Şimdi Ara

EW:Cossacks Bilgi Paylaşım Alanı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
19.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

Orjinalden alıntı: K.chaLi

quote:

quote:

5 tane Age of Empires gelse bir Cossack etmez.3 serisini oynadım.Harika bir oyun.Savaşlar çok askerle oluyor.Buda oyunu daha zevkli hale ve daha gerçekçi bir hale getiriyor.Deniz savaşlarıda harika.Age of empires 2 de hemen hemen her devletin binaları aynıydı(Çin ve aztec dışında).Cossackta her ülkenin binaları ve askerleri kendi kültürünü yansıtıyor.Osmanlı ordusu içinde Tımarlı Sıpahiler ve yeniçerilerde var.Savaşlar Osmanlı gerileme dönemi zamanında olduğu için yeniçeriler en güçsüz askerlerden biri.Bu ayrıntıları bile düşünmüşler.Oyunda işçileri esir almada çok iyi düşünülmüş.Ama en iyi yanlarından biri kılıçla eve saldırıp yıkamıyorsun.Age of Empireste askerler kılıçla ve ya mızrakla koca evi yıkıyordu.Cossack bu yönden daha gerçekçi.En sevdiğim strateji oyunlarından biri.Strateji oyunu meraklıları icin süper bir oyun.

Ama aynı zamanda Türk'leri ezik yapan, Ukrayna devletine teknolojik vs. avantajlar sunan ve Türk'lerden bu avantajları esirgeyen, Türk ırkının modellemelerini özensiz ve zevksiz yapan bir oyun. Yeniçerileri gerçekçi olsun diye değil, bize düşman oldukları için güçsüz yapmışlardır. Age Of 2'de değil işçi, asker bile çevirebiliyorsun. Age Of Empires III'te kılıç filan yok, meşale atarak bina yıkıyorlar.

Ama renkler ve zevkler tartışılmaz. Ben senin cossacks sevmene bişi demiyorum. Demeye hakkım yok zaten. Sadece bazı gerçekleri ortaya koydum o kadar. Ama kendine has eğlencesi vardı. Güzel oyundu vesselam...

İşte oyun bu yüzden süper.Türkleri güçlü yapsalardı oyun objektif olmazdı aynı zamanda özensiz hazırlandıgını gösterirdi.18. YY. savaslarını konu alan bir oyunda Türkleri en iyisi yapamazlardı çünkü 18 YY'da Osmanlı gerileme dönemindeydi.Yeni çerileri güçsüz yapmaları ise tamamiyle süper bir özellik.Osmanlıda(yükselme döneminde) yeni çeri ve tımarlı sipahiler en önemli askerlerdendi.Yeni çeri gerileme dönemi ile birlikte bir sürü ayaklanma, padişahı tahtan indirme , savaşlarda disiplinsizlik vs. gibi sorunlu işler yapmaya basladı.18. YY'ı konu alan oyunda yeni çerileri güçsüz yapmaları çok normal.

Haklı olabilirsin. Ama kardeşim, o dönemlerde İngiltere ve Fransa güçlenmişti(Örn: Napolyon. Yanlışım varsa düzeltin) Adamlar, tarihte adı sanı olmayan bir devleti, Ukrayna gibi bi devleti tepeye çıkarmışlar. Credits'tede bakmıştımda, isimler benziyor. Adamlar milliyetçilik yapmasınlar şimdi. Hadi bizi güçsüz yaptın. O dönemler gerileme dönemiydi. İngiltere'den Fransa'dan naber? Ukrayna ne lan? Haritada yerini bile bilmem Şimdi ne lüzum var yani. Bence objektifin o'su yok oyunda.

Tamam, ing. ve fransa güçlüydü oyunda galiba da, Ukrayna en güçlüsüydü. Cossacks: Back to War'dan söz ediyorum bu arada.

Bide oyunun ana menüsünde bekleyince bazı savaş videoları çıkıyordu. Burada işte bi kale gibi tahta surlardan çevrilmiş bir yeri zaptedecek Türk'ler. Elçi geliyor. Ordan bi yeniçeri çıkıp tüfeğiyle elçiye ateş ediyor. Lan biz bumuyuz be! Gaddar, barbar biliyorlar bizi. Burada tarih dersi vermek istemiyorum ama yani, gerileme dönemlerinde, borç verip, paramızı geri almayan bir milletiz.(Bu kadar cömert) Yeniçerilerin son dönemlerdeki ahlakı yüzünden filan deme bana Resmen bunlar ırkçı...

Ukraynayı tepeye cıkarma yokki; ukraynada donanma yok bir kere.Adamların iyi gemisi Türkler dahil diğer devletlerin en gücsüz gemisi.

• quote:

Orjinalden alıntı: pun13her

oyunu baya uzun süre oynadım ama 1000 okçuya karşı 1 grup raider yetti
    o yüzden gıcık kaptım oyuna ama güzel oyundu diğer oyunlarda denemediğim her şeyi deneyebiliyorum

raiderlerin zırh sewiyesi hic arttırmadan bile oka karşı çok yüksek. Sen paralı okculardan çıkardıysan zaten onların vuruş seviyesi çok düşük. Binaları yıkmada işe yarıo onlar . Bide Algeriadan 1000 tane okcu çıkar dene bakalım ;);)

http://kingcossacks.sitemynet.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcossacks -- 17 Şubat 2008; 14:02:30 >

• quote:

quote:

5 tane Age of Empires gelse bir Cossack etmez.3 serisini oynadım.Harika bir oyun.Savaşlar çok askerle oluyor.Buda oyunu daha zevkli hale ve daha gerçekçi bir hale getiriyor.Deniz savaşlarıda harika.Age of empires 2 de hemen hemen her devletin binaları aynıydı(Çin ve aztec dışında).Cossackta her ülkenin binaları ve askerleri kendi kültürünü yansıtıyor.Osmanlı ordusu içinde Tımarlı Sıpahiler ve yeniçerilerde var.Savaşlar Osmanlı gerileme dönemi zamanında olduğu için yeniçeriler en güçsüz askerlerden biri.Bu ayrıntıları bile düşünmüşler.Oyunda işçileri esir almada çok iyi düşünülmüş.Ama en iyi yanlarından biri kılıçla eve saldırıp yıkamıyorsun.Age of Empireste askerler kılıçla ve ya mızrakla koca evi yıkıyordu.Cossack bu yönden daha gerçekçi.En sevdiğim strateji oyunlarından biri.Strateji oyunu meraklıları icin süper bir oyun.

Haklı olabilirsin. Ama kardeşim, o dönemlerde İngiltere ve Fransa güçlenmişti(Örn: Napolyon. Yanlışım varsa düzeltin) Adamlar, tarihte adı sanı olmayan bir devleti, Ukrayna gibi bi devleti tepeye çıkarmışlar. Credits'tede bakmıştımda, isimler benziyor. Adamlar milliyetçilik yapmasınlar şimdi. Hadi bizi güçsüz yaptın. O dönemler gerileme dönemiydi. İngiltere'den Fransa'dan naber? Ukrayna ne lan? Haritada yerini bile bilmem Şimdi ne lüzum var yani. Bence objektifin o'su yok oyunda.

Tamam, ing. ve fransa güçlüydü oyunda galiba da, Ukrayna en güçlüsüydü. Cossacks: Back to War'dan söz ediyorum bu arada.

Bide oyunun ana menüsünde bekleyince bazı savaş videoları çıkıyordu. Burada işte bi kale gibi tahta surlardan çevrilmiş bir yeri zaptedecek Türk'ler. Elçi geliyor. Ordan bi yeniçeri çıkıp tüfeğiyle elçiye ateş ediyor. Lan biz bumuyuz be! Gaddar, barbar biliyorlar bizi. Burada tarih dersi vermek istemiyorum ama yani, gerileme dönemlerinde, borç verip, paramızı geri almayan bir milletiz.(Bu kadar cömert) Yeniçerilerin son dönemlerdeki ahlakı yüzünden filan deme bana Resmen bunlar ırkçı...

Ukraynayı oyunun en qüclü ülkesi olarak tanımlamak yanlış.Ama oyunun en farklı ülkesi olarak tanımlayabilirsin. Ukraynada ne yy atlama war ne gemi donanması war.. Zırh yok askerlerinde,Multi barred Cannon yok . Diger Avrupa ülkeleri yy atladıgında 18. yy barracks kurarsa ukrayna ne yapabilcek _? Ukraynanın serdiuks tüfekci askerleri çok qüclü , barracksları ucuz 4-5 tane kurabiliosunuz ..İşçileri binaları çok hızlı kuruo .. Bunların olması ukraynayı en qüclü ülkemi yapıo şimdi _? 1000-0PT de Türkiye vs Ukrayna da Türkiye çok daha awantajlı . Ukrayna nın serdiukları 1 saate üretilirken türkiyenin yeniceri askerleriyle ordu kuruluo tek Türkiye 2 tane ukraynayı rahatlıkla alır. Gerci Yönetmesini bilene her ülke qüclü. Her ülke eşit oyunda en qüclü ülke die bişey yok hepsinin artıları eksileri war .. Şöyleki 1000-0pt de Türkiye , Algeria , Polonya diger ülkelere göre daha awantajlı .. Bizi gaddar olarak göstermelerini nerden çıkardın ırkcılıkla ne alakası war alt tarafı oyun ya bu kadr senaryo yazma bence.. Türkiye yi Age oftan daha qüzel yapmışlar askerler Osmanlılara benzerligi süper bişiy sen gelmiş türkiyeyi ezik yapmışlar diosun Türklerdeki tatarlardan 100 tane çıkar düşmana sal bakalım düşman ne kadar dayancak ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcossacks -- 17 Şubat 2008; 14:31:21 >

• quote:

Ukraynayı tepeye cıkarma yokki; ukraynada donanma yok bir kere.Adamların iyi gemisi Türkler dahil diğer devletlerin en gücsüz gemisi.

yapma be hacım, oyunu bilmiyorsun o zaman, pardon ama

yani ilgilenmemiş olabilirsin, ama bazı ayrıntılar var. Ukrayna köylüleri çevrilemeyen tek köylüler!! Kaynak üretimi ekonomi, filan bunlarda öyle avantajları var ki. Donanmayı bırak sen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 17 Şubat 2008; 15:19:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kingcossacks

Ukraynayı oyunun en qüclü ülkesi olarak tanımlamak yanlış.Ama oyunun en farklı ülkesi olarak tanımlayabilirsin. Ukraynada ne yy atlama war ne gemi donanması war.. Zırh yok askerlerinde,Multi barred Cannon yok . Diger Avrupa ülkeleri yy atladıgında 18. yy barracks kurarsa ukrayna ne yapabilcek _? Ukraynanın serdiuks tüfekci askerleri çok qüclü , barracksları ucuz 4-5 tane kurabiliosunuz ..İşçileri binaları çok hızlı kuruo .. Bunların olması ukraynayı en qüclü ülkemi yapıo şimdi _? 1000-0PT de Türkiye vs Ukrayna da Türkiye çok daha awantajlı . Ukrayna nın serdiukları 1 saate üretilirken türkiyenin yeniceri askerleriyle ordu kuruluo tek Türkiye 2 tane ukraynayı rahatlıkla alır. Gerci Yönetmesini bilene her ülke qüclü. Her ülke eşit oyunda en qüclü ülke die bişey yok hepsinin artıları eksileri war .. Şöyleki 1000-0pt de Türkiye , Algeria , Polonya diger ülkelere göre daha awantajlı .. Bizi gaddar olarak göstermelerini nerden çıkardın ırkcılıkla ne alakası war alt tarafı oyun ya bu kadr senaryo yazma bence.. Türkiye yi Age oftan daha qüzel yapmışlar askerler Osmanlılara benzerligi süper bişiy sen gelmiş türkiyeyi ezik yapmışlar diosun Türklerdeki tatarlardan 100 tane çıkar düşmana sal bakalım düşman ne kadar dayancak ;)

abi siz dalga geçiyorsunuz, kesin Abi Ukrayna ya o kadar çok avantaj ve torpiller yapılmışki

bunlar var. Ayrıca Türkler özensiz yapılmış. Askerlerinin de o kadar güçlü olduğuna inanmıyorum. Baksana; ana menüsündeki videolarda barbar diye tanıtan yapımcılar, bizi güzel mi yapıcak? Yok be hacım. Ukrayna çok güçlü demiyorum(aslında biraz öyle) ama en çok avantaj onda. Lan Ukrayna nedir ki? Haritada yerini bilmediğim bir devlet gelip oyunun üstüne oturuyor. Buna da karşı çıkmayın ama! Ukraynanın böyle gıcık torpilleri var...

• quote:

quote:

abi siz dalga geçiyorsunuz, kesin Abi Ukrayna ya o kadar çok avantaj ve torpiller yapılmışki

bunlar var. Ayrıca Türkler özensiz yapılmış. Askerlerinin de o kadar güçlü olduğuna inanmıyorum. Baksana; ana menüsündeki videolarda barbar diye tanıtan yapımcılar, bizi güzel mi yapıcak? Yok be hacım. Ukrayna çok güçlü demiyorum(aslında biraz öyle) ama en çok avantaj onda. Lan Ukrayna nedir ki? Haritada yerini bilmediğim bir devlet gelip oyunun üstüne oturuyor. Buna da karşı çıkmayın ama! Ukraynanın böyle gıcık torpilleri var...

Sen Back To War ı hic oynamamışın anlaşılan . Bi demoya bakarak ukraynayı tepeye çıkardın . Haklısın o demoda ukrayna çok qüclü . Random mapta aynı şeyi söliyemicem . Doru dürüst özellik yok ülkede. Serdiuklarda olmasa bitik ülke . İşciler ele gecirilmese kac yazar . Sal hızlıları ülkeye 2 saniyede yatıolar zaten. Bence yanlış düşünüon yani ukraynanın diger ülkelerden üstün tarafı yok.Hepsi eşit. Bi demoya bakarak oyunu yorumlaman yanlış. Türkler özentisiz deil. Başka hangi oyunda war Osmanlı askerlerine bu kadar benzeyen _? Camideki hocadan tut işcilere kadr.. türkleri özentisiz yapsa adam BTW ye Türklere bedoin develi asker eklemezdi hic urasmayabilirdi bir kac ülke ekleyip oyunu piyasaya çıkarırdı . Tatarları da hic görmemişin sen Türklerin askerlerine eziq diosan .. Zaten BTW de o demo yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcossacks -- 17 Şubat 2008; 16:25:43 >

• ukrayna oyunun en guclu ulkesi bence. bi yabancı devlet askerleri binası kur bi barracs kur boyuna sich cossacks cıkart noluyo gor... polonyalı winged cossacksları sewmiyom ben. ben sich cossacksları daha cok sewiyom zaten bence daha gucluler... turkiye cok sert oyunda ama ben genelde isvec kullanırdım nedense :D bi atlısı vardı adı gelmiyo aklıma bayılırdım ona :D
  • bence AoE 3'deki turkler daha gercekci hoca diyosan var...gemi ismi diyosan var... kanuni diyosan var...
  • quote:

quote:

Sen Back To War ı hic oynamamışın anlaşılan . Bi demoya bakarak ukraynayı tepeye çıkardın . Haklısın o demoda ukrayna çok qüclü . Random mapta aynı şeyi söliyemicem . Doru dürüst özellik yok ülkede. Serdiuklarda olmasa bitik ülke . İşciler ele gecirilmese kac yazar . Sal hızlıları ülkeye 2 saniyede yatıolar zaten. Bence yanlış düşünüon yani ukraynanın diger ülkelerden üstün tarafı yok.Hepsi eşit. Bi demoya bakarak oyunu yorumlaman yanlış. Türkler özentisiz deil. Başka hangi oyunda war Osmanlı askerlerine bu kadar benzeyen _? Camideki hocadan tut işcilere kadr.. türkleri özentisiz yapsa adam BTW ye Türklere bedoin develi asker eklemezdi hic urasmayabilirdi bir kac ülke ekleyip oyunu piyasaya çıkarırdı . Tatarları da hic görmemişin sen Türklerin askerlerine eziq diosan .. Zaten BTW de o demo yok

abi oynadım. Hatta sadece BTW'yi oynadım Ve böyle bir demo var!! İstersen ana menüsünde biraz bekle ve demoları seyret..

Ayrıca: TÜrkleri en iyi yansıtan oyun Age of Empires 2 ve 3'tür. Coleyenema'nın da dediği gibi bizim tarihimizi çok güzel yansıtıyor. En azından, ordaki yeniçerilere bir bak. O kadar güzel ki. Age 2'de yeniçeriler saçma ama 3te adamlar fena yapmamış..

Sen hep Ukrayna'nın askeri özelliklerini plana çıkartıyorsun. Ben ekonomi diyorum abicim. Ekonomi açısından böyle toprilleri bol adamlarda.

Önemli NoT: Bu tartışmamız kavgaya dönmesin. Yani fikir savunuyoruz sonuçta. Sana herhangi bir kinim yada kızgınlığım veyahut öyle birşey kesinlikle yok ve olamaz dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jansay -- 20 Şubat 2008; 16:40:36 >

• sadece sich, winged karşısında bir "hiçtir".fakat güçlendirilmiş ve takviye edilmiş bir sich ordusu ile çok iyi işler çıkarabilirsiniz.
    ukraynalıların "göze çarpan" askeri birimleri topu topu 2 tanedir.hetman ve serdiuk.boyle bir devletten donanma beklemek pek akıl karı gibi gelmiyor bana.
    ayrıca oyundaki favorim de polonyalılar'dır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SVGA -- 17 Şubat 2008; 21:50:32 >
  • Deniz savaşları harika olan bir oyundur..karşılıklı donanmaların ateş etmesi ile ortaya cıkan görüntüler harikadır..

Bazen sadece 30 tane mortarın aynı anda ateş ettigi zaman çıkardıgı sesi dinlemek için açıyorum
  • Güzel oyun
  • birde bir silah vardı, birkaç tane namlusu olan süper birşeydi.(Tabi Türklerde yoktu bu silah, nerde olsun?!?) Önde 10 tane asker var değil mi? Bunun menziline girince bir ateş ediyor, orada asker filan kalmıyor
  • Medieval total war 2 bence bu strateji oyunu ne age of u ne de cossacks ı ( hepsini oynadım) yani şöyle birşey ki age of 1-2 serilerini ve yamalarını severek oynadığım ama 3 e geçtikden sonra oyundan soğdum...cossacks sın back to war mı ne onu oynadım gerçekten o yıllar çok severek oynadığım bir oyundu...ama Medieval total war 2 bu alanda hem gerçekçilik hemde objektif oalrak en iyisi diyebilirim :) acizane fikrim budur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: borealatis

Medieval total war 2 bence bu strateji oyunu ne age of u ne de cossacks ı ( hepsini oynadım) yani şöyle birşey ki age of 1-2 serilerini ve yamalarını severek oynadığım ama 3 e geçtikden sonra oyundan soğdum...cossacks sın back to war mı ne onu oynadım gerçekten o yıllar çok severek oynadığım bir oyundu...ama Medieval total war 2 bu alanda hem gerçekçilik hemde objektif oalrak en iyisi diyebilirim :) acizane fikrim budur...

gerçekten güzel oyun M2TW
  • quote:

birde bir silah vardı, birkaç tane namlusu olan süper birşeydi.(Tabi Türklerde yoktu bu silah, nerde olsun?!?) Önde 10 tane asker var değil mi? Bunun menziline girince bir ateş ediyor, orada asker filan kalmıyor

adı multi-barreled cannon.evet, kardeşim bahsettiğin gibi çok yararlı bir silah.10-15 düşman askerini tek seferde yere serebiliyor.ama bazen de dalgınlığa gelip kendi askerlerini bunun önüne yerleştiriyorsun.düşman saldırınca da 10 onlardan 10 senden gidiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SVGA -- 23 Şubat 2008; 19:46:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SVGA

quote:

birde bir silah vardı, birkaç tane namlusu olan süper birşeydi.(Tabi Türklerde yoktu bu silah, nerde olsun?!?) Önde 10 tane asker var değil mi? Bunun menziline girince bir ateş ediyor, orada asker filan kalmıyor

adı multi-barreled cannon.evet, kardeşim bahsettiğin gibi çok yararlı bir silah.10-15 düşman askerini tek seferde yere serebiliyor.ama bazen de dalgınlığa gelip kendi askerlerini bunun önüne yerleştiriyorsun.düşman saldırınca da 10 onlardan 10 senden gidiyor...

ewet multi barred cannon qüzel ama bi o kadarda sinir bozucu.Paralı askerlere karşı kullanışlıdır.Türkiye ve Cezair ülkelerinde yok we bu ülkerin askerlerinde zırh olmadıgı için düşman avrupa ülkeleri icin awantaj mbc ile defans yapmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingcossacks -- 24 Mart 2008; 14:36:43 >

• arkadaşlar ben daha önce fransa da dururken geçen sene bu oyunu internetten rahatlıkla oynayabiliyordum fakat şimdi antalya dayım join olmuyor hatta create game bile yapmıyor neden olduğu konusunda bana yardımcı olursanız sewinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: jankeskin

arkadaşlar ben daha önce fransa da dururken geçen sene bu oyunu internetten rahatlıkla oynayabiliyordum fakat şimdi antalya dayım join olmuyor hatta create game bile yapmıyor neden olduğu konusunda bana yardımcı olursanız sewinirim...

Oyunu silip tüm ayalarını yenilemeyi denedin mi?
  • Cossacks European Wars ve Back to War çok sevmeme rağmen başarısız bir oyun. Çünkü yönetim bir noktadan sonra imkansızlaşıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.