Şimdi Ara

fahri trafik mufettisinin yazdigi cezaya itiraz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
5.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hazır dilekçenin açıklamalar kısmını kendi cümlelerimle değiştirdim, hazır dilekçede zaten ya tebligat süresine dair açıklama ya da orada değildim vs şeklinde açıklamalar vardı.

Şu şekilde yazdım:

Birim Adı: TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Devlet Teşkilat Numarası: 18135832

Kurum Hiyerarşisi: EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İZMİR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

• bana da trafiği tehlikeye düşerecek şekilde şerit değiştirme maddesinden ceza gelmişti. hangi hareketimden dolayı böyle bir ceza yazılmış anlamadım öyle makas atıp sağa sola kıran birisi de değilim gayet sakin kullanıyorum. neyse itiraz ettim ellerinde bir delil yok. kanıtı olmayan birşeye ceza yazılamaz. kanıt sunsunlar cezamız ne ise ödeyelim ama bu fahri trafik müfettişi dediği kişilerin sorunlu kişiler olduklarını düşünüyorum. hayatlarında bir başarısı olmayan kendini birşeylere kanıtlama peşinde olan kişiler olarak görüyorum. itirazım sonucu mahkeme, emniyetten izahat istemişti ona göre iptal kararı verildi.

• benim için de evrakları ve varsa delilleri istemiş mahkeme.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Bu nasıl mantık ya? O zaman herkese hız cezası kessinler, herkes de o hızla gitmediğini akredite laboratuvarlarda kalibre edilmiş hız tespit cihazlarıyla ispatlasın.

"Kanalıma hoşgeldiniz, bugün 10.03.2022 saat 08.03, şimdi emniyet kemerimi takıyorum." 

• OzzY® O kullanıcısına yanıt

haydaa, evrak derken başvuru yaparken ekine ruhsat ehliyet vs eklemiş miydiniz onları mı kastediyor acaba?

Bide hocam siz word dosyası mı eklediniz yoksa udf olarak imzalayıp mı eklediniz , udf olayı biraz zor gibi geldi bana

• Ftm olayı zaten bu. Sürücü sürekli dikkat ederek araç kullanacak. Polis eds görünce yavaşla dikkat et sonra yardır.

Whatsapp ihbar hattı tekrar devrede olsa keşke.

Bir çok sefer kaza atlattık o bilmem ne çocukları yüzünden.

Arabada kamera bulundurun. Yedek bir hafıza kartı ile sorun çözülür.

Burada itiraz eden kişilerin de %90 ı o cezaları hak etmiştir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Trafik polisinden de ceza yazarken kanıt istiyor musunuz, ispatlaması gerekir diye  Öyle bir şey yok. Ha adamın görevini kötüye kullandığına inanıyorsunuzdur, ona sonuna kadar itiraz edin tabi.

Evet itiraz edenler genelde hiç bir şey yapmamış oluyor, bugüne kadar ben niye hiç fahri cezası yemedim mesela, neredeyse her gün trafikte iken?

Ben bi fahri olayım, neler neler yapacağım  

Sırf şu sola-sağa dönüşlerde ışıkla kontrol edilen kavşaklarda dursam yeter. Sıraya dışarıdan girenleri sıraya dizeceğim. Devlete baya gelir kaydederiz  

• infest06 kullanıcısına yanıt

ekledim ruhsat vs. emniyetten istemişler ceza ile ilgili evrakları. standart prosedür diye düşünüyorum. udf zorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzzY® -- 10 Mart 2022; 13:48:8 >
  • Ormanci kullanıcısına yanıt

kameradan yazılan cezaları gönderirken laf olsun diye mi gönderiyorlar ispat?

ya da yol kenarına park eden araçlara ceza yazılırken neden fotoğraf çekiyorlar?

suçun ispat edilmesi gerekir, maddi bir hata durumu (plakayı yanlış okuma mesela) varsa mesela ben nasıl ispat edeceğim?

bende hiç yemedim fahri müfettişten (konuda bahsettiğim cezayı babam yedi) bu benim bir şey yapmamış olduğumu mu gösteriyor sizce?

fahri müfettiş mantıklı bir uygulama ancak günümüz şartlarında araç kamerası zorunlu olmalı ve böylece kanıta dayandırılmalı.

• Arif kullanıcısına yanıt
    Hız cezası kestiklerini kim söyledi ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt

Güle güle kullan karşim, kafan güzelmiş.

• Arif kullanıcısına yanıt
    Ne alaka ? Saçmalayan sensin bide saçma şeyler yazıyorsun hala.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • OzzY® O kullanıcısına yanıt

Kamera elektronik olduğu için olmasın?  

Normalde polis memurunun böyle bir yükümlülüğü yok.

Bkz. ilgili mevzuat, yönetmelik vesaire.. Ha olması gerekli mi, kesinlikle gerekli.

Fahri trafik müfettişi de belirli oranda trafik polis memurunun yetkilerine sahip, haliyle kendisinin de ispat yükümlülüğü yok ve güvenilir kabul ediliyor.

Bunun aksi durumda ispat isteniyor. Ha bir de son dönemde mesela şu oldu, polis "kardeşim yanlış park etti, ceza kestim" diyebiliyor ancak, "film vardı ceza kestim" derse avukatlar şu çakallığa başladı ve emsal oldu, ne kadar vardı, derecesi ne idi, veya araba sesli diye ceza kesti, kime göre neye göre sesli kardeşim? Kaç desibel, tespitini yaptın mı? Yok. O zaman geçersiz diye iptal ediyor hakim.

Ya da bilerek, isteyerek, gıcıklığına kesilen cezalarda da aksi ispat edilebilirse "görevi kötüye kullanma"ya girerek işlem yapılabiliyor.

Bunun haricinde dediğim gibi, halen bir ispat yükümlülüğü yok. Ha fahriler için bir uygulama yapmışlar, isterlerse fotoğraf falan yükleyebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 18 Mart 2022; 11:43:0 >

fahriye bi getirisi var mi bu isin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

aksine ftm fotoğraf çekemiyor kişisel verilerin gizliliğini ihlal ettiği için. ftm sadece emniyete şu renk şu plaka araç şu saatte şu hatayı yaptı diye bildiriyor, emniyet aksi bir durum görmediyse cezayı yazıyor. ftm zaten kamu yararı için karşılıksız çalışan insanlar, burada herkesin abarttığı gibi millete garezi olan şeytanın vücut bulmuş hali falan değil, doğal olarak yalan söylemeleri için hiçbir motivasyonları yok. ben de yaş gelince büyük ihtimalle başvururum ftm olmak için, trafik canavarlarını adam etmek için trafik polisi sayısı çok yetersiz.

• ceza geldi. yayaya geçidinde yaya öncelik hakkını ihlal etmişim. böyle bir şey olmadığına adım gibi eminim. fahri görevli yazmış ve 1900 lira ceza gelmiş. eğer burası bir hukuk devletiyse bu cezanın görüntüsünü bana göndermesini gerekir, ya da o an beni durdurup cezayı kesmesi gerekir. ben bu hatayı kabul etmiyorum. itiraz oluşturmak istediğimde e-devlet uyap üzerinde bana karşı taraf için bir detsis numarası soruyor. ama gelin görünki istanbul fahri trafik müfettişliği büro amirliği'ne ait bir detsis numarası kendi sitelerinde çıkmıyor. her şehir var fakat istancul yok. muz cumhuriyeti yemin ediyorum. ne cezası kanıtlı ne itiraz hakkın var yemin ediyorum vatandaşına bu kadar eziyet eden başka bir devlet yoktur.

• fahri müfettişlik denen saçmalığın kaldırılması lazım. keyfi yazılan çok ceza var.

• mahmut_emmi kullanıcısına yanıt

bilakis yaş şartı düşürülmeli. ftm olmanın şartlarına eriştiğim anda başvuracağım. kural tanımayan sığırlara ceza yazmak paha biçilemez

• Gün içinde yaklaşık 3 saat araç kullanıyorum, takip mesafesi korumayanlar, makas atanlar, yere çar çöp atanlar, tek yönden gelenler, kavşak içindeki araca yol vermeyenler, kırmızı ışıkta geçenler bir sürü kural hatası görüyorum. Ben çok iyi araç kullanıyorum diye bir iddiam yok ama yukarıdakilerin hiç birini yapmıyorum.

İşim bitip saat 14 gibi eve geldiğimde spora gitmek için bisiklete biniyorum, bu sefer yaya geçidinde ol vermeyenler, yaya yeşil yanarken geçenler, bisiklet yolundan gelen motorsikletliler, paylaşımlı yolda yerde bisiklet için çizilmiş mavi şeride girip, arkadan korna basanlar, su birikintisine beni görmesine rağmen tapa gaz girenler, yani tam bir keşmekeş.

Eğitici kamu yayını bir işe yaramaz bizim ülkemizde malesef, o yüzden FTM nin artması lazım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.