Şimdi Ara

FarCry

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler su meshur takilma problemini nasıl cozecez anlamsız yere donup kalıyor,ama sistem kilitlenmiyor normalde oyun gayet hızlı ama bazen sacmaliyor iste,ekran kartimin Gpu/Mem hizlarinida dusurdum fayda etmedi nedendir bu yaw?Nasil Cozecez?

• yaw bende ne sorsam kimse cvp yazmio kardes,kasitlimi yapiosunuz nedir anlamadim ki?
  • dostum Far Cry hemen hemen şimdiye kadar yapılmış en iyi grafik zenginliğine sahip. eee durum böyle olunca takılma olması doğal. bende 9800pro var nadir de olsa bende bile oluyor bazen istersen oyunun video ayarından ayarları biraz düşür veya ati 4,5driver i kullan derim
  • Abi nasıl bir takılma olduğunu söylesen iyi olurdu... Mesela ben oyunu ilk kurduğumda oyun hızlıydı ama 5'er saniyelik periodlarla oyun bi duraklıyor, sonra devam ediyordu. Herşeyi denedim, ekran kartı sürücüsü, via sürücüsü falan ama düzelmedi... En sonunda windows'u tekrar kurdum, oyun paşalar gibi oynanıyordu. Yani böyle bir sorunun varsa windows'u yüklemeyi dene, ama oyun belirli yerlerde yavaşlıyorsa (kapalı alanlarda, çayır-çimende), anisotropic filter'ı 1x yap ve anti-aliasing'i kapalı tut. Ayrıca texture detaylarını da biraz düşürürsen rahatlarsın. Ama bu oyunu full detaylarda oynamanın zevki apayrı...
  • kardes grafiklerının detayını kasmasını biliyoruz ama bendeki stabilite sorunu,fps dusmesi yada kilitlenme değil,windows kurmdadan duzeltmenin yolu yok mu?oyun low ayarlarda da ayni medium da ayni takilmaya sebep oluyor ama takilmadigi surelerde gayette hızlı sistemin yetmedigini sanmiıyorum 800*600 low detail de hic kasmıyor ama bazen iste deli ediyor beni..
  • ekran kartının update' ini yap o zaman hiçbir oyunda takılma olmaz.
  • hackeraslan haklı updateleri yaparsan sorunsuz çalışır.Ama updatlerden sonra hala sorun yapıyorsa kesin CD'de sorun vardır.
  • Arkadaşlar, ekran kartı update'i falan bazen sorunu çözmez. Evelden windows'a yüklediğin bir program hatta bir oyunun .dll dosyası bile böyle sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Sizin ekran kartını update etmeniz bu dosyayı silmez ya da değiştirmez (her dosyadan bahsetmiyorum) Sendeki sorunun aynısını yaşadım. Ben bir haftamı verdim, denemediğim şey kalmadı. En son windowsu tekrar yükledim de öyle çözüldü. Buna benzer sorunları ubisoft oyunlarının bazılarında yaşayabilirsiniz. Dediğim gibi her türlü update bu tür hataları düzeltmez. Ayrıca bu sorunun CD ile uzaktan yakından alakası olmaz, mantıklı olalım biraz...
  • delilik edip Win ME yukliyecem bakalim ne olacak yazarim sonucu foruma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.