Şimdi Ara

Fanın üfleme yönü hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
1
Favori
24.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle iyi günler dilerim arkadaşlar 2 adet aşağıdaki linkteki fandan aldım ancak bu fanı kasa içine üfleyecek şekilde takmak istiyorum fanın üfleme yönü ne tarafıdır bir fanın hava üfleme yönü nasıl anlaşılır acaba ?

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/cooler-master-r4-l2r-20ag-r2-sickleflow-120mm-yesil-led-fan/productdetails.aspx?I_ID=58132

• Kablosunun olduğu yer üfleme yönüdür.
  • şekilde görünen kısımdan çeker fan.. diğer taraftan üfler..

unutmayın. fanlar her zaman ızgaralı kısmından üfleme yapar. boş olan kısmından ise çeker.
  • fanın ustunde resımdekı gıbı belırtılmıs olmalı belırtılmedı ıse fanın gobegıne gıden kablosunun oldugu taraf havayı attıgı taraftır

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Kablosunun olduğu yer üfleme yönüdür.

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam yani anladığım kadarı ile fanın kablosunun geldiği taraf üfleyen taraf oluyor yani değilmi ? bu tüm fanlar içinmi geçerli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Kablosunun olduğu yer üfleme yönüdür.

İlginiz için çok teşekkür ederim hocam yani anladığım kadarı ile fanın kablosunun geldiği taraf üfleyen taraf oluyor yani değilmi ? bu tüm fanlar içinmi geçerli ?

evet kablosu ne tarafta ise fan o tarafa doğru üflüyordur. tüm fanlar için geçerli.
  • @aykutx,@saintroyo,@pegasus1881 hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.
  • şöylede anlıyabilirsin fanın bi tarafında çerçevenin kenarından ortasına doğru giden plastik destekler vardır diğer taraf ise fanın çerçevenin ortasına takıldığı kısım bulunur ve plastik desteklerin olduğu taraftan ise havayı atar. Zaten kablonun olduğu tarafın havayı atmasının nedenide kablonun fana dokunmadan fanın dışına güvenlice çıkması için kablolar fandan plastik çerçeve destekleri arasındaki şerit şeklinde boşluktan geçip fanın dışına ulaşabildiğinden kablo çerçevenin orada olur mantıken.

resimle daha anlaşılır olur dikkat edersen kablo plastik çerçeve içinden geçiyor. Yani neden kablo tarafı havayı attığı yerdedir anlarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

şöylede anlıyabilirsin fanın bi tarafında çerçevenin kenarından ortasına doğru giden plastik destekler vardır diğer taraf ise fanın çerçevenin ortasına takıldığı kısım bulunur ve plastik desteklerin olduğu taraftan ise havayı atar. Zaten kablonun olduğu tarafın havayı atmasının nedenide kablonun fana dokunmadan fanın dışına güvenlice çıkması için kablolar fandan plastik çerçeve destekleri arasındaki şerit şeklinde boşluktan geçip fanın dışına ulaşabildiğinden kablo çerçevenin orada olur mantıken.

resimle daha anlaşılır olur dikkat edersen kablo plastik çerçeve içinden geçiyor. Yani neden kablo tarafı havayı attığı yerdedir anlarsın.

Çok teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: HyperV

quote:

Orijinalden alıntı: AAT.BH

şöylede anlıyabilirsin fanın bi tarafında çerçevenin kenarından ortasına doğru giden plastik destekler vardır diğer taraf ise fanın çerçevenin ortasına takıldığı kısım bulunur ve plastik desteklerin olduğu taraftan ise havayı atar. Zaten kablonun olduğu tarafın havayı atmasının nedenide kablonun fana dokunmadan fanın dışına güvenlice çıkması için kablolar fandan plastik çerçeve destekleri arasındaki şerit şeklinde boşluktan geçip fanın dışına ulaşabildiğinden kablo çerçevenin orada olur mantıken.

Çok teşekkür ederim hocam.

güzelll

• quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

şekilde görünen kısımdan çeker fan.. diğer taraftan üfler..

unutmayın. fanlar her zaman ızgaralı kısmından üfleme yapar. boş olan kısmından ise çeker.

Benim elimdede bu fanlar var Şimdi anladım Kabloların geçtigi yerden üfleme yapar kasanın içine mesela ön yüzüde dişarı atar dogrumudur.

Izgaraların olmadıgı yer tek fanon oldugu yer dişarı atar?

Fan 1

Fan 2

• quote:

Orijinalden alıntı: !!-Origin-!!

hocam hem aerocool hem xilence yazılarının olduğu kısımlar havayı çeker.. eğer bunları egsoz olarak kullanacaksanız bu etiketler kasa içine bakmalı dışarıya değil..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: !!-Origin-!!

hocam hem aerocool hem xilence yazılarının olduğu kısımlar havayı çeker.. eğer bunları egsoz olarak kullanacaksanız bu etiketler kasa içine bakmalı dışarıya değil..

üflemeyi kopla olan yerler yapıyor degilmi egsoz olarak 1800 rpm var arkada kasanın kendisinin verdigi xilence ile belki degiştirirm resimdeki fanlar kasa yanları içe üflicek yerler
  • evet üflemeyi kablo olan yer, ızgara olan yer yapıyor..
  • quote:

evet üflemeyi kablo olan yer, ızgara olan yer yapıyor..

Teşekkürler.
    Kasada 4 adet fan olcak 1 tanede ek olarak harddiskin üzerine düşünüyorum sıkıntı olurmu acaba normail bir fan Çünkü çok ısınıyor suanki kasam kasa aldım yeni bilgisayarda çift çekirdek normal bişey kasada yerde degil yüksekte. Odam sıcak oluyor genelde kasa bu

http://www.hepsiburada.com/liste/tx-sonic-400w-midi-tower-kasa-txchsonic400bb/productDetails.aspx?productId=bd84576&categoryId=1013

400 w yetermi yada abartmimi :)

• öndeki fan hdd ler için yeterli gelir, hdd ler için ekstra fan almanıza gerek yok..

güç kaynağı sorun yapar mı bilmiyorum..
  • quote:

öndeki fan hdd ler için yeterli gelir, hdd ler için ekstra fan almanıza gerek yok..

güç kaynağı sorun yapar mı bilmiyorum..

Saolun cevaplar için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.