Şimdi Ara

Extreme Soğutma Yöntemleri Ayrıntılı Anlatım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
36.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bilalarabaci

"Ben kaynak göstermedim"

Büyük başarı,

"...alıntı olduğunu da yazdım."

Evet, yazmışsınız. Açık gri fon üzerine beyazla, Times New Roman yazı karakteri ve 7,5 puntoyla.

:):):):) Bide utanmadan alinti oldugunu yazdim dior :)
  • Çok güzel yazı olmuş elinize sağlık.
  • anlatım ve emein için teşekkürler.ben peltieri denemik istiyorm ama ısı levhasını ilkdefa gördüm.bende araştırdım ama peltierin souk yüzeyini drek cpu üzerine koyulduunu biliorm. basit bi düzenek halinde acıkta calışır duruma getirdim aslında ama sıcak yüzeyini cok iyi yalıtmak gerekiyo.bunun icinde sıcak yüzeyini soutmak icin büyük güzel bi soutucu gerekio yoksa ısı souk tarafıda ele geçiriyo. bu ısı levhası dediin bakır olması daha iyi olan parcayı nerden bulabilirim. ki peltieri ararken bile komik hikayelerim war bulması zor oldu :D ayrı güç kaynaı yada elektrikten sıkıntım yok ;) tekrar teşekkürler
  • elinize sağlık
  • elinize sağlık güzel bir konu
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

bu peltierin ısı degerleri hakkında bilgin varmı??? sıcak tarafı kac derece soguk tarafı kac derece gibi???

soğuk tarafı - lerde sıcak tarafıda 60 üstü diye biliyorum

saygılar
  • Sıvı azot yüntemiyle bi pentium 4 ü 5ghz yapanı görmüştüm.
  • Soğuk ile sıcak tarafı arasındaki fark 60-70derece arasında(Soğuk tarafı 20 derece ise sıcak tarafı 80-90 derece arasında). Yüksek miktarda ısı farkı oldugundan dolayı kullanmadan önce terlemeyi göz önünde bulundurmak gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BiG_mAsTeR

Soğuk ile sıcak tarafı arasındaki fark 60-70derece arasında(Soğuk tarafı 20 derece ise sıcak tarafı 80-90 derece arasında). Yüksek miktarda ısı farkı oldugundan dolayı kullanmadan önce terlemeyi göz önünde bulundurmak gerek.

terleme olmuyo bu yöntemde direk herşey donuyo ondan dolayı bi sorun yaşanmıyo ,donanda zaten hemen çözülmüyo ,çözülse bile sıvı brakmıyo buharlaşıp gidiyo .
  • güzel paylaşım
  • anlamıyorum bunlar saçma ve boş işler overclock ta işlemciye %2 ile %5 arası eklersin ramlarda o aynı modda artar ekran kartınada gpusuna %20 ramına %5 koyarsın yazın kasa açık kalır hiçbişi olmaz ki ısınma felan kasa kapalı olacaksada kasanın kapağına içeri hava üfleyen o koca fanlardan eklersin power supply in hemen altındaki içerideki havayı dışarı postalayan fanda çalışırsa yine dayanır nedir yani çokmu zorluyonuz makineyiki öle soğutma yapacanıza kaliteli ram alın mesela kingston işlemci clock mlock yapmayın zaten o kadar fark etmezki arkadaş git işlemcin ekran kartın yetmiyosa 256 bit ekran kartı al şöle dx11li ddr5 olsun işlemciyide amdx8buldozer doğal 8çekirdek al bak bakalım tekliyomu i7 almayın bu arada işe yaramaz soğutucu yönünden celerona koyduğu soğutucu sistemini aynen 600-1000 liralık işlemciye komuş adamlar o dandik soğutucuyla sürmüşler işlemciyi piyasaya al arkadaş 400-600 arası 8x fx buldozer cpu hem onun soğutucusu sulu sistem bakır borular felan var ille soğutma diyosanız gidin amd fx x8 alsın bari merak eden varsa youtubede- amd fx x8 box-intel i7 x8 box -yazsın izlesin hangisinde ne soğutucu var varya intel ciddi kazıkcı.SİZDE HASTALIK OLMUŞ ARKADAŞ BÖLE PC KASASIYLA UĞRAŞMAK O NE ÖYLE SIVI BİLMEM AZOT YOK EFENDİM BUZ MUZ NE YAPIYOSUNUZKİ KARDEŞİM UZAY GEMİSİ BİLGİSAYARIMI BU HEY ALLAHIM YARABBİM YA

• ahada şudur i7 ve amd fx x8 inteldede var böyle sulu sistem soğutma ama extreme olanlarda oda 1000 küsür kaaata yani amd buldozer alın olay bitmiştir gerek yok soğutmaya soğutucusu kuvvetli zaten

Extreme Soğutma Yöntemleri Ayrıntılı Anlatım
  • eline sağlık
  • ne uğraşıyonuz bunlarla koyun dondurucuya bekletin beş dk sonrada çıkarın yemişim soğutmayı...
  • işin suyunu çıkarmak buna deniyor işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyup2

anlamıyorum bunlar saçma ve boş işler overclock ta işlemciye %2 ile %5 arası eklersin ramlarda o aynı modda artar ekran kartınada gpusuna %20 ramına %5 koyarsın yazın kasa açık kalır hiçbişi olmaz ki ısınma felan kasa kapalı olacaksada kasanın kapağına içeri hava üfleyen o koca fanlardan eklersin power supply in hemen altındaki içerideki havayı dışarı postalayan fanda çalışırsa yine dayanır nedir yani çokmu zorluyonuz makineyiki öle soğutma yapacanıza kaliteli ram alın mesela kingston işlemci clock mlock yapmayın zaten o kadar fark etmezki arkadaş git işlemcin ekran kartın yetmiyosa 256 bit ekran kartı al şöle dx11li ddr5 olsun işlemciyide amdx8buldozer doğal 8çekirdek al bak bakalım tekliyomu i7 almayın bu arada işe yaramaz soğutucu yönünden celerona koyduğu soğutucu sistemini aynen 600-1000 liralık işlemciye komuş adamlar o dandik soğutucuyla sürmüşler işlemciyi piyasaya al arkadaş 400-600 arası 8x fx buldozer cpu hem onun soğutucusu sulu sistem bakır borular felan var ille soğutma diyosanız gidin amd fx x8 alsın bari merak eden varsa youtubede- amd fx x8 box-intel i7 x8 box -yazsın izlesin hangisinde ne soğutucu var varya intel ciddi kazıkcı.SİZDE HASTALIK OLMUŞ ARKADAŞ BÖLE PC KASASIYLA UĞRAŞMAK O NE ÖYLE SIVI BİLMEM AZOT YOK EFENDİM BUZ MUZ NE YAPIYOSUNUZKİ KARDEŞİM UZAY GEMİSİ BİLGİSAYARIMI BU HEY ALLAHIM YARABBİM YA

zihinsel özürlü bir arkadaşımız döktürmüş yine

• quote:

Orijinalden alıntı: çağrı barış

quote:

anlamıyorum bunlar saçma ve boş işler overclock ta işlemciye %2 ile %5 arası eklersin ramlarda o aynı modda artar ekran kartınada gpusuna %20 ramına %5 koyarsın yazın kasa açık kalır hiçbişi olmaz ki ısınma felan kasa kapalı olacaksada kasanın kapağına içeri hava üfleyen o koca fanlardan eklersin power supply in hemen altındaki içerideki havayı dışarı postalayan fanda çalışırsa yine dayanır nedir yani çokmu zorluyonuz makineyiki öle soğutma yapacanıza kaliteli ram alın mesela kingston işlemci clock mlock yapmayın zaten o kadar fark etmezki arkadaş git işlemcin ekran kartın yetmiyosa 256 bit ekran kartı al şöle dx11li ddr5 olsun işlemciyide amdx8buldozer doğal 8çekirdek al bak bakalım tekliyomu i7 almayın bu arada işe yaramaz soğutucu yönünden celerona koyduğu soğutucu sistemini aynen 600-1000 liralık işlemciye komuş adamlar o dandik soğutucuyla sürmüşler işlemciyi piyasaya al arkadaş 400-600 arası 8x fx buldozer cpu hem onun soğutucusu sulu sistem bakır borular felan var ille soğutma diyosanız gidin amd fx x8 alsın bari merak eden varsa youtubede- amd fx x8 box-intel i7 x8 box -yazsın izlesin hangisinde ne soğutucu var varya intel ciddi kazıkcı.SİZDE HASTALIK OLMUŞ ARKADAŞ BÖLE PC KASASIYLA UĞRAŞMAK O NE ÖYLE SIVI BİLMEM AZOT YOK EFENDİM BUZ MUZ NE YAPIYOSUNUZKİ KARDEŞİM UZAY GEMİSİ BİLGİSAYARIMI BU HEY ALLAHIM YARABBİM YA

aahahhah çok güldüm buna ya

• quote:

Orijinalden alıntı: vuducini

quote:

Orijinalden alıntı: çağrı barış

quote:

aahahhah çok güldüm buna ya

Güzel HORT

• quote:

ahada şudur i7 ve amd fx x8 inteldede var böyle sulu sistem soğutma ama extreme olanlarda oda 1000 küsür kaaata yani amd buldozer alın olay bitmiştir gerek yok soğutmaya soğutucusu kuvvetli zaten

Extreme Soğutma Yöntemleri Ayrıntılı Anlatım

Başarılı

• Mesesajım bulunsun
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.