Şimdi Ara

Extant (2014) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
7
Favori
5.383
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Dizinin kurgusu klasik ama yönetmen ben buna çok fazla gizem katmalıyım demiş olmalı ki diziyi çorba etmiş gizem doldurarak.

O kadar yıllık dizi izleyicisiyim hala kestiremedim hangisi gerçek hangisi yalan. Yönetmen suyunu çıkarmış gizemin.İzleyicilerin en azından bölümlerdeki gizem hakkında bir fikri olması lazım ama onlarca farklı fikirle her bölümü bitiriyor ve kurgusunu gittikçe çorba yapıyor.

Genel olarak dizi kötü mü derseniz oyunculuk , efektler vs kendi sınıfının üstünde diyebilirim ama hikayesinin çorbaya dönmesiyle inanılmaz aşağıya çekiyor izlenebilirliğini.

Katılmıyorum dostum, gerçekten izleyiciye göre değişiyor aksine benim çok hoşuma gidiyor iyice düşündürüyor izleyiciyi son bölümde cidden salak oldum: ) ben de çözemedim hangisinin gerçek olduğunu, bence başarılı yani izleyici kolay kolay tahmin edemiyor.O kadar aptal saptal diziler 4-5 sezonu görürken böyle izlemesi keyifli ve akıl dolu mu diyeyim ne diyeyim diziler 2.sezonu göremiyor,bakalım umarım 2.sezon çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

quote:

Dizinin kurgusu klasik ama yönetmen ben buna çok fazla gizem katmalıyım demiş olmalı ki diziyi çorba etmiş gizem doldurarak.

O kadar yıllık dizi izleyicisiyim hala kestiremedim hangisi gerçek hangisi yalan. Yönetmen suyunu çıkarmış gizemin.İzleyicilerin en azından bölümlerdeki gizem hakkında bir fikri olması lazım ama onlarca farklı fikirle her bölümü bitiriyor ve kurgusunu gittikçe çorba yapıyor.

Genel olarak dizi kötü mü derseniz oyunculuk , efektler vs kendi sınıfının üstünde diyebilirim ama hikayesinin çorbaya dönmesiyle inanılmaz aşağıya çekiyor izlenebilirliğini.

Katılmıyorum dostum, gerçekten izleyiciye göre değişiyor aksine benim çok hoşuma gidiyor iyice düşündürüyor izleyiciyi son bölümde cidden salak oldum: ) ben de çözemedim hangisinin gerçek olduğunu, bence başarılı yani izleyici kolay kolay tahmin edemiyor.O kadar aptal saptal diziler 4-5 sezonu görürken böyle izlemesi keyifli ve akıl dolu mu diyeyim ne diyeyim diziler 2.sezonu göremiyor,bakalım umarım 2.sezon çıkar.

2. sezonu çıkacaktır muhtemelen , dediğim gibi kötü bir dizi değil ama senaryo konusunda yönetmenin sıkıntıları var.Özellikle ABD seyircisi bu tip karmaşık yapıya sahip dizileri sevseler de bu dizide çok fazlası var.Yönetmen bir nebze olsun toparlayabilirse senaryoyu finale doğru oldukça popüler bir dizi olma yolunda ilerleyebilir.Çünkü hikayeyi anlatma konusunda oldukça sıkıntı çekecektir gerçek mi değil mi yanılgısının sürekli çıkmasıyla.

bu karmaşayı da şu yuvarlak işaretle gidermeye çalışmış ama ana karakterde bu işareti göstermeyi unutmuş.O işaret ana karakterde olsa dizinin gizemi kalmayacaktır bunu da biliyorum ancak senaryo konusunda aşırı gizem - karmaşa var.

Bir de o kadar teknolojik bir dünya da tek gördüğümüz uzay istasyonu , cevher , dokunmatik cihazlar.Androidlerin insanlaşabildiği bir dünya da ve teknoloji özünde kurulmuş bir dünya da daha fazla teknoloji temasını gözüm aramadı değil.

Yazdıklarıma rağmen yine söylüyorum oyuncu kadrosu , senaryo , efektler olarak ortalama üstü bir dizi.Senaryo işlenişinde sıkıntı var.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ciclista

quote:

2. sezonu çıkacaktır muhtemelen , dediğim gibi kötü bir dizi değil ama senaryo konusunda yönetmenin sıkıntıları var.Özellikle ABD seyircisi bu tip karmaşık yapıya sahip dizileri sevseler de bu dizide çok fazlası var.Yönetmen bir nebze olsun toparlayabilirse senaryoyu finale doğru oldukça popüler bir dizi olma yolunda ilerleyebilir.Çünkü hikayeyi anlatma konusunda oldukça sıkıntı çekecektir gerçek mi değil mi yanılgısının sürekli çıkmasıyla.

bu karmaşayı da şu yuvarlak işaretle gidermeye çalışmış ama ana karakterde bu işareti göstermeyi unutmuş.O işaret ana karakterde olsa dizinin gizemi kalmayacaktır bunu da biliyorum ancak senaryo konusunda aşırı gizem - karmaşa var.

Bir de o kadar teknolojik bir dünya da tek gördüğümüz uzay istasyonu , cevher , dokunmatik cihazlar.Androidlerin insanlaşabildiği bir dünya da ve teknoloji özünde kurulmuş bir dünya da daha fazla teknoloji temasını gözüm aramadı değil.

Yazdıklarıma rağmen yine söylüyorum oyuncu kadrosu , senaryo , efektler olarak ortalama üstü bir dizi.Senaryo işlenişinde sıkıntı var.

Doğru, pek de fazla teknolojik şey görmedik ama gördüklerimiz de sağlamdı : )
    Kaçıncı bölümdesin? perşembe günü final var.

• Ciclista kullanıcısına yanıt
    günceldeyim haftaya final olacağını bilmiyordum.Bu yüzden finalde toparlayamazsa artık 2. sezona toparlamak zorunda.
  • 10/5 cok zorlama ilerledi bıktırdı kesinlikle tavsiye etmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim gerçek kim değil görebildik şükür... Ama bu çocuk çok ileri gidiyor gıcık oldum yeni sezonun konusu (olursa eğer) çocukla devam edecek gibi çok sinir bozucu.
  • Şöyle bir konunun ailevi sorunlara indirgenmesi bilim kurgu dizilerinde/filmlerinde aşkın ya da birebir insan ilişkilerinin ailenin bu kadar öne planda olması güzel olmuyor işte. Bunun örneğini kaç defa gördük neden hala diretiyorlar anlamıyorum.
  • Sezon Finali.

Açıkcası Beklediğimden iyi çıktı sezon finali artık finalmı değilmi belli değil daha açıklama yapılmadı. Ama güzel ve heyecanlı bitti diyebilirim. Ethan yaşıyor ama ben gibimi oldu acaba? Yoksa geri dönücekmiki. Bunu bilemiyoruz. O çocuk ne yapmaya çalışıyor acaba yeni birileri ile gitti açık kapı var ama ne olcak bilemeyiz eğer 2 sezon çıkarsa öğrenicez. Genel olarak iyi bir sezon finali oldu.
  • Mıymıy molly ve john'u izliyoruz ya bütün dizi. 2. sezon onayı almamı sanırım henüz. Olursa da umarım Ethan'ı daha çok ön plana çıkarırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Şöyle bir konunun ailevi sorunlara indirgenmesi bilim kurgu dizilerinde/filmlerinde aşkın ya da birebir insan ilişkilerinin ailenin bu kadar öne planda olması güzel olmuyor işte. Bunun örneğini kaç defa gördük neden hala diretiyorlar anlamıyorum.

Strain de buna anlattığına benzer durum var diziden soğutuyor insanı.

Final güzeldi ama geçen bölümler saçmaladılar sevimsiz baba sevimsiz küçük emrah modunda anne sevimsiz çoçuk ve sevimsiz uzaylı.
  • 1x13

Bizim molly bu sahte kadını odaya kilitledi ama ilk bölümlerde bi adam ölü annesinden ne yaparsa yapsın kurtulamıyordu en son uzay boşluğuna yolluyordu. Ama Molly bir kitledi uzaylı kadın çıkamadı sonrasında odadan. Anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skarphe

1x13

Bizim molly bu sahte kadını odaya kilitledi ama ilk bölümlerde bi adam ölü annesinden ne yaparsa yapsın kurtulamıyordu en son uzay boşluğuna yolluyordu. Ama Molly bir kitledi uzaylı kadın çıkamadı sonrasında odadan. Anlamadım

Orda şöyle bir detay da var. Adam'ın annesi ve Molly'nin eski sevgilisi videoda da gözükmüyordu. Ama sahte Katie görünüyordu. Yani ikisi biraz farklı.
  • Sezon Finali

Demekki sahte olmasına rağmen yine de videoda görünmüş o Katie.

John ve ekibi de Ehtan'ı yanlış kodlamış arkadaş biraz da şüphe koymaları lazımmış programına hemen gidip Odin'e inandı mesela.

Bu sahte Katie de ne malmış arkadaş gelmiş Molly'e diyorki biz de Sean'la konuşuyorduk seni gördüğümüze memnun olduk :D:D

Hayır şimdi niye Molly Katie'yi oraya kapatır kapatmaz Sean'a demiyor böyle böyle oldu diye?

Sean'a ve Molly'e bulaşmıştı yine o şeyler peki onlar ne olacak?Acaba o 5 gün içinde taradılar temiz mi çıktı?

ISEA'deyken içindeki bomba mı patladı kendisini yüksek sıcaklığa maruz bıraktığı için?

2.sezon gelse de görsek neler olacak, uzaylı çocuk ne yapacak?Ethan'a tekrarden beden yapılacak mı vs.

Genel olarak tatmin ediciydi bence.

Sezon finalini 5.44 milyon kişi izlemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 24 Eylül 2014; 18:20:58 >

• Dizi, 2.sezon onayını aldı.
  • Dizi, yaz aylarında ekranlara gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 29 Ekim 2014; 16:04:40 >
  • ilk 5 bölümü izledim. genel görüşün aksine ben beğendim.
  • 2. sezon onayı almış arkadaşlar. Ethan uğruna izliyorum ben bu diziyi. eğer o son bölümde o sesi duymasam yıkılırdım şahsen. -_-
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blair Turin

2. sezon onayı almış arkadaşlar. Ethan uğruna izliyorum ben bu diziyi. eğer o son bölümde o sesi duymasam yıkılırdım şahsen. -_-

çok iyi haber
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.