Şimdi Ara

Evrim teorisini düşününce size de saçma gelmiyor mu? (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
1
Favori
8.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangi bilimadamlarından bahsediyorsunuz?
    evrim olduğunu idda eden bilim adamları mı?
    hani söylemleri sadece teoriden ibaret olan?
    5 yıl önce maymundan geldiğimizi söyleyen fakat 5 yıl sonra insana en yakın olan primatların dna'sının uzaktan veya yakından insanla alakası olamayacağını söyleyen bilim adamlar mı?
    bundan 500yıl önceki insanlar hakkında net bilgi veremeyen bilim adamlar mı?
    2 hidrojen ve 1 oksijeni birleştirip su atomu elde edemeyen bilim adamları mı?
    koskoca galaksiden bahseden ama en yakın gezegen olan marsa ayak bile basmamış bilim adamları mı?
    5 yıl önce tereyağı yemeyin diye bağıran ama şimdi tereyağı yiyin diyen bilim adamları mı?
    önce kuş-domuz-kene vs.vs. gribini savaş silahı olarak üreten,savaş çıkmayınca virüsü piyasaya salıp insanlara aşısını satıp zengin olan bilim adamları mı?

bir dine bağlanın demiyorum..çünkü bir dine mensup olmanızı yaratıcı istememiş..ben istesem ne olur?

sadece kişilerin inançlarına saygı duymayı öğrenin yeter...

• -piyanist- kullanıcısına yanıt
    Evrimi din dersi ile karıştırmayalım, Üniversitelerde ders olarak okutulan Fizik Kimyadan farksız bir konuya " inanç " demek normal insan aklının dışındadır.
    Forumun bu bölümü peri masalları yeri değil, başka bölümler var Evrim hakkındaki böyle görüşlerinizi rahatça yazabileceğiniz ve işiniz yolunda giderse bir tarikat kurar köşeyide dönebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

hangi bilimadamlarından bahsediyorsunuz?
    evrim olduğunu idda eden bilim adamları mı?
    hani söylemleri sadece teoriden ibaret olan?
    5 yıl önce maymundan geldiğimizi söyleyen fakat 5 yıl sonra insana en yakın olan primatların dna'sının uzaktan veya yakından insanla alakası olamayacağını söyleyen bilim adamlar mı?
    bundan 500yıl önceki insanlar hakkında net bilgi veremeyen bilim adamlar mı?
    2 hidrojen ve 1 oksijeni birleştirip su atomu elde edemeyen bilim adamları mı?
    koskoca galaksiden bahseden ama en yakın gezegen olan marsa ayak bile basmamış bilim adamları mı?
    5 yıl önce tereyağı yemeyin diye bağıran ama şimdi tereyağı yiyin diyen bilim adamları mı?
    önce kuş-domuz-kene vs.vs. gribini savaş silahı olarak üreten,savaş çıkmayınca virüsü piyasaya salıp insanlara aşısını satıp zengin olan bilim adamları mı?

bir dine bağlanın demiyorum..çünkü bir dine mensup olmanızı yaratıcı istememiş..ben istesem ne olur?

sadece kişilerin inançlarına saygı duymayı öğrenin yeter...

bu ne boş bir yazı böyle

Bilime olan bu düşmanlık nedir? Ayrıca hangi bilim adamı demiş insanlar bugünkü maymunlardan geliyor diye? Boş konuşmayın kaynak gösterin.

• falken34 kullanıcısına yanıt
    KB'de ilk cümlesinde çuvallıyanlar listesinin en başlarındasınız!
    Bu kadar kısa yazıda bu kadar fazla yalana uzun zamandır rastlamamıştım, düzeltmeye gerek duymuyorum hiçbirini.
    Bilim insanlarını ahlaksızlıkla suçlamanız evlere şenlik, " önce kuş-domuz-kene vs.vs. gribini savaş silahı olarak üreten, savaş çıkmayınca virüsü piyasaya salıp insanlara aşısını satıp zengin olan bilim adamları mı? "
    Bilim insanları sizin gibilerden ahlak öğrenmezler! Ahlaksızı ve kör kütük cahili de iyi tanırlar;
    Kene gribi mi?
  • Evrim Teorisi günümüzde canlılığın tarihini açıklayan en güçlü teoridir. Bu teoriyi destekleyen fosiller ve diğer bilim dallarından bulgular var. Evrim Teorisi insanın maymundan geldiğini değil, insan ile maymunun ortak bir atası olduğunu söyler. Günümüzdeki hiçbir maymun türü insana dönüşmedi. HY sitelerine ve onu kaynak gösterenlere itibar etmemeni öneririm. Evrim Teorisi ve Kuran arasında hiçbir çelişki yoktur ve açıkça destekleyen ifadeler de yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -piyanist-

quote:

Orijinalden alıntı: neuro

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Canis Majoris

quote:

quote:

quote:

Şöyle düşünün insanlar merak edip duruyor canlılık tarihini,
    ve buna da sebepler uydurmaya çalışıyor.
    Akla ilk gelebilecek fikirlerden birisi de belki evrim.

Ancak akla gelen herşey doğru çıkacak diye bir durum yok
    ki şu anda mevcut deliller EVRİMİN GERÇEK OLMADIĞINI gösteriyor.
    EVRİMİN BİLİNEN HİÇBİR somut delili yok.
    Artı darwinin teorisini desteklemek amaçlı insan kafatasına maymun çenesi taktığı gibi
    sahtekarlıkları da ortaya çıktı. Ufacık dahi bir delil bulsa böyle birşeye gerek duyar mıydı?

Yani evrim SAÇMA DEĞİL ama DOĞRU DA DEĞİL.

Peki bununla ilgili kaynağınız neler umarım Harun Yahyadan okumadınız böyle şeyleri.

**** ve meleklerinden bilim öğreneceğimi zannetmediniz umarım.
    Ben zaten birşey var demedim dikkat ederseniz, BİRŞEY YOK dedim.
    Birşey yok,Gerçekten de hiçbir delil yok.
    ARA FOSİL yok mesela, sadece bu bile başlı başına evrim aleyhine bir durum.
    Öte yandan ara evreye ait olduğu savunulan birçok kalıntının
    "gerçek olmadığı" ortaya çıktı, yabancı bilim kitaplarında yazıyor nette bulabilirsiniz
    Mesela bir yerin kaynakçasını veriyorum;

1 Luke Harding, History of modern man unravels as German scholar is exposed as fraud, The Guardian, 19 Şubat 2005
    2 Matthıas Schulz, Die Regeln Mache İch, Der Spiegel, 16 Ağustos 2004
    3 On Campus, Science, Vol 305, Issue 5688, 1237 , 27 Ağustos 2004, sf. 1237
    4 Tony Paterson, Neanderthal Man never walked in northern Europe,
    5 Luke Harding, ibid
    8 Schmu bei Steinzeit-Schädeln, stern.de, 17 Ağustos 2004,
    9 Professor Resigns Over Misconduct Scandal, Deutsche Welle, 18 Şubat 2005,
    Error 404 - requested page not found
    10 Professor Resigns Over Misconduct Scandal, Deutsche Welle, 18 Şubat 2005,
    11 Bkz. Elizabeth Pennisi, Haeckels Embryos: Fraud Rediscovered, Science, 5 Eylül 1997
    12 Stephen Jay Gould, Abscheulich! - Atrocious! - the precursor to the theory of natural selection, Natural History, Mart 2000, sf. 45

Kaynağınız bu yani

http://tr.harunyahya.net/evrim-sahtekarliklarinda-bir-yenisi-daha/

Bakın ben burada sorulunca herhangi bir sitenin kaynakçasından
    vermiştim ne olduğuna dahi bakmadım ancak merak eden sizlersiniz,
    öyleyse siz araştırın doğru mu yanlış mı ondan sonra gelin

Öte yandan bu kaynakları harun yahya da kullanmış olabilir ama kullanana
    değil KAYNAĞA bakmak gerekir. Aynı kaynağı binlerce insan kullanabilir
    sırf kullanan insan biraz tuhaf diye bu, kullandığı kaynağın kötü olduğunu mu gösterir?

Evrim yanlış diye bir iddia ortaya atıyorsun.

Bir siteden copy/paste yapıp buraya kaynak yapıştırıyorsun.

Ardından da "kaynağı kullanana değil kaynağın kendisine bakmak gerekir" diyorsun.

Sonra da diyorsun ki "ben kaynaklara bakmadım ama herhalde evrimin yanlış olduğunu iddia ediyorlardır. Merak eden sizsiniz siz bir bakın" diyorsun.

Bence sen evrimcisin.

Evrim karşıtlarının ne kadar aptal olduğunu göstermek için aptala yatıyorsun. "Çünkü evrim gerçek mi acaba?" diye rasyonel düşünmeye çalışan birisi bunu okursa "bu ne lan böyle zekaya sahip insanlar mı evrime karşı çıkıyor?" diye düşünüp evrimci olur zaten.

ÖNCELİKLE lütfen Şurada 3 saniye dahi düşünmeden yazdığım iki üç cümlenin
    peşine düşüp beni mantıksızlıkla ve ZEKASIZLIKLA suçlamaya kalkışmayın!

OLAY KAYNAK DEОİL, KAYNAKÇA VERDİОİM MESAJDA DA BUNU BELİRTTİM
    "BEN BİRŞEY VAR DEMİYORUM, BİRŞEY YOK DİYORUM" dedim, ardından da "tek
    istediğiniz kaynak ise buyrun kopyalıyorum, araştırabilirsiniz" deyip o kaynakçayı kopyaladım.

Kopyaladığım kaynakları araştırmadığımı, ama soran kişilerin araştırıp gelebileceklerini
    söyledim. Araştırmaya vaktim olmadığını ve geniş zamanda öğrenme amaçlı araştırırken
    kaynak konusunda daha seçici olduğumu da söyledim.

Bu durumda sırf düşüncelerime ters düşüldüğü için
    sözlerimden sadece bir kısmını, kasıtlı olarak anlamamazlıktan gelip
    her tarafında yanlışlık aramak düpedüz cahilliğin ta kendisidir.

Kaynakları konuşmak yerine gelin kaynaklara gerek bile olmayacak derecede
    ortada olan en büyük gerçeği itiraf edelim;

EVRİMİN SOMUT BİR DELİLİ YOK, EVRİM SADECE BİR "İNANÇ"...

Araştırmaya vaktin yoksa evrimin delili olmadığını nerden biliyorsun?

Cahilin bilmiyorum diyeninde sorun yok da bileni hiç çekilmiyor.

Ayrıca "kaynakları konuşmak yerine" ne demektir ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neuro -- 19 Eylül 2014; 19:40:51 >

• neommy kullanıcısına yanıt
    Naber polyanna..artık aç gözlerini.
    Cebinde paran olmazsa doktor bile bakmaz sana..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Naber polyanna..artık aç gözlerini.
    Cebinde paran olmazsa doktor bile bakmaz sana..

Nerden tanışıyoruz anlamadım, müteahhitmisiniz?
  • Richard Dawkins in "yeryüzündeki en büyük gösteri" kitabının sonunda evrim hakkında Avrupa ülkeleri arasında yapılan bir anketi vermişti.
    Bir çok konuda anket yapan Eurobarometer şirketinin ,anketlerinden birindeki soru şu :

"İnsanlar bugünkü haline daha önceki hayvan türlerinden değişerek ulaşmıştır"

Türkiye dışındaki Avrupa ülkelerine bakıldığında bu soruya doğru diyenler %70 civarında
    Türkiye için bu oran %27

"İnsanlar dinozorlarla aynı çağda yaşamıştır"
    sorusuna doğru diyenler arasında ise Türkiye %42 ile en önde

Ankete
    http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/ebs/ebs_224_report_en.pdf
    sayfasından ulaşılabilir.( 220. sayfa)

Görüldüğü gibi malzeme bu,
    Türkiye, evrim tarafında olanların sabırlı olması gereken bir ülke :)

• savarog kullanıcısına yanıt
    Araştırma bu konuya cukk oturmuş, hatta tüm KB Bölümüne!
    Bilim Teknoloji müzesi ziyaretinde TC vatandaşlarından daha kötü olan bir tek Portekiz varmış. ( Webbie yazmıştı bir ara, Avrupa Birliği kurulurken Birliğe katılacak ülkelerde nasıl yararlı olacağını anlatmak için Öğretmenler görevlendirilmiş, Portekizde ise bu işi rahiplere vermişler )
    Evrim Teorisi bir yana TC vatandaşlarının Kültür düzeyi zaten Evrimi toptan inkar ediyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: k2fg9

Asıl düşünen insana din saçma gelir.

Mesela dinlerde insan ırkı adem ve havvadan yaratıldı denir. Peki o zaman siyah,beyaz ve sarı hatta hintliler nasıl oluştu?

Zaten havva ve ademden geldiysek bir değişim olmuş ki bu kadar farklı ırk var. Özellikle zenciler kas ve iskelet yapısı olarak diğer ırklardan çok farklı. Günümüz genetiğinden biliyoruz ki bu farklılıklar aynı anadan babadan olamaz.

Yani ya evrim var ya da adem ve havva yalan.

Kardes͵buyuk tufandan sonra insanlik yeniden kuruldu.Yani Hz.Nuh cocuklarini yaydi.(Arastirabiliirsiniz).Yani farkli irklar cikabilit sorun yok.Ayrica hemen yok diyemezsin.Sonucta ikisini de canli canli goremiyorsun.Bunu olunce gorursun anca

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şöyle düşünün insanlar merak edip duruyor canlılık tarihini,
    ve buna da sebepler uydurmaya çalışıyor.
    Akla ilk gelebilecek fikirlerden birisi de belki evrim.

Ancak akla gelen herşey doğru çıkacak diye bir durum yok
    ki şu anda mevcut deliller EVRİMİN GERÇEK OLMADIĞINI gösteriyor.
    EVRİMİN BİLİNEN HİÇBİR somut delili yok.
    Artı darwinin teorisini desteklemek amaçlı insan kafatasına maymun çenesi taktığı gibi
    sahtekarlıkları da ortaya çıktı. Ufacık dahi bir delil bulsa böyle birşeye gerek duyar mıydı?

Yani evrim SAÇMA DEĞİL ama DOĞRU DA DEĞİL.

Peki bununla ilgili kaynağınız neler umarım Harun Yahyadan okumadınız böyle şeyleri.

**** ve meleklerinden bilim öğreneceğimi zannetmediniz umarım.
    Ben zaten birşey var demedim dikkat ederseniz, BİRŞEY YOK dedim.
    Birşey yok,Gerçekten de hiçbir delil yok.
    ARA FOSİL yok mesela, sadece bu bile başlı başına evrim aleyhine bir durum.
    Öte yandan ara evreye ait olduğu savunulan birçok kalıntının
    "gerçek olmadığı" ortaya çıktı, yabancı bilim kitaplarında yazıyor nette bulabilirsiniz
    Mesela bir yerin kaynakçasını veriyorum;

1 Luke Harding, History of modern man unravels as German scholar is exposed as fraud, The Guardian, 19 Şubat 2005
    2 Matthıas Schulz, Die Regeln Mache İch, Der Spiegel, 16 Ağustos 2004
    3 On Campus, Science, Vol 305, Issue 5688, 1237 , 27 Ağustos 2004, sf. 1237
    4 Tony Paterson, Neanderthal Man never walked in northern Europe,
    5 Luke Harding, ibid
    8 Schmu bei Steinzeit-Schädeln, stern.de, 17 Ağustos 2004,
    9 Professor Resigns Over Misconduct Scandal, Deutsche Welle, 18 Şubat 2005,
    Error 404 - requested page not found
    10 Professor Resigns Over Misconduct Scandal, Deutsche Welle, 18 Şubat 2005,
    11 Bkz. Elizabeth Pennisi, Haeckels Embryos: Fraud Rediscovered, Science, 5 Eylül 1997
    12 Stephen Jay Gould, Abscheulich! - Atrocious! - the precursor to the theory of natural selection, Natural History, Mart 2000, sf. 45

Kaynağınız bu yani

http://tr.harunyahya.net/evrim-sahtekarliklarinda-bir-yenisi-daha/

Bakın ben burada sorulunca herhangi bir sitenin kaynakçasından
    vermiştim ne olduğuna dahi bakmadım ancak merak eden sizlersiniz,
    öyleyse siz araştırın doğru mu yanlış mı ondan sonra gelin

Öte yandan bu kaynakları harun yahya da kullanmış olabilir ama kullanana
    değil KAYNAĞA bakmak gerekir. Aynı kaynağı binlerce insan kullanabilir
    sırf kullanan insan biraz tuhaf diye bu, kullandığı kaynağın kötü olduğunu mu gösterir?

Evrim yanlış diye bir iddia ortaya atıyorsun.

Bir siteden copy/paste yapıp buraya kaynak yapıştırıyorsun.

Ardından da "kaynağı kullanana değil kaynağın kendisine bakmak gerekir" diyorsun.

Sonra da diyorsun ki "ben kaynaklara bakmadım ama herhalde evrimin yanlış olduğunu iddia ediyorlardır. Merak eden sizsiniz siz bir bakın" diyorsun.

Bence sen evrimcisin.

Evrim karşıtlarının ne kadar aptal olduğunu göstermek için aptala yatıyorsun. "Çünkü evrim gerçek mi acaba?" diye rasyonel düşünmeye çalışan birisi bunu okursa "bu ne lan böyle zekaya sahip insanlar mı evrime karşı çıkıyor?" diye düşünüp evrimci olur zaten.

ÖNCELİKLE lütfen Şurada 3 saniye dahi düşünmeden yazdığım iki üç cümlenin
    peşine düşüp beni mantıksızlıkla ve ZEKASIZLIKLA suçlamaya kalkışmayın!

OLAY KAYNAK DEОİL, KAYNAKÇA VERDİОİM MESAJDA DA BUNU BELİRTTİM
    "BEN BİRŞEY VAR DEMİYORUM, BİRŞEY YOK DİYORUM" dedim, ardından da "tek
    istediğiniz kaynak ise buyrun kopyalıyorum, araştırabilirsiniz" deyip o kaynakçayı kopyaladım.

Kopyaladığım kaynakları araştırmadığımı, ama soran kişilerin araştırıp gelebileceklerini
    söyledim. Araştırmaya vaktim olmadığını ve geniş zamanda öğrenme amaçlı araştırırken
    kaynak konusunda daha seçici olduğumu da söyledim.

Bu durumda sırf düşüncelerime ters düşüldüğü için
    sözlerimden sadece bir kısmını, kasıtlı olarak anlamamazlıktan gelip
    her tarafında yanlışlık aramak düpedüz cahilliğin ta kendisidir.

Kaynakları konuşmak yerine gelin kaynaklara gerek bile olmayacak derecede
    ortada olan en büyük gerçeği itiraf edelim;

EVRİMİN SOMUT BİR DELİLİ YOK, EVRİM SADECE BİR "İNANÇ"...

Araştırmaya vaktin yoksa evrimin delili olmadığını nerden biliyorsun?

Cahilin bilmiyorum diyeninde sorun yok da bileni hiç çekilmiyor.

Ayrıca "kaynakları konuşmak yerine" ne demektir ayrıca?

Hala aynı seyi yapiyorsun. Sözlerimin ayrıntilariyla ugrasmaktan asıl meseleyi kaciriyorsun. "Kaynaklara takilmak yerine" derken bunu kastettim anlamamışsın. Gerçi bunu da anlamamışsındır da neyse ...

Cahilin biliyor zannedeni demişsin gūleyim beri gören de kainatın bilgisini verdim sanacak!

Araştırmaya vaktim yok da demedim. Şu anda foruma verdigim kaynakları araştırmaya vaktim yok dedim. Bilgi edinmek için yaptığım araştırmaları da daha geniş zamanda yaptiğimi soyledim her sözümü yarım yamalak okuyup da beni aynı seyleri tekrar tekrar yazmak zorunda bırakan belleği düsük şahıs: Mümkünse bana bir daha muhatap olmaya çalışma!

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

Evrimi din dersi ile karıştırmayalım, Üniversitelerde ders olarak okutulan Fizik Kimyadan farksız bir konuya " inanç " demek normal insan aklının dışındadır.
    Forumun bu bölümü peri masalları yeri değil, başka bölümler var Evrim hakkındaki böyle görüşlerinizi rahatça yazabileceğiniz ve işiniz yolunda giderse bir tarikat kurar köşeyide dönebilirsiniz.

Neden bahsettiğimi anlamamışsınız. Delillerle varlığı kesinlesmemis her tahmin bir inanctir kimi inanır kimi inanmaz.
    Bu yonden ben de bir teori ortaya atsam desem ki canlılar evrilerek degil mutasyonlarla degisti, sonra da buna delil bulamasam ve inanmaya devam etsem buna ne denir? Gerçek mi yoksa inanc mı? Bu acidan evrim, dinlerden bile daha fazla inanc gerektirir cunku dinlerin bile belli basli delilleri var.

• doğmadan önce sen yoktun birde böyle düşün :) herşey daha mantıklı gelecektir ^^
  • Sorsan herkes bilgili bu konu hakkında ama ne kadar bilgi edindin dese çoğu kişi fıs. Cosmos izleyin bari. Bilgi edinmenin en kolay ve zevkli yolu.

• neommy kullanıcısına yanıt
    Bilinç olarak hazır değilsiniz.
    Dünyada sadece belli kişilerin bildiği konuları ogrenirseniz bunyenize ağır gelir.

Az felsefe insanı ateistlige.çok felsefe insanı Tanrıya ulaştırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 19 Eylül 2014; 23:44:18 >
  • evrimci arkadaşlar arasında 70'li-80'li yıllardaki "darwinizm" furyasını bilenler olabilir, öğrenci ortamlarında "artık kabul edin ademden değiliz, insan maymundan geldi" diyerek birileri nerdeyse sevinç çığlıkları atıyorlardı...geneli inançsız, saygısız tiplerdi...sanki amaç bilim değil de başka yerlere gönderme yapmaktı, işleri güçleri inançları alaya almaktı...dindar insanların bunlara neden tepkili olduğunu anlamak zor olmamalı...

o yıllarda biz de onların bu çiğ tavırlarına karşı "insan sadece maymundan gelmiş olamaz...bazıları maymundan olabilir ama diğer bazıları ayıdan, öküzden, çakaldan, yılandan hatta domuzdan gelmiş olmalı...hayvandan geldiğine inananlar karakterine uygun olanı seçsin, biz Adem'den geldik" diyerek benzer tepkiler verirdik...o zamanlar her iki taraf da cahil sayılırdı, çok şey bilmez bulduğuna sarılırdı...

2010'lu yıllara geldik ama değişen bir şey yok...dawkins'in bazı videolarını izledim, 30-40 yıl öncesinin tavrına benzer söylemleri var, eskiler gibi inançları alaya alıyor...bu evrim meselesi başlangıçta yanlış lanse edildi diye düşünüyorum, canlıların zamanla değişim geçirdiği bilgisiyle başlansaydı ve bulgular netleştikten sonra teorilere geçilseydi daha sağlıklı olurdu, ama direkt işin başında insan-maymun bağı kurularak sunulması bence sosyolojik bir hataydı...

bu tartışma bitmez, bir yere de varmaz...

• 5 tane hayvan resmi koyarak uzun bacaklı olanın kısa bacaklı olandan evrildiğini iddia etmek bi saçmalık , bunun adına biz bilim yapıyoruz demek ayrı saçmalık.Bi de karşı çıkanlara siz cahilsiniz demek daha da bi saçmalık.

Gözardı edilen şey aslında inançlarda yatıyo.Hristiyanlık ve yahudilik kadere inanmaz ve kader düşüncesiyle savaş halindedir.Dünyada kadere inanan islamiyet ve türklerin eski dini olan göktanrı inancıdır.Hristiyanlık kadere şiddetle karşı çıkar.Çünkü kaderciliğin insanın özgür iradesiyle çeliştiğini düşünürler.Hem özgür iradenin hem de kaderin bir arada olabileceğine kafaları basmaz.Onlara göre Hz.Adem bi günah işlemiş ve yasak elmayı yemiş.Buna karşılık yaratıcı insanoğlunu lanetlemiş ve cennetten kovup dünyaya göndermiştir.Onlara göre cehennem denilen yer işte bu dünyanın kendisi.Öldükten sonra cehenneme gideceklerine inanmazlar.Çünkü yaratıcı , yarattığını asla ebedi eziyet için yaratmamıştır.Yahudilere göre de cehennem azabı sadece 12 aydır.Daha fazla ceza sözkonusu değildir.Heralde çocuk öldürürken bu kadar rahat olmalarının sebebi budur.Kuran onların bu inanışlarını yalanlar."Onlar cehennemin belli bir süre olduğunu iddia ediyolar.Oysa inkar edenler için ebedi azap vardır." Diyerek ebedi cehennem azabının olduğunu söyler.

Diğer inanışlarda tanrı insanı dünyaya gönderip kendi haline bırakmıştır.İnsanların yaşamlarına müdahalesi yoktur.Bu inanış hristiyanlığın ve yahudiliğin temelidir.Bu inanışa sahip insanlar evrin dışında başka bir şeye inanamazlar.Çünkü tanrı hayvanların türleşmesine müdahale etmiş olsaydı insanın yaşamına neden müdahalesi olmasın.Yani hristiyan ve yahudi için evrimi reddetmek demek kadere iman etmek demektir.İnançlarını temelinden sarsmak demektir.

Görüldüğü üzere evrim hristiyan , yahudi vb... inanışlara sahip insanların inancıdır.Yani bir bilim değil inançtır.

• sen düşünme kardeşim s.çıyosun
  • Konuyu açanda ateist. Boş fikirlerini yaymak için sürekli taze tutacaklar muhabbeti tabi. Sürekli göreceksiniz bu fake konuları artık. Ergen kandırır.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.