Şimdi Ara

EY MİLLETİM! WiMax TEKNOLOJİSİNİ SANA ÇOK GÖRÜYORLAR...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli Donanımhaber üyeleri ve takipçileri,

belki birçoğunuzun haberdar olmadığı fakat bana göre bütün vatandaşlarımızın haberdar olması gereken bir teknoloji bu WiMax.kısaca yüksek hızda kablosuz olarak veri (ses,görüntü) aktarımı demek WiMax.şu bildiğiniz cep telefonu vericileri gibi fakat onlar kadar büyük olmayan vericilerlerle her yerden evden işten arabadan cep telefonunla,lebtobunla internete bağlanmak.ama müthiş hızlarda bağlanmak.dahada ilerisi artık bütün sesli ve görüntülü aktarımların bu teknoloji üzerinden yapılması.düşünsenize evde veya arabada giderken High defination yayın yapan bir kanalı seyrediyorsunuz.hemde KABLOSUZ...veya internete bağlanıyorsunuz yüksek hızlarda.veya cep telefonunuzla görüntülü konuşma yapıyorsunuz.Bu saydıklarım bu teknolojinin nimetlerinin bazıları sadece.ve benim daha bilemediğim birçok yanıda vardır mutlaka.

bu teknolojinin en avantajlı yanı öncelikle binlerce kilometre kablo döşemek,direkler dikmek yok.mesela anadolunun ufak şirin bir ilçesini düşünün.bu ilçeye sadece cep teleofonu vericisine benzer bir verici koyuyorsunuz(varsa ve müsade ederlerse bu vericinin üzerinede olur) bütün halk kablosuz bu teknolojiden faydalanıyor.birsürü kablo döşeme derdi yok yani.özelliklede kırsal kesime teknolojinin(internetin) götürülmesi bu teknoloji ile çok kolay.hele köylere...benim gibi bir köylü çocuğu teknolojisizlik ne demek çok iyi bilir.

Gelelim işin en acı ve kahredici tarafına.bu yazıyı okuyan bir çok arkadaşım böyle bir teknoloji bu ülkeye gelmez gelse bile kaç lira olur kim bilir diye düşündü mutlaka.Bizim başımızda böyle basiretsiz dünyadan habersiz,teknolojiden uzak,küçük beyinli yöneticiler olursa vede Türktelekom diye bir tekel patronu olursa bırakın bu teknolojileri diğer teknollojilerde gelmez.İnanın bu yazıyı yazarken dahi kahroluyorum.Çünki gelişmemiş ve bizim gibi gelişmekte olan ülkerin gelişmiş ülkeleri yakalamalarının en önemli yolu bana göre ise tek yolu bu teknoloji.

ve bizim başımızdakiler halâ bu teknolojiyi alıp ülkemize yaymayı,tekeli kırmayı isteyen kuruluşlara gerekli lisansları vermiyor.belkide veremiyor?Ne acı...niçin vermiyor yada veremiyor veya niye hala geciktiriyor bunun yorumunuda siz yurdum insanına bırakıyorum.Lütfen bu teknoloji ile ilgili ülkemizdeki gelişmeleri yakında takip edin.ve ülkesinin insanlarını düşünmeyenleri daha yakından görün.

verebiliyorsanız vede etkili olacağına inanıyorsanızda lütfe tepkinizi gösteriniz.kendine gel artık EY MİLLETİM!bu ülkenin tek kurtuluşu teknolojik atılımlardır.hiç olmazsa bu sefer bu konuda YAYA kalmayalım.

SEVGİLER,SAYGILAR....

• Wimax teknolojisini aylar önce bilgisayar dergilerinden okuyarak bilgi sahibi olmuştum.

''Bu ülkenin tek kurtuluşu teknolojik yatırımlardır'' sözünü sonuna kadar destekliyorum.
    Yazar Ömer Lütfi Mete'nin ''Gerileme Sürecinde Müslüman Olma Sorunu''adlı kitabında
    ''Müslümanlar, İslamı doğru bir şekilde yorumlasalar görecekler ki;
    batıyı ancak teknolojik gelişmelerle yakalayabililer'' sözü çok yerinde bir tespit olsa gerek.
    Yoksa teknolojik atılımlarla batıyı geçemez isek, batı bizim geri kalmışlığımızı İslam dinine mal edecek.
    Lakin Berlusconi 11 Eylül olayından sonra ''biz teknolojide ileriyiz,hristiyanız,demek ki onlardan üstünüz''
    şeklinde çarpık bir bakış açısıyla olayı yorumladı ve batıda müslümanlara karşı bir önyargı oluştu.
    Eğer teknolojide ilerlersek buna paralel olarak ileryecek diğer teknolojik hizmetler de
    bizlere çok ucuza mal olacaktır. Wimax geldiğinde pahalı mı olur diye bir derdimiz olmayacaktir.

''bizim başımızdakiler halâ bu teknolojiyi alıp ülkemize yaymayı,tekeli kırmayı isteyen
    kuruluşlara gerekli lisansları vermiyor.belkide veremiyor?Ne acı...'' demişsin.
    Bunun altında yatanda neden de şudur: Malesef geçmişten beri demokrasi talebi olmayan
    bir toplumuz. Yani ne istediğine ve nasıl yönetilmek istediğine dair bir istemin yok.
    Hal böyle olunca senin başındakiler de babasının hayrına böyle bir teknolojiyi
    ülkeye getirme sevdalısı olmaz. Bu konu meclise gelmez ve mecliste gündem oluşmaz.

Telekomu özelleştiren zihniyet, bu kurumu Oger Telekomu'n istediği gibi at koşturabilecek
    bir yapıya sahip olmasına izin vermemelidir. Lübnanlı Oger Telecom'um tekelci piyasa
    yapısını kıracak girişimlerde bulunmalı, rekabet açısından farklı teknolojik şirketlerin
    ( Wimax örneğindeki gibi ) girişimleri desteklenmelidir. ''İhaleyi falanca ahbaba peşkeş çektik
    onlar ne derse o olur, onların dediğinden dışarı çıkamayız, lisans veremeyiz'' dersen,
    hedefin 2023 Türkiyesi değil 5323 Türkiyesi olsun bir arpa boyu yol alamazsın...

• bu halka herşey müstahak kimse kusura bakmasın

buna izin vermeyen yöneticiler kim belli eee bu yöneticileri bu seçimde yine kim seçti eee bu halk

o zaman dediğim gibi bu halka herşey müstahak heee kurunun yanında yaşta yanacak benim gibiler ama ne yapalım bana 1024 yetiyor
  • Arkadaşlar söledikleriniz çok ilgi çekici. ve de Katılmıyorum diyemiyorum çok haklısınız.

homurdanmaktansa ufak bir yazı yazıp. insanların inboxlarında spam olana dek forwordlanmalı. bu bir harekettir. bu bir uyarıdır.

:)

Kaan K
  • hayir koye bi verici koyuyorsun demissin de o verici verileri uydudan mi aliyor o da fiberoptikle baglaniyor merkeze.

Neticede gene kablo dosemek gerek...

Oyle olsa butun dunyada her tarafa fiber optik dosemezlerde koyarlardi her koye bi kucuk verici herkes kablosuz takilirdi
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

hayir koye bi verici koyuyorsun demissin de o verici verileri uydudan mi aliyor o da fiberoptikle baglaniyor merkeze.

Neticede gene kablo dosemek gerek...

Oyle olsa butun dunyada her tarafa fiber optik dosemezlerde koyarlardi her koye bi kucuk verici herkes kablosuz takilirdi

antiochos kardeş öncelikle selamlar bayaadır karşılaşmamıştık seninle

bunun için fiberoptik kabloya gerek yok uydudan download zaten kablodan çok daha hızlı
  • Süperonline Wimax altyapısını oluştrmaya başladı bile.http://wimax.superonline.com/ Sitede yazdığına göre 2008 de satışa başlayacaklarmış. O kadar karamsar olmayın memleketimizde de iyi birşeyler oluyor.

quote:

Türkiye'nin yenilikçi operatörü SUPERONLINE, ülkemizde genişband - çok hızlı - İnternetin yaygınlaşmasına olanak sağlayacak WiMAX teknolojisini İstanbul'da denemeye başladı!

3-10km çapında kapsama alanlarında, 10 megabit ve daha yüksek erişim hızlarını sağlayabilen WiMAX kablosuz erişim teknolojileri ile şehirleri kapsamak mümkün.

SUPERONLINE denemelerinde Beşiktaş ve Levent semtlerinde kurulan iki istasyonla, Maslak'dan
    Üsküdar'a kadar olan bölge, Çok Hızlı İnternet kapsamına alındı.

Uluslararası Telekom Operatörleri ve üreticilerinin oluşturduğu WiMAX FORUM'da yer alan ilk Türk Operatörü SUPERONLINE, 2008 yılı başlarında verilmesi beklenen WiMAX izinleriyle, Çok Hızlı İnternet erişimini ülke çapında yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Wimax Teknolojisi test aşamasında olup satışa başlandığında bu sayfadan bilgi verilecektir.

• Bu ve bunun gibi daha pek çok örnek var. Keske yapılabilecek birşeyler olsa. İyiler herzaman birşeyler yapmaya çalışıyor.
  • tam olarak nasıl işliyor bu mekanizma?

quote:

Orjinalden alıntı: dicetel10

Değerli Donanımhaber üyeleri ve takipçileri,

belki birçoğunuzun haberdar olmadığı fakat bana göre bütün vatandaşlarımızın haberdar olması gereken bir teknoloji bu WiMax.kısaca yüksek hızda kablosuz olarak veri (ses,görüntü) aktarımı demek WiMax.şu bildiğiniz cep telefonu vericileri gibi fakat onlar kadar büyük olmayan vericilerlerle her yerden evden işten arabadan cep telefonunla,lebtobunla internete bağlanmak.ama müthiş hızlarda bağlanmak.dahada ilerisi artık bütün sesli ve görüntülü aktarımların bu teknoloji üzerinden yapılması.düşünsenize evde veya arabada giderken High defination yayın yapan bir kanalı seyrediyorsunuz.hemde KABLOSUZ...veya internete bağlanıyorsunuz yüksek hızlarda.veya cep telefonunuzla görüntülü konuşma yapıyorsunuz.Bu saydıklarım bu teknolojinin nimetlerinin bazıları sadece.ve benim daha bilemediğim birçok yanıda vardır mutlaka.

bu teknolojinin en avantajlı yanı öncelikle binlerce kilometre kablo döşemek,direkler dikmek yok.mesela anadolunun ufak şirin bir ilçesini düşünün.bu ilçeye sadece cep teleofonu vericisine benzer bir verici koyuyorsunuz(varsa ve müsade ederlerse bu vericinin üzerinede olur) bütün halk kablosuz bu teknolojiden faydalanıyor.birsürü kablo döşeme derdi yok yani.özelliklede kırsal kesime teknolojinin(internetin) götürülmesi bu teknoloji ile çok kolay.hele köylere...benim gibi bir köylü çocuğu teknolojisizlik ne demek çok iyi bilir.

Gelelim işin en acı ve kahredici tarafına.bu yazıyı okuyan bir çok arkadaşım böyle bir teknoloji bu ülkeye gelmez gelse bile kaç lira olur kim bilir diye düşündü mutlaka.Bizim başımızda böyle basiretsiz dünyadan habersiz,teknolojiden uzak,küçük beyinli yöneticiler olursa vede Türktelekom diye bir tekel patronu olursa bırakın bu teknolojileri diğer teknollojilerde gelmez.İnanın bu yazıyı yazarken dahi kahroluyorum.Çünki gelişmemiş ve bizim gibi gelişmekte olan ülkerin gelişmiş ülkeleri yakalamalarının en önemli yolu bana göre ise tek yolu bu teknoloji.

ve bizim başımızdakiler halâ bu teknolojiyi alıp ülkemize yaymayı,tekeli kırmayı isteyen kuruluşlara gerekli lisansları vermiyor.belkide veremiyor?Ne acı...niçin vermiyor yada veremiyor veya niye hala geciktiriyor bunun yorumunuda siz yurdum insanına bırakıyorum.Lütfen bu teknoloji ile ilgili ülkemizdeki gelişmeleri yakında takip edin.ve ülkesinin insanlarını düşünmeyenleri daha yakından görün.

verebiliyorsanız vede etkili olacağına inanıyorsanızda lütfe tepkinizi gösteriniz.kendine gel artık EY MİLLETİM!bu ülkenin tek kurtuluşu teknolojik atılımlardır.hiç olmazsa bu sefer bu konuda YAYA kalmayalım.

SEVGİLER,SAYGILAR....

• quote:

Orjinalden alıntı: acu___men

tam olarak nasıl işliyor bu mekanizma?

Üstte verdiğim süperoınline linkine tıklarsan orda anlatıyor..
  • duymuştum ama anlamamıştım. sanırım 2010 yılına kadar en azından istanbul ankara gibi iller bu teknolojiden yararlanırlar.
  • bende duymuştum süperonline bu iş için uzun zamandır hazırlanıyor

tabi çok tuzlu olacağından hiç kuşkum yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.