Şimdi Ara

Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
0
Favori
14.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KeShhh®

Baştan başlayalım, yorum yapmaya gerek olanlara ve bu konuda emek harcayanlara yorumlarımızı yapalım. Yorum almayanlarda alabilecek hale gelene kadar takılmaya devam... Tüm bayram boyunca banlıydım,güzel bir bayram hediyesi oldu bana, sanırım argo konuşmalarımı sadece hazırladığım videolarda kullanmak iyi olacak gibi görünüyor...

@Chuck Palahniuk;
    eski rainmeter arayüzlerini kullanmayı bırakırsan daha da iyi işler çıkaracağına eminim... Ayrıca deskte pek birbiriyle uyumlu çalışma yok, sadece renk uyumu olmuş, wall vektörel, arayüz çizgisel çalışma, daha uyumlu arayüzler kullanılabilir.

@Özgür Can;
    Öncelikle videodakileri birebir yapmışsın,umarım aynı tasarımdan sıkılıp farklı yönlere doğruda gidişatın olur. Şu token ikon paketini bırakın artık yahu, daha güzel vektörel ikon paketleri var onları kullanın, çok klasik ve oldschool ikonlar onlar. Sol üstte takvim ve saat var, sağ üste doğru hava durumu üzerinde de saat var, sol üsttekini iptal et, işe yaramaz o.. Sol da dock'ın önünde vertical calender var,iptal et onu, yerine "Line Calender" var, onu kullan daha yeni,daha güzel... Wall olarak daha koyu çalışma seç, yada PS'da koyulaştır, hatunlu istiyorsan vektörel dolu çalışma var wall sayfasında, oraları kurcala, yoksa iste benden... CAD yada rainmeter player, desktopla hiç uyuşmamış, hiçbir işe yaramaz, salla onu, minimal bir çalışma yapmışsın,daha minimalistic bir rain arayüzü bul oraya... Ama güzel çalışma olmuş, en azından yolladığım videoları birileri izliyorsa ne mutlu bana...

@Furkan*;
    Tam yol devam, tek uyumsuzluk tema ve sol taraftaki klasör hızlı geçiş sık kullanılanlar vs. kısmı... omnio teması uyumsuz olmuş gibi..

@Algos34;
    Daha yolun çoook başındasın, şimdilik kaba görüntülü arayüzleri kullan, ileride bıkıp daha sade ve desktopta kullanılabilecek alanın daha geniş olduğu çalışmalar yapacağına eminim...

@positroN;
    Çalışma olağanüstü olmuş, çok sade ve çizgisel, şeffaflığın ön planda olduğu ve resmen desktopa baktıkça insanın daha çok dinginliğe ve rahatlığa doğru ulaşma isteği geliyor... Bir tek sol alttaki uygulamalar penceresi oraya yakışmamış. Onu sağ üst köşeye sığacak şekilde tekrar düzenlersen, uygulama ikonları arasında daha az boşluk bırakarak koyarsan daha hoş duracaktır... Çok güzel çalışma,takdir ettim...

@YuSuFBuLDu;
    Alt tarafa taskbar eklersen veya ona benzer bir bar koyarsan daha güzel görünür, böyle çok çıplak duruyor. Güzel şeyler yapacağına eminim...

@cagri_55;
    Herşey güzel, zaten pek fazla bişi yok, keşke o tablardan birini açsaydında içindeki ikonlar nasıl durmuş görseydik. Soul'unda dediği gibi sağ üstteki klasör, salla onu bi yere, kısayol oalrak güzel bir ikon koy desktopa, sol taraftaki RSS ve notes kısmı çok kaba kaçmış, onun yerine Ahm-@'in yaptığı paketteki todo listesini ve rss okuyucuyu kullan... Tabi arka planlarını PS'da biraz şeffaflaştırırsan daha güzel uyum sağlar... Tarih ve açma/kapama ikonları çok güzel gitmiş... Desktopa da birkaç tane metro icon pack 'ten ikon koyarsan daha da güzel olacak zannımca...

@.toRnadoS;
    Dock'taki ikonların hepsini baştan sona doğru değiştir... Hepsini ama çünkü hiçbiriside desktop ile uyumlu değil, wall ile bile uyumlu olmamış...

@Nurullah_198;
    Rainmeter arayüzlerindeki başlıkları iptal edersen ve dock'taki ikonlarıda kırmızı renge daha yakın tonlarıyla değiştirirsen bu iş tamamdır...

@black_67;
    Diyecek bişi bulamıyorum, çünkü söylenecek birşey yok...

@2smoke;
    Abi sizi esgeçiyorum, zaten sizden öğrendik bu işi, ama hala sizin gibi renk uyumu sağlayamıyorum, demekki beynimin yaratıcılık tarafı hiç çalışmıyor. Ya da artık PC'de oyun oynamaktansa, tasarım sitelerinde gezmeye başlamak lazım... MIXTAB olayına bayıldım, o kadar mac kullanan çevremde adam var bir tanesi de sizin gibi ayrıntılı şekilde hakkını vererek kullansa adam yerine koyardım belki... Dock'taki ikonlarada bittim, zaten o rainmeter benzeri system up/down olayını gösteren zımbırtıya da daha önceden bittiğimi söylemiştim... Olay budur yani...

@Özgür Can;
    2. çalışma daha güzel görünüyor... Ancak dikkatle bakınca öncekini tercih ederim desem yeridir...

@turkerinanmaz;
    Resim bende minicik çıkıyor, göremediğim için yorumlayamıyorum...

@Nelth.;
    o alıntı yaptığın desktop zaten win 7,

Şu linke git, videoları izle, sen de takıl kafana göre...
    http://forum.donanimhaber.com/m_49680825/tm.htm

Burada da win 7 tema nasıl yüklenir var?
    http://forum.donanimhaber.com/m_40071148/tm.htm

Olmuyo ne varsa denedim tema değişmiyor sadece masaüstüne birşeyler koyabiliyorum saat havadurumu vb.

• Yeni birşeyler denemek istedim.

Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri
  • HDD ikonlarını değiştir, güzel görünmüyor. oraya avedesk veya rain ile daha güzel ikonlar koyulabilir...
  • Herkese iyiakşamlar .

Abileri kardeşleri birarada görmek nekadar güzel. Unutmuşsunuzdur beni, geçerken bir uğrıyayım dedim. Hepinize kolaygelsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuSuFBuLDu

Yeni birşeyler denemek istedim.

müdür görev çubuğunu nasıl kaldırdın ve masaüstündeki geri dönüüşüm kutusunu ? kaç saattir yırtınıyorum kimse birşey demiyor video atıp duruyorlar. Yaptım herşeyi ama değişmiyor bu ikisi deli oldum.

• Sen yapmayı bilmiyorsan biz ne yapalım yada doğru kişiyle iletişime geçmedin, ondan yapamıyorsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nelth.

quote:

Orijinalden alıntı: YuSuFBuLDu

Yeni birşeyler denemek istedim.

müdür görev çubuğunu nasıl kaldırdın ve masaüstündeki geri dönüüşüm kutusunu ? kaç saattir yırtınıyorum kimse birşey demiyor video atıp duruyorlar. Yaptım herşeyi ama değişmiyor bu ikisi deli oldum.

Görev çubuğunu istersen '' Task Bar Hider '' programı ile kaldırabilirsin. Benim kullandığım dock programı ile kendisi kalktı zaten.

Geri dönüşüm kutusunda ise :
    quote:

Windows XP Professional kullanıyorsanız
    -Başlat, -Çalıştır, Gelen yere GPEDIT.MSC yaz.
    "Kullanıcı Yapılandırması Menüsünden" "Yönetim Şablonlarını" seç, Seçtikten sonra "Masaüstü" menüsünü seç, sağ tarafta çıkacak olan seçeneklerden "Masa Üstünden Geri Dönüşüm Kutusunu Kaldır" seçeneğini "Etkin" Konumuna getir. Masa Üstüne geri dön F5 yap işlem tamam.

@KeShhh®

Hocam Rainmeter skinlerinde istediğimi bulamadım. Daha doğru pek araştırmadım. Şu avedeski indirip bakacağım.

@Chuck Palahniuk

Linkteki temanın içinde bulabilirsin hocam.

http://browse.deviantart.com/customization/skins/sysmonitor/?q=save%20the%20earth#/d41vl3x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YuSuFBuLDu -- 5 Eylül 2011; 2:01:31 >

• Bu da benim masaüstü
  • Dock'a ekleyecek başka program bulamadın mı? Yoksa yer kalmadığı için mi koymadın? Oradaki programların hepsini kullanıyor musun yahu?
  • Hepsi işe yarıyor aga..mesela sub yazanlar alt yazı uyumsuz olan videolardaki altyazıyı editlemek için..biri süre fixliyo biri yazıyı, ayrıca jubler var mesela alt yazısı türkçeleşmemiş yazıyı türkçeleştiriyo google çeviri üzerinden eh üzerinde biraz oynama yapınca idareten seğrediliyo film.. sonra radyo var itunes var jdownloader var vuze var dosya indiriyor.. adium var iki tane ikon editleme var 3 tene makine temizleme var mac cleanse -cocktail -clean my mac, locr var resim ekleme internete, drop lr var oda aynı işi yapıyo... Aga ben ikizler burcuyum aynı işlevi gören programlardan ikişer üçer var bende ama hepside işe yarıyo..convert programı var serial kırma programı video programı var3 tene :D lazımken indirip kurmuşum arada kullanıyoruz Bikaçtanede programlarda var onu hiç açmayım

• bugüne kadar kimseyi kırmamak için fazla yorum yapmayım dedim veya kimseye yalandan güzel olmuş demedim ama gerçekten adam gibi bir desk görmedim bu ay(kendimde dahil) benim için açıkçası güzel desk eskisinin rengi ve yeri değişmiş olanı değil,tamamen eskisisinden farklı olanıdır.ben hep buna dikkat ettim ama olay windowstaki gibi değil,mac kullanıyosanız olay çok zor,hele hele lion kullanıyorsanız inanın şimdilik çok zor.eyvallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatalak

bugüne kadar kimseyi kırmamak için fazla yorum yapmayım dedim veya kimseye yalandan güzel olmuş demedim ama gerçekten adam gibi bir desk görmedim bu ay(kendimde dahil) benim için açıkçası güzel desk eskisinin rengi ve yeri değişmiş olanı değil,tamamen eskisisinden farklı olanıdır.ben hep buna dikkat ettim ama olay windowstaki gibi değil,mac kullanıyosanız olay çok zor,hele hele lion kullanıyorsanız inanın şimdilik çok zor.eyvallah.

Güzel yazmışın, bana görede en güzel desk kimseden bişey almayıp herşeyini kendin yaptığın desktir. İyidir kötüdür, ama sapına kadar senin emeğindir.

Birde biraz da tarzlan ilgili bir durum. Bir kere bir yol belirledinmi kolay kolay çıkılmıyor onun dışına. Zaten Apple ı anlamak mümkün değil, nedir yani bu TEMA olayını bu kadar kastırmaları, sistem fontunun boyunu tipini değiştirecek bile bir ayar yok. 40 takla atacaz illa.

Yavaş yavaş soğumaya başladım valla. Nedense özellikle FINDER penceresi bana yamuk gözküyor. Hangi wallpaper ı koyarsam koyayım her zaman sol üst köşe (trarik ışıklarının olduğu köşe) diğer tarafan yüksekmiş gibi, yani kare değilde o köşe yukarı kayıkmış gibi geliyor her zaman.

Ben şu resme bakınca düz göremiyorum mesela, kaldı ki bunu PC deki Virtulabox'tan düşük ekran çözünürlüğü ile attım. Normalde çözünürlük büyüyüp finder penceresi daha küçük kaldığında daha çok belli oluyor. Ya da benim kuruntum bilmiyorum. Bakacak arkadaşlar resmi büyültüp bir 10-20 saniye baksınlar en az dediğim köşeye dikkat ederek. Pencerenin sağ tarafı aşağa düşük geliyor bana.

Şunu da belirteyim bu bir göz yanılması tabiki, yoksa pencere kare haliyle. Ama bişey bunun bu şekilde gözükmesini sağlıyor. Ama toolbar, ama klasör ikonları, bişey gözü yanıltıyor ve bu durum beni çok sıkmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 6 Eylül 2011; 9:30:13 >

• O kadar uzun süre bakarsan biraz eğri görme olabilir, göz yanılgısı sonuçta gayet düz görünüyor.. Dert etme.. Windowstan iyidir aga.. Benim makinede windows yüklüyken 3 ay yattı yüzünebile bakmadım..
  • Bilmiyorum tabiki göz yanılgısı ama, bir süre sonra insan şartlanıyor buna, açıyorsun pencereyi gönyesi kaymış gibi geliyor gözüme. Neden windows ta olmuyor öyle onu da çözebilmiş değilim.

Finder penceresi üzerindeki birşey sebep oluyor buna. Ya da belki alakasız şekilde menubar da sebep oluyor olabilir. Yazılar sol tarafta olduğu için göz sola şartlanıyor olabilir.
  • Kolayı var aga masaüstü desenini Zebra yap bak nasıl düzgün görmeye başlayacaksın..İnan bana Göz sert dikey doğrultular olduğu sürece yatay doğrultuları önemsemez.. Masasüstü deseninden kaynaklanıyor olabilir..birde sol köşede tutma dock barı alta al..çünkü gördüüm kadarıyla düz görünüyo..
    Hoca hatırlarsın bu LCD ekranlara geçmeden önce CRT ekranlar vardı hani alt tuşlardan ekrana yazı yazıp renkleri ayarlama yapardık renk bindirme ayarı keskin yazı net okunsun diye..genelde hep bi taraftan kayardı ne zıkkım şeydi o zamanlar..LCD çıktıda yırttık..Ayrıca diptot Ekranda masaüstü deseninde galaksi var..sonuçta galaksinin sol alt ucu aşağıya bakıyor, beyin otomatik olarak diğer pencereleride ona göre ayarlamaya çalışıyor olabilir..yamuk yumuk şeyler kullanma ya yatay ya dikey şekiller kullan ekranda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi head-breaking -- 6 Eylül 2011; 12:33:23 >

• Uzun süredir bölüme bakamıyordum bölümde yine çok güzel masaüstleri paylaşılmış
  • Takip
  • Takip
  • Şu takip yazınca ne oluyorsa, hadi bende yazaym...

Takiiiiiiiiiiiiiiiiiiip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh®

Şu takip yazınca ne oluyorsa, hadi bende yazaym...

Takiiiiiiiiiiiiiiiiiiip...

yeri imi veya rss kullanmayi bilmeyenler
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.