Şimdi Ara

Farming (ganimet) kasanlar için.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
15
Favori
50.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 şifacı
    20 goblin
    8 duvar kırıcı
    66 okcu

Basımı yarım saat sürüyor. Savaşlarımın yarısında okçuyu hiç kullanmama gerek kalmıyor. devlerin savunmayı yıkmasını bekliyorum. yıktıktan sonra goblinleri salıyorum. Hemen temizliyorlar. Madeni 0 ladıkdan sonra savaşı bitiriyorum..
  • 185 asker kapasitem mevcut ,

18 Dev Seviye 4

2 Şifacı Seviye 2

3 Duvar kırıcı Seviye 4

10 goblin Seviye 4 [Özel harekat] :)

Geri kalan okçu ,

2 saatte 2 milyona yakın kasabiliyorum.
  • 120 kapasitem var en fazla sihirbaz açık. seviye 6 yım 1000 kupam var. Nasl bir taktik izlemeliyim saldırırken ? Lütfen yardımcı olur musunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bmutfak

Merhabalar arkadaşlar,eğer sizde şu an farming (yani ganimet kasma modundaysanız) nacizane birkaç öneride bulunabilirim.

-Öncelikle oyunun ganimet çalma dinamiğinden bahsedim biraz.Oyun köy binanız saldırdığınız köyün köy binasından ne kadar düşük ise ganimet çalma oranınız o derece yüksek olma mantığıyla çalışmakta.Sistem şu sekilde işliyor:

Rakip level - Sizin level

+3 ve daha fazla ---------200%
    +2 ----------------------150%
    +1 ----------------------110%
    0 -----------------------100%
    -1 ----------------------90%
    -2 ----------------------50%
    -3 ----------------------25%
    -4 veya daha az ---------5%

Örnek vermem gerekirse, Rakip level7 siz level8 siniz diyelim ve rakibin 150k altını olsun.Sizin leveliniz rakibinizden 1 kademe yüksek oldugundan saldırdıgınız zaman max. alabileceginiz ganimet %90x150k=135k oluyor.
    Burdan da anlaşılıyorki tüm upgradeleri fln duvarlar vs.. yapmadan hızlıca köy binanızı geliştirmeyin.Sonradan pişman olursunuz aman

-Saldırı için rakip ararken mutlaka sabırlı olun illaki 190-200k'lık rakipler olucaktır.Size tavsiyem 1100-1400 kupa arası ganimet gayet iyi.Gündüzleri Amerika,Portekiz,Hollanda ve Norveç geceleri ise Japonya ve Çin bu serverlarda gezinin.Unutmayın sabır gerçekten önemli illaki bulucaksınız,diyelim bulamadınız hemen başka servera geçin 20k 30k harcayın hiç onemli degil bir bakarsınız çok kolay bir 300k çıkıverir. Bu arada server nasıl değişiliyor derseniz "Oyunun DiL seçeneğini değiştirmeden bahsediyorum"

-Son olarak, sonuçta ganimet kasıyorsunuz o yüzden köy binanızı mutlaka duvarların dışına savunmasız bir yere koyun ki kafadan 12 saatlik korumanız cepte olur her yıkıldığında.

Unutmadan buda benim farming yaparken ki ordu yapım:
    10 duvarcı,8 dev,40 goblin,100 archer tüm ordunun yapımı yaklaşık 19dk civarı sürüyor. Amacımız ganimet kazanmak olduğundan verimlilik çok onemli ve bence her 19dk 200k gayet iyi bir rakam. Sizlerde ordu planlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Sonuçta sevgi paylaştıkça büyür

Arkadaşlar dil değiştirme ile server değişimin uzaktan yakından alakası yok sadece ekranda yazan yazılar hangi dili seçerseniz arayüzde o aktif oluyo mesela çinçe dilini seçin karşınıza engin altan düzyatan diye bir oyuncu çıkabilir.

• 225 asker kapasitem var ve 9 seviye köy düzenindeyim.
    asker stratejim
    sabah 7 den öğlen 12 ye kadar sadece okculrla ve gobinlerle terkedilmiş köyleri arayaıp sabırla dalıyorum öğlene kadar 2 000 000 biriktiriyorum
    öğleden sonrada ganimet kesiliyor ve server değiştiriyorum dil değiştirince server değişmiyor diyen arkadaşa tavsiyem dili değiştirip globale bi baksın kimlerin sohbetine denk gelicek. serverler arası değiştirerek ganimet arıyorum ganimeti bulduğum serverda ogun kalıyorum.
    15 dev yapıyorum 1 şifacı yapıyorum 6 duvar yıkıcı gerisi okcu ve 15 tanede gobin yapıyorum.

asker süresinin kısaltmadnında taktiğini söyleleyim arkadaşlara. diyelimki 225 asker kapasitem doldu ve rakip arıyacağım. kışların 3 üne 15 devi diğer kışlayada şifacıyı basıyorum ben savaştan cıkana kadar zaten şifacı ve devlerin bir kısmı cıkmış oluyor bazende şifacının bitimine 4 5 dk kalmış oluyor savaştan cıkıncada okcu ve gobinleri basıyorum 15 dk da askerlerim hazır oluyor bu sayede günde 4 5 000 000 altın kasıyorum.

• Dil degistirmenin bir anlami yok bosa ugrasmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhanaytacoglu

225 asker kapasitem var ve 9 seviye köy düzenindeyim.
    asker stratejim
    sabah 7 den öğlen 12 ye kadar sadece okculrla ve gobinlerle terkedilmiş köyleri arayaıp sabırla dalıyorum öğlene kadar 2 000 000 biriktiriyorum
    öğleden sonrada ganimet kesiliyor ve server değiştiriyorum dil değiştirince server değişmiyor diyen arkadaşa tavsiyem dili değiştirip globale bi baksın kimlerin sohbetine denk gelicek. serverler arası değiştirerek ganimet arıyorum ganimeti bulduğum serverda ogun kalıyorum.
    15 dev yapıyorum 1 şifacı yapıyorum 6 duvar yıkıcı gerisi okcu ve 15 tanede gobin yapıyorum.

asker süresinin kısaltmadnında taktiğini söyleleyim arkadaşlara. diyelimki 225 asker kapasitem doldu ve rakip arıyacağım. kışların 3 üne 15 devi diğer kışlayada şifacıyı basıyorum ben savaştan cıkana kadar zaten şifacı ve devlerin bir kısmı cıkmış oluyor bazende şifacının bitimine 4 5 dk kalmış oluyor savaştan cıkıncada okcu ve gobinleri basıyorum 15 dk da askerlerim hazır oluyor bu sayede günde 4 5 000 000 altın kasıyorum.

Peki bi dil değiştirince dene bakalım oyuncu sıralamalarına bak yerel sıralama değişiyomu o zaman anlaesın serverin değişiip değişmediğini

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgabokru

quote:

asker stratejim

Peki bi dil değiştirince dene bakalım oyuncu sıralamalarına bak yerel sıralama değişiyomu o zaman anlaesın serverin değişiip değişmediğini

ini yapmaya çalışıyrum fakat ne global en iyi oyuncu nede yerel en iyi oyuncu listesi açılmıyor ayrıcada local en iyi oyuncu sıralaması google hesabının kurulduğu ülke olarak türkiye olduğu için ve o hesap üzerinden sana localde o sıralamayı veriyor olabilir tahminimde. iyi yere değindin onu düşünmemiştim ama başka izahaati gelmiyor aklıma. Ben dili türkce yaptıgımda hiç ganimet alamıyorum kendimden biliyorum. bide sadece dil değişiyor diyorsunuz ya neden global sohbet alanında o dile mensup insanlarla bir araya geliyorsun oda var. bu oyunda farklı seerverler var bunu nerden biliyorsun dersen klanımda 45 kişi var ve hepimiz aynı anda globalde selam yazdık sadece iki kişi birbirini görebildi. benimde tezim şu dil değiştirdiğinde oyun kapanıp açılıyor ya . her kapanıp açılmasında başka bir servere bağlanmış olabilirsin. yada direk dille alakalı olabilir. yada senin değidiğin gibi böle bişey hiç yoktur

• 120 kişilik orduya farmıng yontemi nasıl ordu cıkarıyım kışlalar 6-6-7
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemalaydnn

120 kişilik orduya farmıng yontemi nasıl ordu cıkarıyım kışlalar 6-6-7

kupanın önemi yoksa 5 dev 20 goblin 4 duvar yıkıcı gerisi okcu yap. duvar yıkıcı yapmasanda olur fakat bazen sondajlar 1 2 duvar içte olabiliyor o yuzden ne olur ne olmaz yap. yada full goblin yap 2 3 tane dev yap. burda amacın kupa değil zaten sabah 7 ile 12 yye kadar dolu yada yarı dolu rakip iksir ve altın sondajlarını talan etmek. hee bazende hiç böle rakipte bulamayabilirsin sabırla araman gerekebilir. bana bu sabah 370 000 altın lık denk geldi 2 . 3. aramamda bişey bulamadım. az cok deme önüne ne gelirse sömür. para parayı çekiyor sanki kasadaki altınlar yükseldikce bol ganimete denk gelebiliyosun tabi tesadüf. işin espirisi bana böle denk geliyo
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cemalaydnn

120 kişilik orduya farmıng yontemi nasıl ordu cıkarıyım kışlalar 6-6-7

kupanın önemi yoksa 5 dev 20 goblin 4 duvar yıkıcı gerisi okcu yap. duvar yıkıcı yapmasanda olur fakat bazen sondajlar 1 2 duvar içte olabiliyor o yuzden ne olur ne olmaz yap. yada full goblin yap 2 3 tane dev yap. burda amacın kupa değil zaten sabah 7 ile 12 yye kadar dolu yada yarı dolu rakip iksir ve altın sondajlarını talan etmek. hee bazende hiç böle rakipte bulamayabilirsin sabırla araman gerekebilir. bana bu sabah 370 000 altın lık denk geldi 2 . 3. aramamda bişey bulamadım. az cok deme önüne ne gelirse sömür. para parayı çekiyor sanki kasadaki altınlar yükseldikce bol ganimete denk gelebiliyosun tabi tesadüf. işin espirisi bana böle denk geliyo

Eyw

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tolgabokru

quote:

asker stratejim

ini yapmaya çalışıyrum fakat ne global en iyi oyuncu nede yerel en iyi oyuncu listesi açılmıyor ayrıcada local en iyi oyuncu sıralaması google hesabının kurulduğu ülke olarak türkiye olduğu için ve o hesap üzerinden sana localde o sıralamayı veriyor olabilir tahminimde. iyi yere değindin onu düşünmemiştim ama başka izahaati gelmiyor aklıma. Ben dili türkce yaptıgımda hiç ganimet alamıyorum kendimden biliyorum. bide sadece dil değişiyor diyorsunuz ya neden global sohbet alanında o dile mensup insanlarla bir araya geliyorsun oda var. bu oyunda farklı seerverler var bunu nerden biliyorsun dersen klanımda 45 kişi var ve hepimiz aynı anda globalde selam yazdık sadece iki kişi birbirini görebildi. benimde tezim şu dil değiştirdiğinde oyun kapanıp açılıyor ya . her kapanıp açılmasında başka bir servere bağlanmış olabilirsin. yada direk dille alakalı olabilir. yada senin değidiğin gibi böle bişey hiç yoktur

İyide değiştirdiğin dilin insanları sohbette olması server değiştirdiğin anlamına gelmez bi dene istersen mesela dili çince yap arama yaptığında çinlilrr gelmez hep

• tamam kardeşim zaten öyle türkçe yaptığında türklermi geliyor rakip olarak karşına. benim iddam şu dili değiştirdiğinde oyun kapanıp açılıyor server değişiyor. yada oyunu normal kapayıp açmanda server değişiyor. ben dilleri değiştirerek ganimet kasıyorum hangisinde ganimete denk gelirsem ogun o dilde kalıyorum. aynı yöntemi arkadaş kapatıp açarka yapıyor ganimet düşmeyince oyunu kapatıp açıyor. ben sana teorimi %100 ispatlayamam sende bana aksini % 100 ispatlayamazsın isteyen dener isteyen denemez ben kendi yöntemlerimi anlatıyorum. gerisi oyun severlere kalmış
  • cem_k12 C kullanıcısına yanıt
    Kardesim Telefonun mu dilini degistiyoruz oyunun mu

• TownSportif kullanıcısına yanıt
    Oyunun ayar kısmından dili degiş

• Tamam denicem hemen tekrar yazicam yorum :) son durum ne diye

• İlhanSöyler kullanıcısına yanıt
    Kardesim once neyi cikariyosun neler yapiyosun bide onlari anlatirsan sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: TownSportif

Kardesim once neyi cikariyosun neler yapiyosun bide onlari anlatirsan sevinirim

kardeş bana soruyorsan sorundan birşey anlamadım. daha anlaşılır sorarsan seve seve cevap veririz elbet
  • ayhanaytacoglu kullanıcısına yanıt
    Yani atiyorum once devleri saliyorum savunma komple bittikten sonra okculari saliyorum felan gibi

• 20-40 seviye arasında bi dönem oluyor hatırlıyorsanız o dönem tam ganımet kasma dönemi oluyor. Çoook iyi ganımetler cıkıyor. Kendımden klan arkadaşlarımdan bılıyorum (Sanırım köy bınanın 5-6 oldugu dönem) ama köy bınanı ne kadar yukseltırsenız o kadar ganımet kasma olayınız azalıyor. Tavsıyem herşeyı yukseltın en son köy bınanızı basın. Ben ganimet kasarken;

Tum kapasitemle dev basıyordum. 30 tane de goblin. Devler sayısı çok olunca savunmayı düşürüyor savunma düşünce goblınlerı salın. %100 yapmanıza gerek yok madenler gelsin yeterli.

(devlerin süresine çok diyorsunuz fakat siz sihirbaz kullanmadınız heralde) :))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.