Şimdi Ara

Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
14.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. yaptığım masaüstü bu. uygun bir hava durumu skini bulamadım ne tavsiye edersiniz?
  • @KeShhh® abi tamamen senın anlattığın şeylerle yaptım deskopu nasıl olmuş
  • Sondan başlayayım ;

turkerinanmaz MacOS gördüm mü standart macos diyesim geliyor çünkü windowslular onca uğraşırken macos hep klas olmayı başarıyor sağ alttaki ortada simgeler sanırım masa üstünde duran simgelere tıklayınca çıkıyor ve düşündüğüm gibi ise güzel sistemmiş. Sade bir masa üstü olduğu için pek bir şey söyleyemeyeceğim eline sağlık

Özgür Can Renk uyumu bence güzel olmuş, benim gözüme tek batan saat ile takvimi sağ alta alsan daha güzel görünürdü bana senin zevkini bilmem ama

2smoke Murat abi her zamanki gibi konuşturmuşsun, duvar kağıdındaki renkler ile simgelerin altındaki o noktalara ne ad veriliyordu unuttum onların aynı olması bile etkileyici, gerçi ben aynı görüyorum renk körüyüm aynı değilse lütfen dalga geçme mixtab olayı ne abi ?

black_67 Öncelikle resmini yayınlarken lütfen [simage][/simage] tuşunu değilde hemen yanındaki [simage][/simage] tuşunu kullan böylelikle çirkin bir görüntü oluşmaz Sade bir masa üstü evet ama benim zevkime göre görev çubuğu üzeri dock hiç hoş durmuyor sen beğeniyorsan sorun yok simgeler uyumlu eline sağlık, htc home programı yeni sürümmü

Nurullah_198 İlk bakışta karışık geldi ama sonra gözüm çabuk alıştı, dock taki simgeleride kırmızılı bir şey yapsaydın daha uyumlu olurdu gibi bana göre

.toRnadoS Paket kurmuşsun ve biraz karışık durmuş paket görüntülerini yayınlarken tasarımcılar her şeyin gözükmesini isterler ama masa üstünde bence o kadar kalabalığa gerek yok, mesela sağ üsttekiler okunmuyor boşu boşuna duruyor duvar kağıdını bence değiştir ayrıca duvar kağıdını değiştirince docktaki simgeleride duvar kağıdı renklerine uygun yap

cagri_55 Sağ üstteki klasör direk gözüme battı onun simgesini öncelikle değiştir bence, sağdaki notes ve rss araçlarının boyutları değiştirebiliniyorsa birbirine eşitle biri büyük bir küçük benim zevkimce hoş değil

Algos34 İlk yorumumu değiştirip yazıyorum yazıyorum tekrar Buradaki herkes Murat abi yüzünden "minimalist" denen şekilde masa üstleri üretmeye başladı bu kavramı burada öğrendim ben bu yüzden buradaki bir çok kişi ekranının kalabalık olduğunu söyleyecektir oysa eski masa üstlerine baksan daha karışık masa üstleri de gördüm ben. İlk bakışta karışık gelebilir herşey koskocaman eğer büyük şekilde seviyorsan sorun yok ben duvar kağıdını görmek isteyenlerdenimdir görünen bütün simgeleri uyumlu hale getir ve araçları biraz ufaltmayı dene yada şeffaf araçlar kullanmayı dene bakalım neler olacak

Aazam simage ile yayınladığın için teşekkürler herşey standart, red duvar kağıdın var bu yüzden kırmızı ağırlıklı simge seti bulup simgelerini değiştirmeyi dene bence birde dock kullanmayı dene ondan sonra tekrar konuşalım

xhoOp ekranın kaç inç simgeler birazcık büyük gibi geldi bana

BeAr Windows deski attığın için teşekkürler, demek uğraşmak sıkıcı soldaki simgeler hariç bence güzel olmuş yinede windows amatörü için iyi yani

YuSuFBuLDu üstteki simge docklarını alta alsan göstergeleri de üstte sıralasan nasıl olur sence

positroN değişik ve güzel gözüküyor bence üstteki simgelerin olduğu bar nedir görev çubuğu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6F17B5B5B -- 4 Eylül 2011; 8:35:40 >

•  Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri
  • Nasıl yapıyorsunuz masaüstünü bu şekil bende yapmak istiyorum yardım edebilirmisniz ?
  • Aytaç, mersi kardeşim. Yukarıda yazdım MIXTAB ı, RSS okuyucu. Farklı olarak resimde görüldüğü gibi widget tarzı bir yapısı var, sana sunduğu seçeneklerden seçip akışa abone oluyorsun. Pek bir espirisi yok. APPSTORE da bedavaydı çektim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Battle.Lord

Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri

Böyle bir masaüstü istiyorum ne yapmam lazım ? Win7 bilgisayar sorun olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nelth.

quote:

benimki de win7.
    Rainmeter ve tema indirmen lazım. Temaları deviantarttan bulabilirsin. Altta gördüğün player da CD art display

• quote:

quote:

quote:

benimki de win7.
    Rainmeter ve tema indirmen lazım. Temaları deviantarttan bulabilirsin. Altta gördüğün player da CD art display

temanın ismini verebilirmisiniz ? ismi bilmeden bulmak biraz zorlar gibi. Birde temayı ve rainmeter ı indirdikten sonra ne yapmam lazım ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

benimki de win7.

temanın ismini verebilirmisiniz ? ismi bilmeden bulmak biraz zorlar gibi. Birde temayı ve rainmeter ı indirdikten sonra ne yapmam lazım ?

Tema:
    http://minhtrimatrix.deviantart.com/art/Elune-199350232?q=boost%3Apopular%20in%3Acustomization%2Fskins%2Fwindows7%2Fvisualstyle&qo=1
    rainmeter skinlerine de burdan bakabilirsiniz:
    http://browse.deviantart.com/customization/skins/sysmonitor/rainmeter/

tema kurulumu verdiğim linkte anlatılıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benimki de win7.

Tema:
    http://minhtrimatrix.deviantart.com/art/Elune-199350232?q=boost%3Apopular%20in%3Acustomization%2Fskins%2Fwindows7%2Fvisualstyle&qo=1

Beceremedim :'(

• mesajım bulunsun
  • Lion ile birlikte gelen Launchpad'in olayı 4.görüntüdeki uygulama başlangıcı.
    Masaüstü yapmadım, yapmadım. Öğrenmem gereken bir dünya şey var daha. :)
    quote:

Orijinalden alıntı: aytacesmebasi
    turkerinanmaz MacOS gördüm mü standart macos diyesim geliyor çünkü windowslular onca uğraşırken macos hep klas olmayı başarıyor sağ alttaki ortada simgeler sanırım masa üstünde duran simgelere tıklayınca çıkıyor ve düşündüğüm gibi ise güzel sistemmiş. Sade bir masa üstü olduğu için pek bir şey söyleyemeyeceğim eline sağlık

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benimki de win7.

Tema:

Beceremedim :'(

alttaki görev çubuğu ile temayı değiştiremedim... nalet olsun bi yardım edebilirmisiniz nasıl yapıcam ?

•  Eylül 2011 Masaüstü Görüntüleri
    http://romeooh.deviantart.com/art/FEEL-SO-CLOSE-256686764

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatalak -- 4 Eylül 2011; 17:26:06 >

• Baştan başlayalım, yorum yapmaya gerek olanlara ve bu konuda emek harcayanlara yorumlarımızı yapalım. Yorum almayanlarda alabilecek hale gelene kadar takılmaya devam... Tüm bayram boyunca banlıydım,güzel bir bayram hediyesi oldu bana, sanırım argo konuşmalarımı sadece hazırladığım videolarda kullanmak iyi olacak gibi görünüyor...

@Chuck Palahniuk;
    eski rainmeter arayüzlerini kullanmayı bırakırsan daha da iyi işler çıkaracağına eminim... Ayrıca deskte pek birbiriyle uyumlu çalışma yok, sadece renk uyumu olmuş, wall vektörel, arayüz çizgisel çalışma, daha uyumlu arayüzler kullanılabilir.

@Özgür Can;
    Öncelikle videodakileri birebir yapmışsın,umarım aynı tasarımdan sıkılıp farklı yönlere doğruda gidişatın olur. Şu token ikon paketini bırakın artık yahu, daha güzel vektörel ikon paketleri var onları kullanın, çok klasik ve oldschool ikonlar onlar. Sol üstte takvim ve saat var, sağ üste doğru hava durumu üzerinde de saat var, sol üsttekini iptal et, işe yaramaz o.. Sol da dock'ın önünde vertical calender var,iptal et onu, yerine "Line Calender" var, onu kullan daha yeni,daha güzel... Wall olarak daha koyu çalışma seç, yada PS'da koyulaştır, hatunlu istiyorsan vektörel dolu çalışma var wall sayfasında, oraları kurcala, yoksa iste benden... CAD yada rainmeter player, desktopla hiç uyuşmamış, hiçbir işe yaramaz, salla onu, minimal bir çalışma yapmışsın,daha minimalistic bir rain arayüzü bul oraya... Ama güzel çalışma olmuş, en azından yolladığım videoları birileri izliyorsa ne mutlu bana...

@Furkan*;
    Tam yol devam, tek uyumsuzluk tema ve sol taraftaki klasör hızlı geçiş sık kullanılanlar vs. kısmı... omnio teması uyumsuz olmuş gibi..

@Algos34;
    Daha yolun çoook başındasın, şimdilik kaba görüntülü arayüzleri kullan, ileride bıkıp daha sade ve desktopta kullanılabilecek alanın daha geniş olduğu çalışmalar yapacağına eminim...

@positroN;
    Çalışma olağanüstü olmuş, çok sade ve çizgisel, şeffaflığın ön planda olduğu ve resmen desktopa baktıkça insanın daha çok dinginliğe ve rahatlığa doğru ulaşma isteği geliyor... Bir tek sol alttaki uygulamalar penceresi oraya yakışmamış. Onu sağ üst köşeye sığacak şekilde tekrar düzenlersen, uygulama ikonları arasında daha az boşluk bırakarak koyarsan daha hoş duracaktır... Çok güzel çalışma,takdir ettim...

@YuSuFBuLDu;
    Alt tarafa taskbar eklersen veya ona benzer bir bar koyarsan daha güzel görünür, böyle çok çıplak duruyor. Güzel şeyler yapacağına eminim...

@cagri_55;
    Herşey güzel, zaten pek fazla bişi yok, keşke o tablardan birini açsaydında içindeki ikonlar nasıl durmuş görseydik. Soul'unda dediği gibi sağ üstteki klasör, salla onu bi yere, kısayol oalrak güzel bir ikon koy desktopa, sol taraftaki RSS ve notes kısmı çok kaba kaçmış, onun yerine Ahm-@'in yaptığı paketteki todo listesini ve rss okuyucuyu kullan... Tabi arka planlarını PS'da biraz şeffaflaştırırsan daha güzel uyum sağlar... Tarih ve açma/kapama ikonları çok güzel gitmiş... Desktopa da birkaç tane metro icon pack 'ten ikon koyarsan daha da güzel olacak zannımca...

@.toRnadoS;
    Dock'taki ikonların hepsini baştan sona doğru değiştir... Hepsini ama çünkü hiçbiriside desktop ile uyumlu değil, wall ile bile uyumlu olmamış...

@Nurullah_198;
    Rainmeter arayüzlerindeki başlıkları iptal edersen ve dock'taki ikonlarıda kırmızı renge daha yakın tonlarıyla değiştirirsen bu iş tamamdır...

@black_67;
    Diyecek bişi bulamıyorum, çünkü söylenecek birşey yok...

@2smoke;
    Abi sizi esgeçiyorum, zaten sizden öğrendik bu işi, ama hala sizin gibi renk uyumu sağlayamıyorum, demekki beynimin yaratıcılık tarafı hiç çalışmıyor. Ya da artık PC'de oyun oynamaktansa, tasarım sitelerinde gezmeye başlamak lazım... MIXTAB olayına bayıldım, o kadar mac kullanan çevremde adam var bir tanesi de sizin gibi ayrıntılı şekilde hakkını vererek kullansa adam yerine koyardım belki... Dock'taki ikonlarada bittim, zaten o rainmeter benzeri system up/down olayını gösteren zımbırtıya da daha önceden bittiğimi söylemiştim... Olay budur yani...

@Özgür Can;
    2. çalışma daha güzel görünüyor... Ancak dikkatle bakınca öncekini tercih ederim desem yeridir...

@turkerinanmaz;
    Resim bende minicik çıkıyor, göremediğim için yorumlayamıyorum...

@Nelth.;
    o alıntı yaptığın desktop zaten win 7,

Şu linke git, videoları izle, sen de takıl kafana göre...
    http://forum.donanimhaber.com/m_49680825/tm.htm

Burada da win 7 tema nasıl yüklenir var?
    http://forum.donanimhaber.com/m_40071148/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: KeShhh®

Baştan başlayalım, yorum yapmaya gerek olanlara ve bu konuda emek harcayanlara yorumlarımızı yapalım. Yorum almayanlarda alabilecek hale gelene kadar takılmaya devam... Tüm bayram boyunca banlıydım,güzel bir bayram hediyesi oldu bana, sanırım argo konuşmalarımı sadece hazırladığım videolarda kullanmak iyi olacak gibi görünüyor...

@Chuck Palahniuk;
    eski rainmeter arayüzlerini kullanmayı bırakırsan daha da iyi işler çıkaracağına eminim... Ayrıca deskte pek birbiriyle uyumlu çalışma yok, sadece renk uyumu olmuş, wall vektörel, arayüz çizgisel çalışma, daha uyumlu arayüzler kullanılabilir.

@Özgür Can;
    Öncelikle videodakileri birebir yapmışsın,umarım aynı tasarımdan sıkılıp farklı yönlere doğruda gidişatın olur. Şu token ikon paketini bırakın artık yahu, daha güzel vektörel ikon paketleri var onları kullanın, çok klasik ve oldschool ikonlar onlar. Sol üstte takvim ve saat var, sağ üste doğru hava durumu üzerinde de saat var, sol üsttekini iptal et, işe yaramaz o.. Sol da dock'ın önünde vertical calender var,iptal et onu, yerine "Line Calender" var, onu kullan daha yeni,daha güzel... Wall olarak daha koyu çalışma seç, yada PS'da koyulaştır, hatunlu istiyorsan vektörel dolu çalışma var wall sayfasında, oraları kurcala, yoksa iste benden... CAD yada rainmeter player, desktopla hiç uyuşmamış, hiçbir işe yaramaz, salla onu, minimal bir çalışma yapmışsın,daha minimalistic bir rain arayüzü bul oraya... Ama güzel çalışma olmuş, en azından yolladığım videoları birileri izliyorsa ne mutlu bana...

@Furkan*;
    Tam yol devam, tek uyumsuzluk tema ve sol taraftaki klasör hızlı geçiş sık kullanılanlar vs. kısmı... omnio teması uyumsuz olmuş gibi..

@Algos34;
    Daha yolun çoook başındasın, şimdilik kaba görüntülü arayüzleri kullan, ileride bıkıp daha sade ve desktopta kullanılabilecek alanın daha geniş olduğu çalışmalar yapacağına eminim...

@positroN;
    Çalışma olağanüstü olmuş, çok sade ve çizgisel, şeffaflığın ön planda olduğu ve resmen desktopa baktıkça insanın daha çok dinginliğe ve rahatlığa doğru ulaşma isteği geliyor... Bir tek sol alttaki uygulamalar penceresi oraya yakışmamış. Onu sağ üst köşeye sığacak şekilde tekrar düzenlersen, uygulama ikonları arasında daha az boşluk bırakarak koyarsan daha hoş duracaktır... Çok güzel çalışma,takdir ettim...

@YuSuFBuLDu;
    Alt tarafa taskbar eklersen veya ona benzer bir bar koyarsan daha güzel görünür, böyle çok çıplak duruyor. Güzel şeyler yapacağına eminim...

@cagri_55;
    Herşey güzel, zaten pek fazla bişi yok, keşke o tablardan birini açsaydında içindeki ikonlar nasıl durmuş görseydik. Soul'unda dediği gibi sağ üstteki klasör, salla onu bi yere, kısayol oalrak güzel bir ikon koy desktopa, sol taraftaki RSS ve notes kısmı çok kaba kaçmış, onun yerine Ahm-@'in yaptığı paketteki todo listesini ve rss okuyucuyu kullan... Tabi arka planlarını PS'da biraz şeffaflaştırırsan daha güzel uyum sağlar... Tarih ve açma/kapama ikonları çok güzel gitmiş... Desktopa da birkaç tane metro icon pack 'ten ikon koyarsan daha da güzel olacak zannımca...

@.toRnadoS;
    Dock'taki ikonların hepsini baştan sona doğru değiştir... Hepsini ama çünkü hiçbiriside desktop ile uyumlu değil, wall ile bile uyumlu olmamış...

@Nurullah_198;
    Rainmeter arayüzlerindeki başlıkları iptal edersen ve dock'taki ikonlarıda kırmızı renge daha yakın tonlarıyla değiştirirsen bu iş tamamdır...

@black_67;
    Diyecek bişi bulamıyorum, çünkü söylenecek birşey yok...

@2smoke;
    Abi sizi esgeçiyorum, zaten sizden öğrendik bu işi, ama hala sizin gibi renk uyumu sağlayamıyorum, demekki beynimin yaratıcılık tarafı hiç çalışmıyor. Ya da artık PC'de oyun oynamaktansa, tasarım sitelerinde gezmeye başlamak lazım... MIXTAB olayına bayıldım, o kadar mac kullanan çevremde adam var bir tanesi de sizin gibi ayrıntılı şekilde hakkını vererek kullansa adam yerine koyardım belki... Dock'taki ikonlarada bittim, zaten o rainmeter benzeri system up/down olayını gösteren zımbırtıya da daha önceden bittiğimi söylemiştim... Olay budur yani...

@Özgür Can;
    2. çalışma daha güzel görünüyor... Ancak dikkatle bakınca öncekini tercih ederim desem yeridir...

@turkerinanmaz;
    Resim bende minicik çıkıyor, göremediğim için yorumlayamıyorum...

@Nelth.;
    o alıntı yaptığın desktop zaten win 7,

Şu linke git, videoları izle, sen de takıl kafana göre...
    http://forum.donanimhaber.com/m_49680825/tm.htm

Burada da win 7 tema nasıl yüklenir var?
    http://forum.donanimhaber.com/m_40071148/tm.htm

Teşekkür ederim şimdi herşeyi kaldırdım yeni skinler arıyorum daha güzel yapacağım inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: aytacesmebasi

positroN değişik ve güzel gözüküyor bence üstteki simgelerin olduğu bar nedir görev çubuğu mu

awn dock adinda her ise yarayan bir docktur :D

quote:

@positroN;

evet cok kel alaka duruyor. amacin sistemi asagidaki standart halinden hemen kurtarmakti o yuzden fazla ozenmedim. tesekkuler

http://www.rockingteam.com/wp-content/uploads/2009/09/desktop_full.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 4 Eylül 2011; 19:04:59 >

• quote:

@Özgür Can;

forumda istediğim ölçülerde wallpaper (1366-768) bulmakta zorlanıyorum (özelliklede bayan olan çalışmalar) bulabileceğim bir site biliyormusun?

• aytacesmebasi

Yorumunuz için teşekkürler

Sade masaüstü hoşuma gidiyor dock üstteki iken güzel görüüyor ama kullanım açısından bana garip geliyor

Önceden rainmeter ile sürüyle skin yapmıştım saatler takvim hdd görüntüleri bunların renkerlini boyutlarını cad müzik vardı kısaca masaüstünde boş yer yoktu sonra sıkıldım hepsinden temizlik yaptım işlemci ve ram bilgisi bile görmek istemiyorum artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black_67 -- 4 Eylül 2011; 19:33:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.