Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
12.684
Cevap
379
Favori
623.053
Tıklama
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 9 gün cezanın, 8 gün 4 saat 17 dakika kadarı kaldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

Haklısın aslında herseyi konuşmak lazım valla sen şanslısın alllah dahada mutlu etsin yenge cidden anlayışlı

Alıntıları Göster
    Eyvallah. Darısı başına.
    Konuşarak olmaz. Anlayamazsaniz. He der, tabi yaparım der, kesinlikle öyle der ama iş icraata geldiği zaman kaçarlar.
    Bizzat isteyin, yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3772 Mesaj

Esinin rizasi olmadan araba alabilirsin. Kredi cekemezsin sadece hocam.

|
    |
    ManyetikRenozans kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Konuyu biraz okudumda, insanlarin kafasi ile gercekte olanin hicbir alakasi yok maalesef. Bugune kadar onlarca bosanma davasina baktik, bir tane bile para yemeye calisan kadin yoktu. Cogunlugu erkegin aldatmasi, bir kismi siddet vs.

Yapmayin arkadaslae Turkiye’de yasiyorsunuz yahu. Yok Turk kizi soyleymiste boyleymis. Ula Turk erkegi ne ki? Cevrem kapali kadinlarla evlenip cocuk yapip, gece gunduz arkadaslariyla takilan tiplerle dolu. İnternete hayret ediyorum, oyle bir ortam var ki, sanki Turk erkekleri melek Turk kadini her naneyi yiyor. Gercekten bu kadar kopuk olmayin.

quote:

Orijinalden alıntı: ManyetikRenozans

@Cinscat evet o maddeler kanunda gerçekten var,bi arkadaşım kredi ile araba alacaktı başta tek gelecem dedi sonra eşiminde gelmesi gerekiyormuş dedi dedim neden ya hayırdır eşinin imzası olmadan arabayı alamıyorsun.

Ne alacaksanız evlenmeden alın evlendikten sonra bi toplu iğne bile alsanız yarısı eşinizin oluyır aslında mantıken doğru evlenince sen ben değil biz oluyorsunuz kötü çirkef bi kadına denk gelirsek geçmiş olsun.

Unutmayın hersey iyiyken güzel gibi gelir.
    İşte bu yüzden asla evlenmem evlenmeyi de düşünmüyorum...Ben kazancımı evleneceğim kadına kıza yedirmem asla kimse kusura bakmasın...Her Zaman dediğim ve uygulandığım bir şey günlük gecelik ilişki yaşamak en temizi bu gece bitiminde herkes kendi yoluna hesap yok strese yok 🙃

|
    |

Xiaomi Redmi Note 4X
    \\ 3 GB Ram || 32 GB Rom || Snapdragon 625 || 5.5" FHD IPS || MIUI 9 || 4100 mAh //
  • Çavuş
    60 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zerathull

Konuyu biraz okudumda, insanlarin kafasi ile gercekte olanin hicbir alakasi yok maalesef. Bugune kadar onlarca bosanma davasina baktik, bir tane bile para yemeye calisan kadin yoktu. Cogunlugu erkegin aldatmasi, bir kismi siddet vs.

Yapmayin arkadaslae Turkiye’de yasiyorsunuz yahu. Yok Turk kizi soyleymiste boyleymis. Ula Turk erkegi ne ki? Cevrem kapali kadinlarla evlenip cocuk yapip, gece gunduz arkadaslariyla takilan tiplerle dolu. İnternete hayret ediyorum, oyle bir ortam var ki, sanki Turk erkekleri melek Turk kadini her naneyi yiyor. Gercekten bu kadar kopuk olmayin.
    Avukat mısınız?
    Eğer öyleyse birkaç mesaj önce uzun olarak yazdığım meslekdaşınızın mantık hataları dolu dilekçesine yorumunuz nedir?

Avukatim hocam. Mesaji okumadim ama mantik hatalari olmasi normal. Avukatlar dilekcelerine yazdiklari her seyi dogru bularak yazmiyor genelde. Ya tutarsa mantigiyla yaziyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 12 Haziran 2019; 22:41:56 >
    |
    |
    Carl_Sagan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kadinlara cici kuş demeyi biraksaniz artik. Cok itici geliyor.

|
    |
    birgarip2019 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Zerathull

Avukatim hocam. Mesaji okumadim ama mantik hatalari olmasi normal. Avukatlar dilekcelerine yazdiklari her seyi dogru bularak yazmiyor genelde. Ya tutarsa mantigiyla yaziyorlar.
    Avukatın beyan dilekçesindeki şu kısım sonradan dikkatimi çekti:
    Taraflar arasındaki geçimsizliğin en önemli sebebi davalı müvekkilimin Müslüman olduktan sonra değişen hayat tarzına saygı gösterilmemesi, hatta bu yaşam tarzına baskı ile muamele edilmesi olmuştur. Davacı dosyaya sunduğu iddialar ile öç almak ve haklı çıkmak çabası ile hareket etmektedir. İddia ettiği hususların tamamı gerçek dışıdır. Taraflar arasındaki geçimsizliği davacının kusurlu davranışlarından kaynaklandığı yargılama sırasında ortaya çıkacaktır. Davalı müvekkilin müslüman olup hayat tarzının buna göre değişmesinden sonra davacı davalı müvekkile gerek psikolojik gerekse de duygusal her türlü şiddeti uygulamıştır. Örneğin başını kapatması nedeniyle davacı tarafından "güzel olmadığı, köylü gibi göründüğü, kafasız ve aptal olduğu, gözünde değerinin kalmadığı, ülkenin bu hale gelmesinde senin gibi yaşayanların neden olduğu" gibi sözler mutad olarak söylenmeye başlanmıştır. Müvekkilin alkol almamasına, oruç tutmasına ve giyim şekline de tepki göstermiştir. Davacı evlilik birliği içerisinde tatil planlarında dahi müvekkilin inanç ve düşüncelerine saygı duymamıştır. Ramazan aylarında gidilen tatillerde müvekkilin en büyük eğlencesi çocuklarına bakmak olmuştur. Oysaki davacı taraf; havuzun ve güneşin tadını çıkarıp gece otel barında tanıştığı kadınları müvekkile anlatırken fazlasıyla eğlenmiştir. Aynı zamanda cinsel şiddet uygulamaktan da geri durmamıştır.

Davacının davalı müvekkili nasıl baskı altına almak istediğini ve hayatına müdahale ettiğini göstermesi açısından davacının, davalı müvekkile 31.01.2019 tarihinde gönderdiği E-Posta sadece ufak bir örnektir. Davacı bu E-Posta da davalı müvekkilden aşağıdaki taleplerde bulunmuştur.

1-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan her hangi bir toplantı veya organizasyona katılamaz.

2-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan komşu ziyaretine gidemez.

3-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan dini tarikat benzeri faaliyetlere katılamaz.

4-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan her hangi bir kursa kayıt olup devam edemez.

5-Kadın eşi’ nin bilgisi ve onayı olmadan uzun süreli seyahatlere çıkamaz.

6-Kadın eşi ’ ne inanç konusunda baskı yapamaz.

7-Kadın eşi’ nin eş olarak kendisinden karşılamasını beklediği ihtiyaçlarını en kısa sürede ve uygun ortamda gidermek zorundadır.

8-Kadın eşi ’ nin onaylamadığı kişilerle arkadaşlık yapamaz ve görüşemez.

Hem benim için inanç baskısı yapıyor demiş ama hemen ardından delil olarak yazdığı ve benim hazırladığım barışma protokolündeki 6. Maddeyi ibraz ederek bir nevi kendini yalanlamış. Bu maddeyi kim okusa “Koca eşinden inanç konusunda baskı görüyor ki bunu barış şartı olarak yazmış” der.

Hocam siz kendinize baskı yapıldığını düşünmüşsünüz, o da kendisine demek ki. Bunlar sizin yazdığınız şeyler, yani sizin iddialarınız sonuçta. Eşinize baskı yaptığınız da onların iddiası. Avukat kendisini yalanlamamış yani. Bu arada ilk defa böyle bir talep listesi görüyorum.

Yani sizin 3. maddenizde onları haklı gösterir gibi olmuş biraz aslen. Bence burada ikinizde birbirinize baskı yapmışsınız gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 13 Haziran 2019; 0:12:0 >
    |
    |

3. Madde ile ilgili Yargıtay içtihati var:
    Kocasının rızası olmadan gece tarikat toplantılarına giden kadını Yargıtay kusurlu buldu.

|
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Avukatlar ya tutarsa mantığı ile yazıyor. Dürüstlüğünüze saygı duydum

|
    |
    Zerathull kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Cinscat

Avukatlar ya tutarsa mantığı ile yazıyor. Dürüstlüğünüze saygı duydum
    Ben avukatın bu dilekçeyi yeni aldığı bir dosya ile ilgilendiğini göstermek için davalının beyanlarını kaleme alarak yazdığını düşünüyorum. Çünkü bu beyanların davalının daha önce bana söylediği sözler olduğunun farkındayım.
    Avukat aldığı parayı hak etmek için sanırım duruşmada kendini gösterir.
    |
    |
    her gün kıyametleri kopararak kavga etmek suretiyle beynimizi öpen yan komşu whatsapp profiline düğündeki öpüşme fotoğraflarını koyup fotoğrafın altına da pembe renkli kalp ile "10. yıl" yazmış. büyük aşkların büyük kavgalarla başladığını duymuştum da kavganın bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyodum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: 01001101

her gün kıyametleri kopararak kavga etmek suretiyle beynimizi öpen yan komşu whatsapp profiline düğündeki öpüşme fotoğraflarını koyup fotoğrafın altına da pembe renkli kalp ile "10. yıl" yazmış. büyük aşkların büyük kavgalarla başladığını duymuştum da kavganın bu kadar uzun sürdüğünü bilmiyodum.
    Kocam o severde döverde diye bir anlayışın olduğu yerde müstehak.Çoğu kişi dedim ya maske takıyor içerde farklı dışarda farklı normaldir el ne der değil mi sonra anadan babadan gelen böyle birşey var biz buna öğrenilmiş çaresizlik toplum baskısı diyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hendrik Johannes Cruijff -- 13 Haziran 2019; 19:45:16 >
    |
    |

"eşi' nin" diye yazilmaz ki. Avukat mi yazmis bu şekilde? Çok yerde geçince ekstra dikkat çekiyor. "eşinin" diye yazılır.

|
    |

Evet çünkü Türk erkekleri bulunmaz hint kumaşı.
    |
    |
    fredydexter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hoşgeldin Meriç bey nasılsınız

|
    |
    wesile kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hoşbulduk Ahu Hanım
    |
    |
    fredydexter kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ali222

"eşi' nin" diye yazilmaz ki. Avukat mi yazmis bu şekilde? Çok yerde geçince ekstra dikkat çekiyor. "eşinin" diye yazılır.
    Oralarda şahıs isimleri yazıyor.
    |
    |
son dakika
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.