Şimdi Ara

F/P ve Autocad vs SolidWork ve i7 İşlemcili Max 1500 tl Laptop Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • F/P olması tercihim asıl amacım oyundan çok Autocad vs SolidWork gibi programlar o yüzden kesinlikle i7 İşlemcili tercihim Max 1500 tl bütcem var 1 haftadır araştırıyorum
    http://www.sadecenotebook.com/probook-prbg5811-core-i7-2630qm-20-ghz-4-gb-500-gb-1-gb-vga-156-freedos-pmu297558 buldum
    ama siz daha iyi bilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: xkvtx

F/P olması tercihim asıl amacım oyundan çok Autocad vs SolidWork gibi programlar o yüzden kesinlikle i7 İşlemcili tercihim Max 1500 tl bütcem var 1 haftadır araştırıyorum
    http://www.sadecenotebook.com/probook-prbg5811-core-i7-2630qm-20-ghz-4-gb-500-gb-1-gb-vga-156-freedos-pmu297558 buldum
    ama siz daha iyi bilirsiniz yardımlarınızı bekliyorum

1500 liraya dişe dokunur bir i7 bulamazsın bütçene uyarsa buna bakabilirsiniz
    http://www.sadecenotebook.com/asus-x550lb-xo025d-notebook-pmu312849

• bende solidworkste çizim yapmak için pc alıcam.siz işlemciye yüklenip ekran kartından fedakarlık yapmak istiosunuz.Bu doğru bir yöntem mi?ben 1800tl den 2000tl ye çıktım şu anda 2500 max çıkabileceğim rakam.hala bile tereddütlerim var.2500tl yekadar olan notebookların ekran kartları hep 740m.bende inadına istemiorum 740m ama elimden birşey gelmior.siz ne düşünerek alıorsunuz?
  • İmzamda da olduğu gibi elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim autocad electric gibi programlar kullanıcakmışız ve bu programlar araştırdığım kadarıyla işlemciye yükleniyormuş ki oyunlarla da aram pek iyi değil o yüzden i7 alıp ekran kartını kısmak iyi bir seçim olarak düşünüyorum bütcem kısıtlı olduğu için 2. nesil i7 işlemcili laptoplara bakıyorum verdiğim link o yüzden ucuz sizin bütcenize daha iyi şeyler seçilir ama i7 tercih etmenizi öneririm arkadaşımdan biliyorum uçuyor
  • İ7 ye gerek yoktur. İ5 de uygundur. Ekran kartı on board olanlar bile rahatlıkla kaldırır. Bende elektrik mühendisiyim. İ5 işlemcili asus notebook la gayet rahatım. Bu ara tekrar bi pc alacağım tercihim lenovo dan yana. E530 i3 işlemcili 1069 tl e540 i5 işlemcili 1560 tl. Thinkpad edge serisi bunlar. Ben kasa ve sağlamlık olarak ttercih ediyorum zira zevkler tartışılmaz ama edge 11 i3 380 m işlemcili NetBook um vardı onda bile autocad düGün çalışıyordu. Karar sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

İ7 ye gerek yoktur. İ5 de uygundur. Ekran kartı on board olanlar bile rahatlıkla kaldırır. Bende elektrik mühendisiyim. İ5 işlemcili asus notebook la gayet rahatım. Bu ara tekrar bi pc alacağım tercihim lenovo dan yana. E530 i3 işlemcili 1069 tl e540 i5 işlemcili 1560 tl. Thinkpad edge serisi bunlar. Ben kasa ve sağlamlık olarak ttercih ediyorum zira zevkler tartışılmaz ama edge 11 i3 380 m işlemcili NetBook um vardı onda bile autocad düGün çalışıyordu. Karar sizin.

Cevap için teşekkürler lenovo'yı araştıracağım ama dediğim gibi belkide psikolojik ama i7 işlemcili arayışındayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xkvtx

quote:

Orijinalden alıntı: tsmsk

İ7 ye gerek yoktur. İ5 de uygundur. Ekran kartı on board olanlar bile rahatlıkla kaldırır. Bende elektrik mühendisiyim. İ5 işlemcili asus notebook la gayet rahatım. Bu ara tekrar bi pc alacağım tercihim lenovo dan yana. E530 i3 işlemcili 1069 tl e540 i5 işlemcili 1560 tl. Thinkpad edge serisi bunlar. Ben kasa ve sağlamlık olarak ttercih ediyorum zira zevkler tartışılmaz ama edge 11 i3 380 m işlemcili NetBook um vardı onda bile autocad düGün çalışıyordu. Karar sizin.

Cevap için teşekkürler lenovo'yı araştıracağım ama dediğim gibi belkide psikolojik ama i7 işlemcili arayışındayım

Si bilirsiniz lakin üniversite de denilen programları çok nadir kullanacaksınız o nedenle piyasa da ki en dandik pc bile okulda ki ihtiyacınızı karşılayacak. Bunu yaşayıp öğreneceksiniz zaten o nedenle öğrenciyken çok aşırıya kaçmamaya çalışın :) bizde o yollardan geçtik ve hevesle aldığımız pc yi amca film seyretmek için kullandık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.