Şimdi Ara

Farming Simulator 19 [PS4 ANA KONU] - TÜRKÇE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
2
Favori
4.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hmmm ama ben 15 dk bindim çok bir gelişme olmadı. Her gün 15 dk bin gelişme çok az. Zaten çok vakit alan bir oyun. Bir atı geliştirmem heralde en aza 1-2 hafta alır diye düşündüm ve baştan bıraktım. Geliştirip yine hayvan satıcısına satıyoruz galiba. Bence inek en güzeli sütü doldur doldur sat. Gübre ve bulamaç da iş görüyor. Çok bir tasarruf ettirmiyor ama o birikeni kontratlı işte de kullanabilmek iyi oluyor. En güzel kontratlı işe zaten gübreleme
  • HellShot kullanıcısına yanıt
    o 68 binlik romork bende de var,bendeki dualschok sola cekiyor bazen,birde romork guclu traktoru bile itiyor arkadan ve savurmaya basliyor.men iyisi bende satip o burgu vagonuna bakayim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E.S.Y. E kullanıcısına yanıt
    koyun işi paletle yapaği yukleme kisminda sinir bozucu evet,o yuzden ilk ahiri aninda bozdum o palet gicik zaten hangi işte olursa olsun..herkul,follow me ve cross bilmem ne otomatik iş yaptirma modlari yok ps4 malesef..

• Ekiciler de mod yuklemisim farkinda degilim,Great Plains YP-4025A ekme ekipmani tam benim aradigim icatmis yaw..

hem bugday grubunu hemde cicek grubunu ekebiliyor ve sivi gubre de atiyor ekerken..aciklamada yazdigina gore amazone Condor 15001 bugday grubu ekicisi gibi ekmeden once tarlayi surmeye de gerek yok..bosuna ayri ayri ugrasmisim yaw..

simdi diskli sabanlardan yeni almistim bi tane daha Horsch joker 12RT,bunlara ve diger ekiciler condor 15001 ile Vaderstad tempo L16 gereksiz oldu...

3 tane alayim bari great plains Yp 4025A..

sadece misir ve pancar hasattan sonra Agrisem cultiplow platinum 8m ile derin sabanlama yapicaz mecbur..ondan kaciş yok hicbir sekilde..ondan da 3 lerim sayiyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 1 Temmuz 2020; 22:49:59 >

• legacy of kain kullanıcısına yanıt
    Dün akşam yazacaktım yazamadım evde şifreyi unutmuşum birkaç tane şifrem vardı hiçbiri olmadı. Bugün işyerinde otomatik giriş açık olduğu için açılıyor. Neyse bir ara sıfırlarım artık.
    Condor ekici güzeldi evet hem de büyük ama sadece buğday grubu ekiyor diye biliyorum. Ayçiçeği falan ekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HellShot

Dün akşam yazacaktım yazamadım evde şifreyi unutmuşum birkaç tane şifrem vardı hiçbiri olmadı. Bugün işyerinde otomatik giriş açık olduğu için açılıyor. Neyse bir ara sıfırlarım artık.
    Condor ekici güzeldi evet hem de büyük ama sadece buğday grubu ekiyor diye biliyorum. Ayçiçeği falan ekiyor mu?
    yok condor sadece bugday grubu,cicek grubu vs ekmez..great plains yp 4025A 12mt lik mod ekipman ayni condor gibi surmeden ekip sivi gubre atabiliyor ve her iki grubu da ekiyor..tek ekici ile butun hepsi... dun aksam 3 tane aldim boşa cikan condor,diskli tirmik vs vs hepsini sattim

• Ben de saban gerekmediği zaman diskli tırmıktan sonra ekim yapıyorum. Buğday grubu için Horsch Pronto 9m ekici var, sabanlama gerektirmiyor. Her üç ekimde bir miydi sabanlama gereksinimi, acaba 3 ekim olmadan her iki ekimde bir buğday grubu eksem sabanlama hiç gerekmez mi. Bunu denemem lazım. Her iki ekimde bir yulaf eksem hem saman yapmış olurum hem de saban gereksinimi tamamen ortadan kalkabilir diye düşünüyorum.
    Agrisem cultiplow platinum 8m bu dipkazan var,misir veya seker pancari gibi hasattan sonra saban gerektiginde kullaniyorum baskada biseye gerek kalmadi ..hani misir veya pancar disinda aycicek ekeceksin mesela,illa ki tarlayi işlemen lazim,ona da gerek kalmadi greatplains ile..ekimden once tarla islemek icin diger diskli tirmik saban maban ne varsa hepsi gereksiz oldu zaten, great plains yp4025A aldiktan sonra 12 mt misir grubu ekici yi ve 15 mt bugday grubu ekiciyi de sattim..

her 3 hasattan sonra bende sabanlama gereksinimi acik olmasina ragmen oyle bisey olmuyor.. acaba ekonomik zorlukla mi alakali yoksa surekli farkli tür hasatlar yaptigimdan olabilir..ayni grubu ust uste 3 defa ektigim olmamistir belkide tesaduf

sadece misir ve pancar gibi köklü mahsuller ekersen hasattan sonra mecburen 3 hasat vs bakmaksizin sürmen gerek,onu da Agrisem 8mt yapiyor..2 tane var bende..

Great plains o sıranın en büyüğü diye hatırlıyorum. Denerim bi ara o kadar ismi geçti ki merak ettim
    Sabanlama gerekiyor diye sarı bir yazı çıkması lazım. Olmadığına göre sabanlama gerektirmeyen ekici kullanmışsın. 3 hasat boyunca saban ve dipkazan kullanmazsan veya sabanlama gerektirmeyen ekicilerden kullanmazsan o uyarı çıkacaktır. Çünkü ben ilk zamanlar hep aynı ekiciyle yulaf, soya, kanola ekiyordum. Hiç sabanlama gerekiyor demiyordu. Ayçiçeğine ve mısıra geçince işler karışmıştı ama dipkazanla çözdüm. Sabanlar çok kötü çapraz duruyor falan. Kullanması gıcık.
    evet sabanlar baş belasi,kiçi başka tarafa gidiyor başi ayri tarafa..

bugday grubunda sabanlama gerektirmeyen condor 15mt kullandim..

aycicek grubunda ki ekici alet ile ekmeden once diskli tirmik geciyordum,neyse artik great plains le o da tarih oldu..

sadece misir ve pancar dan sonra mutlaka ya saban yada dipkazan şart oluyor ondan da kaçış yok

Great plainsi acayip merak ettim. Saban, tırmık falan gerektirmiyor yani?
    Gübre atmıyordu galiba o. Gübre atmıyor ve çok büyük diye vazgeçmiş olabilirim. Çünkü işçi ekipman büyük olunca ve tarlanın üstünde altında ağaç varsa bazı yerleri eksik bırakıyor. Tarlayı tekrardan kontrol etmem gerekiyor. İşçiye sayıyorum ama denerim.
    Gübreyi ayrıca atmak lazım. Gübre sorun değil gerçi. En küçük ekipman bile çok hızlı gübre atıyor.
    Farming Simulator 19 [PS4 ANA KONU] - TÜRKÇE

Farming Simulator 19 [PS4 ANA KONU] - TÜRKÇE

fotoda gordugun gibi kireclenmis ama surulmemis tarlaya direk aycicek ekip gubreliyor

gubre de atiyor ekim yaparken ama kati degil sivi gubre koyman gerek..tohumu da doldurdun mu misir aycicek bugday pancar cim arpa yulaf kanola vs ne istersen ekebilirsin direk..sadece misir ve pancar hasadindan sonra surulmesi gerek diye kirmizi renk olunca tarla dipkazan girecek devreye..bu durum hangi ekiciyi kullanirsan kullan farketmiyor du zaten biliyorsundur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legacy of kain -- 3 Temmuz 2020; 18:23:7 >

Bunu kullandım ben ama sürme de istiyor, gübre de atmıyordu. Sıvı gübre yüzdesini başta göstermiyorsa bilmiyorum onu da benim kullandığım mod değil oyundaki versiyondu. Senin bu gösterdiğin mod versiyon mu?
    Önceden yazdıysan da karıştı gitti kusura bakma. Bazen dün ne yaptığımı hatırlamıyorum :)
    mod olarak indirmişim,bende sonradan farkettim sabanlama gerekmeksizin vs yaziyordu altinda baktim gubrede atiyor patlattim 3 tane simdi kolay oldu ekme işi

• ciftcilik oyunlarinin en gelişmiş olani farming simulator sanirim,daha iyi bisey yok gibi youtube videolar va baktigimda cok dandirik digerleri.m

Evet ben de hiç bana hitap etmez demiştim ama nasıl olsa Mayıs ayı oyunu bedava deyip yorumlarına bakmıştım. Grafikler oynanış falan baya övgü vardı. İndirdim, sonra o eğitim kısımlarını oynadım hemen sardı. Hala da bırakmadım
  • Hafta sonu sadece hasat yaptım daha ekim yapmadan biriken yapağıları yükleyeyim dedim. Sinir oldum. Sattım koyunları, küçük mera olduğundan inekleri de sattım, oldukları yeri peyzaj düzenleme yaptım. Sonra büyük inek merası aldım. Su doldurabilmek için 32000 Litrelik sıvı tankeriyle bile kaç defa git gel yaptım, daha bunun TKT si var. Artık balyaları forklift çatalıyla uğraşmaktan bıkıp traktörün önüne en büyük düzleştiriciyi takıp önde sürükleyerek götürüyordum o halde azar azar doluyordu. Daha dolduramadım.
    balya işini direk tarladan otomatik toplayan romorklar la toplayip satacaksan ugrasilir,yoksa kendine tkt yapmak icin balya çatali ile ugrasmak biktirir...bende 42 bin lt su ve süt romorku var kamyona bagli,kolay oluyor getir gotur..TKT icin de 45000 lt mikseri kullan bence mod olmasi lazim..birer tane 90bin usd saman ve kuru ot ambari al,tarladan toplayici ile direk oraya dok.250 şer bin litre depolarsin..mikseri çek altina once 21 bin kuru ot,12 bin lt saman toplamda 33 bin lt civari oldumu uzerine ister 3 silaj balyasi at istersen silaj bunker dan milling neydi o alet ismi onla 12 bin silaj koy 2 dk lik iş..

• oyunda bir de şu mantiksizlik var, misir silajinin bir esprisi olmaliydi,mesela TKT nin daha iyisi misir silajindan olabilirdi..daha fazla süt için tabi ki..yoksa ekme maliyeti,satiştan ettigin feragat vs kiyaslarsan çim varken ne diye misir silaji masrafina gireyim ki..ikiside verim olarak farketmiyor ahir da..

• https://www.youtube.com/watch?v=OXWMHxT6cNw&feature=youtu.be

bizim ulkede boyle ekipmanlari olan bir tane ciftci varmidir acaba..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.