Şimdi Ara

Exper EWM-01 ECM-01 modemlerin ttnet kilidini kaldırma -ANLATIM-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
3
Favori
17.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • erhaba. Exper EWM-01 ve ECM-01 modemler, ttnet(veya diğerleri) tarafından sadece kendi uzantılarıyla kullanılmak üzere kısıtlanıyordu. Bu konuda çok yoğun şikayet olduğundan dolayı exper bunun düzeltmek için bir firmware yayınladı. Bu firmware'i uyguladıktan sonra modem arayüzünden kullanıcı adı girme kutucuğu aynen aşağıdaki gibi oluyor ve sorun çözülüyor.

İşlemlerin yapılma şeklini ve gerekli yazılımı ŞU LİNKTEN indirebilirsiniz.

Not: Bu yöntemi kullanmayı sizin tercihinize bırakıyor ve oluşabilecek olumsuz durumlarda mesuliyet kabul etmiyorum.

GÜNCELLEME: İNDİRECEĞİNİZ RAR ARŞİVİNDEN ÇIKAN "EWM" ADLI DOSYAYI, AYNI ZAMANDA PIKATEL AIRMAX-101 MODEMLER İÇİN DE KULLANABİLİRSİNİZ. BU İKİ MODEM DONANIM OLARAK BİREBİR AYNI OLUP SADECE MARKALARI DEĞİŞİKTİR.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendisane -- 17 Nisan 2012; 15:35:34 >

• tşk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nickim Minaj -- 1 Aralık 2011; 21:42:03 >
  • Teşekkürler işe yaradı
  • ben çalıştıra ping 192.168.1.1 –t yazınça hiçbişey açılmıyor ne yapayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazellan

ben çalıştıra ping 192.168.1.1 –t yazınça hiçbişey açılmıyor ne yapayım

Önce cmd yazıp enter'a basın. daha sonra açılan siyah ekranda ping 192.168.1.1 -t yazın.
  • çok tşkler umudumu kesmiştim servise vericektim 15 tl karşılığında program yüklüyolarmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendisane

quote:

Önce cmd yazıp enter'a basın. daha sonra açılan siyah ekranda ping 192.168.1.1 -t yazın.

yha hocam ben dediğiniz gibi çalıştıra cmd yazıp açılan ekranda ping 192.168.1.1 -t yazdım ve en sonda 64 rakamı yazdı aynı yazı sürekli yazdı sora ben reset tuşuna basılı tuttum orda anlatıldığı gibi fakat bir türlü en sondaki rakam 100 olmuyor nasıl yapıcam bilmiyorum anlamadığım şey ip adresini 192.168.1.10 yazıyoruz pingden sonra 192.168.1.1 acaba sorun burdamı ama ben pingden sonra 192.168.1.1 yazmayıda denedim yine olmadı bana bi yardım edin lütfen

• teşekkürler yeğenim için yararlı olacak..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muhendisane

quote:

yha hocam ben dediğiniz gibi çalıştıra cmd yazıp açılan ekranda ping 192.168.1.1 -t yazdım ve en sonda 64 rakamı yazdı aynı yazı sürekli yazdı sora ben reset tuşuna basılı tuttum orda anlatıldığı gibi fakat bir türlü en sondaki rakam 100 olmuyor nasıl yapıcam bilmiyorum anlamadığım şey ip adresini 192.168.1.10 yazıyoruz pingden sonra 192.168.1.1 acaba sorun burdamı ama ben pingden sonra 192.168.1.1 yazmayıda denedim yine olmadı bana bi yardım edin lütfen

Alıntıları Göster

Ekranda TTL=64 yazmaya başladığı zaman modemin arkasındaki reset butonuna basılı tutun ve TTL=100 yazana kadar kesinlikle bırakmayın. Eğer reset düğmesine basmak için kullandığınız araç ince ise, siz düğmeye basarken yan tarafa kayıp tuşu bırakabilir. Bastığınızı zannedip basmıyor olabilirsiniz. Reset deliğine tam oturan bir araç ile işleminizi yapınız.

• Merhaba dediğiniz gibi cmd den ping 192.168.1.1-t yazıyorum ama ''ping isteği ana bilgisayarını bulamadı'' uyarısı alıyorum çalıştıra girip ping 192.168.1.1-t yazdığımda ise otomatikman ekran kapanıyor.

Bunun üstesinden nasıl gelebilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpkemal

Merhaba dediğiniz gibi cmd den ping 192.168.1.1-t yazıyorum ama ''ping isteği ana bilgisayarını bulamadı'' uyarısı alıyorum çalıştıra girip ping 192.168.1.1-t yazdığımda ise otomatikman ekran kapanıyor.

Bunun üstesinden nasıl gelebilirim ?

192.168.1.1 -t şeklinde yazacaksınız. -t'den önceki boşluğa dikkat edin.
  • 100 olması için 5dk kadar bekledim ama sonuçta oldu teşekkürler.. işin garibi ilk site içi arama yapmama rağmen bu konuyu bulamadım, Mehmet Efendi'nin mekanı blok sitesindeki linkten yıklayarak geldim:)
    sonuç olarak forumda arama yaparak bişey bulmak gerçekten zor..
  • başka modemler için ne yapabiliriz örneğin zxyel falan
  • aaa bak bu konuyu bulduğum iyi oldu ben komsunun exper acm-01 modeminden bağlanıyorum doğal olarak modem o tarafta :D yapacak mişey yok ne yapalım sağlık olsun...
    işe yarıyor muydu acaba bu akk yı iptal edebiliyor muyduk deneyen arkadaşlardan yapan var mıydı ?
  • bu modemle ilgili başka bir sorunm var ama yardımcı olursanız sevınırım birde konu farklı biyerde yanlıs yerde açıyo olabilirim lütfen bunun içinde uyarın exper ewm-01 ısımlı modemım var eskıden sorun olmuyordu fakat reset atmak zorunda kaldım sımdı ıse ınternet gelıyor fakat wifi bağlanmıyor bağlanıyor ama kullanılamıyor modem arayuzune gırmıyor ttnetı aradım bır numara verdıler onları aradım onlar farklı bı numara verdı onları da aradım onlarda adam gıbı bırsey yapmıyorlar yardımcı olursanız sevınırım ....
  • muhendisane kullanıcısına yanıt
    allah sen den razı olsun kardeşim, beni yeni modem almaktan kurtardın. boş yere para ödeyecektim yoksa! @muhendisane
  • Ben son adıma kadar geldim ewm yi yüklüyorum biraz bekliyor sonra sayfa zaman aşımına mı uğradı ne olduysa kapanıyor. Nedeni nedir?

Edit : Başka bilgisayarda denedim oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 20 Ocak 2017; 22:56:58 >
  • Nickim Minaj kullanıcısına yanıt
    link çalışmıyor dosyayı paylasabilirmisiniz ttnet kilidini acmam lazım
  • güncel takip dosyayı bekliyorum internette verilen dosyaları denedim çalışmadı
  • Konuyu horlatmış olacağım ama elimdeki modemi kullanmak istiyorum. Program elinde olan birisi paylaşabilir mi? Yada nasıl yapıldığını bilen birisi anlatabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.