Şimdi Ara

evinizi bedavaya ısıtma yöntemleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
90.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kırsal kesimde evin alt katını ahır yapmak
  • Çoğu teoride mümkün ama pratikte sıkıntılı işler.
  • önceden çok düşündüm.(bu gün dahada çok ve her geçen gün dahada artarak düşünüyorum)
    ve yoğun düşüncelerimden sonra kesin şunu buldum.bedelsiz hiç bir istek olmuyor.heleki konfor ergonomi gibi şeyler asla.
    ne yazıkki bu dünyanın düzeninde bedavaya hiçbir şey yok.bedava olduğunu zannettiğimiz şeylerin bile bedelini farkında olmadan ödüyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Altı dükkan daire satın almamak

+sonsuz alti dukkan ve en ust kat hic bir zaman alinmamali ara katlar her zaman idealdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • madde 1. bacayı kırın boru döşeyin
    sonra alt katta soba başında olanları bitenleri evde dinleyin :)))
  • Nefesle ısınma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takipte
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHAN36

takipte

hort..

zaten 2008'den beri birşey yazmamış adam daha da yazmaz..
  • FARKLI BULUŞLARI OLANLAR VAR İSE BİLGİ VERSİN DİYE YAZDIM DOSTUM.
  • Yaz geldi ne ısıtması bu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takip,yararlı seneye uygularız artık
  • Perdeyi açın güneş girsin fena ısınıyor.
  • Altı dükkan olan ev almayın demişler o zaman bende altı fırın olan ev alın diyorum
  • Dış cephede strafor var 5 cm lik, ev güneye bakıyor gunes alıyor genede soğuk
    Kaloriferler ekimde yanacak mış (doğalgaz yok maalesef)
    acaba duvar kağıdı kaplasak bir nebze ısınır mı ?
  • A+++ İnverter klima yeni ısınma sistemlerinde en ucuz ısıtmayı sağlıyor. Bunun yanı sıra aynı mantıkla çalışan ama havayı ısıtmak yerine önce suyu ısıtan oaradanda kullanma suyu ve peteklere ısı sağlayan güneş solar diye bir teknoloji çıkardılar. Isı verimliliği ve ucuz ısınma ile ilgilenenler üzerinde durmalıdır bu konuların.
  • Bir A+++ klima alınıp dış ünitesi modifikasyon ile su ısıtmada kullanılan güneş enerji sisteminin panel kasasının içine konularak kışgünü müthiş seviyede ısıtan bir sistem yapılabilir.
    ek: Biraz modifiye ile kombinin yerine geçirilir ve bedava (Cüzi miktar Elektrik parası ) ısıtılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr-ex -- 14 Ocak 2015; 13:57:03 >
  • Benim hayalimdeki ev kendi elektriğini kendi üretir. Isınmasını kendi yapar ama piyasayı araştırdığımda rüzgar türbini, güneş paneli vs astarı yüzünden pahalı oluyor. Şebekeye de elektrik satamadığından maliyetini karşılamıyor.

Şu jeneratörün motorunu söküp pervane takma olayı denenebilir ama düzensiz akım elektrikli eşyaları bozar. Onu regülatörden geçirmek ya da bir aküye bağlamak mantıklı olur mu acaba.
  • Target Human kullanıcısına yanıt
    Kardeş Wind and solar power ile alakalı bir çok şeyi bu konuda bulabilirsin yıllardır tartışarak ve geliştirerek adamlar çok yol katetti.http://forum.donanimhaber.com/m_3899535/mpage_171/key_r%FCzgar+trib%FCn%FC/tm.htm
  • Petek boyunda kartonu alüminyum folyo ile kaplayıp peteğin arkasına koydum, ufak da olsa bir yalıtım sağladım.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.