Şimdi Ara

EVLİLİK ÜZERİNE SOHBETLER (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Leon FR
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.186
Cevap
393
Favori
926.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
398 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gelecekten cok umutluyum. Bu yuzden de hep daha guzelini, daha karakterlisini, daha dogrusunu bulabilecegimi dusunuyorum.

Eski sevgilimle barisacaktim. 1-2 yila beni istemeye geliceksen barisalim dedi. Barisamadim.

30'uma kadar evlenmem sanirim. Aradigim kriterler cok artti.

Tamamen ask evliligi yapacak bir adam da degilim. Buyuk konusuyorum ama oyle. Maddi ve manevi yonden kendime yakin birisinle evlenirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanlar ya duygularına güvenerek evlenirler, ya da mantığa dayalı evlilik yaparlar.
    mantığa dayalı evlilik bir çoğumuza göre mantıksız bir ilişki olmasına rağmen, bu tür evlilikler çok tercih ediliyor.
    insanlar geleceğini, yaşantısını, maddi ve manevi rahatlığı arıyor bu tür kısmet bulduğunda ise hemen evleniyor.
    duygusal anlamda beklentileri düşük oluyor.eğer evlilik ilk 2-3 yılı atlatabilirse, zamanla duygusal bağlar da oluşur.özellikle bayanlar bu tür evliliklerin peşinde koşuyorlar.
  • Selam arkadaşlar, uzun süredir bu sayfayı takip ediyorum kah hüzünlendiğimde oldu; kah yorum yapıp akıl verdiklerimde ancak insan kendi başına gelmeden anlayamıyor, benim olay çok yakın zamanda başıma geldi, iş yerine yeni atanan bir kızla tanıştım kızla aynı dairedeyiz neyse bu sürekli ilgi peşimden koşma sürekli yanımda falan derken biz bir baktık ki bu kızla çıkmaya başlamışız bizde ne olduğunu anlayamadık çok düzeyliydi ilişkimiz, günün her saati beraberdik hafta sonları çıkardık beni görmeden yapamadığını söylerdi sesimi duymadan yapamazdı ve ben ben ise onu tertemiz duygularımla sevdim gözlerine bakmaya kıyamazdım, elini tutmaya kıyamazdım o kadar saf ve temiz sevdim dediğim gibi her anımız her dakikamız beraberdi çünkü aynı şirketin aynı bölümünde aynı salondayız neyse zaman geçti 4 5 ay ben evlenme teklif ettim kabul etti ertesi gün ailemle tanıştı çok mutluydu evlenecektik, aradan 6 7 gün geçmedi baktım sürekli soğukluk falan iş yerinde soğuk davanmalar bilmem ne neyse iş çıkışı evlerine gittim konuştuk ayrılmak istediğini söyledi nedenini sordum seni üzerim dedi hayata bakış açılarımız farklı dedi yürütemiyorum vs vs dedi. Peki neden evlilik teklifimi kabul ettin dedim bilmiyorum dedi bu konuyu 1 aydır düşünüyordum dedi şaşırdım şok oldum halbuki evlilik teklifinden 1 hafta sonra ayrılmıştı hatta evlenme teklif ederkende sordum aklında tek bir soru varmı diye hayır yok dedi. Bana dediği ben gitmek istiyorum, seni üzerim, süreklerim peşimde, yürütemiyorum vs. vs. ve biz ayrıldık en çok koyanda ne biliyormusunuz dostlar aynı salonda çalışıyoruz ve hiç konuşmuyoruz yabancı gibiyiz, hiç tanışmamış gibi ve hiç bir şey yaşanmamış gibi her gün görüyorum ve yüreğime bir şey oturuyor içim sıkılıyor elini tutamamak, saçına dokunamamak ... işte böyle dostlar neden gitti neden böyle yaptı hala anlamadım :( hala içimden atamadım :(

• allm A kullanıcısına yanıt
    terk edilmek zor, ama en zoru terk edilen ile akşama kadar aynı ortam da çalışmak olsa gerek.Allah kolaylık versin.
    kızın yaşı küçük mü?genelde kişiliği oturmamış insanlar için ciddi ilişki kavramı yoktur, sürekli kısa süreli ilişkiler, arkadaşlıklar yaşamak isterler.evliliğin ciddiyetini ve sorumluluğunu kaldıramayacağını anladığı anda kaçmak için fırsat kollarlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravelli76

terk edilmek zor, ama en zoru terk edilen ile akşama kadar aynı ortam da çalışmak olsa gerek.Allah kolaylık versin.
    kızın yaşı küçük mü?genelde kişiliği oturmamış insanlar için ciddi ilişki kavramı yoktur, sürekli kısa süreli ilişkiler, arkadaşlıklar yaşamak isterler.evliliğin ciddiyetini ve sorumluluğunu kaldıramayacağını anladığı anda kaçmak için fırsat kollarlar.

Evet terkedilmek çok zor, kızın yaşı ufak değil 27 yaşında ben 28 yaşındayım en zoruda bu işte sürekli görüyoruz birbirimizi en son arkadaş kalalım dedi ama kabul etmedim çünkü her konuştuğumda yaram iyice açılacak, zaten genelde bakıyor ve sürekli içim acıyor. En sonda demişti ben evlenmek istemiyorum diye madem istemiyordun neden kabul edipte evlenelim ailenle tanışım dedin sürekli soru işaretleri var aklımda geri dönecek diye umut ediyorum ama bilmiyorum çok zor..

şahsı fikrimi sorarsan, geri dönse bile kabul etme.o defteri bir daha açmamak üzere kapatman senin hayrına gibi görünüyor.
    sorumluluk almaktan kaçınan insanlar iş ciddileştikçe kıvırmaya başlarlar.
    hakkınız da hayırlısı olsun,inşallah.
  • hocam bu ayakları bıraksın yok arkadaş yok dost geç bu işleri.aynı derede 2 kere yıkanmaz.bende sana tavsiye ya başka bir yere tayin ol ya vurdumduymaz takıl (merhaba der merhaba dersin ama başkalarıyla konuş,başkalarına ilgi göster buna hiç ilgi gösterme) ya da hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam et
  • Bazı kızlar rutinden sıkılıp heyecan arıyorlar. Heyecandan kasıt bilinmezliği çözme çabası. İlişkiyi bulmaca gibi görüyorlar. Erkeği çözdüğü anda bırakıyorlar. Bu tip kızlar için erkek çözülmesi ne kadar zor biriyse ilişki o kadar uzun sürüyor. Düşünsenize bir kızla birkaç ay takılıyorsunuz, geziyorsunuz, birlikte zaman geçiriyorsunuz yaptığınız şeyler bir süre sonra rutine bağlanıyor. İşte bu durumda kız tamam ben bunu çözdüm bunun eti budu bu kadar deyip sıkılıyor. Bu benim yaptığım bir tespit değil, 3 kere evlilik yapmış bir arkadaşımdan dinledim bizzat yaşadı bunları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chameleon41

Bazı kızlar rutinden sıkılıp heyecan arıyorlar. Heyecandan kasıt bilinmezliği çözme çabası. İlişkiyi bulmaca gibi görüyorlar. Erkeği çözdüğü anda bırakıyorlar. Bu tip kızlar için erkek çözülmesi ne kadar zor biriyse ilişki o kadar uzun sürüyor. Düşünsenize bir kızla birkaç ay takılıyorsunuz, geziyorsunuz, birlikte zaman geçiriyorsunuz yaptığınız şeyler bir süre sonra rutine bağlanıyor. İşte bu durumda kız tamam ben bunu çözdüm bunun eti budu bu kadar deyip sıkılıyor. Bu benim yaptığım bir tespit değil, 3 kere evlilik yapmış bir arkadaşımdan dinledim bizzat yaşadı bunları.

Hocam çok güzel demişsin, ve belki de en mantıklı açıklamayı yapmışsın da işte sorun aynı iş yerinde olmamız nasıl davranacağımı ne yapacağımı bilemedim zaten ayrıldığımızdan beri hiç konuşmuyorum onun olduğu ortama girmiyorum bile ama o çok neşeli keyfi yerinde buda bana acayip koyuyor

• Valla zor bir durum. İmkanınız varsa başka bir kız bulup onunla takılın zamanla unutursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Aşk evliliği mi mantık evliliği mi denen bir laf var .Bu ne demek tam olarak?Aşk evliliğini (severek evlenme) anladımda mantık evliliği nasıl oluyor?

Mesela sen doktorsun daha iyi yaşamak istiyon ve doktorla evleniyon sonra ürüyon yada memursun memur kız bulup evleniyon çift maaş giriyır eve buna deniyor ama ben buna evlenme değilde çiftleşme diyorum.

Tamam da sevmediğim aşık olmadığım biriyle niye evleneyim.Nasıl bir mantık evliliği bu anlamadım
  • severek evlenince mantık evliliği olmaz zaten..
    bende iş yerinden bi kaç kızla arkadaşlık kurmak istedim ama olumsuz cevap aldım.özellikle sosyal ve mevki bakımından sizden üste kişiler varsa bence denemeyin iş yerinden birisi ile ilişkiyi.
  • Vayy, konuyu yeni fark ediyorum.

Tecrübe yumağı olmuş, oturup baştan sona bir okumak lazım.

Yaklaşık 20 gün önce ilişkisi bitmiş ve ancak toparlanmış biri olarak bu işler boş işler. Evlilik düşündüğüm birkaç ilişkim oldu hepsinin de sonu fos. Abi bizim kadınlarımız bir yerden sonra z*çıp sıvıyorlar. En ufak şeyin sorumluluk olması ağırlarına gidiyor. Şu kadarını söyleyebilirim eğer evlenecekseniz 'sorumluluk almayı bilen birisi ile evlenin' sorumluluktan kaçan birisi size eş ol(a)maz, başta sizin sorumluluğunuzu al(a)maz.

20li yaşlarımdaki çapkınlık günlerime geri döneyim ufaktan ufaktan nerede akşam orada sabah, performans da azalmış çapkınlığı bırakalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Valla 28 yaşındayım hiç evlenmeyi düşünmüyorum.Bir sürü sebebi var.Bir kere Türk kızları çok zor..

Ayrıca evlilikte kadının yaşının erkekten büyük olması sorun yaratır mı erkek açısından?

Degil bir gun saat farkiyla bile buyuk olmasi sorundur bence.sozunu dinlemez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=105827237&p=1#105827237
    Arkadaşlar uzun süredir geçmişte yaşadığım kötü ilişkiler,tecrübelerden ötürü evlilik planlarını komple kafasından silmiş,günü yaşayan biriydim. kısa bir süredir aklıma ve kalbime tam uyan biriyle ciddi bir ilişkim var,kısmetse 1-2 seneyi bulmadan tüm hazırlık ve formaliteleri aşıp evlenmeyi düşünüyoruz.yalnız çok ciddi bir sorunum var.önceki ilişkilerimden aldığım yaralar,hayalkırıklıklarım sebebiyle bir güven sorunum mevcut ve bunu da karşımdaki insanın burnundan kıskançlıkta çığır açarak getirmekteyim.kıskançlığım mini giyme,dekolte giyme tarzında değil.mesela bir süredir kız arkadaşımın sosyal hesap şifreleri elimde ve sürekli kontrol ediyorum.kendisi istedi çünkü sık sık kendisine arkadaşlık istekleri,mesajlar geliyor abazalardan.kendisi muhatap olmak istemiyor bana verdi ben tersleyip siliyorum,engelliyorum hepsini.ama bunları görüyor olmak canımı ciddi derecede sıkmaya başladı.karşımdakinin güzel bir kız olması başta olmak üzere pek çok artısı olması sebebiyle peşinde koşan çok.kızı kaç kere kırdım bu kıskançlık krizlerimde.napmalıyım,nasıl davranmalıyım?bu sefer son olsun istiyorum artık gönül eğlendirmelik ilişkilerden sıkıldım,tüm arkadaşlarım evlendi ailemin beklentisi de bu ve evlenip çoluk çocuğa karışmak istiyorum çok geç olmadan...zaman geçmesi insanı tüm güzel duygulardan soğutuyor zamanla.böyle bir zamanda karşıma çıkan bu kızı canavarlaşıp kaybetmek istemiyorum ne tavsiye edersiniz?kıskanma sebebim kıza güvenmemek değil,kendime güvenmemek de değil.ikimiz de eli yüzü düzgün,iyi yetişmiş,işinde gücünde,iyi ailelere sahip kişileriz.ailelerimiz dost zaten.en ufak bir olumsuzluk bu bağı da bozar aileler arasında. bir akıl verin çıldıracağım...

Kız sana şifresini vermiş, abuk sabuk kızkançlık krizlerine de girmiyor, kendisine gelen teklifleri ego yükseltme amaçlı sana karşı koz olarak da kullanmıyor ve gayet mütevazi bir görüntü sergiliyor. Bence sende çok ciddi bir tedavi edilmesi gereken kompleks oluşmuş. Acilen psikolojik tedaviye başla ve o kızı kaçırma

• quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

32 yasimdayim27yastan sonra kus otmuyor eskisi gibi evlensen ne olacak coluk cocugu gectim. 35 40 da evlenilmez o yasya toprak olur insan turkiyede....

Bekarım ve 4 ay sonra 28 yaşında olacağım kısmet olursa. İş işten geçmiş mi oluyor şimdi...

Şaka bir yana, hanım hanımcık dediğiniz türden kızları sıklıkla toplum içinde göremezsiniz. Zaten görmenize fırsat vermeden o kızın evine gidip gelen eş, dost veya akrabalar kıza şak diye talip olup uslanmaz, uçarı evlatlarına nikahlıyorlar.

Evlendikten sonra, kız serseri evlatlarını düzene sokar diye umuyorlar ama kızın hayatının içine ediyorlar. Çocuk uçarılığına devam ederken kız belkide hiç haketmediği bir evlilik yaşamak zorunda kalıyor.

Herkesin evlenmekte hemfikir olduğu bu kızlar büyük oranda serseri, uslanmaz çocuklarlar evlendiriliyor veya kendi tercihleriyle bu tür insanlarla evleniyorlar.

Şu bir gerçek ki toplumda bizim karşılaşarak, bizzat iletişim kurarak tanışabileceğimiz bu türden kızlar hemen hemen yok. Dolayısıyla uzun yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde MB SK* 'da forma giymeye devam edeceğiz.

*MB SK (Müzmin Bekarlar Spor Kulübü)

• Bur da çoğu kişinin yaşı bir hayli var..Görmüş geçirmişssiniz..Tecrübeli abilerimiz var..Bu konuyu bayadır takip ediyorum. Bütün sayfayı baştan sona okudum ama yazmadım.

Diyeceğim tek bir şey var; çevremde insanları gözlemliyorum,bütün evli çiftler çok huzursuz,her gün en az 1 kere kavga faslı oluyor..

Her evlilikte 10 evliliğin 8'inde kavga var,tartışma var.. Severek evlenemediler mi ? Nedir bilemedim orasını. 30-40 küsür yaşlardaki ilişkilerde bu çok oluyor.

21.yüzyılda evlenmeye karşıyım.Böyle bir dünyaya çocuk getirmekte cabası.Yanlış anlamazsanız sevinirim.

Hayat çok zor,çok ayrı bir sorumluluk bu,çok ciddi bir müessese.Herkesin harcı değil diye düşünüyorum.

Sevdiğim birine her gün acaba karşıdan karşıya geçerken birşey olurmu ? Bugün başına kötü bir olay geldi mi ? gelir mi ? demek istemiyorum.

Hayat çok acımasız. Yarının garantisi yok.

Gerçi yaşım 19 ne kadar ciddiye alırsınız,kaale alırsınız bilemem ama yazmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

32 yasimdayim27yastan sonra kus otmuyor eskisi gibi evlensen ne olacak coluk cocugu gectim. 35 40 da evlenilmez o yasya toprak olur insan turkiyede....

Bekarım ve 4 ay sonra 28 yaşında olacağım kısmet olursa. İş işten geçmiş mi oluyor şimdi...

Şaka bir yana, hanım hanımcık dediğiniz türden kızları sıklıkla toplum içinde göremezsiniz. Zaten görmenize fırsat vermeden o kızın evine gidip gelen eş, dost veya akrabalar kıza şak diye talip olup uslanmaz, uçarı evlatlarına nikahlıyorlar.

Evlendikten sonra, kız serseri evlatlarını düzene sokar diye umuyorlar ama kızın hayatının içine ediyorlar. Çocuk uçarılığına devam ederken kız belkide hiç haketmediği bir evlilik yaşamak zorunda kalıyor.

Herkesin evlenmekte hemfikir olduğu bu kızlar büyük oranda serseri, uslanmaz çocuklarlar evlendiriliyor veya kendi tercihleriyle bu tür insanlarla evleniyorlar.

Şu bir gerçek ki toplumda bizim karşılaşarak, bizzat iletişim kurarak tanışabileceğimiz bu türden kızlar hemen hemen yok. Dolayısıyla uzun yıllar boyunca istikrarlı bir şekilde MB SK* 'da forma giymeye devam edeceğiz.

*MB SK (Müzmin Bekarlar Spor Kulübü)

napalım butuns serserileri öldürelimmi kafalarına varil bombası atalımmı esetin attıığından atalımmı kız mı bırakmadılar ne yapalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Napalım yani

Bur da çoğu kişinin yaşı bir hayli var..Görmüş geçirmişssiniz..Tecrübeli abilerimiz var..Bu konuyu bayadır takip ediyorum. Bütün sayfayı baştan sona okudum ama yazmadım.

Diyeceğim tek bir şey var; çevremde insanları gözlemliyorum,bütün evli çiftler çok huzursuz,her gün en az 1 kere kavga faslı oluyor..

Her evlilikte 10 evliliğin 8'inde kavga var,tartışma var.. Severek evlenemediler mi ? Nedir bilemedim orasını. 30-40 küsür yaşlardaki ilişkilerde bu çok oluyor.

21.yüzyılda evlenmeye karşıyım.Böyle bir dünyaya çocuk getirmekte cabası.Yanlış anlamazsanız sevinirim.

Hayat çok zor,çok ayrı bir sorumluluk bu,çok ciddi bir müessese.Herkesin harcı değil diye düşünüyorum.

Sevdiğim birine her gün acaba karşıdan karşıya geçerken birşey olurmu ? Bugün başına kötü bir olay geldi mi ? gelir mi ? demek istemiyorum.

Hayat çok acımasız. Yarının garantisi yok.

Gerçi yaşım 19 ne kadar ciddiye alırsınız,kaale alırsınız bilemem ama yazmak istedim.

Gözlemlerin doğrudur bu insanlar birbirini severek evlenir ama hayatın gerçekleri bir süre sonra ağır gelmeye başlar kapıda o kadar çok maddi ve manevi gerçek sorun beklerki sevgi yok olur gider arada o yüzden çıkmak sevmek birlikte vakit geçirmek hoş olsada sonu %80 hüsran oluyor ,sevgi sonradanda gelebilir veya evlenirken severekte evlenilebilir Sevgi bana göre havad akalan iki ucu açık bir sözden ibaret ne derler yazılı olmayan herşey uçar gider sevgide.

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.