Şimdi Ara

Evrakta Sahtecilik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşar, Türkcell'den benim bilgilerimle benim adıma faturalı bir hat çıkartılmış 2011 de ,680 lira borc varmış icralık olduk ...
    Hattın açıldığı bayiyi aradım benim imzam olmadan nasıl açılıyor dedim kadın imkansız diyor ama ben açmadım hattı , ne yapmam lazım lütfen yardım edin ilk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum.

• Savcılıga suç duyurusunda bulun mh ı ara fraud (sahte/usülsüz) birime bağlan araştırsınlar senden dilekçe isterler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Savcılıga suç duyurusunda bulun mh ı ara fraud (sahte/usülsüz) birime bağlan araştırsınlar senden dilekçe isterler

hattın açıldığı bayiyi aradım savcılığa vericem dedim , hemen vermeyin bir bakalım dedi sanırım cezası büyük bu işin
  • Sen bayiyle boşa muhattap oluyosun ver savcılıga isimlerinide ver bayinin gerisini savcılık hallediyor ama operatörün fraud birimiyle mutlaka görüş borcu dükürüyorlar

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    hocam demin görüştüm kimlik fotokopisi ve imzamı istiyorlar yolliyimmi ne dersiniz?
  • quote:

Savcılıga suç duyurusunda bulun mh ı ara fraud (sahte/usülsüz) birime bağlan araştırsınlar senden dilekçe isterler

hocam bu dilekçe için bi örnek bulabilirmiyim veya nerden bulabilirim?
  • Hocam müşteri hizmetlerine dilekçe ve kimlik fotokopini yolla gerekli incelemeleri yapıyor onlar.
    Diğer arkadaşlarında dediği gibi ben almadım diyorsun savcılık kanalıylada hakkını arayabilirsin.;)

• quote:

Orijinalden alıntı: djerdinc55

quote:

hocam bu dilekçe için bi örnek bulabilirmiyim veya nerden bulabilirim?

Arkadaşım bi dilekce yaz kurumsal dile giriş yap turkcell genel mereke diye
    altına durumunu izah eden metinler yaz numarayı yaz açan bayii yaz haberin olmadığını sahte evraklarla aktif ettiklerini yaz sonuna imzanı at kimlik fotokopinle birllkte faxla savcılıga da suç duyurusunda bulunacağını bildir gerekli yattırımlar uygulanmasını iste 2 adet varsa irtibat yaz ulaşamadık bahanesi olmasın
    şunlarıda not düş btk ve sosyal medyada bu konuyu sürekli belirtecegim ayrıca hukuki yollara başvuracaıım de hassas noktasıdır operatörlerin
    bayii ile muhattap bile olma kendi düşünsün agır yattırımlar var ben şunlara sahit oldum 300bin ceza ve 54bin ceza

savcılıgada suç duyurusunda bulun savcı mahkeme yapıyor takip etmene gerek yok ama arada ifade isterler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Saracen -- 5 Mart 2014; 18:15:46 >

• Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    hocam bu dilekçe örneğini nerden bulabilirim hazır şekilde
  • Hazırı yok sen yazcan özenip bezenmene gerek yok derdini anlat adı dilekçe işte

• ARKADASIM BÖYLE BİR DURUM YAŞADIYSAN HİC TURKCELLE FİLAN UĞRAŞMA DİREK GİT İLGİLİ SAVCILIGA SUC DUYURUSUNDA BULUN BUNU SENIN BASINA GETİREN TEKRAR GETİRMİYECEĞİ NE MALÜM ? EN AZINDAN BUNU SANA YAPAN DAHA ONCE BASKASINADA ZARARI DOKUNMUŞTUR BUNUN GİBİ İNSANLARI SİZİN VE BİZİM GİBİ İNSANLAR SİKAYET EDECEKKİ ADALET ÖNÜNDE HESAB VERSİNLER CEZASINI CEKSİNLER BU YAPTIGI SUCUN CEZASI TCK KANUNA GÖRE 3 YIL İLE 7 YIL ARASI CEZASI VARDIR SANA DILEKCE ORNEGIDE SUNUYORUM BU DILEKCEYI YAZDIRIP KIMLIK FOTOKOPINLE BASVURMAN YETERLİ OLACAKTIR COK GECMİŞ OLSUN

İSTANBUL ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA

MÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:

Adres

ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı( eğer şahıs biliniyorsa, bilinmiyorsa telefon numarası veya şüpheliyi tespit etmeye yaracak eldeki tüm bilgiler)yazılır.

SUÇ : Resmi Belgede Sahtecilik Dolandırıcılık

SUÇ TARİHİ : …/…/…

AÇIKLAMALAR :
    1- Buraya meydana gelen olay ne ise ,aynen ve açıklamalı yazılır.

DELİLLER : Telefon mesajı,msn kaydı(bunlarla yapılmışsa yazılır)

Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres; (varsa yazarsınız)

HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. ve ilgili mevzuat.(maddeleri biliyorsanız yazarsınız bilmiyorsanız bu şekil yazarsınız)

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/…

müşteki
    Adı ve Soyadı
    İmz
    a

• Çok geçmiş olsun. Sizin imzanızı ve kimlik bilgilerinizi bilen biri sizin adınıza hat açmış olabilir. Bayi durduk yerde böyle bir şeyi yapmaz, eğer merdivenaltı şubelerden değilse.
    Bu yüzden bu tip hat geçişlerini veya faturalı hat alımlarını avmlerde bulunan timlerden yapmakta her zaman fayda vardır.
    Fatura ödemelerini dee bayiden kredi kartıyla yapmamanızı tavsiye ederim. Tabi timler veya cep şubeler hariç. İnternet bankacılığı veya operatörün kendi sitesinden ödeme yapmanız daha güvenlidir.
    Tabi bilgisayarınızda sadece internet bankacılığında kullanacağınız bir tarayıcı bulundurmanız ve orjinal satın alınmış bir virüs programı da bulundurmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 7 Mart 2014; 18:54:36 >
  • Kardesim güzel şeyler paylaşmıssında boş paylaşmıssın bee :) hayırdır daha önceki konullarda benden özürdiliyen af diliyen adam ne olduda şimdi bu şekil benim hakkımda yorum yapmaktadır İşim gücüm yok seni 200 tl icinmi dolandırcam işlem yapacam varsa şikayetin gidip oyle sıkayetvar sitelerine yapmana gerek yok git savcılıga suc duyursunda bulun bizim anlımız açık sen İLK ÖZÜRDİYİPTE ŞİMDİDEN BU AYAKLARI YAPIYORSUN YAA Sana sadece gülüyorum hadi naş naş gereksiz insan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sivas724

Kardesim güzel şeyler paylaşmıssında boş paylaşmıssın bee :) hayırdır daha önceki konullarda benden özürdiliyen af diliyen adam ne olduda şimdi bu şekil benim hakkımda yorum yapmaktadır İşim gücüm yok seni 200 tl icinmi dolandırcam işlem yapacam varsa şikayetin gidip oyle sıkayetvar sitelerine yapmana gerek yok git savcılıga suc duyursunda bulun bizim anlımız açık sen İLK ÖZÜRDİYİPTE ŞİMDİDEN BU AYAKLARI YAPIYORSUN YAA Sana sadece gülüyorum hadi naş naş gereksiz insan :)

alıntı yapılan şahıs şu anda cezaevinde hükümlü
    ocak 2015 de kimliğimi kullanarak vodafone red taahhütlü hat alıp adıma bankalardan kredi çekme teşebbüsünde bulunmuştu.
    kendisi çok atıp tuttu buralarda ama kurttan daha kurdu var diye hesap edemedi.

• Konu neydi cok merak ettim mesaj da silinmis sanirim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.