Şimdi Ara

Evleniyorum. Beyaz Eşyayı seçtim. Yorum bekliyorum. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: guzelevim.com.tr

Kombinasyon güzel. Güle güle kullanın... Samsung İstanbul'un İstanbul'da servis problemi kesinlikle yok.

hala halla kendi adına konuş arkadaşım. Bizzat sıkıntısı çektim ve çeken çok kişi gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mfkbilisim

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

buzdolabı bosch almayın. Samsung lg sharp ww ya da electrloux bakın.

Önerdiğiniz markalarda genişliği 70-72 cm olan 500 lt civarı hacimli bir ürün var mı.. Yükseklik 195 cm ye kadar oalbilir..

Eğer 440 litre olur diyorsanız AEG Santo 94400 kesinlikle tavsiyemdir.Soru sormak isterseniz buradan yazabilirsinizArçelik falanda düşünmeyin sakın ha

bunun üst kısmı dar sanırım. 373 - 70 oranı bizim için daha kullanışlı olur diye düşündüm.

Tabi haklısınız ama ben ege beye demiştim bu öneriyi :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Önerdiğiniz markalarda genişliği 70-72 cm olan 500 lt civarı hacimli bir ürün var mı.. Yükseklik 195 cm ye kadar oalbilir..

Eğer 440 litre olur diyorsanız AEG Santo 94400 kesinlikle tavsiyemdir.Soru sormak isterseniz buradan yazabilirsinizArçelik falanda düşünmeyin sakın ha

bunun üst kısmı dar sanırım. 373 - 70 oranı bizim için daha kullanışlı olur diye düşündüm.

Tabi haklısınız ama ben ege beye demiştim bu öneriyi :)

başlığı ben açtım bana da önerin yahu :)
    Arkadaşlar asıl sıkıntım herşeyin inox u var bu çamaşır makinelerinin yok. Her şey gri. Bu makine beyaz! Eşim de öyle olsun istemedi. Gittik bosch gri çamaşır makinelerini öyle bi boyamış ki sanki yandan yemiş tekrar boyanmış kaporta gibi duruyor :) Samsung un bu modeli çok şık ama çin malı mı kore malı mı hiç bilmiyorum tabi. Özellikleri için de iyi dedi Arçelikten bi arkadaş. Ama gel gör ki özellik koymakla olmuyor. Bir de Samsung servisinin bu cahil halleri beni çok soğuttu. Buzdolabı için de Samsung düşünmüştüm ama Samsung dan bişey almayacağım sanırım. Bi kaç yıl daha bu piyasada pişmeleri gerekiyor belli. Gümüş çamaşır makinesi önerebilecek olan var mı 7 kilo :(

• quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

quote:

Kombinasyon güzel. Güle güle kullanın... Samsung İstanbul'un İstanbul'da servis problemi kesinlikle yok.

hala halla kendi adına konuş arkadaşım. Bizzat sıkıntısı çektim ve çeken çok kişi gördüm.

Servis sıkıntısından kasıt şudur. Servisi eve çağırdın mı gelememesidir. Mesela, Yozgat'ın boğazlıyan ilçesine bir çamaşır makinesi sattık. Merkeze 150 Km, servis ancak 23 gün sonra ürünün montajını yaptı. İstanbulda bu ortalama 36 saat'dir.

• peki bakalım öyle olsun seni kırmayalım
  • Önerilerim;

Buzdolabı Bosch olursa şimdiden geçmiş olsun diyorum, Şikayetvar'daki Bosch buzdolabı şikayetleri serisine bir halka eklemek istemezsin sanırım

diğeri ise bence Çamaşır makinasında Bosch'un 8 Kg altı modellerine bakmamak daha sağlıklı gibi.Bu forumda bir başlıkta okuduğuma göre 8 kg altı modelleri montaj ediliyormuş Türkiye'de..Çamaşır Makinesi için inokz biraz zor bulması Profilo 'da ya da LG'de bulmak mümkün mü bilmiyorum

Buzdolabı için bence Arçelik daha sağlıklı bir seçim olur gibi..Diğerlerinde hep bir tereddüt var gibi çünkü
    Arçelik'in İnoks(Gri) seçenekleri bolca mevcut..İki kapılılar,alt buzluklular vb...

Bulaşık Makinesi'nde ise LG ya da Siemens'i tercih etmeni önerebilirim. Ama model konusunda da tercihler ön planda biraz daha..

kolay gelsin
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim ama brüt toplam 500 lt olması lazım. Genişlik 72-73 veya en fazla 74 olabilir gibi.

Alternatif bulamıyorum bu nedenle Arçelik 5273 A++ olan dolabı 1.740 TL ye almak zorunda kalacağım gibi görünüyor..

http://www.arcelik.com.tr/buzdolaplari-nofrost-buzdolabi-5273-NH-A---Buzdolabi.html

• quote:

quote:

quote:

BUZDOLABI: BOSCH KGN57P72NE
    BULAŞIK MAKİNASI: BOSCH SMS43E08TR veya BOSCH SMS53M48TR
    TELEVİZYON: TOSHIBA 32XV733 (odam küçük, şu anki evimde HD Ready var ve memnunum fiyatı da şu an çok uygun) veya LG 32LK430
    ÇAMAŞIR MAKİNASI: SAMSUNG WF1702WQR (arçelikte çalışan bir arkadaş tavsiye etti)

arkadaşlar önümüzdeki hafta alacağım nasipse. 2 ay sonra da düğünüm var. Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Buzdolabı İçin;
    Bosch KGN57P72NE , (daha ekonomik düşünürseniz Profilo BD5772PNFI. Özellikleri aynıdır).
    Hydro Plus Özelliği var (Sebzeleri daha uzun saklamanıza yarımcı olur). Parmak izi bırakmayan çelik ön yüzey, her raftan ayrı ayrı üfleme özelliği ve 3+4 YIl (+4 yıl için 99 TL ücret ödemeniz gerekiyor) garantisi mevcut. Bu üründen yüzlerce sattık ve şikayet almadık.

Bulaşık makinesi de iyi bir seçim, (Daha ekonomik alternatifi Profilo BM4280)
    43E08 çelik seri yapıyorsanız en ekonomik Bosch çelik yüzeyli bulaşık.

Çamarşır ise;
    Kesinlikle önerebileceğim bir ürün. Eco buble+Elmas Kazan +Seramik Rezizstans ve Voltaj koruma . Ancak şöyle bir çekincem var. Eğer büyük şehirlerde veya bulunduğunuz ilin şehir merkezlerinde oturmuyorsanız, servis hizmetinin kalitesi BSH (Bosch siemens profilo ) veya Arçelik Grubu (Arçelik beko) kadar olmaz.

Profilo BD5772PNFI kullanan var mı mesela?

Bu ürün arkadaşında yazdığı gibi bosch modeliyle birebir aynı ürün. Kullanan bir yakınım var. İyi bir makina, tek sıkıntısı buz kırma sesi. Forumda bir arkadaşın tarif ettiği gibi cam bir kavanozun mutfak bankosuna düşme sesine benzeyen bir ses var. Rahatsız edici bir ses. Günde 2-3 defa oluyormuş ama ben sırf bundan dolayı bu modelleri elemiştim.. Ama siz ses önemli değil derseniz alabilirsiniz. Bu ses haricinde iyi bir dolap bence..

• quote:

TELEVİZYON: TOSHIBA 32XV733 (odam küçük, şu anki evimde HD Ready var ve memnunum fiyatı da şu an çok uygun) veya LG 32LK430
    ÇAMAŞIR MAKİNASI: SAMSUNG WF1702WQR (arçelikte çalışan bir arkadaş tavsiye etti)

arkadaşlar önümüzdeki hafta alacağım nasipse. 2 ay sonra da düğünüm var. Yorumlarınızı ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Buzdolabını ve Televizyonu Lg alın. Lg bu alanlarda dünyanın en iyisi ve fiyatlarıda oldukça makul

• LG de servis ve yedek parça sıkıntısı yok mu? Özellikle buzdolabı ve çamaşır makinelerinde.
  • SN24E830TR Bulaşık Makinası.
    Bu buz kırma sesine takıldım Boschlardaki. Beni rahatsız edeceğinden eminim. Aynı ses Siemens lerde de var mı?
    KG57NP72NE
    KG57NA61NE Bir de ben bu gümüş inox olayını anlamadım. Fotoğraflar aynı görünüyor. Gümüşler tamamen boya mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfkbilisim -- 24 Eylül 2011; 22:45:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cashr00t

quote:

Buzdolabını ve Televizyonu Lg alın. Lg bu alanlarda dünyanın en iyisi ve fiyatlarıda oldukça makul
    quote:

Lg bu alanlarda dünyanın en iyisi ve fiyatlarıda oldukça makul

dünyanın en iyisi olması biraz iddialı olmuş
    ama fiyat/performans ölçüsüne göre birşey diyemem.bilgim yok

• Öncelikle hayırlı olsun. Ben de buzdolabını yenilemeyi düşünüyordum. Forumda fiyat/performans açısından önerilenler Sharp-LG-Samsung sıralamasında. Ben de dün çarşıya baktığımda Siemens ve Bosch'un (ikisi de aynıdır) gereksiz pahalı olduğunu ve buz kırma sesinin olduğunu gördüm. Daha sonra öncelikle Samsung modellerine baktığımda gerçekten dizayn olarak ve teknoloji olarak hoşuma gitti. Fakat ebatları genişlemeye başladı (genelde 77 cm enleri). LG ve Sharp göremedim ve (Samsung almaya karar vermiş olarak) bir de electroworld'e bakayım dedim. Electroworld'ün girişinde Samsung'un hatırlamadığım bir modelini koymuşlar (430 lt civarı 1299 TL idi).İlgili reyonda geldiğimde Satış personeli LG'nin çok talep gören LG-GR-M712YSA modelinin çok uygun olduğunu söyledi. 2450 TL'den kısa bir süre için 1999 TL'ye inmiş. Çok hoşumuza gitti hem inox hem 561 lt fakat genişliği 87 cm. Stoklarda her an bitebilir diyerek satıcı bizide sıkıştırıyor falan derken alın akşam ölçün olmazsa iptal ederim deyince aldım. Eve geldim ölçtüm mümkün değil sığsa da mutfak sıkıntılı olacak (zaten kiracıyım). Akşam gittim hiç bir zorluk çıkartmadan anlayışla ve güleryüzle satışı iptal ettiler. Bugün de Darty'ye bir bakayım dedim ve orada da TT abonelerine %18 KDV indirimi olduğunu gördüm. Yine LG'nin GN-M602YVX modelinin 1600 küsurdan 1432 TL'ye geldiğini görünce almaya karar verdim. Bu MODEL 75,5 cm genişliğinde ve 463 lt hacminde. Yalnız bu ek garanti olayını da iyice ticarete dökmüşler. Ürün 2 yıl garantili ek garanti yılı electroworld'de 3 yıl için 169 TL istediler ve bayağı kapsamlı ve iyiydi (ilk 1 yıl kaskoluydu) Darty 3 yılı 194 TL ve daha dar kapsamlı gibiydi. Kararsız kaldım ama riske etmek istemedim pahalı bulsam da onu da aldım. 1500 TL ve üstüne world'e 12 taksit yaptılar. Çarşamba günü gelecek inşallah ;) Sonuç olarak Sharp'ı görme şansım olmadı fakat ondan sonra gerçekten LG ve sonra da Samsung benim sıralamam...

• Eşimi ikna edebilirsem kombiden vazgeçirebilirim.
    Bu ürün hakkında fikri olan var mı? 2500 lira para verip de Buzdolabından buz kırma sesi gelmesin istedim. RT63EBPN
  • quote:

Eşimi ikna edebilirsem kombiden vazgeçirebilirim.
    Bu ürün hakkında fikri olan var mı? 2500 lira para verip de Buzdolabından buz kırma sesi gelmesin istedim. RT63EBPN

Eşinizi alın ve varsa Darty, Electroworld, Mediamark gibi büyük ve uygun marketlerde birebir gezin. Ben de eşimle önce Siemens'e baktık sonra Samsung'a sonra da LG'ye. Siemens ve Bosch'a kötü diyemem ama aynı özelliklere (ki hatta ekstra buz sesleri) daha ucuz ve yeşil çay özellikleri, et ve tavuk için ayrı haznesi olan Samsung ve LG'yi görünce direkt vazgeçtik. Samsung'un da kapı içindeki yumurtalık ve şişe koyma malzemesi basit (çabuk kırılacak gibi) geldiği için biz LG'yi tercih ettik. Öncelikle mutfağınızın genişliğini ölçüp ona göre bir model düşünmenizde fayda var -gerçi yeni evleneceksiniz büyük dolaba gerek yok diyebilirsiniz ama bu cihazlar 15-20 yıl ömürlü düşünürseniz karar yine sizin Yani diyeceğim öyle 2500 TL'lık dolap almaya da gerek yok. 1700 civarında 450 LT'lik dolaplar işinizi görür gibi geliyor bana...

Edit : Verdiğin linkteki dolap güzel fakat bence aynı ebatlarda LG'nin benim beyazını almış olduğum GN-M602YSX modelini alabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ironic -- 25 Eylül 2011; 12:57:01 >

• bu LG nin servis olayında sıkıntı var deniyor. Gerçi ben İstanbul Çağlayan da ikamet edeceğim ama sıkıntı çıkarsa çok problem yaşarız diye korkuyorum. LG ile başka derdim yok ne yalan söyleyeyim.
  • Merhabalar, ben de 2 ay içerisinde evlenmiş olacağım ama henüz beyaz eşyaları alamadım.

kafamda Buzdolabı ve Bulaşık makinesini belirledim ancak çamaşır makinesi konusunda soru işaretim çok.

Buzdolabı: Samsung RL62ZBPN Ailemin evinde 1 senedir var her yönden çok memnunlar bosch'un benzer büyüklükteki ürünlerine göre fiyatı da daha uygun estetik de bir makine.

Bulaşık Makinesi: Bosch SMS53M48TR Buradan okuduğum kadarıyla karar verdimki forumda yazanlar makine hakkında gayet olumlu şeyler söylüyor.

Çamaşır makinesi olarak kafamda Samsung WF0600NCE var 6kg yıkaması yeterli, kurutma ve inox olmasına da gerek yok ama yazılanları pek beğenmedim. Ailemin evinde samsungun yıkama+kurutma olan 9 kg'lık bir makinesi var kurutma haricinde yıkama konusunda gayet memnunlar ama model farklı ve okuduklarım yüzünden vazgeçmek üzereyim.
  • Bence de WF0600NCE'den vazgeçmek doğru bir karar.
  • Candogan62 hocam rica etsem bana 6kg yıkama a+ enerjili falan bir makine önerseniz?
    hangi markaya gidelim ne yapalım?

eğer önerebileceğiniz burada seçtiğim bulaşık makinesine de muadil birşey varsa duymak isterim.
    Çünkü buzdolabı haricindekileri kendimiz alacağız boş yere çok da fazla para vermek istemiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpionida

Candogan62 hocam rica etsem bana 6kg yıkama a+ enerjili falan bir makine önerseniz?
    hangi markaya gidelim ne yapalım?

eğer önerebileceğiniz burada seçtiğim bulaşık makinesine de muadil birşey varsa duymak isterim.
    Çünkü buzdolabı haricindekileri kendimiz alacağız boş yere çok da fazla para vermek istemiyoruz.

Candaogan62 Hocam tekrar selam forumda sizin daha önceden vermiş olduğunuz önerileri buldum bu bilgiler için teşekkürler.
    Ancak buradaki fiyatları nereye ait?

Verdiğiniz fiyatı en çok hakeden ürünleri sıralarsak:
    600-650TL arasına 6kg A+ enerji sınıfı 53lt geniş tamburlu 800 devirli Profilo CM0801BTR
    750-800TL arasına 7kg A++ enerji sınıfı 1000 devirli Profilo CM1001CTR
    950TL'ye 8kg A++ enerji sınıfı Almanya üretimi 65lt geniş tamburlu Profilo CM1000PTR
    1150TL'ye 8kg A++ enerji sınıfı Direct drive fırçasız motorlu 1200 devirli LG F1247TD
    1250TLye 8kg A++ enerji sınıfı Direct drive fırçasız motorlu 1400 devirli LG F1247TD
    1350TL'ye 8kg A+++ enerji sınıfı Almanya üretimi 65lt geniş tamburlu ve ecosilence drive fırçasız sessiz motorlu Bosch WAS20461TR veya muadili WM10S461TR

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.