Şimdi Ara

Fabrika çıkışlı Tofaş (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
2.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Revion

hocam drift için mi alcan?

Drift için almıyorum ilkokul servisimdi Tofaş eski yılların hatrı için almayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: linyit43

Cümlenizi anlayamadım ?

çokmu kötü kaportası demek istedim ben yavaş süreceğim

• trplayer kullanıcısına yanıt
    İleride satmayacaksan asla tofaş alma. Ama 1-2 seneye model yükseltirim dersen broadway veya şahin falan alabilirsiniz. 60-100km/h hızla bir yere vurmanız halinde araç otomatik ikiye bölünecektir. Google'da dediğim gibi sadece tofaş kazası yazın ve fotoğraflara bakın.

Kendi şahit olduğum kazayı anlatacak olursam, babamla uzun yola (tır şoförü) çıktığımda mola vermek için tırdan indik ve iner inmez sanki bomba patlamış gibi ses çıktı. Bir baktık efsane kasa corolla ile tofaş ama tofaşın iki kapı arasındaki direkten ön tarafı yok. Motoru ise bütün halde bile dağılmamış tuzla buz olmuş bütün olan parça yok. Corollaya bir baktık tampon kopmuş far kırılmış ve kaput +çamurluk yamulmuş başka hiçbir şeyi yok.

Ha dersin ki aile aracı uzun süre binerim lada vegayı tavsiye ederim. Tek sorunu hemen satılmaması , satılmaz demiyorum son iki sene içerisinde 10-20 ilan var iken 500 ilanın üzerinde seyrediyor ve piyasası artıyor. Satacağınız maksimum süre 1-2 aydır ama tofaşı galeriye sokmadan kapıdan alırlar. Özellikleri ne der isen lada veganın: (yakıtı çok iyi)

2000-2001 model (8.500-10.000 TL)
    4cam otomatik
    Çelik jant
    1.5 motor (3. viteste devir sona gelmeden 140 gördüm rahat 200 deviriyor ve seri)
    Pistonlu kaput (bence çok önemli)
    Merkezi kilit (bagaj açma düğmesi dahil)

2004-2006 model (11.000-14.000)
    üsttekilerinin üstüne hidrolik direksiyon + klima

Bu araç babama ait (2001 model), zaten aile aracı olarak aldığımız için satmamızın nedeni 2006 modelini almak olur. Onun haricinde hem satılmaması bizim derdimiz değil. Ama yemin ederim tofaştan bin kat iyidir.

En önemli özelliği ise yakıtı tavşanlı-edremit (300km) yolu 130-140 basarak 57TL ye geldik (20kr). İkinci testimizde 80-90 basarak 50km yi 8 tl ye gittik (16kr). Yani şehir içi 20kr, şehir dışı 15-16kr yakıyor hayvan gibide gidiyor. Rus tankı sonuçta. Merak ettiğiniz bir şey var ise sorabilirsiniz.

• quote:

İleride satmayacaksan asla tofaş alma. Ama 1-2 seneye model yükseltirim dersen broadway veya şahin falan alabilirsiniz. 60-100km/h hızla bir yere vurmanız halinde araç otomatik ikiye bölünecektir. Google'da dediğim gibi sadece tofaş kazası yazın ve fotoğraflara bakın.

Kendi şahit olduğum kazayı anlatacak olursam, babamla uzun yola (tır şoförü) çıktığımda mola vermek için tırdan indik ve iner inmez sanki bomba patlamış gibi ses çıktı. Bir baktık efsane kasa corolla ile tofaş ama tofaşın iki kapı arasındaki direkten ön tarafı yok. Motoru ise bütün halde bile dağılmamış tuzla buz olmuş bütün olan parça yok. Corollaya bir baktık tampon kopmuş far kırılmış ve kaput +çamurluk yamulmuş başka hiçbir şeyi yok.

Ha dersin ki aile aracı uzun süre binerim lada vegayı tavsiye ederim. Tek sorunu hemen satılmaması , satılmaz demiyorum son iki sene içerisinde 10-20 ilan var iken 500 ilanın üzerinde seyrediyor ve piyasası artıyor. Satacağınız maksimum süre 1-2 aydır ama tofaşı galeriye sokmadan kapıdan alırlar. Özellikleri ne der isen lada veganın: (yakıtı çok iyi)

2000-2001 model (8.500-10.000 TL)
    4cam otomatik
    Çelik jant
    1.5 motor (3. viteste devir sona gelmeden 140 gördüm rahat 200 deviriyor ve seri)
    Pistonlu kaput (bence çok önemli)
    Merkezi kilit (bagaj açma düğmesi dahil)

2004-2006 model (11.000-14.000)
    üsttekilerinin üstüne hidrolik direksiyon + klima

Bu araç babama ait (2001 model), zaten aile aracı olarak aldığımız için satmamızın nedeni 2006 modelini almak olur. Onun haricinde hem satılmaması bizim derdimiz değil. Ama yemin ederim tofaştan bin kat iyidir.

En önemli özelliği ise yakıtı tavşanlı-edremit (300km) yolu 130-140 basarak 57TL ye geldik (20kr). İkinci testimizde 80-90 basarak 50km yi 8 tl ye gittik (16kr). Yani şehir içi 20kr, şehir dışı 15-16kr yakıyor hayvan gibide gidiyor. Rus tankı sonuçta. Merak ettiğiniz bir şey var ise sorabilirsiniz.

Arkadaşım araba borsasını iyi biliyorsun galerinizmi var çok bilgilendirici mesajın teşekkür ederim arabalar konusunda uzman olduğun belli oluyor

Benim yasim belli hocam, 2sene arastirma yaparak aldik. Gayette iyi. Babam emekli ben ise universiteye hazirlaniyorum. Galerici de degiliz ve ilk aracimiz. Mahllemizdeki 2 kisi daha aldi ve bu vegalar yayilmaya basladi. 8-10k tofasa vereceginize yeni model tertemiz 2001 vega alirsiniz. 2. Eli de cok yakinda daha da hizlanacaga benziyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1975 model 124 hacı murat istersen orijinalliğini korumuş çök beji var bir tane fiyat 12 bin düşünüyoruz ama pazarlığımız var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Geçen youtubeda görmüştüm endonezyada 2016 model sıfır tofaşlar üretiliyormuş getirtin oradan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Le Citoyen

1975 model 124 hacı murat istersen orijinalliğini korumuş çök beji var bir tane fiyat 12 bin düşünüyoruz ama pazarlığımız var.

Hoş geldin arkadaşım kare lambalımı yoksa yuvarlakmı araba

• quote:

Orijinalden alıntı: Orlando DeJoseph

Geçen youtubeda görmüştüm endonezyada 2016 model sıfır tofaşlar üretiliyormuş getirtin oradan

Hoş geldin arkadaşım Endonezya'dan istanbula araç kargo ücreti ne kadar tutar

Serçe değil hocam murat 124 yuvarlak farlı, kelebek camlı nostaljik olanlardan.

• quote:

Benim yasim belli hocam, 2sene arastirma yaparak aldik. Gayette iyi. Babam emekli ben ise universiteye hazirlaniyorum. Galerici de degiliz ve ilk aracimiz. Mahllemizdeki 2 kisi daha aldi ve bu vegalar yayilmaya basladi. 8-10k tofasa vereceginize yeni model tertemiz 2001 vega alirsiniz. 2. Eli de cok yakinda daha da hizlanacaga benziyor.

Duymuştum vegalar ladalar sağlam arabaymış

• Bizim arkadaşlarda var 1 tane. 15-20 yıldır sadece annesi ve yengesi pazara gidince arabayı çıkartıyorlar. Pazar-garaj dışında başka yere gidilmemiş. Çocuk diyordu bu arabaya paha biçemiyorlar diye. Durumları iyi satmıyorlar.
  • quote:

Serçe değil hocam murat 124 yuvarlak farlı, kelebek camlı nostaljik olanlardan.

Arkadaşım murat 124 ve serçe arasında ne gibi farklar var hangisi daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ottoman_PoweR

Bizim arkadaşlarda var 1 tane. 15-20 yıldır sadece annesi ve yengesi pazara gidince arabayı çıkartıyorlar. Pazar-garaj dışında başka yere gidilmemiş. Çocuk diyordu bu arabaya paha biçemiyorlar diye. Durumları iyi satmıyorlar.

Hoş geldin arkadaşım çokmu temiz araba

Murat 124'ler üretilen ilk tofaşlardır. Yaklaşık 5 yıl bantta kaldıktan sonra yerini T stop diye geçen murat 131 almıştır. 124ler çok daha orijinal ve nostaljik durur. Serçe ise bildiğim kadarıyla 80lerin sonlarına doğru üretimi durmuş. Bizdeki 124 fiat diye geçer seat motor bloğu var yani ithal. Piyasadki çoğu serçe aracını 124'e benzetmeye çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: trplayer

quote:

Geçen youtubeda görmüştüm endonezyada 2016 model sıfır tofaşlar üretiliyormuş getirtin oradan

https://www.youtube.com/watch?v=ONkWCrJ4cYA
    Etiyopya imiş hocam.
    Bilmiyorum belki de sahtedir video

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Murat 124'ler üretilen ilk tofaşlardır. Yaklaşık 5 yıl bantta kaldıktan sonra yerini T stop diye geçen murat 131 almıştır. 124ler çok daha orijinal ve nostaljik durur. Serçe ise bildiğim kadarıyla 80lerin sonlarına doğru üretimi durmuş. Bizdeki 124 fiat diye geçer seat motor bloğu var yani ithal. Piyasadki çoğu serçe aracını 124'e benzetmeye çalışır.

Güzel araba youtube baktım arkadaşım fiyatı niye uygun koleksiyonluk Tofaşlar 40 ve 50 bin TL

Ederi o hocam biraz kaporta ve elektrik tesisat problemi var kaç yıllık araba sonuçta. Kendimiz yaptırıp satsak belki 20 eder. Ama maddi olarak biraz zordayız o yüzden satıyoruz aracı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trplayer

quote:

https://www.youtube.com/watch?v=ONkWCrJ4cYA
    Etiyopya imiş hocam.
    Bilmiyorum belki de sahtedir video

Acaba kara yolu ile getirmeye kalksak fiyat farkı çokmu artar sıfır Tofaş çok iyiymiş

• quote:

Ederi o hocam biraz kaporta ve elektrik tesisat problemi var kaç yıllık araba sonuçta. Kendimiz yaptırıp satsak belki 20 eder. Ama maddi olarak biraz zordayız o yüzden satıyoruz aracı.

Zaten 30 yada 40 km hızla süreceğim hız için yada hava atmak için almıyorum hobi amaçlı istiyorum sorun olmaz heralde

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.