Şimdi Ara

Excalibur G770 Pil ve Performans Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 ay önce Excalibur G770 RTX 3050 16GB Ram lik modelini aldım. Ürün gayet sıkıntısız çalışıyordu. Ama yüksek performansta kullandığımda şarja takılı olduğu halde %50 ye kadar düşüyor ve orda sabit kalıyordu. Casper yetkili servise sorduk, bir kaç yere daha sorduk ve bize bataryada sıkıntı olduğunu söylediler. Bizde garantiye yolladık ama bize laptopta bir sıkıntı olmadığını, bataryanın kendisini korumak için öyle bir şey yaptığını söylediler ve içine "performans" yazılımı kurarak bu özelliğini devre dışı bıraktığını söylediler. Laptop elime ulaştı fakat ilk başta test ettiğimde (BeamNg bunun için güzel bir test olur diye düşündüm) açtığımda yağ gibi akan oyun 60 tan 30 fps e düşüyor ve tekrardan çıkıyordu. Git gel git gel yaparak aynı sorunu yaşadım. Sonra pil ayarlarından dengeli moda getirdiklerini gördüm ve yüksek performansa çektim. Bir arkadaşıma sorarakta ısınmadan kaynaklı olabileceğini öğrendim ve laptopa biraz eğim kazandırarak arkasına kitap koydum. Sorunum az çok düzeldi. Ama bazen performans düşüşleri alıyorum yinede. Şimdi ki sorum, bu bataryanın kendisini koruması vs doğru bir bilgimi ve performans modundan kastettikleri şey ne. Bilgisayarımın performansını kısıtlayan bir şey olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.