Şimdi Ara

Excel de konuyu bölerek çalışma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. muhtemelen cevabı çok basit bir soru olacak ama saatlerdir googledan fayda göremedim. çok uzun bir süreci kayıt altına almak istiyorum. bunun için google ın e tablolar dediği excel benzeri programını kullanıyorum. online. şimdi diyelim ki araba yapıyoruz. dış donanımdan başladık: sütunlar şöyle: far, kaput, lastik, direksiyon, koltuk, cam, ayna vs vs böyle 85 tane sütun var. ben aracın dış donanımına ait parçalara ilişkin notlarımı girerken iç donanımdan bir şey görmek istemiyorum. misal lstik, kaput ve far sütunu ile çalışırken koltuk ve direksiyon sütunlarını görmemeliyim. bunu şöyle yaptım: sayfa sayısını çoğalttım ve dış- iç gibi isimler verdim. bu sayfaların her birinde kendine ait olmayan sütunları gizledim. ancak misal CAM gibi hem içerden hem dışardan görünen bir şeyle karşılaşınca kötü oldu. cam sütunu 2 sayfada birden var. birine bir değer girince diğerine de aynısı otomatik girilsin istiyorum. yani DIŞ sayfası AE sütunu 5. satırda OK yazıyorsa İÇ sayfasında G sütununda 5. satırda otomatik olarak OK yazsın gibi. bir de bu aynı sayfayı kopyalayıp sutunları gizleyerek çalışma yerine daha basit bir çözüm varsa anlatun lütfen. tekrar ediyoum: excel değil, google ın online e tablolar programında çalışıyorum. şimdiden teşekküler.

• formülün dizilişini tam hatırlamıyorum da bir hücreyi başka bir hücereye otomatik ekleme formulu şu değil miydi

=İÇ!A2;"";"OK"

İç sayfasındaki A2 hücre icreğini dış sayfasındaki A2 hücresine kopyala; iç sayfadındaki A2 hücresi boşsa dış sayfasındaki A2 hücresini sil; A2 hücresi boş değilse dış sayfasındaki A2 hücresina OK yaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asau -- 9 Haziran 2017; 5:55:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.