Şimdi Ara

Evlilik İçin Yaptığım Masraflar (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
339
Cevap
7
Favori
19.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serty23

Anormal bi durum yok bence zaten şimdi evlenmek istesen ev hariç min. 50 bin lira masrafı var oda kız anlayışlı ise yoksa 100 liralıksın kafadan ...Burda yorum yazanların çoğu 15-25 yaş arası olduğundan yorumlarda genel olarak ergen yorumları ...Evlenmek şartmıymış tamam evlenme nabican 35 den sonra yanlız başına bu sorunun cevabı yok ?

Hocam kuzene baldiza altın normal mi? Ne zaman normal oldu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yanlış anlama ama örf,adet ayağına yoluncak enayi arıyor bunlar . Ben olsam vazgeçerim

• Hocam nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama 130.000 liraya evi iyi kapatmışsınız. Sırf o yüzden bile şükredin bence. İstanbul'da falan o masrafa 400 bin de ev eklemeniz gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

quote:

Orijinalden alıntı: serty23

Anormal bi durum yok bence zaten şimdi evlenmek istesen ev hariç min. 50 bin lira masrafı var oda kız anlayışlı ise yoksa 100 liralıksın kafadan ...Burda yorum yazanların çoğu 15-25 yaş arası olduğundan yorumlarda genel olarak ergen yorumları ...Evlenmek şartmıymış tamam evlenme nabican 35 den sonra yanlız başına bu sorunun cevabı yok ?

Hocam kuzene baldiza altın normal mi? Ne zaman normal oldu?

Ya kıyafet alınır , takı alınabilir böyle şeyler büyük şehirlerde pek olmasada anadoluda var ...Arkadaşım istanbulda evlendi alacağı kız istinye parkta düğün alışverişine çıktı 250 liralık pudra almış 400mg hadi buyur burdan yak , o para gidecek hacı boşuna debelenme , benim dar gelirli arkadaşım var bursada adam kıy kanaat geçiniyor evde 3 binliralık çatal bıçak seti var evlenirken aldırdılar abi bende anlamadım dio ... Kaçış yokkk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu daha başlangıç. Evliyim , gelde sana evlilik neymiş anlatayim

Ben eşimle 6 sene flört ettim liseden beri.. Sonra istedik vermediler Sonra kaçirdim bende ( Ne diye kaçiriyosam dertsiz basima dert aldim )

Sonra Kina gecesi,dügün vesaire derken ben sadece 60 bin lira harcadim... Evlendikden sonra ev alabildik oda krdiyle tabii. Sonra ne mi olduu 1 sene sonra kendime geldim aşk bitti geçim derdi borçlar basladi... Şuan 300 bin lira ev dahil borcumuz var..bir tanede cocuğum var.

Pisman miyim EVET.. Çunki genç yaşda evlendim bu sorumluluğu erken aldim Eskiden iyiydi kazandiğim parayla gezerdim tozardim arkadaslarla takilirdim... Amaa şimdi arkadaş ortami yok, Sosyal hayatim yok.. Sadece borc oduyorum şuan. Sen yol yakinken dön git hayatini yaşa

Bu devirde evlenmek intihardır Sıkıntı stres bitmiyor kardeşim

• Baldiza takı iki kuzene takı

Birader kusura bakmada sen haketmissin bu stres sıkıntıları sanırım o evlilikte sorunlar bitmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serty23 kullanıcısına yanıt
    Yooo teslim olursanız kaçış yok teslim olmayın ne demek alınır bana ne onun kardeşinden kuzeninin den . severek evlenen bunu yapmaz ama tipi yoktur çocuğun nasıl soysam der öyle yoksa bir.kız sevdiğini duduklemek isterse kaçmak gerek.

• __GeneraL__ kullanıcısına yanıt
    Evleneli kaç sene oluyor?

• quote:

Evleneli kaç sene oluyor?

3 sene olcak

• 130 bin liraya guzel bir araba +35 bin cebimde kalsa daha mutlu olurdum :)

Ondan 60bin birde herşeyi siz yaptınız tabi. 2011 de evlendim 32 bin TL kredi çekerek.

• Evlilikte bu kadar masraf oluyor mu bence size çoknyüklenmişler mübarek neredeyse arsa tapusu istemedikleri kalmış

• Fettles F kullanıcısına yanıt
    Hocam işinize karışmak gibi olmasın ama madem konu açtınız cevap vereyim.

Yol yakın, dönün bence :)

Ev de size kalır

• Hocam sen daha asıl fasıla geçmemişsin bile. Salon, kına gelinlik kuaför balayı halı perde çekim saymakla bitmez bu yaz düğün yaptım bende 100bin tuttu

• Bunun 7-8 yil sonrasinda bu ev eskidi, esyalari yenileyelim, evi sifirdan yaptir ya da yeni ev al vs vs baslayacak ki daha beter. İmkanım yok demeniz kurtarmaz. Bilmemkimin kocasi nasıl yapıyor, krediyle bal gibi olur vs vs vs. Asabim bozuldu yine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 27 Aralık 2017; 23:22:50 >
  • quote:

Ondan 60bin birde herşeyi siz yaptınız tabi. 2011 de evlendim 32 bin TL kredi çekerek.

Tabi biz yaptik hocam.Ben bide kimseden destek gormedim Hepsini tek yaptim Kizi kaçirmişim daha geri dönüşü olamazdi. Ben bekarlik zamanlarimi özlüyorum. Rahatliğa alişmişim birden borç harç içine girince mallaştim. Öde öde bitmiyor yaa valla aylik 5 bin lira sirf banka ödemelerim var. Eşim bankaci calisiyor çalişmasa altindan kalkamam tek başima ama genede yetmiyor sen düşun gerisini

Konu sahibinede onu anlatmaya calisiyorum kendini yakiyor haberi yok aşk bir yere kadar Sonraları bol bol offfffff puuuufffffff yapiliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __GeneraL__ -- 27 Aralık 2017; 23:24:54 >

• Yavaşca o yüzüğü yere bırak ve uzaklaş

Kaçırma işi sıkıntılı 6 sene gorusup ikna edememiş olmakta garip. Sert kayaya denk gelmiş siniz. Allah tan dileğim ayrılık olmasın borç harç ama çocukta var mümkün olduğunca birbirinze sayginizi kaybetmeyin elbet ferahlık kapısı açılır sizin içinde.

• Hindistan dan kız almak lazım, orada üstüne bir de para veriyorlar

• Ya iril iril ben csbyim diyor.Ama neden bu konu uzerinde boyle csbler yaziyosun diyecegimde dikkat cekmek icin sanirim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.