Şimdi Ara

Explorer Gitar Yapacağım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

15 yaşındayım ve yaklaşık 8 senedir gitar çalıyorum

Türkiyede Müzik Enstürmanı satan sitelere çok baktım ancak hala tam olarak aradığım özelliklere sahip bir gitar bulabilmiş değilim.

Aradığım özellikler belli ancak bunları herhangi bir custom shop'a veya luthiere yaptıracak bir ekonomik durumum yok bkz. 15 yaşındayım.

Kendi Gitarımı Kendim Yapmaya Karar verdim

Aradığım Özellikler;

Floyd Rose Original Tremolo ve Locking Nut
    Emg 81-85
    24 perdeli jackson kelly tipi bir neck 25,5" scale lenght
    Explorer tipi Bir Kasa
    3 parça gövde [ kanatlar maun (mahogany) ve orta parça maple (akçaağaç) ]
    Resimdekinin aynı şekilde boyayacağım
    Explorer Gitar Yapacağım

Jackson kelly tipi bir neck aramamın sebebi 24 perdeli ve hızlı olması gerektiğini düşündüğüm ve ayrıca da çok yakıştığını düşündüğüm için ancak internette yaptığım araştırmalar üzerine 100$'dan daha aşağı satılan bir jackson neck görebilmiş değilim

Yine internette araştırma yaparken bu fotoğrafı buldum :Explorer Gitar Yapacağım

Arkadaşlar Yardımcı olun lütfen jackson neck arıyorum bulursam yapmaya başlayacağım

Yusuf Kerem İŞGÖREN

• Selamlar

Ağacı buldun mu? Eğer ağacı bulduysan sapı da kendin yapabilirsin bi truss rod alman gerek onu ya AliExpress, eBay gibi yerlerden veya İstanbul da isen lütiye abiler den temin edebilirsin

Ayrıca; dekupaj in frezen Explorer kasa yapacağın için mengenen varmı bunlar varsa planın hazır mı

Ben de bir bas yapmaya niyetlendim şu anda ağacı arıyorum ağacı bulunca yapmaya başlayacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coroic

Selamlar

Ağacı buldun mu? Eğer ağacı bulduysan sapı da kendin yapabilirsin bi truss rod alman gerek onu ya AliExpress, eBay gibi yerlerden veya İstanbul da isen lütiye abiler den temin edebilirsin

Ayrıca; dekupaj in frezen Explorer kasa yapacağın için mengenen varmı bunlar varsa planın hazır mı

Ben de bir bas yapmaya niyetlendim şu anda ağacı arıyorum ağacı bulunca yapmaya başlayacağım

Henüz Ağacı Bulmadım ancak Mahogany ve Maple (yani maun ve akçaağaç) ağacından yapmayı düşünüyorum gövdesini
    üzerine de 2. kat için ceviz ağacı yapıştırmayı düşünüyorum

Henüz hiç bir aletim yok ve almayı düşünmüyorum çünkü eniştemin ve amcamın mobilya mağazaları var ve bunları kendi atölyelerinde üretiyorlar, Ordaki aletlerden yararlanmayı düşünüyorum. Tanıdık bir çalışma alanım da olmuş oldu böylece :)

Gitarın sapını kendim yapmak istemiyorum çünkü ne kadar tasarım konusunda iyi olsam da icrâat konusunda hiç iyi değilim :D
    Bu nedenle Hızlı olması için jackson tipi bir neck arıyorum (bolt-on olacak vidalayarak yerleştireceğim yerine

Zakk Wylde'nin kendi kurduğu bir gitar fabrikası var Wylde Audio Belki bilirsin

Bu fotoğrafta sol alttakine resmen aşık oldum;
    Explorer Gitar Yapacağım

Boyasını buna benzetmeye çalışacağım

Sana Da bas gitar yapımında kolay gelsin :)

• TeenGuitarist kullanıcısına yanıt
    Şu yardımcı olur sanırım

https://www.gitarmuhendisi.com/viewtopic.php?f=30&t=72

• TeenGuitarist kullanıcısına yanıt
    Nasıl gidiyor yapım aşaması

• Arkadaşlar Üzülerek belirtmek istiyorum ki benim bu gitar işim yattı

(Aslında tam olarak yatmadı ancak maddi durumlar, meşguliyet ve okulum dolayısıyla büyük ihtimalle seneye kaldı)

Bu konuyu şu anlık kapatıyorum ancak bana ulaşmak isteyenler PM veya E-posta atarak ulaşabilirler
    E-mail adreslerimi de buraya bırakıyorum;

theheadhunter38@gmail.com

ykerem3810@gmail.com

Hepinize İyi forumlar değerli forumdaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.