Şimdi Ara

Far temizliğinde özel parlatıcı sprey ? Aldım uyguladım :) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
17
Favori
56.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    teşekkürler
  • Arkadaşlar bende yaptım bu işi 2 araçta denedim. İlk günler on numaraydı sonra basınçlı yıkama ile vernik sökülmeye başladı. Daha sonra darma dağın oldu yamalı bohça gibi şuan. Aynı zamanda vernik inanılmaz hızlı sarardı soldu bi b.ka yaramadı yani..
  • Vallahi benim farlar hala taş gibi sadece üstlerden artık vernik dökülmeye başladı o da normal kaç sene oldu :) bu sene tekrar bir yenileme yaparım ama doğru verniğğ bulmak mesele. Bulamıyorum istediğimi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    İki dakikalık yol, gel buluruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prokizya

İki dakikalık yol, gel buluruz :)
    2dk mı
  • ben light one kullanmıştım polimer cila 5 cc baya az geçen hafta tekrar uygulama yaptım bitti 2 defa zor bela anca oluyor alidayıda bir ürün var onu alacağım daha sonrahttps://tr.aliexpress.com/item/-/32839287494.html
  • Akrilik vernik konusu far konusunda sıkıntılı....

Alkol gibi çözücülerle karşılaşınca çözünüyor ve özelliğini kaybediyor.

Özellikle far yıkama özelliği var ise, cam suyunun içindeki alkol yada benzeri maddeleri büyük risk.

Ayrıca akrilik vernik dış ortamın soğuk ve sıcağına, koşullarına ne kadar dayanıklı acaba???

Bu soruların net ve bilimsel cevapları verilmeden uygulama zor.

Uv korumalı plastiklere özel bir vernik bulmalı. Araştırdım biraz ama kiloyla satıyorlar pratik sprey tüp halini göremedim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exelsior -- 29 Haziran 2019; 23:0:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben artık istediğim verniği piyasada bulamadığım için yapmıyorum. Size de tavsiye etmiyorum. 2 kere farklı markaların iyi verniklerini aldım ve hep bulanık oldu, plastik ile saçma bir etkileşime girdi, kürlenmedi kemikleşmedi. Mesela ilk aldığım ve uyguladığım verniği sıktığımda kururken bulanıklık yok olup tamamen kristal bir yüzey olmuştu. Şimdiki verniklerde yok o.

Şimdilerde favori uygulamam aseton. Biraz riskli bir ürün ama far camınızda çatlak ve derin çizik yoksa lekeleri çıkartmak için birebir. Hoşuma gitmeyen vernik tabakalarını kaldırdıktan sonra normal zımpara ve cila işlemi yapmıştım ama haliyle koruma katmanı olmayınca zamanla kirlendi. İçinde aseton olan tırnak oje sökücü alıp bir mikrofiber bez ile sildim pırıl pırıl olmuştu.

Aseton da aklıma, aseton buharı ile temizlik yapan dükkanlardan geldi. Buharla yapılıyorsa bende bezle benzerini yapabilirim herhalde demiştim. Ama ugyulamayı yanlış yaparsanız camda çok kötü lekeler kalıyor. Önce küçük bir yerde deneyin.

Endüstriyel aseton alacaktım en etkilisi o ama maalesef iş yeri lisansı olmadan vermiyorlarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: exelsior

Akrilik vernik konusu far konusunda sıkıntılı....

Alkol gibi çözücülerle karşılaşınca çözünüyor ve özelliğini kaybediyor.

Özellikle far yıkama özelliği var ise, cam suyunun içindeki alkol yada benzeri maddeleri büyük risk.

Ayrıca akrilik vernik dış ortamın soğuk ve sıcağına, koşullarına ne kadar dayanıklı acaba???

Bu soruların net ve bilimsel cevapları verilmeden uygulama zor.

Uv korumalı plastiklere özel bir vernik bulmalı. Araştırdım biraz ama kiloyla satıyorlar pratik sprey tüp halini göremedim...
    Sanırsam polisaj ı ne ile yaparsanız yapın en son uygulanabilecek koruma ve parlaklık sağlayıcı şu:

3M Quick Headlight Clear Coat

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Quick-Headlight-Clear-Coat-Wipes/?N=5002385+3290574556&rt=rud

Far temizleme koruma mendili olarak de geçiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: okis

ben light one kullanmıştım polimer cila 5 cc baya az geçen hafta tekrar uygulama yaptım bitti 2 defa zor bela anca oluyor alidayıda bir ürün var onu alacağım daha sonrahttps://tr.aliexpress.com/item/-/32839287494.html
    sakın almayın yağ gibi bir şey 1 yıkamada son
  • Evet tarih 25 Ekim 2019 napıyoruz farlara arkadaşlar 100 lira verdim temizlettim 2 ay önce, 1 ayda eski haline döndü verdiğim parayla kaldım lanet ettim. Elimde çok becerikli değil ama kendim ne uygulayabilirim. Bugün elektrikçide sinyalleri amerikan parka dönüştürdüm. Ustaya dert yandım o da gönlüm olsun diye pasta sürdü bezle sertçe sildi üstündeki hafif bulanıklıklar gitti benim farlar öyle çok buğulu değil bazı korkunç fotoğraflar gördüm onlar gibi değil sadece bazı yerleri sanki hava alıyormuşçasına lekelenmiş gözüküyor yuvarlak yuvarlak gerçekten, o pasta bile çok iyi farketti gerçekten ama tahminim 2-3 haftaya yine aynı halini alıcak kalıcı olmuycak, o da farkında al bundan bi tane ayda 1 kere sür cam gibi olsun dedi ama biraz daha kalıcı bir şey olsa daha iyi olacak, bu far da arabayı gösteren en önemli unsur namussuz...

• Evet tarih 17 Ağustos 2022. Boyacıya gidiyorsun, pastayı polisaj makinası ile uyguluyor, ilk başta parlak duruyor, 2 ay sonra aynı. Şu aseton buharı ile yaptırdık, o da 6 ay dayandı, diş macunu, limon, soda ne denediysek tutmadı, 1 senenin sonunda gene far çok çok sararmış olmasa da sarı.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.