Şimdi Ara

Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
17
Favori
56.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vaya589

Profosyenell uygulamlar daha ıyı sonuç verır her zaman amatör isede bılınçlı dokunuşlar ıle tertemiz farlar..

Duzelttim hocam sıkıntı kalmadı sağol. Kuruyunca tamamen düzeldi. Tabi ikinci katida atmış olduk profosyonel uygulama iyidir ama böylesi daha zevkli oluyor. O korku sonrası güzel sonuç ve inanılmaz haz. İyi geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: Forrestt.

Bende şimdi zimparalayip vernik attım ama çok sıktım galiba vernik far camında damla damla oldu. İkinci katı atsam duzelirmi acaba yada ne yapmam gerek. Sağ far çok güzel oldu sol far malesef damla damla vernik oldu ve güzel parlamadi
     Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :)

Hocam hatalı uygulama yapmışın. Bırak elleme şu anda kurusun far, yapış yapış olur şu anda tinerle sil desem pek etkili olmaz.

Kuruduktan sonra tekrar zımparalayıp aynı seviyeye getir hocam ve far şeffaflık kazanıncaya kadar bir karış mesafeden bir kat geç sonra ikinci katı geç bekle 1 dk falan. Sonra tekrar aynısını yap. Ne uzak olacak ne yakın. Uzakta pürüzlü pürüzlü olur çok yakında da böyle akma meydana gelir.

Bir de farı 2000 lik ya da 3000 lik zımparadan sonra vernikle hocam düz kaygan iken vernikleme o zaman da akma yapar.

Bir de birşey soracağım vernik ne marka, arkasında her türlü yüzey için mi yazıyor yoksa ahşap için mi ? Şeffaf parlak akrilik vernik olması lazım hocam.

Şu anda benim farlar -20 derece soğuğu da gördü 1 hafta kar altında da kaldı. Hala sapasağlam.

Hocam plastik için parlak akrilik vernik. Markası polisan. İkinci katı atıp farları yaktım hemen kurudu ve sonuç pürüzsüz ve mükemmel oldu. Nasıl oldu bilmiyorum ama o akmalar birikmeler yok oldu çok şükür. Teşekkür ederim sagolasin
     Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Forrestt. -- 17 Ocak 2015; 22:04:12 >

• Gercektende cook güzel olmuş yeniden farkı yok o attığınız akrılık vernık daha sonra atma ıhtımali varmı bılgı verebılırmısınız teşekkür ederım çok
  • vaya589 kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani hocam daha sonra derken?

• Guneş v.s. dış etkenlerden demek istemiştim...
    Hocam sıkıntı yok. Vernik dayanıklı. En az bir yıl dayansa ki bence daha çok dayanır çünkü iki kat. Sarardigi yerde işlem zaten yarım saat sürüyor tek far için. Yine yapılır.

• Forrestt. kullanıcısına yanıt
    maşallah çok güzel olmuş :D Vernik baya kaliteliymiş hoşuma gitti. Sprey ucu nasıl peki, yuvarlak mı püskürtüyor yoksa düz mü makineler gibi. Yurt dışında düz püskürten uçlu vernikler var TR de nedense yok aradım taradım bulamadım hep yuvarlak püskürtme ucu var. Fabrikalara mail atmak lazım aslında opsiyonel olarak onları da üretmeliler. Düz olsa daha kolay yapılır far vernikleme. Ben farın köşesine biraz fazla tuttum pütürlü olmuştu

Hemen kuruyor hocam ama biraz dikkatli olmak lazım ilk 3 - 4 gün önemli. Darbe görmemesi gerekiyor. Daha sonra kemikleşince hiç sorun olmaz :)
    Normal vernik olsa eğer ahşap için, atma ihtimali olabilir hatta çatlama olabilir. Ama akrilik vernikte bu sorunlar olmuyor atmosfer şartlarına dayanıklı üstünde de zaten yazıyor bu. Ama tabi sürekli güneş görecek yazın, belki bir ömrü vardır ama ben yaza girerken yaptım işte bayadır kullanıyorum hiç bir sorun yok çok şükür. Hem tekrardan sararma ihtimali de yok. Çünkü dış atmosferle bağlantısını kestiğimiz için yağmurdan kardan etkilenmiyor. :)

Çizilir mi o konu da bir bilgim yok işte hiç denemedim. Süngerle yıkadığım için arabayı bilemeyeceğim belki fırçalar çizebilir zamanla. Aklıma takılan şey, acaba bu vernikleme işleminden sonra üstüne şeffaf film çektirsek daha sağlam bir koruma olur mu acaba :)
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Gerçekten çok güzel oldu. Osram night breaker unlimited de taktım. Görüş fena oldu nazar değmesin. Malesef yuvarlak püskürüyor. Uygulama köşelerde zorlaşıyor haliyle. Çok iyi maskelemek lazım.

Şeffaf film de ceksen o derin saydamligi bozar bence. Zaten uzun ömürlü ve kolay bir uygulama. Hiç gerek yok bence

• Evet beyler farlarimin son hali.
     Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :)

• Forrestt. kullanıcısına yanıt
    Vallaha güzel olmuş
    Sağolasın

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Bursa Küçük Sanayi Sitesi

Sağol hocam. İstanbulda anahtarı eline almak 20tl çünkü. Baya iyi fiyatmis

Benim Jazz'ın farları da 11. Yaşın verdiği eskimeule çok karardı ve ampuller de orjinal ilk ampuleri. Haliyle gece görüşü adeta sıfır. Florya'da bir usta 100 lraya iki farı da sıfır ayarında parlqtırım dedi. Sorduğumda farı açmayacağını sadece dışından işlem yapacağını söyledi. Acaba bu kararma tamamen dışından mı oluyor? İşlemi yaptırırsam aydınlatmayı ciddi oranda artırır mı? Teşekkürler şimdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Bursa Küçük Sanayi Sitesi

Sağol hocam. İstanbulda anahtarı eline almak 20tl çünkü. Baya iyi fiyatmis

Benim Jazz'ın farları da 11. Yaşın verdiği eskimeule çok karardı ve ampuller de orjinal ilk ampuleri. Haliyle gece görüşü adeta sıfır. Florya'da bir usta 100 lraya iki farı da sıfır ayarında parlqtırım dedi. Sorduğumda farı açmayacağını sadece dışından işlem yapacağını söyledi. Acaba bu kararma tamamen dışından mı oluyor? İşlemi yaptırırsam aydınlatmayı ciddi oranda artırır mı? Teşekkürler şimdiden...

Olur gerçekten sıfır ayarına getirir. Toplamda bir saatini alır. Kendiniz yapmak istemezseniz 100tl verin kurtulun. Osram night breaker unlimited takmayida unutmayın.

• vernik atanlar ne durumda?

bı kararma bozulma varmı?
  • ufuk_acar kullanıcısına yanıt
    Neredeyse 1 sene olmuş. İnanın ilk günkü durumda halen farlar :) Yazın sıcağını kışın soğuğunu, dolu yağmur, basınçlı yıkama herşeyi gördü nazar değmesin taş gibi.

Tek işte ilk yaptığım gün bir bölgede fazla vernek geldiğinden baloncuklanma olmuştu bir bölgede orası halen ufak kusur olarak duruyor. Oradan korkuyordum hafif pürüz var oradan çatlar bozulur falan diye ama olmadı. Üstten hafif bir wax çekeceğim bir ara yazın iyi olur.

Geçen gün de silikon sprey aldım BERNER 'in. O da çok hoşuma gitti. Kapı çıtalarına, fitillerine falan sürdüm yumuşatıp koruyor. Hatta hafif ses çıkaran silecek lastiğine de beze sıkıp bastırmadan sildim mis gibi siler oldu.
    Simdi baktigim kadari ile bi parlak vernik var birde akrilik vernikte parlak mat yari matparlak var.

Bunlarin hangisi iyidir.

Akrilikler icin uv ve sararmaya dayaniklidir yazmiyor.

Ama sadece parlak vernik icin uv sararma vs ye dayaniklidir diyor.

• ufuk_acar kullanıcısına yanıt
    Eski mesajlarda parlak vernik almanız gerekli diye yazmış zaten arkadaş .
  • AzM!CaN kullanıcısına yanıt
    Eski mesaji uygulama doneminde yazmis ve bende uzerinden gecen zmn sonrasinda tecrubesini sormus durumdayim ki iki adet parlak vernik cesidi oldugunu belirtmisim laf olsun diye herseye ziplamayin bi ya..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.