Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (709. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Tıfıl II
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
16.190
Cevap
393
Favori
927.113
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bence yanlışınız var. Biz erkekleri sınırlayarak engellemeyi düşünmek, hele ki evli olan arkadaşlarından çevresinde uzak tutmaya çalışmak ciddi derecede ters teper.

Bizleri çok iyi anlayamadığınızı düşünüyorum. Çoğu kadın erkeği anlıyor aslında. Bazıları çözümleyemiyor sanırım. Biz basit canlılarız. Cem Yılmazın dediği gibi analoguz. Çok yüklendiğinizde dolarız ve boşalmamız gerekir. Bu bazen bir arkadaşımızla plastation oynamak, halısaha maçı yapmak, balık tutmak, maça gidip tezahurat etmek, piknik yapmak, bisiklet, araba,motor sürmek veya yatakta hoş vakit geçirmek olabilir. Herkesin dolum oranı farklı olsa da genelde boşaltım aynı sürede gerçekleşir.

Bizi bu konuda anlayan kadın, neden dolduğumuzu ve nasıl boşalacağımızı bilir. Burda dizginleri salmazsanız ve doldurmaya devam ederseniz bu erkeğin kişiliğine göre değişmekle beraber mutlaka beyaz bir yalanla bu tarz organizasyonlardan birini yapacaktır.

Ancak kadınlar öyle değildir. Erkek bir konudan, olaydan hızlı bir şekilde dolar veya aralıklı olaylardan dolarken, kadınlar küçük bir olaydan dolmaya ve kendini doldurmaya başlar. Olasılıkların en olumsuzunu düşünür, kendini suçlamaz ve pireyi deve yapar. Engellediği erkeği dizginlediğini düşündüğünden kendine gelen ufak uyaranlarla yanlış yola sapmaya daha meyillidir. Çünkü o an dolduğu şeyin geçmeyeceğini, daha kötü olacağını düşündüğünden yaptığının yanlış olduğunu düşünmez. İş işten geçtikten sonra belki pişman olur ama olan olmuştur.

Özetle evlilerle görüşmesini istemeyen eş, ya bu konuda doldurulmuş yada bu konuya meyili olan biri olduğundan kendi yanlışlarını veya düşüncesini kocasının üzerine atarak onu potansiyel suçlu olarak görür ve engelleme yapar. Bu da yanlışın aslında erkekte değil, kadının kafasında olduğunu gösterir.

• quote:

Orijinalden alıntı: miroglu6

Bence yanlışınız var. Biz erkekleri sınırlayarak engellemeyi düşünmek, hele ki evli olan arkadaşlarından çevresinde uzak tutmaya çalışmak ciddi derecede ters teper.

Bizleri çok iyi anlayamadığınızı düşünüyorum. Çoğu kadın erkeği anlıyor aslında. Bazıları çözümleyemiyor sanırım. Biz basit canlılarız. Cem Yılmazın dediği gibi analoguz. Çok yüklendiğinizde dolarız ve boşalmamız gerekir. Bu bazen bir arkadaşımızla plastation oynamak, halısaha maçı yapmak, balık tutmak, maça gidip tezahurat etmek, piknik yapmak, bisiklet, araba,motor sürmek veya yatakta hoş vakit geçirmek olabilir. Herkesin dolum oranı farklı olsa da genelde boşaltım aynı sürede gerçekleşir.

Bizi bu konuda anlayan kadın, neden dolduğumuzu ve nasıl boşalacağımızı bilir. Burda dizginleri salmazsanız ve doldurmaya devam ederseniz bu erkeğin kişiliğine göre değişmekle beraber mutlaka beyaz bir yalanla bu tarz organizasyonlardan birini yapacaktır.

Ancak kadınlar öyle değildir. Erkek bir konudan, olaydan hızlı bir şekilde dolar veya aralıklı olaylardan dolarken, kadınlar küçük bir olaydan dolmaya ve kendini doldurmaya başlar. Olasılıkların en olumsuzunu düşünür, kendini suçlamaz ve pireyi deve yapar. Engellediği erkeği dizginlediğini düşündüğünden kendine gelen ufak uyaranlarla yanlış yola sapmaya daha meyillidir. Çünkü o an dolduğu şeyin geçmeyeceğini, daha kötü olacağını düşündüğünden yaptığının yanlış olduğunu düşünmez. İş işten geçtikten sonra belki pişman olur ama olan olmuştur.

Özetle evlilerle görüşmesini istemeyen eş, ya bu konuda doldurulmuş yada bu konuya meyili olan biri olduğundan kendi yanlışlarını veya düşüncesini kocasının üzerine atarak onu potansiyel suçlu olarak görür ve engelleme yapar. Bu da yanlışın aslında erkekte değil, kadının kafasında olduğunu gösterir.

Erkeklerin analog olduğunu kabullenip bunun ışığını Cem Yılmaz'dan alacak kadar kötü bir haldesiniz. Analog teknolojiler bile geçmişte kalmışken her şey dijitalleşirken hala analog erkek evrimsizliğini savunuyorsunuz. Sanki biraz daha konuşsak aldatmayı da savunur hatta bunu analog erkeğin ihtiyacı görürsünüz. İlginç bir tezatlık hakim düşüncenize; yeni nesil olup da bozulmamayı, akışa kapılmamayı, AK süt damlası olmamayı becerebilenler de var...

Kusura bakmayın ama önceki nesillerinizin neden matbaa karşıtı olduğu torunlarından şelale oldu akıyor görüldüğü üzere, yazınız üzdü. Evlilerle de ilişkiyi koparacaksın yerine mesafeyi koruyacaksın dese daha makbul olurdu belki ama yine de haklı, temiz eller operasyonunu baştan başlatmış

Tüm dert devlet otoritesi, kadın kocasına bile laf geçiremesin mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tubytube kullanıcısına yanıt

Bence benim yazdıklarımı siz anlıyorsunuz ve çarpıtmaya çalışıyorsunuz. Çünkü işinize gelmiyor kabul etmek. Benim erkeğin Analog olduğunu belirtmem, sadece toplum tarafından bilinen bir komedyen gözünden algılamanın kolaylığını sağlamak içindi. Üstelik aynı komedyen kadınları Dijital olarak anlatıyor. Dijital demememin sebebi bu. Evrimsizlikten bahsediyorsunuz. İnsanoğlu şartlara uyum sağlamak veya varolan şartları kendine göre dizayn etmek üzerine evrimleşir. Ancak burda ahlak ölçüsünün sınırlayıcı olması gerekli. Ahlak çerçevesinde evrilmenin zararı olmaz bence. Biraz daha konuşursak aldatmayı meşru görecek bir düşüncede olmadığımı anlarsınız. Tam tersi erkek yapısını anlatarak size yol gösterdiğimi düşünüyorum. Aynı şekilde kadın yapısını da anlattım. Erkek yada kadın yapısının aldatmaya meyille alakası yok. Aldatma ahlak sınırları içerisinden çıkmış kişinin yapacağı bir davranıştır.

Evrimleşmekten kastınız yeni nesil olup ahlak çerçevesinde ilerlemekse zaten bozulma meydana gelmeyecektir. Yalnız ahlak çizgilerinin sınırlarını gevşetmeden.

Bakın sizde ilk mesajınızda evlilerle ilişkiyi koparmaktan bahseden arkadaşı neredeyse ayakta alkışlayacaktınız. şimdi ise mesafe denseydi iyi olurdu diyorsunuz. Sınırları kendi elinizle gevşetiyorsunuz.

Size bu konudaki görüşümü söyliyim.

Bir erkek evlenmeden önce başka evli,nişanlı, sevgilisi olan kızlarla mesafeli,

evlendikten sonra başka tüm kadınlarla mesafeli olmalıdır.

Aynı düşünce kadınlar için de geçerlidir.

Yok dünya değişti, yok dijitalleşti, herkes herkesle iletişim halinde gibi normların arkasına sığınarak ahlak dışına çıkışlar toplumu bir süre sonra bozacaktır. Bu kadın tarafında da erkek tarafında da aynı şekilde ilerleyecektir.

Olay devlet otoritesinden aile içi otoriteye kadar düşmüştür. Kadın kocasına laf geçirmeye çalışıyor erkekte kadına aynı şekilde cevap veriyor. Bu savaşın kazananı olmaz. Evleneceğiniz kişi ile oturup karşılıklı kurallar koyarsak, evlilik sözleşmesi gibi sözleşmelerle sınırlar belirlenirse o zaman kimse kimseye diş geçirmeye kalkmaz. Bilmem anlatabildim mi? Kusura bakmayın biraz uzun oldu.  

• quote:

Bence benim yazdıklarımı siz anlıyorsunuz ve çarpıtmaya çalışıyorsunuz. Çünkü işinize gelmiyor kabul etmek. Benim erkeğin Analog olduğunu belirtmem, sadece toplum tarafından bilinen bir komedyen gözünden algılamanın kolaylığını sağlamak içindi. Üstelik aynı komedyen kadınları Dijital olarak anlatıyor. Dijital demememin sebebi bu. Evrimsizlikten bahsediyorsunuz. İnsanoğlu şartlara uyum sağlamak veya varolan şartları kendine göre dizayn etmek üzerine evrimleşir. Ancak burda ahlak ölçüsünün sınırlayıcı olması gerekli. Ahlak çerçevesinde evrilmenin zararı olmaz bence. Biraz daha konuşursak aldatmayı meşru görecek bir düşüncede olmadığımı anlarsınız. Tam tersi erkek yapısını anlatarak size yol gösterdiğimi düşünüyorum. Aynı şekilde kadın yapısını da anlattım. Erkek yada kadın yapısının aldatmaya meyille alakası yok. Aldatma ahlak sınırları içerisinden çıkmış kişinin yapacağı bir davranıştır.

Evrimleşmekten kastınız yeni nesil olup ahlak çerçevesinde ilerlemekse zaten bozulma meydana gelmeyecektir. Yalnız ahlak çizgilerinin sınırlarını gevşetmeden.

Bakın sizde ilk mesajınızda evlilerle ilişkiyi koparmaktan bahseden arkadaşı neredeyse ayakta alkışlayacaktınız. şimdi ise mesafe denseydi iyi olurdu diyorsunuz. Sınırları kendi elinizle gevşetiyorsunuz.

Size bu konudaki görüşümü söyliyim.

Bir erkek evlenmeden önce başka evli,nişanlı, sevgilisi olan kızlarla mesafeli,

evlendikten sonra başka tüm kadınlarla mesafeli olmalıdır.

Aynı düşünce kadınlar için de geçerlidir.

Yok dünya değişti, yok dijitalleşti, herkes herkesle iletişim halinde gibi normların arkasına sığınarak ahlak dışına çıkışlar toplumu bir süre sonra bozacaktır. Bu kadın tarafında da erkek tarafında da aynı şekilde ilerleyecektir.

Olay devlet otoritesinden aile içi otoriteye kadar düşmüştür. Kadın kocasına laf geçirmeye çalışıyor erkekte kadına aynı şekilde cevap veriyor. Bu savaşın kazananı olmaz. Evleneceğiniz kişi ile oturup karşılıklı kurallar koyarsak, evlilik sözleşmesi gibi sözleşmelerle sınırlar belirlenirse o zaman kimse kimseye diş geçirmeye kalkmaz. Bilmem anlatabildim mi? Kusura bakmayın biraz uzun oldu.  

Çok fena, çok Türk bir anlatım diliniz var, hem karanlık hem "pembe"...

Şu paragraftaki çarpıtmayı ben yapamam:

quote:

Bakın sizde ilk mesajınızda evlilerle ilişkiyi koparmaktan bahseden arkadaşı neredeyse ayakta alkışlayacaktınız. şimdi ise mesafe denseydi iyi olurdu diyorsunuz. Sınırları kendi elinizle gevşetiyorsunuz

Salgında bile mesafe önemliyken evliliklerde korunması gereken çizgiler elbette var, dilimi yumuşattım o kadar...

İçim kıyıldı yazdıklarınızı okurken; başlangıç, gidişat, bitirişiniz ve gülme emojiniz çok sinir bozucu, işi siyasete vurmak istemem bir AK Parti'ye gel, helal gardaş demediğiniz kalmış

Çok kötü, çok yazık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 14 Mayıs 2021; 16:16:7 >

• @miroglu6

Ben kadın değilim, hassasiyetlerimdeki aşırılığı kadınsı değil annemsi bulmalıydınız. Tabii nerede o kafa ve algı...

Daha iyi bir forum deneyimi için seri blokluyorum ve bu verilerin işlenmesinin dünya için olumlu olacağından eminim...

Yazışmalarımızı okuyan, sizle orta yol bulup anlaşmaya çalıştığımı görür, AK Parti siyasetiyle tribünlere oynuyorsunuz ve yatak odanıza kadar bu siyaseti taşıyacak fanatizmde olduğunuzu görüyoruz. O kadar utanç verici ve gerçek yüzlerinizi ortaya seren avam bir yazım dili kullanıyorsunuz ki sizi bloklamayandan şüphe edilir...

Evet, eş adayı evli kocasını evli arkadaşları ile görüştürmemekte haklı, sizin hatrınıza mesafe koysun en azından demiştim, geri alıyorum. Anadolu insanı saftır ve çoğu yerde olduğu gibi içimize işlemeye çalışan AK Parti gölgesi ile çoğu karanlık iş yürütülüyor. Şahsen ben de eş adayı yerinde olsam aynı şeyi söylerdim. Bence siz eş adayının isteğini savunmamdan çok rahatsız oldunuz, toplum olarak bir gün aydınlanacağız elbette ve nasıl yeraltıcılık oynadığınızı göreceğiz. Temiz eller diyince çıldırıyorlar yahu...

Analog erkek, alfa erkek, z nesli erkekten önce adam olmak önemli...

• @ tubytube

Konu evlilik üzerine sohbetler. Senin ülkeden nefretini kusacağın yer değil. Git o açtığın konularda kus öfkeni. Seninle tartışmaya girmeyeceğim. Zira tartışacak bir durumda değilsiniz. Her cümlenizden öfke kusuyorsunuz.

Karşımdaki kadındır diye tane tane, uzun uzun, yanlış anlaşılmaya mahal verilmeyecek şekilde detaylı anlatmaya çalıştım. Söylediklerimi değil anlamak duymaktan bile tiksinen bir mantaliteden bir beklentim yok. Askerlikte öğrendiğim bir laf vardı. Nato kafa nato mermer diye. Onun vücut bulmuş halisiniz. Teşekkürler.

Not: Bu arada uzatmamak adına artık cevap vermeyeceğim bu başkalaşım canlıya. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miroglu6 -- 14 Mayıs 2021; 21:17:23 >
  • Minimum 30 yaşından sonra gireceğim sohbetlerdir bunlar. Siz kafayı yemişsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Catcheee

Bitirdm hocam uğraşamam kendimi yoramam 24 saat ara ara diyip duruyı ben kendime zaman harcamayı seven birisiyim en iyisi bitirmekti evlilik buysa bana göre değil ben yalnız hayatımda çok mutluyum

Alıntıları Göster

Hocam en iyisini yapmışsın tekmeyi vurmakla :) Yok bekar arkadaşlarınla görüşmeyeceksin yok evli arkadaşlarınla görüşmeyeceksin hocam evlilik böyle eşinin her haltına karışması ise başlarım böyle evliliğe hiç bize göre değil...

Seninle aynı yaşıt sayılırım bir insanın hayatıma karışmasına sinir olduğum kadar hiç bir şeye sinir olmam... Evlilik bana göre değil zaten kaderim de evlilik yok :)) Bekar yaşayıp istediğim gibi yaşamak en iyisi bu dünyaya bir daha mı geleceğiz sanki... En iyisi bak keyfine ara sıra tek gecelik ilişki yaşarsın al gülüm ver gülüm hesabı en azından başın ağrımaz :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadın tasma takarak erkeği eve bağlayamaz. Erkek evde mutluysa zaten evli bekar fark etmez arkadaşlarıyla fazla görüşmez. Bu iş mutlu ederek olur.

• Eğer evlenirsen ve eşinde çalışmıyor ise kıskançlık vs. baş gösterecek boynunda her zaman bi tasma olacak evleneceğin kişinin kapalı yada açık olması farketmiyor bu nedenle muhakkak çalışan bi eş adayı seç ben evlendim evleneli evden işe işten eve akrabalarımı bile bayramdan bayrama geciyorum şimdiden evleneceklere mutluluklar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu devirde evlilik çok ama çok büyük bir risk...

• quote:

@ tubytube

Konu evlilik üzerine sohbetler. Senin ülkeden nefretini kusacağın yer değil. Git o açtığın konularda kus öfkeni. Seninle tartışmaya girmeyeceğim. Zira tartışacak bir durumda değilsiniz. Her cümlenizden öfke kusuyorsunuz.

Karşımdaki kadındır diye tane tane, uzun uzun, yanlış anlaşılmaya mahal verilmeyecek şekilde detaylı anlatmaya çalıştım. Söylediklerimi değil anlamak duymaktan bile tiksinen bir mantaliteden bir beklentim yok. Askerlikte öğrendiğim bir laf vardı. Nato kafa nato mermer diye. Onun vücut bulmuş halisiniz. Teşekkürler.

Not: Bu arada uzatmamak adına artık cevap vermeyeceğim bu başkalaşım canlıya. Saygılar.

Hocam merhaba, tuby ile mesajlaşmalarınızı detaylı okumasam da boşverin gitsin.

Siz de son durum ne oldu ? En son altın vs istiyordu karşı taraf ?

• Bernoulli Denklemi kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Gereksiz tartışmalara girmeyi sevmiyorum. O yüzden gerek yok. Oynasın o orda. Bu konuyu da diğer girdiği konuları sabote edebileceği yer sandı herhalde. 

Bizim istekler yerli yerinde duruyor. Biraz borcum var bekletiyorum. Tabi bu arada kendisi de sürekli bu konuyu öne sürüp beni darlıyor. Birkaç kez bu konu hakkında tartıştık hatta. Ben bu konuda ayakları yere sağlam basmaya çalışan biriyim. Zaten işlerim dolayısıyla borçlandım baya. Birde evlilik için ekstra bir borca girmeyi şimdilik düşünmüyorum. Sabredebilirse bir daha deneyeceğim. Tabi benim verebileceklerimi kabul ederlerse. Bölgenin adetlerini bildiğimden pek umutlu değilim açıkçası. Ben kız arkadaşıma topu attım. Ailesini ikna edebilirse olur bu iş. Yok ikna edemezse yapacak birşey yok. Hayatım boyunca borç ödemeye niyetim yok açıkçası.

• miroglu6 M kullanıcısına yanıt

En doğrusunu yapıyorsunuz,

öteki türlü taviz tavizi doğurur misali işin üstesinden gelemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rem0te

Sagıma bakıyorum soluma bakıyorum

Aldatmayan ınsan belki bir elin parmaklarını geçmez.Günümüz ilişkileri o kadar iğrenç o kadar o kadar miğde bulandırıcı bir hal aldıki.

Herkes hekesle konusuyor artık evli bekar farketmiyor.

Ama gordugum sudur,kızlar ve kadınlar bu ısı daha cok yapıyor.Aynı anda elli kişi ile konusan kızlar bunu o kadar normalleştirmişlerki,çıkıp bu yaptıgın or.plk desen ne yapar ne eder inanın haklı çıkar.Kendı dogrularına o kadar çok inanmıslar ki..

Yasadıgın gibi inanmaya basladıysan bir süre sonra hersey mubah oluyor kendı kafanda kendı kendını haklı cıkarıp karakterınıde o yolda yontuyorsun.

Kadınların kızların bir çoğu o kadar utanmaz ve o kadar terbıyesız oldu ki..

Utanma duygularını yıtırmısler,yaptıysak yaptık ne olmus deme curetını bıle gosterıyor.Sevgilisi olanın dahi gozu dısarda.

Sahipli sahipsiz herkesın gozu dısarda.Karakterli bir kız bulma umudum gun gectıkce azalıyor.

Hatta hiç kalmadı diyebilirim.Kızların aşık falan gerçekten sevdıklerınıde sakın dusunmeyın ha.

Peki bir soru

Kızlar nıye bu kadar ahlaksız ve utanmaz oldu?Ne olduda bu kadar sımarık ve doyumsuz oldular?

Ailelerinden değer görmemesinden olabilir ilgi açlığı değerlilik açlığı.

Bunu sürekli bir erkeğin kadına sağlaması zor devamlı ben ben.E hali ile Türkiye adına konuşursak illa bir işveren yani rahat konumda yada aileden bir varlıklılık durumum varsa bunu aşabilirsin.

Doktor ol öğretmen ol yani garanti bir para kazancın olsanda günümüzde insanlardaki tüketim açlığı insanı bu yöne itiyor ilişkiler sarpa sarınca çıkıyor kendini diyelim bir sosyal medya hesabından içini döküyor oradan yanlayan oluyor gözü dışarı kayıyor.

Erkeklerde böyle kadınlarda evet evli barklı farketmiyor.Kimse sıkıntı dert çekmek istemiyor.Sıkılınca başka birine.Bu doyumsuzluk bitmez.Öyle bir yastıkta kocama vakti geçmişte kaldı.Çünkü boşanmaya karşı bakılan duruş artık yumuşadı böyle oluncada katlanma eşiğindeki düştü.

İlla iyi niyetli kadınlarda var ama bunu elde etmek içinde durumu insanın kolay değil.İlla Türkiye turu yada dünya turu mu atman lazım.İnsanların geneli böyle karşılaştıkları kişi ile evleniyor ilişki kuruyor.

Ruh eşiymiş.Buymuş yalan.Birde insanlar rahatlık istiyor refah istiyor ülke çok kötü bu konuda.

Evlilikte şart değil Misal almanyadayım ben gelir gelmez önceden tanışıklığım olan Polonyalı kız arkadaşım eve geldi.Şuan bir yöne gidiyor evlilik şart değil.Tanışırsın edersin formalite ha amenna çocuk işide sorumluluk işi Fakat çocuk bir p*c. Muamelesi görmüyor burada bireye insan gözü ile bakılıyor.

Türkiye'de insanlar önünü göremediğinden hep daha iyisini arıyor.Sen daha iyilerine layıksın o haketmiyor seni gibi.Gösteriş ilgi budalalığı empati yoksunluğu.

Bir insan devamlı seni hayatının merkezine koyup ilgilenip k*peklğini yapamazki değil mi.

Türkiye'de kadınların böyle olmasında ergenlerin cinsel açlığıdır var maalesef.Haketmeyen kadına tanrıça muamelesi yapıyorlar.Görünce gülüyordum.

Yahu ne kadınlar var burada oldukça güzel ve mütevazi.Türkiyede öyle pohpohlanmış ki kadın figürü sonuçları ortada.

Bunun nedenleri baştada yazdım.
    1.Ailesinden ilgi görmeme

2.Bulunduğu çevre.

3.Maddi imkanları.

4.Gösteriş ve rekabet.

5.Aynada kendine bakmadan en iyisini hakettiğini düşünme seviyeni bilmeme.Sonuç hüsran oluyor tabi buda aldatmalara istediğini elde edememeye neden oluyor.

Şu da değişmez kuraldır.Bir kişi yakışıklı ve varlıklı ise size bağlı kalmaz.Nedense kadınlarda böyle takıntılılık var.Kendine bağlı kalacağını sanıyor.

Bir insan böyle imkanı olunca her gün çorba içer mi mesela diğer tadlara denemediği şeylere koşar çünkü imkanı var.Bunu kendi öz iradenizle düşünün sizde bunu yapacaksınız fırsat geçse elinize.

Yetişme durumunuz bunu değiştirebilir ama çoğu kişi prensesim paşam şeklinde büyütülünce ve beklediği olmayınca böyle olur.Bir hiç olduğunuzu anlıyorsunuz.Ne kadar önce farkedersiniz o kadar iyi.İnsan bencil varlıktır.Size biri çaba sarfediyorsa bırakmamakta yarar var.Sen çabalıyorsan bırak gitsin değmez.Hayat kısa.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Catcheee C kullanıcısına yanıt

yerinde olsam kafamı dinlerim evliliğin e sini bile aklıma getirmem, evlenmekle ilgili en ufak bir şey düşünmem. çok imrendim be.

• quote:

Orijinalden alıntı: ma mi

yerinde olsam kafamı dinlerim evliliğin e sini bile aklıma getirmem, evlenmekle ilgili en ufak bir şey düşünmem. çok imrendim be.

Hadi ya o kadae zormu sorumluluk fln alıyosun doğru tavizler veriyosun ben şu an yalnız yaşıyorum düşünüyorum bazen evlensem şu zamanlarımı ararmıyım diye , bi yandanda öyle muhteşem hayatm yok tv izlerken kanepede uyuya kalıyom fln tek başımayım yani her ay yurt dışlarını gezen biri olsam haklısın:)

Gerçi evlenincede bily yapamıyon hani arkadaşlarla kamp yapmak istesen olmaz böyle durumlarda var.

• bizim kuzen evlenmişti, kocasını öve öve bitiremiyolar işte çok düzgün çocukmuş da çok dindarmış falan. neyse ben baktım çocuk koyu reisci, sürekli böyle konuşuyo işte Allah din iman vs.

ben çocuğun notunu vermiştim, klasik orta doğu insanı diye. bol bol konuşur, bol bol öğüt verir, bol bol özlü söz söyler.

neyse bunların çocukları oldu, kaç senedir evliler, çocuk meğerse kaç senedir defalarca kez kuzeni aldatmış. en son yeni bi kız bulup: "ben boşanıyorum, başkasına aşığım" demiş, rest çekmiş. bizimkiler de çocuğun peşinden koşuyolar aman boşanma diye. çocukta para falan da yok işi de yok yani bu çocukta ne buluyorlar anlamak güç. benim kuzenin kendi babasının (yani dayımın) onlara verdiği evde oturuyorlar.

en kötüsü, bizim kuzen iki kez düşük yapmış, en son düşüğü daha yeni yapmış yani bu boşanma resti çekildikten sonra. ve damat olan bu eleman benim ablama direk kendi ağzından demiş ki: "düşük olduğu çok iyi oldu, zaten ayrılmak istediğim için yeni bi çocuk istemiyordum, dua ediyordum çocuk olmasın diye" demiş.

bu kadar kalitesiz olan bi eleman sağda solda gezip sürekli: "Avrupa öldü, batı öldü, batıda aile kavramı yok, bizim kültürümüze sahip değiller" diye sürekli konuşan birisi.

şaşırmadım. orta doğuda sıradan bir gün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 26 Mayıs 2021; 13:51:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

bizim kuzen evlenmişti, kocasını öve öve bitiremiyolar işte çok düzgün çocukmuş da çok dindarmış falan. neyse ben baktım çocuk koyu reisci, sürekli böyle konuşuyo işte Allah din iman vs.

ben çocuğun notunu vermiştim, klasik orta doğu insanı diye. bol bol konuşur, bol bol öğüt verir, bol bol özlü söz söyler.

neyse bunların çocukları oldu, kaç senedir evliler, çocuk meğerse kaç senedir defalarca kez kuzeni aldatmış. en son yeni bi kız bulup: "ben boşanıyorum, başkasına aşığım" demiş, rest çekmiş. bizimkiler de çocuğun peşinden koşuyolar aman boşanma diye. çocukta para falan da yok işi de yok yani bu çocukta ne buluyorlar anlamak güç. benim kuzenin kendi babasının (yani dayımın) onlara verdiği evde oturuyorlar.

en kötüsü, bizim kuzen iki kez düşük yapmış, en son düşüğü daha yeni yapmış yani bu boşanma resti çekildikten sonra. ve damat olan bu eleman benim ablama direk kendi ağzından demiş ki: "düşük olduğu çok iyi oldu, zaten ayrılmak istediğim için yeni bi çocuk istemiyordum, dua ediyordum çocuk olmasın diye" demiş.

bu kadar kalitesiz olan bi eleman sağda solda gezip sürekli: "Avrupa öldü, batı öldü, batıda aile kavramı yok, bizim kültürümüze sahip değiller" diye sürekli konuşan birisi.

şaşırmadım. orta doğuda sıradan bir gün.

Valla çok haklısın bizim millet sevgilisiyle aynı evi paylaşan insanları yerden yere vurur ama emin ol onlar daha sadıklar,bi insanın namaz kılması kuran okuması öğüt vermesi iyi olması anlamına geliyor.

İşe bu aralar gece gidiyorum vardiya sistemi tv ye bakıyorum Esra Erola neler oluyo ne insanlar var merak ettiğim için aslında inan kimin çocuğu kimden belli değil her hafta karısını,kocasını terkeden insanlar var,geçen bi kadın adamı terketmiş 3 çocukları var çocuklar bile umrunda değil kadının,adam tv de yalvarıyor dön diye karısı başka bi adama kaçmış halen geri dön affederşm herseye razıyım diyiyor bunlar gerçekmi rol mü ?

Esra Erol bile çileden çıkıyor demek istediğim şaşırmıyorum artık.Hocam sana bişey danışacam bu işsiz güçsüz parasız adamlar nasıl bu kadar kızı etkileyip ayarlıyor bunu nasıl başarıyolar ? Ciddiyim nasıl yapıyolar

• Catcheee C kullanıcısına yanıt
    bu olay bizim apartman komşumuzun başına geldi. gene böyle çok dindar bi aile, herif koyu reisci, şeriat diye gezinen birisi, hacı sakalı falan var. bunun kapalı olan karısı bi anda ortalıktan yok oldu. mahallede dedikodu yayıldı işte kadın başka bi adama kaçmış. kocası perişan, çocuklara bakamıyor, apartman yemek falan yapıyor buna işte. aylar geçti, kadın çıktı geldi, adam kadını geri kabul etti, tekrar normal yaşamaya devam ettiler. tekrar bi süre geçti, kadın tekrar ortalıktan yok oldu. dedikodulara bakılırsa aynı adama kaçmış gene. bu sefer geri dönmedi kadın. bizim şeriatçı da başkasıyla evlendi.

• 
Sayfa: önceki 707708709710711
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.