Şimdi Ara

Fakültede bir kızla kavga ettim şikayet edeceğim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
5.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki

Fakültede bir kızla kavga ettim şikayet edeceğim

(En Son Oy Tarihi: 25.1.2018)
Giriş
  • Böyle insanlar işte üniversiteye gidiyor.Hey Allahım.Daha büyümemiş.Az olgun ol! Sonuna kadar haksızsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Perde -- 7 Aralık 2017; 17:25:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiz seni daha kac kere tersleyecek ya cok tipsizsin ilk defa bi kizla konustun yada utanma duygun yok kiz seni daha kac kere tersleyecek az gururun olsa kiza 2. mesaji bile atmazdin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenefüseÇıkanMüdür -- 7 Aralık 2017; 17:25:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş yazdıklarını bir daha baştan kendin okursan haksız olduğunu anlarsın.

• murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar merhaba.

Belki ilk mesajlaşmamızın içeriğini görseydiniz fikriniz değişirdi, keşke gösterebilsem ancak sildim. Şöyleki:

Kabaca ilk bıkkınlık ifadesi geldi, ardından ben tersledim, sonra o da hakaretle tersledi. Yani esasen sohbetimiz olmuştu ama son mesajından sonra cevap veremedim çünkü engellemişti. Burada direk bir red ifadesi, bana mesaj atma diye birşey yok.

En kötü ihtimal en son görüşmemizde masasına oturmama izin vermemesidir ve ben de zaten ısrar etmeden döndüm gittim ilk mesajımda bundan bahsettim. Sıkıntı burada, bu 3 ay önceki olaya rağmen tekrar selam vermem ama dikkat edin, ne temas var ne söz. O ise hemen ardından hakaretlere başladı ve iş büyüdü.

Bir de sizin karşı tarafın notlarını moralini düşünürken beni düşünmemenizi yadırgadım. 125 ile ilgili yazdığımı hatırlayın, topluluk içinde iftira ve küfür.

Bu arada YÖKten kastım üniversite soruşturmasıydı, YÖK yönetmeliğine göre karar verileceği için.

Bu arada hocayla konuştum ve anlattığım hikayeenin onunkiyle apayrı olduğunu söyledi, şikayet edecekmiş ama bunun blöf olduğunu söyledim, eminim ki şikayet falan da etmeyecek.

Edit: Okula vereceğim dilekçeyle ilgili öneriniz varsa yazın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 7 Aralık 2017; 17:43:43 >

• x-c9 kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde beyninizdeki savunma duvarını yıkamayacağınızı bilsem, konudaki diğer arkadaşlar gibi tepki verirdim.

Kişiyi bakışla da rahatsız etseniz 123’e göre suç. Gidin ve bir avukatla görüşün!

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

Bu şekilde beyninizdeki savunma duvarını yıkamayacağınızı bilsem, konudaki diğer arkadaşlar gibi tepki verirdim.

Kişiyi bakışla da rahatsız etseniz 123’e göre suç. Gidin ve bir avukatla görüşün!

Hocam bakış diyorsun, ben bakarken o bakmıyor mu sanıyorsun bu nasıl laf? Bana sorarsan bu her sefer bana baktığında ben tacize uğradım. Kanıt? Lafım. Dava böyle yürümez.

• Sanaldan kıza yürüdüğüm zaman red yersem direk konuyu kapatırım. 1-2 gün sonra da kızı engellerim ki önerilerde falan karşıma çıkıp durmasın. Sen biraz üstelemişsin. Bu kızlar naz falan yapmıyo. Tipini sevdiği zaman ilk mesajında evet der zaten.

“Bakışla da” da ayrı, dahi anlamındaki de, “bakışla dahi”

Mahkeme’de savunmanız ve tavrınız bu yönde olursa hangi hakim olursa olsun, “kıyafetin güzelmiş” i cinsel taciz olarak değerlendireceğinden emin olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdock9999 -- 7 Aralık 2017; 17:52:14 >
  • Kesin kız haksizdir diye konuya girdim ama sen haksızsın be dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdock9999

“Bakışla da” da ayrı, dahi anlamındaki de, “bakışla dahi”

Mahkeme’de savunmanız ve tavrınız bu yönde olursa hangi hakim olursa olsun, “kıyafetin güzelmiş” i cinsel taciz olarak değerlendireceğinden emin olun.

Mesajıma bir daha bakın isterseniz ne yazmışım diye o hışımla cevap atarken okumadınız mı? Gerisi için: yav he he

Hah! Kendi cevabını da vermiş oldun kardeş, yerinde olsam çok boş yapmam yiyosa gider şikayet ederim hadi uza şimdi sonuçtanda haber ver gülek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdock9999 -- 7 Aralık 2017; 17:59:15 >
  • murdock9999 kullanıcısına yanıt
    Merak etme, özellikle seni tag layacağım

• Ne yüzsüz adammışsın sen be yok kız bakıyormuş da bilmem neymiş kız seni görünce içinden karikatürdeki gibi geldi yine...... Diyordur sende kendine pay çıkarmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: x-c9

quote:

Orijinalden alıntı: by-ko

Dostum sülük gibi yapışmışsın diyenlere laf etmişsin de, sülük gibi yapışmak için hergün mü peşine düşmen lazım kızın?

İlkinde yapışmışsın kıza. Kendin söylüyorsun. Sonra seni kesin bir şekilde reddetmiş.

Sonra mesaj atmışsın ve engel yemişsin.

Sonra masasına oturmaya çalışmışsın ve kovulmuşsun.

Sonra bunlar sanki komik şeylermiş gibi kıza el sallıyorsun.

Ben okurken sinirlendim. Resmen psikolojisini bozmuşsun kızın. Bir de kendini haklı görüp şikayet etmeye kalkıyorsun. Beni bu şekilde bir kız sıkıştırsa erkek halimle rahatsız olurum. Kızın yerinde olsam ertesi güne bırakmam. Hemen o gün gidip savcılığa suç duyurusunda bulunurum can güvenliğimden endişe ediyorum diye.

Bu ülkede hergün kadınlar tecavüze uğruyor, öldürülüyor. Feministlerden nefret ederim ama doğruya da doğru demek lazım. İnsan olan insan bir seferde anlar. Neden tekrar tekrar rahatsız ediyorsun kızı?

Kardeş neyin kafası bu hergün diyorsun 3 yılda 3 kere muhattap olmuşum şaka mısın? Savcılığa gidecek olan benim o kadar insanın arasında bana küfür etti, iftira attı. Adli bir suç ve 3 aydan 2 yıl cezası var.

Birtek hocanın karizması meselesi beni düşündürdü tüm bu yorumlarda ama en iyi savunma saldırıydı yoksa mümkün değil o kadar insana durumu anlatamassın, yanlış olabilir ama mecburdum buna.

Dostum sen daha okuduğunu anlayamıyorsun. Bu kafayla gidip şikayet edersen sen suçlu olursun.

Ben diyorum ki her gün olmasına gerek yok. Sen diyorsun ki her gün yapmadım 3 yılda 3 sefer yaptım. O zaman her gün yapanlar da kendini savunur. Ben her saat başı yapmadım, sadece her gün yaptım diye.

Sen red yediğin halde süreden bağımsız olarak kızı rahatsız etmişsin. Taciz diye iftira attı diyorsun hala. Tacizin sadece elle taciz olduğunu mu düşünüyorsun? Cinsel tacizle tacizi karıştırıyorsun bence. Senin yaptığın düpedüz taciz etmek.

Neyse; düzgünce laftan anlamıyorsun zaten. Ne saçma sapan bir egon varmış anlamadım. Bu kadar insan akıl vermiş, senin haksız olduğunu söylemiş ama dinlemiyorsun. Herkes haksız bi sen haklısın. Şikayet et. Şikayet et ama konuyu güncellemeyi ihmal etme. Bakalım son gülen kim olacak.

• by-ko kullanıcısına yanıt
    Kardeş bir yılda 365 gün var ne çektin sen yılla günü nasıl benzeştirdin?

Bu arada aklıma bir olay daha geldi. Geçen ay ben bu kızla arkaşları otururken bu yıl almamama rağmen girmek istediğim bir dersi soracaktım ama bu kız orada diye sormadım. Aralarından biri gruptan ayrıldıktan sonra onu yakalayıp sordum ama daha sonra beni konuştuklarını anladım (sana ne sordu gibisinden). Bundan rahatsız olduğum için o derse gidip de girmedim. Arkadaşı da şahit.

Bu kız bu soruşturma yemesse ben bu hesabı siliceğim hadi bakalım.

Edit: hesap 10 yıllık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 7 Aralık 2017; 18:43:17 >
  • ankete direk haksızsın seçeneği de koymalısın ,o olmadığı için haksızsın şıkkını seçmek zorunda kaldım
    birisini sürekli taciz et ,sinirlerini altüst et ve sonra bana şunu dedi bunu dedi deyip haklı çıkmaya çalış ?
    hukuken haklı olsan dahi ,vicdanen haklı olduğun anlamına gelmez (gerçi hukuken de çok daha zararlı çıkma ihtimalin yüksek)
    cezalar her zaman tek taraflı verilmez ,sen ona ceza aldırmaya çalışırken ,kendin çok daha beter ceza alabilirsin

üstelik ne diye kızı sürekli rahatsız edip duruyorsun ,hadi rahatsız ediyorsun da niye yaptıklarına katlanmıyorsun ?
    ısrar edersin ,sınırları zorlarsın ama karşılığında çıkacak olumsuzluklara da razı olursun

sinir olduğun birisi seni sürekli taciz etse ne kadar dayanabilirsin ?
  • isyerinde kizin biri 3-4 kere gormezden geldi simdi yuzune bile bakmiyorum. Bazen gozumun icine bakiyor gecerken, gozunun icine bakip selam vermeden geciyorum.

Bir de sizin gibi israrci yapiskan tipler var. Genelde kizlar yapiskan tipleri formalite icabi once reddedip, sonra kabul ederler. Seni acikca istememis kiz. En sonunda da cildirtmissin. Simdi kizin bir anlik ofkesiyle yaptigi yanlistan faydalanip uste cikmaya calisiyorsun. Cok yanlis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boombip -- 7 Aralık 2017; 20:17:7 >
  • kendini de bu mesaji yazdigin gibi anlatiyorsan zaten haksiz konuma dusersin. once kendini bir anlatmayi ogren.

• Mesaj taciz içeriyor. İş büyürse okuldan sepetlerler seni. En azından benim üni yıllarımda bu tür davranışlarda direkt üni ile ilişkisi kesiliyordu kişinin.
  • üşenmedim okudum inşallah csb dir boşuna okumuş olmayayım dedim ama sen ciddi ciddi bi şey yazmışsın sonra bende en baştan ciddi ciddi okudum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.