Şimdi Ara

EW:Cossacks Bilgi Paylaşım Alanı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
19.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gordugum kadarıyla eski, 2D grafik motoruyla tasarlanmış oyunlar hakkında yapılan bilgi paylaşımları cok az.Bu topiclere katılım da 3D RTS oyunlarının topic'leri ile karsılastırdıgımızda yetersiz.Bu yuzden bol bol, eski ama efsaneleşmiş oyunlardan bahsetmek guzel olur diye dusundum ve bu topic'i actım.Evet arkadaslar, forum icerisinde EW:Cossacks (1) oynayanlar varsa, onlarla bilgi paylaşımı yapmak isterim.Öncelikle bilmeyenler icin oyunu tanıtayım:

Oyun GSC Game yapımcılığında ve CDV yayıncılığında çıktı.EW:Cossacks 2D grafik motoruyla tasarlanmış bir strateji oyunu.Oyun 16 ve 18. yüzyıllar arasındaki savasları konu alıyor.İçinde Türkler ve Cezayirliler'in de bulundugu 16 ulusu kontrol edebilmek mumkun.Her ırkın o yuzyıllarda kullandıgı birimler oyunda mevcut.Örneğin; Türkler'de atlı-okçu birimi tatarlar, sipahiler, yeniçeriler var.Yani her ulkenin kendine has birimlerinin ve ekonomik ozelliklerinin bulundugu bir RTS klasiği.Oyunda 8.000 adet askeri birimi kontrol edebilirsiniz.Birçok campaign ve single mission var.Oyunun Back to War eklentisini yüklediğinizde single mission bölümüne 101 adet yeni görev geliyor.Ayrıca campaign'lere de yanilikler ve eklemeler geliyor.Yine bu eklenti ile Türk ve Cezayir askeri birimlerine Bedouin adı verilen silahlı deve birimi ekleniyor.Devletlere de İsviçre ve Macaristan ekleniyor.Ayrıca oyun multiplayer severler için de çok cazip.İşte oyundan birkaç screenshot:

[simage]http://img114.imageshack.us/img114/4089/17mi9.jpg[/mg]

• Cossack BTW Kapışcaklar Sıraya Geçsin. (King) Oldum...
  • Benimde yararım olsun zamanında azmı oynamıştık şu oyunu en sevdiğim özelliği binlerce adam yapabilmemiz öyle sınır falan filan yok.
  • 5 tane Age of Empires gelse bir Cossack etmez.3 serisini oynadım.Harika bir oyun.Savaşlar çok askerle oluyor.Buda oyunu daha zevkli hale ve daha gerçekçi bir hale getiriyor.Deniz savaşlarıda harika.Age of empires 2 de hemen hemen her devletin binaları aynıydı(Çin ve aztec dışında).Cossackta her ülkenin binaları ve askerleri kendi kültürünü yansıtıyor.Osmanlı ordusu içinde Tımarlı Sıpahiler ve yeniçerilerde var.Savaşlar Osmanlı gerileme dönemi zamanında olduğu için yeniçeriler en güçsüz askerlerden biri.Bu ayrıntıları bile düşünmüşler.Oyunda işçileri esir almada çok iyi düşünülmüş.Ama en iyi yanlarından biri kılıçla eve saldırıp yıkamıyorsun.Age of Empireste askerler kılıçla ve ya mızrakla koca evi yıkıyordu.Cossack bu yönden daha gerçekçi.En sevdiğim strateji oyunlarından biri.Strateji oyunu meraklıları icin süper bir oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.chaLi -- 1 Aralık 2007; 21:13:45 >

• geç kalmış olsam da hemen indirip deniyorum bu aralar aradığım tam aradığım tarz oyunlardan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.chaLi

5 tane Age of Empires gelse bir Cossack etmez.3 serisini oynadım.Harika bir oyun.Savaşlar çok askerle oluyor.Buda oyunu daha zevkli hale ve daha gerçekçi bir hale getiriyor.Deniz savaşlarıda harika.Age of empires 2 de hemen hemen her devletin binaları aynıydı(Çin ve aztec dışında).Cossackta her ülkenin binaları ve askerleri kendi kültürünü yansıtıyor.Osmanlı ordusu içinde Tımarlı Sıpahiler ve yeniçerilerde var.Savaşlar Osmanlı gerileme dönemi zamanında olduğu için yeniçeriler en güçsüz askerlerden biri.Bu ayrıntıları bile düşünmüşler.Oyunda işçileri esir almada çok iyi düşünülmüş.Ama en iyi yanlarından biri kılıçla eve saldırıp yıkamıyorsun.Age of Empireste askerler kılıçla ve ya mızrakla koca evi yıkıyordu.Cossack bu yönden daha gerçekçi.En sevdiğim strateji oyunlarından biri.Strateji oyunu meraklıları icin süper bir oyun.

Ama aynı zamanda Türk'leri ezik yapan, Ukrayna devletine teknolojik vs. avantajlar sunan ve Türk'lerden bu avantajları esirgeyen, Türk ırkının modellemelerini özensiz ve zevksiz yapan bir oyun. Yeniçerileri gerçekçi olsun diye değil, bize düşman oldukları için güçsüz yapmışlardır. Age Of 2'de değil işçi, asker bile çevirebiliyorsun. Age Of Empires III'te kılıç filan yok, meşale atarak bina yıkıyorlar.

Ama renkler ve zevkler tartışılmaz. Ben senin cossacks sevmene bişi demiyorum. Demeye hakkım yok zaten. Sadece bazı gerçekleri ortaya koydum o kadar. Ama kendine has eğlencesi vardı. Güzel oyundu vesselam...

• oyunu baya uzun süre oynadım ama 1000 okçuya karşı 1 grup raider yetti
    o yüzden gıcık kaptım oyuna ama güzel oyundu diğer oyunlarda denemediğim her şeyi deneyebiliyorum
  • arkdaslar bana cossacks european wars ın crack ının lınkını yollıyabılırmısınız nekdr aradıysam bulamadım crack ını
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

5 tane Age of Empires gelse bir Cossack etmez.3 serisini oynadım.Harika bir oyun.Savaşlar çok askerle oluyor.Buda oyunu daha zevkli hale ve daha gerçekçi bir hale getiriyor.Deniz savaşlarıda harika.Age of empires 2 de hemen hemen her devletin binaları aynıydı(Çin ve aztec dışında).Cossackta her ülkenin binaları ve askerleri kendi kültürünü yansıtıyor.Osmanlı ordusu içinde Tımarlı Sıpahiler ve yeniçerilerde var.Savaşlar Osmanlı gerileme dönemi zamanında olduğu için yeniçeriler en güçsüz askerlerden biri.Bu ayrıntıları bile düşünmüşler.Oyunda işçileri esir almada çok iyi düşünülmüş.Ama en iyi yanlarından biri kılıçla eve saldırıp yıkamıyorsun.Age of Empireste askerler kılıçla ve ya mızrakla koca evi yıkıyordu.Cossack bu yönden daha gerçekçi.En sevdiğim strateji oyunlarından biri.Strateji oyunu meraklıları icin süper bir oyun.

Ama aynı zamanda Türk'leri ezik yapan, Ukrayna devletine teknolojik vs. avantajlar sunan ve Türk'lerden bu avantajları esirgeyen, Türk ırkının modellemelerini özensiz ve zevksiz yapan bir oyun. Yeniçerileri gerçekçi olsun diye değil, bize düşman oldukları için güçsüz yapmışlardır. Age Of 2'de değil işçi, asker bile çevirebiliyorsun. Age Of Empires III'te kılıç filan yok, meşale atarak bina yıkıyorlar.

Ama renkler ve zevkler tartışılmaz. Ben senin cossacks sevmene bişi demiyorum. Demeye hakkım yok zaten. Sadece bazı gerçekleri ortaya koydum o kadar. Ama kendine has eğlencesi vardı. Güzel oyundu vesselam...

İşte oyun bu yüzden süper.Türkleri güçlü yapsalardı oyun objektif olmazdı aynı zamanda özensiz hazırlandıgını gösterirdi.18. YY. savaslarını konu alan bir oyunda Türkleri en iyisi yapamazlardı çünkü 18 YY'da Osmanlı gerileme dönemindeydi.Yeni çerileri güçsüz yapmaları ise tamamiyle süper bir özellik.Osmanlıda(yükselme döneminde) yeni çeri ve tımarlı sipahiler en önemli askerlerdendi.Yeni çeri gerileme dönemi ile birlikte bir sürü ayaklanma, padişahı tahtan indirme , savaşlarda disiplinsizlik vs. gibi sorunlu işler yapmaya basladı.18. YY'ı konu alan oyunda yeni çerileri güçsüz yapmaları çok normal.

• Bu oyunu bir ay önce aldım,kurdum ama ama battle of avrupa bölümünü bir türlü açamadım,aradım taradım olmadı, bi yanıtlayan olursa sevinirim.Oyunda campaing? ile battles? ve skirmish bölümlerini oynuyorum ama esas ana bölümü tıkladığımda "campaing bölümünü oyna bitir sonra buraya geç diyor" o bölümü kaç kere oynadım ama dediğim yere bir türlü gelip oyunu tam manasıyla oynayamadım.İngilizcem de kötü acaba nerede hata yapıyorum??Ayrıca internet oyun bölümü multi seçenekleri de var ama etkin değil.Oyunun Napolyon sürümü var bende.
    Oyun da güzel hani age of oynadım yıllardır yok onu bunu inşaa et bunda öyle bir şey yok,savaş-strateji yönü daha ağır basıyo.Diyeceksiniz ki nereden biliyosun oyunu oynamamışsın, bir aylık sürede "skirmish" bölümünde bir oyun var sürekli onu oynuyorum,ama artık kusacam,niçin ana bölüme geçip oyunu oynayamıyorum :((((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim24 -- 4 Ocak 2008; 21:54:25 >

• Kendi sorumun yanıtını kendim buldum,alıntıdır;

Cossacks 2 oyununun tüm kopyaları bozuk. Şöyle ki oyunun üzerine yaptığınız crack* oyunu demo haline çevirio ve sadece 2 tutorial bölümü ile tek haritada sadece fransayla skirmish oynayabiliyosunuz. orjinalini alacak halim yok diyosanız demosu ile idare etmek zorunda kalırsınız:)

(teşekkürlerhttp://site.mynet.com/kingcossacks/kingcossacks/index.htm bu siyeyi yapan güzel arkadaşa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekim24 -- 4 Ocak 2008; 22:08:47 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Jansay

quote:

İşte oyun bu yüzden süper.Türkleri güçlü yapsalardı oyun objektif olmazdı aynı zamanda özensiz hazırlandıgını gösterirdi.18. YY. savaslarını konu alan bir oyunda Türkleri en iyisi yapamazlardı çünkü 18 YY'da Osmanlı gerileme dönemindeydi.Yeni çerileri güçsüz yapmaları ise tamamiyle süper bir özellik.Osmanlıda(yükselme döneminde) yeni çeri ve tımarlı sipahiler en önemli askerlerdendi.Yeni çeri gerileme dönemi ile birlikte bir sürü ayaklanma, padişahı tahtan indirme , savaşlarda disiplinsizlik vs. gibi sorunlu işler yapmaya basladı.18. YY'ı konu alan oyunda yeni çerileri güçsüz yapmaları çok normal.

Haklı olabilirsin. Ama kardeşim, o dönemlerde İngiltere ve Fransa güçlenmişti(Örn: Napolyon. Yanlışım varsa düzeltin) Adamlar, tarihte adı sanı olmayan bir devleti, Ukrayna gibi bi devleti tepeye çıkarmışlar. Credits'tede bakmıştımda, isimler benziyor. Adamlar milliyetçilik yapmasınlar şimdi. Hadi bizi güçsüz yaptın. O dönemler gerileme dönemiydi. İngiltere'den Fransa'dan naber? Ukrayna ne lan? Haritada yerini bile bilmem Şimdi ne lüzum var yani. Bence objektifin o'su yok oyunda.

Tamam, ing. ve fransa güçlüydü oyunda galiba da, Ukrayna en güçlüsüydü. Cossacks: Back to War'dan söz ediyorum bu arada.

Bide oyunun ana menüsünde bekleyince bazı savaş videoları çıkıyordu. Burada işte bi kale gibi tahta surlardan çevrilmiş bir yeri zaptedecek Türk'ler. Elçi geliyor. Ordan bi yeniçeri çıkıp tüfeğiyle elçiye ateş ediyor. Lan biz bumuyuz be! Gaddar, barbar biliyorlar bizi. Burada tarih dersi vermek istemiyorum ama yani, gerileme dönemlerinde, borç verip, paramızı geri almayan bir milletiz.(Bu kadar cömert) Yeniçerilerin son dönemlerdeki ahlakı yüzünden filan deme bana Resmen bunlar ırkçı...

• adı geçen oyunun cracklarıyla ilgili ares programından yararlanılabilir, oyunu açtım oynanıyor..
  • bu oyunu oynarken küçüktüm hep hileleriyle oynardım..

hele bi hilesi vardı haritada tıkladığımız heryerde asker çıkıyodu nedense oyunun mantığını kavrayıp yüksek seviyelerde oynamak hiç içimden gelmemişti sırf o şifre yüzünden..

bu oyunu bulmak için taa nerelere gitmiştim.. hala da duruyo cdsi

aslında bi kurup baksam fena olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BoZ- -- 9 Ocak 2008; 21:55:30 >
  • gerçekten de hileler bi oyunu ne kadar guzel olursa olsun bitiriyor.o yuzden hile yapıp yenmektense, hile yapmadan oynayıp yenilmeyi tercih ederim.bu arada ew:cossacks gercekten tekrar kurulup oynanası bir oyun...
  • Valla Bu Oyunu Çok Oynadım arkadaşımlar hep vs yapardık bi kerede 10 saat oyardık bizim savaşlar küresel olurdu bu oyunu çok iyi oynarım övünmek gibi olmasın 2 sene oynadım o zaman PC im yoktu cafede oyardım arkadaşımlar 2 saat kalkınma daha sonra savaş Hep ben yeniyodum heheh sinir olup çıkıyodu cafeden 8 bin kişilik orduyla baş edemiyodu. Hele bi tane topatar varki sormayın 1 kerede 50 askerden fazla alırdı. ne günlerdi be su anda bile hala PC de var arada oynarım. harika bi oyun .
  • bende cossaks ın ilk çıkan oyunu vardı gerçekten süper bir oyun oynamayanlara tavsiye ederim.

en sevdiğim askerler şöyle ellerinde ayna gibi kalkan kılıp kafaları kel kırmızı yelekli beyaz atlı adamlar aşırı hızlıydılar . ben onlara deli ali diyodum
  • quote:

Orjinalden alıntı: offtopic

bende cossaks ın ilk çıkan oyunu vardı gerçekten süper bir oyun oynamayanlara tavsiye ederim.

en sevdiğim askerler şöyle ellerinde ayna gibi kalkan kılıp kafaları kel kırmızı yelekli beyaz atlı adamlar aşırı hızlıydılar . ben onlara deli ali diyodum

sich cossacklar, okçulara karşı gerçekten çok etkili olabiliyor.ama bence oyunun en iyi suvari birimi polonyalıların "winged hussar"ı...

• Şu an bilgisayaırmda kurulu tek oyun Kendisini çok severim, CoD4 ve Crysis bitince nostalji yapayım dedim :) Gerçekten sevdiğim,eskimeyen 2 oyundan biri benim için (diğeri de Wolfenstain)
  • Ben bu oyunu internetten yeni oynamaya başladım. Adamlar ne asker çıkarıyolar yaw..ç
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.