaff için. Burda dikkat etmen gerken şey tipperların yüksekliği, sugar beet harvesterı biraz alçak, 61 tonluk tipper sugar beet harvesterın altına altına giremiyor. Resimdeki traktöre bakma en yakında araç oydu onu aldım 61 tonluk tippera saglam çekici lazım yoksa tıkanır.
     Farming Simulator 2013

H tuşuna basarak aracı işçiye verebilirsin, plow, cultivator, sowing, harvester işlerini işçiye yaptırabilirsin. 40 nolu tarla 3 harvester'la rahat işleniyor hocam, hatta herhangi bi mod sitesinden hızlı çekici indirirsen harvesterlera dönüşlerde kontolü alıp düzgün başlaması için düzeltmeye bile zaman kalıyor. Farketmişsindir harvesterlar dönerken tam hizalama yapamıyor biçme bıçağının bi kısmı açıkta kalıyor o yüzden dönüşlerde yardım ediyoruz biçerlere.

Başlangıç olarak iyi gidiyorsun hocam, hepimizin zamanında yaptıklarını yapıyorsun, paran biriktiginde patates harvesterı alıp 17 nolu tarlaya girişebilirsin, 195-200 ton patates verir, 5 seferde 1 milyon paran olur 1 milyon 200'de ilk rüzgar gülünü dikersin masraflarını çıkarmaya başlar.

Mod olarak hızlı taşıyıcılara kesinlikle ihtiyacın var, mod sitelerinde scania volvo man gibi çeşitla çekiciler var zevkine göre begendigini indir, ESLimiter diye bir mod var traktörlere hız ayarı yapabiliyorsun, hoşuma gitti, traktörleri kullandıgın ekipmanın maximum hız ayarına göre ayarlayabiliyorsun. Mesela cultivator'u işçi 1 nolu viteste kullanıyor aslında culti 17 km'ye kadar çalışabilir. Traktörün 1. vitesi 17 km'ye getiriyorsun zaman israfı olmuyor. Placeable Seed Pallets ve Placeable Fertilizer Tank da lazım, çalıştıgın tarlaların yakınında su tankı ve yem doldurma paleti olmuyor bazen. Ben dengeleri bozmamak için fazla mod kullanmamaya çalışıyorum, kullandıgım alet gerçek hayatta da var mı bakıyorum youtube'dan videolarına falan. Hadi kolay gelsin.

• aslında balyadan ev yapsak çok süper bişi olur. forklifti iyi kulllansam yaparım aslında ama acemiyim....
  • Benim oyun aşırı mod yüklemekten kasıyor heralde çok mod var mod klasöründe bundan dolayı kasma yapar mı oyun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PewDiePie

Benim oyun aşırı mod yüklemekten kasıyor heralde çok mod var mod klasöründe bundan dolayı kasma yapar mı oyun ?

Yapıyor hocam, mod yapanlar genelde bodozlama girişiyolar, modların çoğu fms 2011'den birkaç satır değiştirilerek 2013'e portlanmış durumda, tweak, optimizasyon, perfomans konularından haberleri bile yok, log dosyasında performace yazan satırlar varsa o modlarla ilgili sıkıntı vardır.

@yenibirhesap hocam minecraft tam istediğin gibi bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terranfan -- 27 Ocak 2013; 12:56:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terranfan

quote:

Orijinalden alıntı: PewDiePie

Benim oyun aşırı mod yüklemekten kasıyor heralde çok mod var mod klasöründe bundan dolayı kasma yapar mı oyun ?

Yapıyor hocam, mod yapanlar genelde bodozlama girişiyolar, modların çoğu fms 2011'den birkaç satır değiştirilerek 2013'e portlanmış durumda, tweak, optimizasyon, perfomans konularından haberleri bile yok, log dosyasında performace yazan satırlar varsa o modlarla ilgili sıkıntı vardır.

@yenibirhesap hocam minecraft tam istediğin gibi bir oyun.

minecraftı yeni bıraktım... sadece güzel olur diye dedim.
    ben farming simulatorun resmi sitesinden ekipman ambarı için mod indirdim setup şeklindeydi kendi kuruldu oyunda gözüktü ama koyamıyorum. buy diyorum nereye koyacağımı gösteren ekran çıkıyor ama orda ambar gözükmüyor.
    bu sorunu nasıl çözebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yenibirhesap
    ...
    ben farming simulatorun resmi sitesinden ekipman ambarı için mod indirdim setup şeklindeydi kendi kuruldu oyunda gözüktü ama koyamıyorum. buy diyorum nereye koyacağımı gösteren ekran çıkıyor ama orda ambar gözükmüyor.

Hocam bina çok büyüktür yerleştirebilecegin geniş bi alan bulursan görünmesi lazım.
  • quote:

quote:

...

Hocam bina çok büyüktür yerleştirebilecegin geniş bi alan bulursan görünmesi lazım.

hayır hocam olmuyor bir de sen dener misin? 2 dklik iş zaten olursa bende sorun var olmassa modda sorun var demektir.
  • quote:

quote:

quote:

...

hayır hocam olmuyor bir de sen dener misin? 2 dklik iş zaten olursa bende sorun var olmassa modda sorun var demektir.

At linki denerim hocam. Uçak modu bile yapmış adamlar.

Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013

• quote:

quote:

quote:

quote:

...

At linki denerim hocam. Uçak modu bile yapmış adamlar.

tıkla
    ben modları sadece buradan indiriyorum. diğerleri gibi saçma şeyler yok.. baya iyi şeyler var. farming simulatorun kendi sitesi.

• uzun zamandır hilesiz şekilde oynuyorum patates ekip biçmekten sıkılınca hayvancılığa başladım, koyunlar yün üretirken ben haritayı gezip çimen topluyorum ama şimdi tarlaya ekiyorum hayvan sayısı arttıkça yeişemiyorum, birde paletleri dizmesi zor nizami yapamıyorum otomatik toplayıcı var ama zevki çıkmıyor oyunun o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

uzun zamandır hilesiz şekilde oynuyorum patates ekip biçmekten sıkılınca hayvancılığa başladım, koyunlar yün üretirken ben haritayı gezip çimen topluyorum ama şimdi tarlaya ekiyorum hayvan sayısı arttıkça yeişemiyorum, birde paletleri dizmesi zor nizami yapamıyorum otomatik toplayıcı var ama zevki çıkmıyor oyunun o zaman.

haklısın bence inek işine gir. gübre filan verir hem. bakması eğlenceli oluyo ama birazcık zor.
  • quote:

tıkla
    ben modları sadece buradan indiriyorum. diğerleri gibi saçma şeyler yok.. baya iyi şeyler var. farming simulatorun kendi sitesi.

Hocam sorun yok geniş alan istiyor, ben 17 nolu tarla kenarında denedim tarla ortasına kurulmaz tabi ama baya büyük geniş alan istiyor.

Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013

• quote:

ilgili ss li cevabınız için teşekkürler.

14 nolu tarlayı alıp. büyük patates dikme aracıyla diktim ardından fertilizer sprayer ile spreyleyip bekledim ve sonunda patatesler çıktı. o en pahalı patates makinesini almadığım için çok zorluk çekiyorum. önce topper ile başları temizleyip ardından harvest ile yapayım dedim ancak harvestın ağzı çok ufak. o 14 nolu tarlada bir ömür geçicek. Hireworkerda yok. elle inanılmaz zahmetli. valla para biriktirmeden patates işine girdiğime çok pişmanım... şu anda 300 bin dolar gibi bi param var canola sağolsun. onu 450 gibi yapıp hemen alıcam o harvesterı...
    edit: 50 bin kadar borç alıp bankadan sonunda aldım makineyi. dünya varmış ne diyim:D veriyorum workera sadece traktör yanaştırmak kalıyor.
    şu patates işine bi kolaylık olması lazım böle elle gidilmez.... birde traktörleri oto yollama gibi bir durum söz konusu mu? mesela canola yükleyip sen Inn git. diğerine bugday yükleyip son Mill git diye komut verebiliyor muyuz?

ana merkezimizdeki siloların depo hacmi ne kadar?

birde şu anda 24200 tonluk ikinci tipper big body 900 ve sizin ss olarak attığınız 61 tonluk trailer mevcut. 61 tonluk olan ile Inn gidip Canola satıyorum oldukça karlı oluyor ancak 2-3 gidiş geliş gerekiyor. arka arkaya vagon gibi eklemek için hangi tipperlara sahip olmak gerekiyor?
    traktör olarak ilk bize verilen bühreri satmıştım aynısından bir tane daha aldım. onla 61tonluk çok problem yaratmadan çekiliyor...

sowing machinelerdede içinde canola olanda patates olanda Hire Worker dediğimde kocaman tarlayı 0 tohum harcayarak bitiriyor. yani o capasity kısmı hep %100 ama ben kendim sürmeye kalkarsam tohumlar azalıyor... acaba benim oyunda bug mu oldu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavil -- 27 Ocak 2013; 20:00:22 >

• quote:

quote:

14 nolu tarlayı alıp. büyük patates dikme aracıyla diktim ardından fertilizer sprayer ile spreyleyip bekledim ve sonunda patatesler çıktı. o en pahalı patates makinesini almadığım için çok zorluk çekiyorum. önce topper ile başları temizleyip ardından harvest ile yapayım dedim ancak harvestın ağzı çok ufak. o 14 nolu tarlada bir ömür geçicek. Hireworkerda yok. elle inanılmaz zahmetli. valla para biriktirmeden patates işine girdiğime çok pişmanım... şu anda 300 bin dolar gibi bi param var canola sağolsun. onu 450 gibi yapıp hemen alıcam o harvesterı...
    edit: 50 bin kadar borç alıp bankadan sonunda aldım makineyi. dünya varmış ne diyim:D veriyorum workera sadece traktör yanaştırmak kalıyor.
    şu patates işine bi kolaylık olması lazım böle elle gidilmez.... birde traktörleri oto yollama gibi bir durum söz konusu mu? mesela canola yükleyip sen Inn git. diğerine bugday yükleyip son Mill git diye komut verebiliyor muyuz?

birde şu anda 24200 tonluk ikinci tipper big body 900 ve sizin ss olarak attığınız 61 tonluk trailer mevcut. 61 tonluk olan ile Inn gidip Canola satıyorum oldukça karlı oluyor ancak 2-3 gidiş geliş gerekiyor. arka arkaya vagon gibi eklemek için hangi tipperlara sahip olmak gerekiyor?
    traktör olarak ilk bize verilen bühreri satmıştım aynısından bir tane daha aldım. onla 61tonluk çok problem yaratmadan çekiliyor...

sowing machinelerdede içinde canola olanda patates olanda Hire Worker dediğimde kocaman tarlayı 0 tohum harcayarak bitiriyor. yani o capasity kısmı hep %100 ama ben kendim sürmeye kalkarsam tohumlar azalıyor... acaba benim oyunda bug mu oldu?

İşçilere tarla dışında iş veremiyoruz hocam, siloyu dolduramadım hiç, 1.6 milyon kg üzerinde ürün vardı dolmamıştı.

Trailer katarı oluşturmak için resimdeki en alttaki tipperin arkasına en üstteki tipper'dan istedigin kadar sayıda baglayabilirsin.

Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013

Bührer ucuz, güclü ama günlük maliyeti çok yüksek 270 dolar, Deutz Agrotron M620 kullanıyorum su gibi yakıt içmiyor, çabuk ivme kazanıyor, günlük maliyeti 150 dolar, fiyat performans oranı iyi.

Hocam işçiler aldıgı gibi bırakır aleti, yakıtı, suyunu, yemini kendi koyar, dikkat edersen paran hızla azalır çalışırken, 2 traktöre aynı anda sulamayla ekim yaptırırsan salise gibi iniyor para.

• quote:

quote:

quote:

İşçilere tarla dışında iş veremiyoruz hocam, siloyu dolduramadım hiç, 1.6 milyon kg üzerinde ürün vardı dolmamıştı.

Trailer katarı oluşturmak için resimdeki en alttaki tipperin arkasına en üstteki tipper'dan istedigin kadar sayıda baglayabilirsin.

Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013

Bührer ucuz, güclü ama günlük maliyeti çok yüksek 270 dolar, Deutz Agrotron M620 kullanıyorum su gibi yakıt içmiyor, çabuk ivme kazanıyor, günlük maliyeti 150 dolar, fiyat performans oranı iyi.

Hocam işçiler aldıgı gibi bırakır aleti, yakıtı, suyunu, yemini kendi koyar, dikkat edersen paran hızla azalır çalışırken, 2 traktöre aynı anda sulamayla ekim yaptırırsan salise gibi iniyor para.

valla hem benim hem diğer arkadaşlar için duayen konumundasınız. başımızdan eksik olmayın:D

patates tarlamı bitirdim ve cultivate sowing machine aynı anda olan zımbırtım ile o büyük tarlayada kanola ekiyorum.
    tek satırlık için bi wheat barley deniyeyim dedim ancak tohum ekerken direk yere şeritler halinde saman arpa falan bırakıyor böle çöp çöp şeklinde olan. doğrumudur acaba?

birde illa her seferden sonra plow çekmek şart mı? yoksa direk cultive sonrada sowing ile tarlayı işleyebilir miyiz? aynı şeyi patates ve beet içinde sorayım. patates ektik ardından topladık torlada patates çöpleri kaldı... şimdi bunun üstünden bi plow mu geçicez yoksa direk cultivate yapıp sonra patates eksek yeterli mi?

araca Eslimiter ile hızı ayarladım artık sorunsuz biçedöverle yan yana gidiyor. ancak ben açgözlü olduğum için aynı anda iki iş istiyorum:D yani biçer döverin yanında tek traktör giderken taba geçip diğerinide götürtmek mümkün mü yosa tab yaptığımız an öbürü durucak mı? (duruyor.... )

fertilizer spreader la sprayers arasında bir fark var mı?

tedders lar sanırım çimeni hay denen bir şeye çeviriyorlar. bu glass hay nedir? biliyorum tepedeki mesajlarda inek beslemekle ilgili detaylı yazdınız. onlarıda okudum ancak spesific bir soru olduğu için sorma ihtiyacı hissettim.
    son olarak sizin önereceğiniz çekici nedir? denediğiniz kullandığınız problemsiz bir tane.... mod sitelerinde binlerce kamyon tır var hangi birini indireceğimi şaşırdım.
    başınızı ağrıyorum kusura bakmayın lütfen....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavil -- 27 Ocak 2013; 22:15:39 >

• Merhabalar arkadaşlar bende oyunu indirdim ve bazı eksikler sebebiyle ancak yeni oyanamaya başladım, bu bölümün ilk 2 sayfayı okudum ki devam edeceğim ancak oyundan sıkılmaya başladığım için başlangıç seviyesinden bir kaç soruyu hemen sormak istedim, daha önce benzer soru sorulmuş ise özür dilerim.
    arkadaşlar şimdi ben şifre falan girmedim, lakin eldeki paraya göre heç alet yok mesele ben ilk buğday hasatını aldım, ancak sizin dediğiniz gibi saplar tarlada iken pulluk ile girişince sap map kalmadı, temizledi, benim sağlar gittimi şimdi ? şayet o sapları biçimden sonra neyle alabilirim ? ayrıca buğdaydan başka ekebileceğimiz şeyleri nasıl belirliyor ve nasıl ekiyoruz, bunlarla birlikte tecrübeli arkadaşlar bir adım sonrasındaki bilgilerden de paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
  • Koyunların yunlerını alıp balye remorkune yukleme ısı benı hayattan soguttu oyuna gıresım gelmıyor bu yuzden ne menem bırseymıs bu tam 3 kez dızdım ucundede hafıf bır dokunmayla hepsı ucuyor ve tes cevrılyorlar tarlayaya yayılıyorlar

ıneklere kırmızı alatle mıxed yaparken yesıl olan orjınal frotla balyelerı atarken nasıl bır bug varsa bazen tam balyeyyı mıxerın ıcıne atma esnasında frontu fırlatıyor ucuyor havaya ancak satına kurtulabılıyorum

10 tonluk kepceyle sıaljı balyelerden sonra motorsuz mıxere kepcenın aldıgı 10 ton sılaj yok oluyor sanrım ılk basta dokmek lazım en temızlı yıne motorlu mıxer o da 12 ton ve o kodlara da baktım sanrım yukseltemeyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hcicek

Merhabalar arkadaşlar bende oyunu indirdim ve bazı eksikler sebebiyle ancak yeni oyanamaya başladım, bu bölümün ilk 2 sayfayı okudum ki devam edeceğim ancak oyundan sıkılmaya başladığım için başlangıç seviyesinden bir kaç soruyu hemen sormak istedim, daha önce benzer soru sorulmuş ise özür dilerim.
    arkadaşlar şimdi ben şifre falan girmedim, lakin eldeki paraya göre heç alet yok mesele ben ilk buğday hasatını aldım, ancak sizin dediğiniz gibi saplar tarlada iken pulluk ile girişince sap map kalmadı, temizledi, benim sağlar gittimi şimdi ? şayet o sapları biçimden sonra neyle alabilirim ? ayrıca buğdaydan başka ekebileceğimiz şeyleri nasıl belirliyor ve nasıl ekiyoruz, bunlarla birlikte tecrübeli arkadaşlar bir adım sonrasındaki bilgilerden de paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

oyunu rahat oynamak ısıyorsar ılk asamada savecarier dekı money kısnı 1 mılyona alan cıkar

sonra gır oyuna zaten sana bır bıcer verıyr 3 traktor verıyor aletler verıyor ıstersen o paryla + olarka aletler al sonra bırtane ekılıtarla var onu bıc ve traktorle tasıyıp kendı sılolarına dok

saplar tarlada ıken pulluk kullanma hatta pulluga pek gerek yok zaten tırmıkla uzerınden gec once sapları balye makınesı al onlarla balye yap sonra tırmıkla uzerınden gec tarlanın sonrada yenıden ekım yap ,zaten sana bırtane tohumluk verıyor onda ne ekmek ıstıyorsan 'o' tsuuyla degıstır oyle ek yanı weath -bugday,barley-arpa,conola ve çim var o aracta

bilemedıgın terımlerı google translatede yaz zaten sana bılgı verır youtubede kı vıdeoları ve burdakı arkadasların anlatımlarını takıp et hocam

• quote:

valla hem benim hem diğer arkadaşlar için duayen konumundasınız. başımızdan eksik olmayın:D

patates tarlamı bitirdim ve cultivate sowing machine aynı anda olan zımbırtım ile o büyük tarlayada kanola ekiyorum.
    tek satırlık için bi wheat barley deniyeyim dedim ancak tohum ekerken direk yere şeritler halinde saman arpa falan bırakıyor böle çöp çöp şeklinde olan. doğrumudur acaba?

birde illa her seferden sonra plow çekmek şart mı? yoksa direk cultive sonrada sowing ile tarlayı işleyebilir miyiz? aynı şeyi patates ve beet içinde sorayım. patates ektik ardından topladık torlada patates çöpleri kaldı... şimdi bunun üstünden bi plow mu geçicez yoksa direk cultivate yapıp sonra patates eksek yeterli mi?

araca Eslimiter ile hızı ayarladım artık sorunsuz biçedöverle yan yana gidiyor. ancak ben açgözlü olduğum için aynı anda iki iş istiyorum:D yani biçer döverin yanında tek traktör giderken taba geçip diğerinide götürtmek mümkün mü yosa tab yaptığımız an öbürü durucak mı? (duruyor.... )

fertilizer spreader la sprayers arasında bir fark var mı?

tedders lar sanırım çimeni hay denen bir şeye çeviriyorlar. bu glass hay nedir? biliyorum tepedeki mesajlarda inek beslemekle ilgili detaylı yazdınız. onlarıda okudum ancak spesific bir soru olduğu için sorma ihtiyacı hissettim.

başınızı ağrıyorum kusura bakmayın lütfen....

Hocam alttaki resimlerde soldan sağa Wheat, Barley, Canola ve Grass simgelerini ekranın sag alt tarafında ve tohumun yerde bıraktıgı izi görebilirsin, grass hariç hepsi aynı toprak sarısı bir iz bırakıyor. Çöp bırakıyorsa ekmiyordur, işçiye verin biraz gidip duruyorsa toprak cultivator istiyordur. Resimdeki sower makinesi ekmeden önce cultivator ister, 3 metreden büyük sower makinelerinde kendinden cultivator var onlarda cultivator yapmadan ekim yapabilirsiniz. Yalnız patates ve sugar beet mutlaka ekmeden önce cultivator ister. Plowa gerek yok, cultivator çekip ekebilirsiniz.

Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013  Farming Simulator 2013

İşçiler sadece tarla ekip biçmekten anlıyor, diğer işler için görevlendiremiyoruz hocam. Fertilizer Spreader ile Sprayer aynı işi yapıyor, ben 36 metrelik fertilizer spreader kullanıyorum her tarlada tohum ekme sulama aynı anda yapabiliyor, ağaçlar sorun olmuyor.

Farming Simulator 2013

Tedders, grass kurutup hay yapmanızı saglar evet, hay ineklere 3 yemin karışımından oluşan(hay, straw, silage) mixed ration yem yapmak için kullanıyoruz. Grass taze çim oluyor, inek ve koyunlarımıza veriyoruz. İnekler 4 çeşit yem yiyor; mixed ration, grass, straw, silage.

Sorun değil hocam takıldıgınız yerde sorun, ilk sayfalara bakarsanız baya bilgi var anlamadıgınız yer olursa gene yardımcı olurum.

quote:

Orijinalden alıntı: hcicek

Merhabalar arkadaşlar bende oyunu indirdim ve bazı eksikler sebebiyle ancak yeni oyanamaya başladım, bu bölümün ilk 2 sayfayı okudum ki devam edeceğim ancak oyundan sıkılmaya başladığım için başlangıç seviyesinden bir kaç soruyu hemen sormak istedim, daha önce benzer soru sorulmuş ise özür dilerim.

Yerdeki samanı Loading Wagons bölümündeki trailerlar ile toplayabilirsiniz, veya Baling Technology bölümündeki son 2 makineyle balya haline getirebilirsiniz. Ekmeye başlamadan önce O tuşu ile ekmek istediğiniz ürünler arasında geçiş yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta; eğer grass ekerseniz(simgesi çiçek resmi gibi olan) sonradan tekrar ürün ekmek istediğinizde tarlayı eski haline getirmek için plow kullanarak tarlayı tekrar oluşturmanız gerekir.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.