Şimdi Ara

Fare çıldırdı..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    kullanmakta olduğum ps/2 farem istem dışı olarak ekrandaki
    değişik yerleri tıklıyor, kapatıyor, şeklini değiştiriyor.
    Üstelik bunları o kadar seri halde yapıyor ki herşey birbirine karışıyor. İlk olarak bilgisayarımda virüs olduğunu düşündüm.
    Şu an Symantec Antivirus Corparate edition lisanslı virüs koruma programını kullanıyorum. Update edip tarama yaptırdım, herhangi bir virüs bulunamadı. İkinci olark çakışma vb. var mı diye donanım ayarlarına da baktım, ilginç bir durum da yok.

Siz ne dersiniz?

• Dostum faren mefta olmuş istersen değiştir. eğer virüs değilse tek ihtimal bu diye bilirim.
  • a4 tech mouse larda b sorun 9 10 aydan sonra oluyo malesef..
    ben ilk once trojan mı acaba dedim sonra virüs mü falan derken
    anladımki mouse un son kullanma tarihi bitmiş..
  • Farenin çip iyice sapıtmış.koordinata kotmak yerine rastgele komutları koyuyor.. Değiştirmek en iyisi..
  • Acharad+1

A4 Tech PS2 standart mouslarin hepsinde bu sorun mevcut int. cafede bu mouslar iki hafta dayanmiyor haftada 10 tane bu mouslardan degistiriyoruz. 100'den fazla mouse mezarligimiz var:). Ucuz etin yahnisi Acharad'in soyledigi gibi degistirmek en iyisi.
  • aeuhaehuhueuhea banada olmuştu nederece sinir hastası oldugumu tahmin tasavvur edemezsiniz:) microsoft explorer ım da olmuştu bu sorun logitech öneriyorum şuan için.
  • Aynı sorun 5 milyonluk a4tech faremde olmuştu(acharad bilir, o resimde fare ne yedek mi diye sormuştunuz ya hani, o fare işte:) pc açıldığında öyle yapıyordu, bir-iki sallıyordum fareyi, düzeliyordu. ama en kıllığı, photoshop'ta küçük bir alanı hassas bir şekilde seçerken yapıyordu, sürekli titriyor o zaman..
  • o mouse kullanımına baglı ama bende2 ay gitmiyo
  • bencede bu virus falan olamaz senin tek çaren fareni deyiştirmek.ama bu sefer iyisini al:-))
  • ne tesadüf ! bende a4 kullanıyorum bu gün benim mouse da kendi kendine dolaşmaya başladı..
  • ben iş yerinde logitech , evde microsoft'un intelli var. Hepsi dell ve siyah (neden siyah; çünkü kirlenmiyor ). Şimdiye kadar hiç delirmediler. Ama arkadaşların bütün acer mouse'ları delirdi onlar da değiştirdiler.
  • işin garibi benim farenib scroll' u da yok. IBM' in standart ps/2 faresi.
    bilgisayarı açınca hemen sapıtmıyor. Herşey normal giderken sapıtmaya başlıyor, sonra tekrar düzeliyor.Bazen çift tıklama yapmıyor, onun yerine sağ tuş menüsünü açıyor.

Herhalde benim fare mefta olmuş, artık yenisini alacağım. Herkese teşekkurler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.