Şimdi Ara

Fan kontorolcusuna tavsiye ZALMAN - SCYTHE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ifi fan kontrolcusu arasında kaldım bu iki fan kontrolcusundan birini kullanan varsa tavsiyesini bekliyorum. Bana kalsa zalmanı alacam ama kontrol ve ayarları biraz karışık ve zor deniliyor ama artısı da psunun çektiği gerçek gücünü gösteriyor olması ve 4fan kontrol ve ısı kontrolu Scthe ile aynı ama Scythe de artı olarak kolay kullanım ve lcd ekranı çok iyi kalitedeymiş
    şimdi bu iki kontrolcudan hangisini tavsiye edersiniz
    ZALMAN MFC2
    SCYTHE Kaze Master

• Zalmanda tek tek uğraşmak yerine Sycthe de her fanı tak tak düğmeyle ayarlamak daha mantıklı geliyor bana..
    Ayıca karşıdan bakılmazsa Zalmanın ekraının görünmediği söyleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Real RocknRolla -- 30 Temmuz 2008; 14:53:35 >
  • Bence Zalman daha güzel görünüyor. İşlevsellik olarak sorun olacağını sanmıyorum. Fiyatı biraz daha uygun olsa kasama güzel bir görüntü katabilirdi.
  • Dostum sana soru zalmanı kasanı aşağıda kullanıyorsan LCD ekranda 8888 yazısını sürekli görürsün eğerki GÖZ hizasınd kullanacaksan tavsiye ederim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ankara1234

Dostum sana soru zalmanı kasanı aşağıda kullanıyorsan LCD ekranda 8888 yazısını sürekli görürsün eğerki GÖZ hizasınd kullanacaksan tavsiye ederim...

sen bu ürünü kullanıyorsun herhalde eğer kullanıyorsan
    1-lcd gerçektende kötümü?
    2-fan devir ayarlamaları gerçektende zor mu?
    3-psu güçünü sence gerçek watt gösteriyor mu?
    sorularımı çevaplarsan sevinirim

birde ben aşağıda kullanıyorum

• bence gerçek değer göstermesi çok mümkün değil tüm güç kabloları cihaza girip ondan dağılmıyorsa..
    gösterebileceği güç kaynağının değerini girersin ona bağlı fanların ne kadarını kullandığını gösterir..
    lcd o kadar da kötü değil çünkü bildiğimiz led tarzı display.. öteki türlü saatler gibi bi ekran olsaydı o zaman arkadaşın dediği doğruydu
    fan devrini ayarlamanın zorluğu derken 3-4rpm detaylı ayarlamak elbet zor ama öyle bi gereksinim de yok zati sesi azalcak kadar kısarsın ya da full açarsın genelde kullanım şekli budur..
  • Bilgi açısından gatewatch ve cooldrivenin görünümleri(kendi kasam)

Gatewatchı çok rahat kullanıyorum,aynı zamanda pc sesini açıp kapama gibi bir fonksiyonu var:) Ses duyarlı grafikler vsde mevcut. Zalman çok ses yaptığından 1550 rpm de kullanıyorum! E8400ün bilindiği gibi sıcaklık sensörleri çalışmıyo bu yüzden sıcaklığı gatewatch yardımıyla öğreniyorum. Cooldrivede hdd(depo) bağlamak ve şekil amaçlı kullanıyorum.Fan kontrole fazla harcamak istemiyorsan cooldrivede iyi bir seçim olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shanke -- 31 Temmuz 2008; 3:51:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

bence gerçek değer göstermesi çok mümkün değil tüm güç kabloları cihaza girip ondan dağılmıyorsa..
    gösterebileceği güç kaynağının değerini girersin ona bağlı fanların ne kadarını kullandığını gösterir..
    lcd o kadar da kötü değil çünkü bildiğimiz led tarzı display.. öteki türlü saatler gibi bi ekran olsaydı o zaman arkadaşın dediği doğruydu
    fan devrini ayarlamanın zorluğu derken 3-4rpm detaylı ayarlamak elbet zor ama öyle bi gereksinim de yok zati sesi azalcak kadar kısarsın ya da full açarsın genelde kullanım şekli budur..

katılıyorum,+1

• quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Orjinalden alıntı: ankara1234

Dostum sana soru zalmanı kasanı aşağıda kullanıyorsan LCD ekranda 8888 yazısını sürekli görürsün eğerki GÖZ hizasınd kullanacaksan tavsiye ederim...

sen bu ürünü kullanıyorsun herhalde eğer kullanıyorsan
    1-lcd gerçektende kötümü?
    2-fan devir ayarlamaları gerçektende zor mu?
    3-psu güçünü sence gerçek watt gösteriyor mu?
    sorularımı çevaplarsan sevinirim

birde ben aşağıda kullanıyorum

1-Lcd gerçekten kötü
    2-Fan ayarlama normal zorlukta
    3-Psu gerçek gücünü pek göstermiyor

Aşağıd kullanıyorsan kesinlikle alma derim

• quote:

Orjinalden alıntı: necoinside

bence gerçek değer göstermesi çok mümkün değil tüm güç kabloları cihaza girip ondan dağılmıyorsa..

yai zalman almayıp diğeri daha artısı doğru mu? oluyor en azından söylediğine göre lcd si daha iyi ve kaliteli iş olarak aynı işi yapıyorlar zalmanın artısı olan psu güç göstergesi sadece bir reklam gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.