Şimdi Ara

fan cızırtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • pe60 2qe modeli var soldaki fan cızırtı yapıyor 1 haftadır içini açtım kablolarda temas yok toz vs yok bu niye olabilir nasıl çözebilirim

• Fandaki cızırtının birkaç sebebi olabilir. Uzun süreli çalışmadan dolayı fan mili yağsız kalmış olabilir. Fan mili aşırı tozlanmıştır. Yada fan çalışırken, yuvasında titreşim oluşuyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wisemanfreed

Fandaki cızırtının birkaç sebebi olabilir. Uzun süreli çalışmadan dolayı fan mili yağsız kalmış olabilir. Fan mili aşırı tozlanmıştır. Yada fan çalışırken, yuvasında titreşim oluşuyordur.

Yağı azalmış olsa diğeri de ses çıkarmaz mı ?

Fanlar temiz

Titreşimi nasıl engellerim ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deniz1353 kullanıcısına yanıt
    İki adet fan var ama sorun sadece bir tanesinde meydana gelmiş olabilir. Tozdan bahsettiğim kanatların değil, kanatların ortasındaki milin tozdan dolayı yatağında dönerken ses çıkartması. Titreşim; fan gövdesini kasaya sabitleyen vidaları gevşemişse oluşur. Kontrol edersen büyük ihtimal sorunu çözersin.
  • Aynı sorunu geçen gün fan yaprağını milden biraz çekiştirerek fan milinin açık olan yerine elektrik süpürgesini yasladım 1-2dk o halde fan dönecek şekilde süpürge ile çektim ve milin olduğu yere bu ince yağ döktüm abartmadan cillop oldu şuan sıkıntı yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.