Şimdi Ara

Farklı MHZ De Ram Kullandım.Yardım... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
3.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: pisko1437

quote:

Orijinalden alıntı: DesTroYeR00x

quote:

Orijinalden alıntı: PcKolikq

quote:

Statiği bir türlü atamıyor da olabilir. anakartı komple söküp dışarda montaj yapmayı dene. Olmazsa dışarda bırak yarın bir daha denersin.

Onboard çalışmıyor. Bios resetlemiş halen olmamış..

Farketmez. Parçalarla çok haşır neşir olduğu için anakart statik elektirik toplamıştır. O da bu tarz problemlere neden olabilir. Sonuçta bir elektrik gidip gelmesi vs. olmamış. Anakart o kadar kolay bozulmaz bir ram takmakla.

ÜSTAt anakartı söktüm komple koydum yere güç kaynağını taktım direk çalıştırdım gene aynı.anlicağınız denenmesi gereken herşeyi denedim.başka çare kalmadı

Geçmiş olsun bios resetle ile olmuyorsa başka PSU deneyin yine çalışmazsa anakartı nasıl bozabilir anlam veremiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Statiği bir türlü atamıyor da olabilir. anakartı komple söküp dışarda montaj yapmayı dene. Olmazsa dışarda bırak yarın bir daha denersin.

Farketmez. Parçalarla çok haşır neşir olduğu için anakart statik elektirik toplamıştır. O da bu tarz problemlere neden olabilir. Sonuçta bir elektrik gidip gelmesi vs. olmamış. Anakart o kadar kolay bozulmaz bir ram takmakla.

ÜSTAt anakartı söktüm komple koydum yere güç kaynağını taktım direk çalıştırdım gene aynı.anlicağınız denenmesi gereken herşeyi denedim.başka çare kalmadı

Geçmiş olsun bios resetle ile olmuyorsa başka PSU deneyin yine çalışmazsa anakartı nasıl bozabilir anlam veremiyorum.

bende elektronik teknikeriyim.tecrübeliyim sökerken takarken dikkat ederim.sadece çalışır diye meraktan taktım ramleri reset attı ekran gitti geldi sonrada birdaha ekran gelmedi.mecbur anakartı değiştireceğim galiba.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende elektronik teknikeriyim.tecrübeliyim sökerken takarken dikkat ederim.sadece çalışır diye meraktan taktım ramleri reset attı ekran gitti geldi sonrada birdaha ekran gelmedi.mecbur anakartı değiştireceğim galiba.

evet anakartı değişmelisin

• PcProf. kullanıcısına yanıt
    büyük bir ihtimalle o sırada vücudunuzdaki yüklü statik elektrik
    rami takarken ram üzerinden atlayarak anakart üzerindeki chiplerden birini yakmış !

PC toplarken her zaman elini yüzünü yıka :)
    yere mümkünse çıplak ayakla betona veya parkeye bas
    yerdeki halı türüne ve ayağınızdaki terlik veya çorabın cinsine göre statik elektrik toplayabilirsiniz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 30 Nisan 2022; 19:56:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.