Şimdi Ara

Facebook: “Apple’a acı çektirmeliyiz” (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eyyyy zükenberg sen kimsin ya ?

• Zırvalamış. Acı çektirecekmiş. Apple hukuken zaten haklı durumda.

Millete gelince takip, kendine gelince “No no!”

https://www.youtube.com/watch?v=VIK_vS8cz-g&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 17 Şubat 2021; 17:5:13 >
  • Apple optimizasyonu yapmasınlar android optimizasyonu yapsınlar bak nasıl acı çektiriyor.
  • Kasiniyor oglan. Fb, whatsapp felan hepsini kaldircak apple storedan tim.

• Bu Mark'a bi gün monte edecekler o gizlilik bilmemnelerini ama ne zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple markasını hiç sevmeyen birisi olarak ciddi şekilde taktirimi kazandı Apple. markaya karşı gerçekten çok soğuktum ama artık marka daha samimi geliyor. Google dan bu konuda hiç ses seda yok. yaklaşık 1-2 hafta önce instagram'a bakarken aklıma birşey geldi hemen Google da aradım baktım kapattım tekrar instagramı açtım. instegram tabi hemen sayfayı yeniliyor yenileyince direk aradığım şeyin reklamı çıktı şok oldum. telefon dinleyerek reklam algılama olayını artık biliyoruz ve bunu sesli olarak dile getirmedim ama reklam karşımda ortada işbirliği var sanırım. bu olay aslında Google'ın olaya bakış açısını da gösteriyor. İphone artık gözüme şirin gözükmeye başladı  

• Bu mark niye kendini yoruyor ki. Madem bu kadar acı çektirmek istiyor çeksin Facebook’u iOS ortamından.
    Delikanlılığını görelim.
  • Kullandığı pc nin kamerasını bantlayan zükürberk fb kullanıcılarının eline bantı veren Apple kızmış 💀
  • okhanokbay O kullanıcısına yanıt

• Apple'ın icinden geçer de buda suçlu apple da suçlu
  • İnstagram'ın ios sürümünde ios 'a özel bir yazılım olduğu için çekilen fotoğraflar daha az kalite kaybederek çekilebiliyor veya yüklenebiliyor fakat android işletim sistemini kullanan bir sürü marka var ve bunların hepsinin optimizasyonu ios'un kadar iyi değil yani hepsine tek tek ios gibi çalışmadıkları için daha fazla kalite kaybı yaşanıyor androidlerde arkadaş da böyle bi ambargo uygulanırsa Apple biraz da olsa güç kaybeder demek istemiş
  • Zükerberg ‘in hiç bir programını kullanmıyorum ve gizlilikle ilgili bilgilendirmeyi prensip haline getirdiği için Apple ‘I takdir ettim. Elbette bir uygulamayı indirirken neye eriştiğini bilmek kullanıcı olarak hakkım.
  • B*klu çamurluya gülüyor hesabı
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt

Apple veri topluyor diye, herkese açalım o zaman verileri. Marketteki bütün uygulama sahiplerine verelim. Oh ne güzel.

Verilerimiz ne kadar az kişinin elindeyse o kadar iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaptanMemo1234 -- 17 Şubat 2021; 22:20:44 >
  • Bence şu kendisi feci şekilde acı çekiyor
  • herkes apple ye karşı ayakta duramaz demişte, adam zaten tek başına durmaya çalışmıyor. apple tamamen kendi üretimlerini ve uygulamalarını kullanmaya çalıştığından ötürü arkasına destek alabileceği çok fazla firma yok ancak facebook tarafında baya fazla firma var..

kısacası 1 adama karşı 50 adam gibi bir şey bu.

• Apple'in reklam geliri endişesi yok. Google ve Facebook ise neredeyse sadece reklam üzerinden para kazanan firmalar. Apple bu hamlesi ile hem tüketiciyi arkasına alıyor hem de rakiplerine sert bir darbe indiriyor.

Google aylardır iOS uygulamalarını güncellemiyor. Neden? Çünkü bu yeni gizlilik kuralları gereği her uygulama kullanıcısına neleri takip ettiğini bildirmek zorunda.

Dolayısıyla Apple'in burada başka bir firmanın desteğine ihtiyacı yok. Kamuoyu desteğini almış zaten. Şu anda Google ve Facebook müşteriler tarafından "Karanlık taraf" olarak görünürken, Apple "Aydınlık Taraf" olarak görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 20 Şubat 2021; 11:51:49 >
  • Olay doğru mu, kaynak ne bilgim yok ama yıllardır Einstein’ın şu diyaloğu rivayet edilir:

Einstein’a karşı 50 bilim adamı birleşip bir bildiri yayınlarlar, Einstein da bunun üzerine der ki: “Haklı olsalardı 1 kişi yeterdi”

Bu olaya benziyor Facebook işi. Apple’ın niyetinin ne olduğu çok da önemli değil ancak burda kullanıcıya da yararlar sağladığı aşikar. Google’a zarar vermek istemesi, Facebook’u baltalaması vs. çok umurunuzda olmamalı çünkü adamlar sizin takip edilmenizi öyle ya da böyle engellemeye çalışıyor. Sizin takip edilmenizi önlerken, Apple’ın bir çıkarının olması çok da önemli olmamalı, Apple’ın çıkarı var diye “Facebook, Google izlesin bizi gardaşım sanane ey Apple?” derseniz izlenmenizi kabul etmiş olursunuz. Kaldı ki benim bildiğim Apple, şu an seçenek sunuyor: “Uygulamanın verilerinizi izlemesine izin verilsin mi?” İsterseniz kabul de edebilirsiniz. Facebook’un sorunu yıllardır dingonun ahırı gibi alıp işlediğimiz bilgilerin neler olduğunu bilmemiz sanırım.

• Eyy facebook sen kimsiin

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.