Şimdi Ara

'Fantasy Draft' Lig Turnuvası [PS3]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar merhaba, konu başlığında da yazıldığı üzere PS3'te yapılacak bir transferli turnuva olacaktır... Maçlar Online olarak Custom Online maç methodu ile oynanacaktır... [Ultimate Team Değildir!]

Turnuva'da takımlara oyuncular "Fantasy Draft" ile belirlenecektir... Turnuvanın bir başka özelliği ise seçilecek oyuncuların 75 ve altında bir overall'e sahip olmasıdır... Böylece oyunun sadece iyi oyuncu ile oynanmadığını göreceğiz...

Fantasy Draft Nedir?

Fantasy draft her oyuncunun kura ile belirlenen bir sıra ile teker teker, maksimum oyuncu sayısına ulaşana kadar oyuncu pazarından oyuncu seçmesidir...

Seçilen oyuncu kadroya dahil olur ve bu oyuncu başka bir takımın kadrosunda yer alamaz...

Turnuva Kuralları:

1) Turnuva 16 takımdan oluşacaktır...

2) Her takım birbiri ile ikişer kez evsahibi ve deplasman olarak karşılacaktır... [Lig]

Galibiyet 3 puan, Beraberlik 1 puan, Mağlubiyet 0 puan...

3) Her takım eleme usulü kupa turnuvasında evsahibi ve deplasman olarak ikişer kez karşılacaktır... Deplasman golü uygulaması olacaktır... [Kupa]

4) Her takımda 30M transfer bütçesi bulunacaktır...

5) Oyuncu seçiminde 75 ve altındaki herhangi bir overall'e sahip oyuncu seçilecektir...

6) Turnuva sonucunda kupa galibi ve lig galibi süper kupa maçını oynayacaktır...

7) Turnuvaya katılacak kişilerin bilgisayarlarına Skype indirmeleri gerekmektedir...

8) PS3'te maç esnasında mesajlaşmak yasaktır... Maç başı ve sonu serbesttir...

9) Maçlarda rakibin moralini bozacak/rakibi sinirlendirecek hareketler yasaktır... (Golleri uzunca izlemek, galipken geride top çevirmek, art arda Pause yapmak, abartılı gol sevinçleri, maç esnasında oyunu bırakmak)

10) Maç esnasında eğer kopma yaşanırsa, ilk önce maçı oynayanların uzlaşması istenecektir, uzlaşma sağlanırsa, skor ve maç dakikası dikkate alınarak karar kılınacaktır...

11) Draftlarda kadro derinliği 25 oyuncu ile sınırlıdır... Kişi daha fazla oyuncu alamaz...

12) Maçlarda görülen kartlar, goller, asistler konuya aktarılacaktır... 4 sarı kart 1 maç ceza, 2 sarıdan 1 kırmızı kart 1 maç ceza ve direkt kırmızı kart ise 2 maç ile cezalandırılacaktır...

Transferler aynı Myres'in açtığı konudaki gibi olup :

a) Oyuncu satışı
    b) Oyuncu alımı
    c) Oyuncu takası

şeklindedir...

Oyuncu Satışı

Oyuncu satışı sisteminde herkesin düşündüğü gibi ; oyuncunun fiyatını belirleyip piyasaya sunmakla olacaktır.

Satmak istediğiniz oyuncuların fiyatını belirleyip, bu konu altında paylaşabilirsiniz. Konu düzeni açısından, satacağınız oyuncuları, toplu bir şekilde yazınız.

Örneğin ;

Bale : 20m
    Drogba : 5m
    İbrahimoviç : 15m
    Götze : 10m gibi.

Teklif almanız halinde oyuncunuzun satış işleminin gerçekleştiğini konuya yazacaksınız.

Örneğin ;

Psg oyuncusu İbrahimoviç, 30m karşılığında Napoli takımına satılmıştır.

Rakip takım onay verdiğinde oyuncu satılır.

Rakip takım transferi onayladıktan sonra transferin iptali, ücrette değişiklik yada takas oyuncu ekleme gibi hiçbir işlem kabul edilmeyecektir.

Oyuncu Alımı

Oyuncu alımı da herkesin bildiği üzere, bir oyuncuya teklif yapıp onu takıma almaktır. Oyuncu takıma almak için ; açık arttırma,takas ve teklif yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Oyuncu alımındaki önemli bir nokta ise ; aynı transfer dönemi içerisinde alınan bir futbolcunun aynı transfer dönemi içerisinde başka takıma satılmamasıdır.

Oyuncu Takası

Oyuncu takası, bir veya daha fazla oyuncu ile futbolcularınızı takas etmektir.

Örneğin ;

Tek kişi takası ;

Benzema = David Villa
    Nani = Robben
    Messi = Falcao gibi...

2'ye 1 oyuncu takası ;

Benzema + Pepe = Van Persie
    Nani + Ferdinand = Pique gibi...

2'ye 2 oyuncu takası ;

Benzema + Pepe = Van persie + Rooney
    Nani+Ferdinand = İbrahimoviç + Thiago Silva

gibi takas işlemleri gerçekleştirilebilir.

Takas işleminde sınır yoktur. 5e 1, 10'a 1 gibi istediğiniz takası yapabilirsiniz.

Takas işlemi yapıldıktan sonra konuya yazacaksınız.

Örneğin ;

Real Madrid oyuncuları Benzema + Pepe ile Mancester United oyuncuları Rooney + Van persie takası gerçekleşmiştir.

ya da ;

Real Madrid oyuncusu Benzema ile Mancester United oyuncusu Rooney takası gerçekleşmiştir. gibi...

Transfer Onayı:

Transferlerin onayı için rakibinizin sizin mesajınıza alıntı yaparak Onaylandı. yazması gerekmektedir.Onay verilmeyen transferler geçerli sayılmayacaktır.

Transfer dönemi yoğunluğa bağlı olarak 2-5 gün sürebilir.

Turnuvadan Atılmak ve Maçların Ertelenmesi :

Turnuva uzun soluklu bir turnuva olacaktır. Online süresine güvenmeyen, foruma ayda yılda bir gelen kişilerin başvurmaması önemle rica olunur.

Açıklanan fikstürlerde son günü bittiği halde toplamda 5 maçını yapmamış olan takım sahipleri ligden atılır.

Açıklanan fikstürlerde son günü bittiği halde maçlarını yapmamış takımların maçları ertelenir. Erteleme süresi dolduğunda yine maçını yapmamış olur ise hükmen turnuva yetkilileri tarafından skor atanır. Ayrıca her iki takım 0.5m ceza alır. Hükmen skor girildikten sonra yine son tarihe kadar maç yapılmaz ise skorlar kalıcı olarak işlenir.

Profilde yapılacak her değişiklikle atılırsınız. Ve bundan sonraki turnuvalarda başvurunuz kabul edilmez.

Kayıt için :

Örneğin ;

PSN ID :

ShevaESES

Skype Adresi:

naderiumut

Online zamanı :

Hafta içi : 10:00 03:00
    Hafta sonu : 10:00 03:00

Katılımcılar:

DH Nicki / PSN / Skype Adı

1- umutnaderi / ShevaESES / naderiumut@yahoo.com
    2- mg21 / garamalli / garamalli@hotmail.com
    3-
    4-
    5-
    6-
    7-
    8-
    9-
    10-
    11-
    12-
    13-
    14-
    15-
    16-

KATILIMINIZI BEKLİYORUZ!

Dipnot: Bazı turnuva kuralları Myres adlı kullanıcıdan alıntıdır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutnaderi -- 15 Temmuz 2013; 19:28:58 >

• Hayırlı olsun :) Güzel turnuva olacağından şüphem yok.
  • myres kullanıcısına yanıt
    Umarım güzel geçer... Bence Messi, Ronaldo, Bale gibi oyuncular yerine onların overalli düşük versiyonlarını araştırıp bulmak ve onları oynatmak ayrı bir meziyet olacaktır... Heyecanla bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutnaderi

Umarım güzel geçer... Bence Messi, Ronaldo, Bale gibi oyuncular yerine onların overalli düşük versiyonlarını araştırıp bulmak ve onları oynatmak ayrı bir meziyet olacaktır... Heyecanla bekliyoruz
    PSN ID :

garamalli

Skype Adresi:

garamalli@hotmail.com

Online zamanı :

Hafta içi : 22:00 01:00
    Hafta sonu : 22:00 01:00
  • quote:

Orijinalden alıntı: mg21

PSN ID :

garamalli

Skype Adresi:

garamalli@hotmail.com

Online zamanı :

Kaydınız yapılmıştır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mg21

PSN ID :

garamalli

Skype Adresi:

garamalli@hotmail.com

Online zamanı :

Kaydınız yapılmıştır.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar katılım bekliyoruz!

• quote:

Arkadaşlar katılım bekliyoruz!

Alıntıları Göster
    oyuncu seçme işi nasıl-ne zaman yapılcak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simaobjk

Şöyle olacak dostum, 16 kişi tamamlandığında (umarım tamamlanır ) o 16 kişi kura ile belirlenecek bir sıraya girecek...

Atıyorum sen sırada 2.sin ben 1. yim...

1- umutnaderi
    2- simaobjk
    3- XXX
    ...

şimdi ben 1. sırada olduğum için 75 ve altındaki rating'deki oyunculardan istediğimi seçebiliyorum takımıma... Diyelim ki ben Emre Çolak'ı aldım... Sıra sana geliyor... Sen 2. olduğun için ve ben 1. olarak Emre Çolak'ı aldığım için sen Emre Çolak dışında herhangi bir 75 ve altındaki oyuncuyu alabilirsin...

Sonra senin de sıralamada arkandaki 14 kişi de istediği 1 oyuncuyu alacak, ama bu oyuncular daha önce seçilmemiş olacak... Sonra sıra tekrar başa gelecek, ben seçeceğim, sen seçeceksin, sonra 14 kişi seçecek...

Sonra tekrar bu sıra ile tur devam edecek 25 oyuncu seçme hakkımız var 25'i tamamladığımızda tur sona erecek ve takımın oluşmuş olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutnaderi -- 9 Temmuz 2013; 18:23:47 >

• quote:

quote:

Şöyle olacak dostum, 16 kişi tamamlandığında (umarım tamamlanır ) o 16 kişi kura ile belirlenecek bir sıraya girecek...

Atıyorum sen sırada 2.sin ben 1. yim...

1- umutnaderi
    2- simaobjk
    3- XXX
    ...

şimdi ben 1. sırada olduğum için 75 ve altındaki rating'deki oyunculardan istediğimi seçebiliyorum takımıma... Diyelim ki ben Emre Çolak'ı aldım... Sıra sana geliyor... Sen 2. olduğun için ve ben 1. olarak Emre Çolak'ı aldığım için sen Emre Çolak dışında herhangi bir 75 ve altındaki oyuncuyu alabilirsin...

Sonra senin de sıralamada arkandaki 14 kişi de istediği 1 oyuncuyu alacak, ama bu oyuncular daha önce seçilmemiş olacak... Sonra sıra tekrar başa gelecek, ben seçeceğim, sen seçeceksin, sonra 14 kişi seçecek...

Sonra tekrar bu sıra ile tur devam edecek 25 oyuncu seçme hakkımız var 25'i tamamladığımızda tur sona erecek ve takımın oluşmuş olacak
    25 çok değil mi? az kişi olursa daha rahat olur bence @umutnaderi

• quote:

Peki 18 iyi mi sence? Ve katılacak mısın?
  • quote:

quote:

Kardeş benide yazabilisin. tarıkın turnuvası bittiği zaman herkes buraya akın eder sen bol bol reklam yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QSerdar_TR

Kardeş benide yazabilisin. tarıkın turnuvası bittiği zaman herkes buraya akın eder sen bol bol reklam yap.

Tamam dostum, bir Skype adresi al yaz onu da kaydını yapayım
  • quote:

quote:

düşünüyorum katılmayı ama bi ödül mü koysak napsak
  • quote:

quote:

quote:

Nasıl bir ödül olabilir? Öneriniz nedir? Ultimate Team olsaydı coin ödülü olurdu da... Bunda nasıl bir ödül koyabiliriz acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Nasıl bir ödül olabilir? Öneriniz nedir? Ultimate Team olsaydı coin ödülü olurdu da... Bunda nasıl bir ödül koyabiliriz acaba?

bu nerde olacak ki ?

• simaobjk kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke kuralları okusaydınız... Bu normal Head2Head formatında oynanacak bir turnuva...
  • quote:

Hocam keşke kuralları okusaydınız... Bu normal Head2Head formatında oynanacak bir turnuva...

kuralların neresinde yazıyo ki???
  • quote:

quote:

Tamam kurallarda direk yazmıyor normal oynanacağı [Şimdi Ekledim] ancak sen de nereden çıkardın Ultimate Team modunda oynayacağımızı... Hiç bir yerde Ultimate Team kelimesi geçmiyor? Ayrıca Transferden, kadro derinliğinden bahsediyoruz... Ultimate Team'de böyle birşey yok... Orada kadro derinliği bellidir... (11+7+5)

Her neyse, katılmanızı isterdim...
  • quote:

quote:

quote:

Tamam kurallarda direk yazmıyor normal oynanacağı [Şimdi Ekledim] ancak sen de nereden çıkardın Ultimate Team modunda oynayacağımızı... Hiç bir yerde Ultimate Team kelimesi geçmiyor? Ayrıca Transferden, kadro derinliğinden bahsediyoruz... Ultimate Team'de böyle birşey yok... Orada kadro derinliği bellidir... (11+7+5)

Her neyse, katılmanızı isterdim...

Alıntıları Göster
    ultimate teamdan başka nerde transfer var ki? h2h de transfer yapılıyo mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simaobjk -- 15 Temmuz 2013; 21:17:58 >

• Hocam katılırım ben de. Ama skype kurulu değil bilgisayarımda birkaç güne indiririm.

Baltalı ilah gibi işe karışmak olacak ama Custom Squad yaptığımızda oyuncuları editleyip de girebiliyorduk maçlara diye hatırlıyorum geçen yıldan. Onun önüne nasıl geçilecek? Adam kalecinin bütün değerlerini 99 yapıverir anlayamayız

@umutnaderi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alkalen Fosfataz -- 15 Temmuz 2013; 21:28:53 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.