Şimdi Ara

Eyyy Kılıçdaroğlu SSK yi nasıl batirdin? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OverClocKing

Bu mesaj silindi.
  • Eski zamanı eleştirenler anlatsın bakalım. Şu randevu sistemiyle yarına randevu alabiliyor musun?

Eski zamanda sabahın köründe giderdik öğleye kadar iyi kötü işimiz görülürdü. Şimdi git bakalım randevusuz alıyorlar mı?

Yok ilaç kuyruğu varmış. Bağkur ve emekli sandığına ilaç kuyruğu yoktu. Sokaktaki eczaneden alırlardı. Ssklılar hastane eczanesinden alırdı onlar kuyruğa girerdi. O kuyrukta öyle ucu başı belli olmayan bir kuyruk değildi.

• Yapılması gereken özel hastaneleri yeniden eski sisteme geçirmek. Bugünkü sistem ilk çıktığında özel hastanede insanlar 10-15 lira gibi cüzi bir miktar ödeyip hizmetini alıp çıkıyordu. Üstelik devlet hastanelerinin sayısıda yeterliydi. Bugünkü gibi sıra olmuyordu ama bugün bakın özelde sgklı bir hastanın muayene ücretleri 200 liradan başlıyor. Devlet birde hasta başına minumum 100 lira ödüyor. Yapılan tetkikler müdahaleler filan hariç. Onlarda ayrı ayrı devlete giydiriliyor. Bu sistem devleti sömürüyor. Devlette ne yapsın garibim maliyetleri kısmak için sağlıktan elini ayağını çekiyor. Bakın, şehir hastaneleri devlet hastanelerinin yerine ve yap-işlet-devret modeliyle yapılıyor. Halk hastane için tek bir yere yığılacak ve yine özel kazanacak. Orada sıra beklemek istemeyende yine gidecek özelde fahiş ücretler ödeyerek bakılacak. Bu sürecin sonunda devlet sağlıkta minumum şekilde var olmuş olacak.

Özel sektörü beslemek kolay değil. Onun için sgk primlerimize ek muayene ücreti, katılım payı, ilaç bedeli gibi ücretler ödemek zorunda kalıyoruz. Bilmem anlatabildim mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 6 Aralık 2020; 20:46:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bakın ben kıyısından o günleri gördüm
    Gece 4te gider sıraya adımizi yazdırirdik (internet denen şey yoktu çünkü)
    Sabah erkenden muayene olurduk ve hastane içindeki eczane sırasına girer ilacınızı BEDAVA alırdık

Peki ya bugün?
    Teknoloji gelişti fakat randevu almak için girdiğinde 15gun dolu!
    Alamiyorsun yani
    Alsan dahi konudaki gibi yok katılım payı yok mauyene ücreti bı ton para veriyorsun
    Eskisinden daha kotu olan işte bu.
    Onca teknolojiye yapılan hastanelere rağmen muayene olamıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam konunuza denk geldim isterseniz ilacı muadili ile değiştirtebilirsiniz (tavsiye etmem). eczacı kalfasına söyleyin iki tık fazla yapsın. zaten genelde doktorun yazdığı ilaç ellerinde olmayınca söylemeden değiştiriyorlar muadiliyle.

• Rhodium kullanıcısına yanıt

Eskiden suçu biraz chp de arardım. Artık aramıyorum.

Ülke insanımız adaletli olmayı, alın teriyle para kazanmayı çok istemiyor. Birinin eşi dostu akrabası vs ile iş bulmayı daha çok seviyor. Bazıları hatta hiç işe gitmeden dahi para kazanabiliyor. Geçmişte örneklerini gördük. Böyle bir düzen daha çok ilgi ve alaka görüyor.

Suçu hemen kılıştara atmakta artık hiç mantıklı değil. Toplum olarak problemleri kendimizde aramamızın vakti geldi.

Güzel ülkemizin güzel insanları adaletli bir yaşam biçimi yerine daha farklı bir yaşam biçimini tercih etmek istiyor.

Sonuçlarına da katlanıyor ve katlanacak...

• Teknolojinin gelişmesini "Artık hastane gapılarında sıra beklemiyog" olarak yorumlayan bir güruhtan nasıl bir tepki bekliyorsun?

Gelen mesajlardan anlaşılıyor zaten.

• keşke başlığı açarken;

kerimcem, ŞAKACI, Qtrone, atmaca57,Ey Merhametli Türk, vs......

bunlarıda etiketleyip açsaydın onlarından fikirlerini düşüncelerini öğrenmiş olurduk

la sınırda suriyeli besliyoruz para ödemeden muayene oluyorlar giderleri karşılanıyor

içeride besliyoruz para ödemiyorlar, her türlü yardım ve giderlerini biz karşılıyoruz

hatta kimisi devlete memur olarak atanıyorlar

öz vatandaşından akla hayale sığmadık para kesiyorlar bu nasıl iş çözemedim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 12 Nisan 2021; 15:49:33 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.