Şimdi Ara

FAN ALTINA RAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar NOCTUA NH-C14 model fanım bulunmakta ürünü çift fanlı olarak kullanıyorum. Fan ramlerin üzerine denk geliyor. Kutu üzerinde fanın o kısmının yüsekliği 38mm olarak gösterilmiş. Tek slottda soğutuculu 8gb ram almayı düşünüyorum ancak ramlaerin yükseklikleri internette yazmıyor. Buna uygun ram önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Anakar modelim ASUS P8Z77-V LX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywz_61 -- 26 Ocak 2013; 11:03:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ywz_61

Arkadaşlar NOCTUA NH-C14 model fanım bulunmakta ürünü çift fanlı olarak kullanıyorum. Fan ramlerin üzerine denk geliyor. Kutu üzerinde fanın o kısmının yüsekliği 38mm olarak gösterilmiş. Tek slottda soğutuculu 8gb ram almayı düşünüyorum ancak ramlaerin yükseklikleri internette yazmıyor. Buna uygun ram önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

lowprofile yazan ramleri alırsanız sorun yaşamazsınız, performanslarında zerre kadar fark yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bama_boyy

quote:

Arkadaşlar NOCTUA NH-C14 model fanım bulunmakta ürünü çift fanlı olarak kullanıyorum. Fan ramlerin üzerine denk geliyor. Kutu üzerinde fanın o kısmının yüsekliği 38mm olarak gösterilmiş. Tek slottda soğutuculu 8gb ram almayı düşünüyorum ancak ramlaerin yükseklikleri internette yazmıyor. Buna uygun ram önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

lowprofile yazan ramleri alırsanız sorun yaşamazsınız, performanslarında zerre kadar fark yoktur.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bir konuda daha bilgi almak istiyorum ramin cl değeri ve tek kanal çift kanal oluşunun getirisi nedir alırken bunlarada aşırı dikkat göstermem gerekli mi?

mesela şu ürün sizce nasıl: Patriot ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ywz_61 -- 26 Ocak 2013; 15:57:31 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bama_boyy

quote:

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bir konuda daha bilgi almak istiyorum ramin cl değeri ve tek kanal çift kanal oluşunun getirisi nedir alırken bunlarada aşırı dikkat göstermem gerekli mi?

mesela şu ürün sizce nasıl: Patriot ram

cl değeri düşük, mhz değeri yüksek oldukça ramin performansı artar, fakat gözle görülür bir artış olmaz. bu yüzden fazla para vermek gereksizdir. tek 8gb alacağınıza, anakartta boş ram slotunuz varsa 4x2gb almanızı öneririm. bu şekilde çift kanal olarak çalışırlar, performansı daha yüksek olur. bu ürünü tavsiye ediyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cml8gx3m2a1600c9w-8gb-(2x4gb)vengeance-lowprofile-ddr3-1600mhz-cl9-beyaz--ram/productdetails.aspx?I_ID=59748

• CORSAİR RAM boyutları linkte mevcut;

http://www.corsair.com/en/support/faq/memory/

Altta fan kullanırsanız soğutucu 38mm alan bırakıyor RAM için.Kullanmazsanız da 65mm. Alacağınız RAM ölçüleriyle karşılaştırırsınız;
     FAN ALTINA RAM

FAN ALTINA RAM

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.