Şimdi Ara

Fan Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    benim powerın altındaki fan çalışmıyo. elimle oynattığım zaman çalışıyo. yardım ederseniz sevinirim. bide bu fanın speed nasıl ayarlıyacam program felan önerirseniz sevinirim. teşekkürler.

(Power 250W)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgayy06 -- 21 Haziran 2011; 13:37:53 >

• Bazı güç kaynaklarının anakarta fan bağlantısı olur. Onunla BIOS dan veya HWMonitor vb programlarla fan hızını ayarlama şansınız olur ancak sizinkinde yoktur sanırım öyle bir bağlantı.
    Fanını değiştirin temizleyin vb yada PSU yu değiştirin
  • Fanları yağlattırsam ilerde sorun olur mu? ben bi kaç kişiye sordum yağlatma felan dediler, değiştir dediler, daha sonra fan daha çok ses çıkarıyo dediler doğrumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turgayy06 -- 28 Haziran 2011; 13:26:18 >
  • fanın arkasındaki etiketi sök. altında kauçuk bir tıpa göreceksin orayı aç karşına motorun mili geliyor. bir şırıngaya doldurduğun sıvı makine yağını azıcık damlatırsan (çalışırken damlatabilirsen daha iyi olur ve ya fanı üfleyerek çevirebilirsin.) fan eski performansına kavuşuyor. tabi bunları yapman için psu'yu sökmen gerek. bu da garanti dışı kalmasına sebep olur. yağladıktan sonra aynı şekilde kapat fanı yoksa yağ dışarı akıp 2-3 kat toz tutmasıne neden oluyor...

not: denenmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0 -- 28 Haziran 2011; 14:03:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.