Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: candogan62

quote:

Orjinalden alıntı: Falco.N

AEG, sadece AEG
    17. senesi
    Türk üretimi ve Türk işçilerin ellerinden çıkma
    Bir kere battaniye yüzünden rulmanı değişti.
    Bu aralarda motoru sesli çalışmaya başladı.
    Yakında emekli olacak ama bu makina emekli olduktan sonra çalılmayı bırakamayan insanlara benziyor.
    Daha bi 5 sene çalışır.

Benim de halamda 14 senelik yerli,Profilo üretimi AEG LV34 makina var.Makina İstanbul'dan Hakkariye,Hakkari'den Tunceli'ye olmak üzere tam 10 ev(!) değiştirdi.Tek arızasını alındığı ilk sene yapmıştı.(vidaları gevşemişti,servis sıkmıştı o kadar!) Bunun dışında makine hiç arıza yapmadı.Üstelik acayip sessiz.Hem de halam bu makinede kilim falan yıkıyor,2 sepetlik çamaşır sıkıştırıyor.Makine banamısın demiyor.Çıktı mı iyisi çıkıyor demekki.Bizim eski makinemiz Bosch'tu ama orjinal alman malı değil,Brezilya malı çıktı.Değişmeyen parçası kalmadı.Sonunda lastikten su sızdırınca onu atıp Siemens aldık.Çok iyi çıktı çok şükür

Arkadaşlar eski mallara bakıp aaa ne güzel deyip gene aynı markaları almayın bakın ne güzel internet var ben demiyorum millte herşeyi arçelik alın çamaşır makinesinde 8124 SJ-5980 modelleri iyi gerisi yaramaz sıemensinde bazı bulaşık makineleri güzel üzerine bakın mutlaka yazmaları lazım kanun geregi yerli ithal diye yani kısacası her markanın alınacak alınmayacak ürünleri var saygılar

• Katılıyorum.Mesela çoğu kişi Siemens lisanslı üretim olan full automatic 2100/2200 serisinden memnun kaldığı için gidip yine Arçelik alıyor.Aeg'yi ise örnek olarak verdim,o zamanki Profilo/Aeg (PEG)firması şu an yok mesela.Alacağınız ürünün aslında nerede üretildiğine dikkat edin derim.Memnunsanız yine asıl üretici firmanın malını alın.
  • quote:

Katılıyorum.Mesela çoğu kişi Siemens lisanslı üretim olan full automatic 2100/2200 serisinden memnun kaldığı için gidip yine Arçelik alıyor.Aeg'yi ise örnek olarak verdim,o zamanki Profilo/Aeg (PEG)firması şu an yok mesela.Alacağınız ürünün aslında nerede üretildiğine dikkat edin derim.Memnunsanız yine asıl üretici firmanın malını alın.

Bak ortak noktada buluştuk degilmi ,beni izmirde her magaza tanır ama iyi ama kötü ben dogruyu söyledigim için pek sevenim yoktur, çokta umurumda degil yalakalık yapmak
  • Vestel intraton 1000 var ve şimdilik memnunum.
  • butür ev cihazlarında yani çamaşır bulaşık buzdolabı v.s. kesinlikle BOSH başkasına bakma ben şuan 24 yaşındayım annemin dediğine göre bizim aletler tam 15 sene olmuş daha tık yok...... (maşallah bu arada)...
    sadece BOSH 'un kendi arasındaki modelleri karşılaştır yeterli bence PİŞMAN OLMAZSINIZ...
    şimdiden hayırlı olsun saygılar....06
  • arçelik 4450 sj bir yıldır kullanıyoruz taş gibi a+ enerji 1000 devir 7 kg Ram üstelik koreden ithal değil Türk Malı arçelik üretimi PATENTSİZ. Arçelikin çamaşır makinesinde en sorunlu serisi orbitaldir ve üretimden kalkmıştır bu makinenin sonunda yeni nesil sj serisine geçilmiştir yani orbital serisi sj serisinin doğmasını sağlamıştır onun için orbital doğuş sancısıdır.Sj serisinin arıza çıkarma sorunu yoktur çünkü orbital serisinin eksileri üzerine yapılmıştır arçelikin orbitalden dili fazlasıyla yandı .8 kg sj serisi makinelerin mühendisliği tasarımı ve parçaları türkiyede yapılmaktadır. Sj serisi üzerine yapılan ve tamamiyle TÜRK MALI olan blomberg makinalarda avrupanın en iyi çamaşır makinesi ödülünü almıştır.Blomberg kurutma makinasında bulaşık makinasında çamaşır makinasında buzdolabında birçok dergide yapılan testler ve tüketici anketlerinde genel olarak avrupanın en iyi ve en kaliteli ürün yapan markası seçilmiştir. Bu arada Blomberg üretimleri ve mühendisliği tamamiyle Türkiyede Arçelikte yapılmaktadır. BLOMBERG ARÇELİKİN yakın zamanda almış olduğu bir Alman markasıdır.

• quote:

Orjinalden alıntı: acr

arçelik 4450 sj bir yıldır kullanıyoruz taş gibi a+ enerji 1000 devir 7 kg Ram üstelik koreden ithal değil Türk Malı arçelik üretimi PATENTSİZ. Arçelikin çamaşır makinesinde en sorunlu serisi orbitaldir ve üretimden kalkmıştır bu makinenin sonunda yeni nesil sj serisine geçilmiştir yani orbital serisi sj serisinin doğmasını sağlamıştır onun için orbital doğuş sancısıdır.Sj serisinin arıza çıkarma sorunu yoktur çünkü orbital serisinin eksileri üzerine yapılmıştır arçelikin orbitalden dili fazlasıyla yandı .8 kg sj serisi makinelerin mühendisliği tasarımı ve parçaları türkiyede yapılmaktadır. Sj serisi üzerine yapılan ve tamamiyle TÜRK MALI olan blomberg makinalarda avrupanın en iyi çamaşır makinesi ödülünü almıştır.Blomberg kurutma makinasında bulaşık makinasında çamaşır makinasında buzdolabında birçok dergide yapılan testler ve tüketici anketlerinde genel olarak avrupanın en iyi ve en kaliteli ürün yapan markası seçilmiştir. Bu arada Blomberg üretimleri ve mühendisliği tamamiyle Türkiyede Arçelikte yapılmaktadır. BLOMBERG ARÇELİKİN yakın zamanda almış olduğu bir Alman markasıdır.

SAYIN ARKADAŞLARIM BÜTÜN ARÇELİK SATIŞ VE SERVİSLERİNİ GEZDİM BU ARKADAŞ YALAN SÖYLÜYOR 8124 SJ serisi çamaşır makineleri tamamen kore malıdır ,kapagını açın kapagın geldigi yerin üst kısmını okuyun yada kullanma kulavuzuna bakın yada kullanma kulavuzunu internetten indirin madeın kore LG oldugunu göreceksiniz , ayrıca ben bu makineyi evde test ettim herkese kanıtlarım direct diriwe motor olmasına ragmen ses fazla ama yerli arçelikten bin kat iyidir.

Birde blomberg yalanı bu tamamen alman malıdır sadece arçelik satın almıştır hazıra konan teknolojisi vardır

Arçelik 300 buluş falan yapamaz bu teknik yok onlarda 21 tane beyaz eşya fabrikası satın aldılar bunların etinden sütünden faydalanıyorlar,gerisi laf'ı güzaf (boş laf yani) arçelik kaliteli üretemedigi herşeyi almanyadan kurutma makinelerini,gibi getirir klimaları kullanma kulavuzlarına bakın sitelerine girin yalan yazamazlar kanun böyle LG patentli buradan sallamakla olmaz dükkanları gezmesem bende bu arkadaşın laflarına kanıp arçelik alacagım

• te
    quote:

arçelik 4450 sj bir yıldır kullanıyoruz taş gibi a+ enerji 1000 devir 7 kg Ram üstelik koreden ithal değil Türk Malı arçelik üretimi PATENTSİZ. Arçelikin çamaşır makinesinde en sorunlu serisi orbitaldir ve üretimden kalkmıştır bu makinenin sonunda yeni nesil sj serisine geçilmiştir yani orbital serisi sj serisinin doğmasını sağlamıştır onun için orbital doğuş sancısıdır.Sj serisinin arıza çıkarma sorunu yoktur çünkü orbital serisinin eksileri üzerine yapılmıştır arçelikin orbitalden dili fazlasıyla yandı .8 kg sj serisi makinelerin mühendisliği tasarımı ve parçaları türkiyede yapılmaktadır. Sj serisi üzerine yapılan ve tamamiyle TÜRK MALI olan blomberg makinalarda avrupanın en iyi çamaşır makinesi ödülünü almıştır.Blomberg kurutma makinasında bulaşık makinasında çamaşır makinasında buzdolabında birçok dergide yapılan testler ve tüketici anketlerinde genel olarak avrupanın en iyi ve en kaliteli ürün yapan markası seçilmiştir. Bu arada Blomberg üretimleri ve mühendisliği tamamiyle Türkiyede Arçelikte yapılmaktadır. BLOMBERG ARÇELİKİN yakın zamanda almış olduğu bir Alman markasıdır.

Blomberg Alman markasıdır ve kendine ait patentetleri zaten mevcuttur.Bunlar Arçelik'e de tasarım olarak benzer ama malzeme kalitesini karşılaştırırsanız dağlar kadar fark vardır.İnanmıyorsanız Koçtaş'ta ikisini karşılaştırın.Arada uçurum var.Ayrıca yalan söylemeyin,8 kg'lik model LG'nin malıdır(Kore).Türkiye'ye aynen Beko/Arçelik damgası vurulup getirtilir.Ayrıca o 4450 sj'yi görürüm ben.Bakın bakalım kapak ile kilidi aynı hizada mı yoksa kapak aşağıya şimdiden düşmüş mü?4450 blomberg ile aynı kalitede mi?

• size cevap vermiyecektim ama dayanamdım ben blomberge Türk markası demedim zaten alman dedim lütfen yazıyı iii okuyunuz blomberg in türkiyede üretidiğine inanmıyorsanız arçelik çayırova tesilerini gezip blomberg markasını görünce heralde bana hk verirsiniz ayrıca arçelik satın aldığı bütün markların ya markasını ismini satın almıştır yada aldığı marakalrın fabrikalarını kapatmıştır türkiyeye taşımıştır blomberg dediğin kadar ii bir marka olsaydı batmazdı kendi kendini geçindiridi lütfen biraz mantık ve arştırma yapın ayrıca 21 tane avrupada fabriaksaı var diyen arkadaş keşke herşey o kadar kolay olsaydı keşke 21 tane fabrikası olsaydı ama o günlerde gelecek. Blombergi malzeme kalitesi olarak arçelik le karşılaştırmayın bile çünkü blomberg üst sınıfa hitap eden ürün portfötüne sahiptir.Ve türkiye fiyatıyla en ucuz ürünleri 2500 ytl gibi dir.
    Ben 4450sj yi blomberg le karşılaştırmadım ii oku lütfen arçelik kurutma makinelerini 12 ay öncesine kadar kendisi üretmiyordu ama şu anda onlarda yerli.8 kg'lik model ben türk malı demdim zaten çarptırıyorsunuz parçaları türkiyeden gidip orada toplanıyor dedim inamayanlar içini açıp bakabilirler.Üretilen mal nerde montajlanıyorsa oranın malıdır yani bizim yerli marcedeslerimiz gibi bunun amacı işcilk ücretini en aza indirmektir. Lütfen bişey yazmadan biraz araştırma yapın.

• 8124 SJ-5980 tamamen LG ürünüdür işte site kör kör parmagım gözüne

http://us.lge.com/products/category/list/home%20appliances_laundry_washers.jhtml

burayı gözünüzle inceleyin arçelik buldugu motoru,braya ne dalavere ile sattı acaba adi bir direct diriwe motor ayrıca siz iyi okuyun o arkadaş bu arkadaş neyse size 21 fabrikası var dememiş 21 marka satın aldı anlamında demiş 521 markada satın alsa boş adi bir ürün 15-20 sene önceki malları sıemens patentli idi onlar farklı sıemense saygı duyarım ithal ürünlerine

• quote:

Orjinalden alıntı: targu

8124 SJ-5980 tamamen LG ürünüdür işte site kör kör parmagım gözüne

http://us.lge.com/products/category/list/home%20appliances_laundry_washers.jhtml

burayı gözünüzle inceleyin arçelik buldugu motoru,braya ne dalavere ile sattı acaba adi bir direct diriwe motor ayrıca siz iyi okuyun o arkadaş bu arkadaş neyse size 21 fabrikası var dememiş 21 marka satın aldı anlamında demiş 521 markada satın alsa boş adi bir ürün 15-20 sene önceki malları sıemens patentli idi onlar farklı sıemense saygı duyarım ithal ürünlerine

Yukarıdaki arkadaş 21 tane fabrikası var demiş ama senin dediğin anlamda bile demiş olsa ;
    hiçbirşey değişmiyor çünkü arçelik ne 21 tane fabrika satın aldı nede 21 tane marka .
    Aldığı marka sayısı emin olmamakla berber 6 diye biliyorum ve aldığı markların hiçbiride ne mühendislik ne teknoloji nede üretim açısından doğru düzgün bir birikim yoktu .Yani arçelik hazıra kondu gibi bir yakıştırma karalamnın kralı. Arçelik bu markalrı satın alma amacı bu ülklerde pazar payını arttırmak güçlenebilmektir .
    Yani boch un paroflloyu almasından farkı yok boch profiloyu türkiye pazarında güçlenebilmek pazar
    payını arttırmak için aldı.
    Arkadaşlar bu kadar sözden sonra sizinle daha fazla tartışmıyacam istediğiniz gibi düşünün yabncı hayranlığı gözlerinizi kör etmiş basit gerçekleri dahi göremeycek ve anlayamayacak kadar.. ben size siemensl'e boshl a vb gibi başka markaların ürünleriyle baş başa bırakyım bol bol bakın, bol bol hayran olun.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: targu

8124 SJ-5980 tamamen LG ürünüdür işte site kör kör parmagım gözüne

Yukarıdaki arkadaş 21 tane fabrikası var demiş ama senin dediğin anlamda bile demiş olsa ;
    hiçbirşey değişmiyor çünkü arçelik ne 21 tane fabrika satın aldı nede 21 tane marka .
    Aldığı marka sayısı emin olmamakla berber 6 diye biliyorum ve aldığı markların hiçbiride ne mühendislik ne teknoloji nede üretim açısından doğru düzgün bir birikim yoktu .Yani arçelik hazıra kondu gibi bir yakıştırma karalamnın kralı. Arçelik bu markalrı satın alma amacı bu ülklerde pazar payını arttırmak güçlenebilmektir .
    Yani boch un paroflloyu almasından farkı yok boch profiloyu türkiye pazarında güçlenebilmek pazar
    payını arttırmak için aldı.
    Arkadaşlar bu kadar sözden sonra sizinle daha fazla tartışmıyacam istediğiniz gibi düşünün yabncı hayranlığı gözlerinizi kör etmiş basit gerçekleri dahi göremeycek ve anlayamayacak kadar.. ben size siemensl'e boshl a vb gibi başka markaların ürünleriyle baş başa bırakyım bol bol bakın, bol bol hayran olun.

Siz adi mal meraklısıysanız ne yapalım bana buluş lazım onun bunun artıgını bana kakalayan arçeligide ,vestelide,bekoyuda kınıyorum ne bulmuşlar çamaşır makinesinimi bulaşık makinesinimi buzdolabını hiç hepsinide yabancılar bulmuş bizde adi bir direc diriwe bulmuşuz gürültüden geçilmiyor evde ik tane var ben geri verdim siemens AQ 1633 aldım süper sessiz arçelik kim makine yapmak kim evler adi mallarla dolu siz kendinizi avutun yerli ürünlerle siz alın turşuunu kurun

• kesinlikle haklisin IQ1600 hakkinda!bundan 3 yıl once bekonun lg ye urettirip turkiyede sattigi 3070A model makinayı 2.el olarak ankara itfaiye meydanindan aldim.imaj super,7 kg yıkıyor,gri,panel muhtesem gorunuyo.ama kullandikca cildirmaya basladim,nasil bir dengesiz yuk kontrolu varsa makinada,yaptiği her sıkma isleminde programı rahat 4-5 dak uzatıyo,bu da kisa program bile secseniz 20 dak uzama demek.satıyorum su an bir arkadasima ve de kurtuluyorum.miele aldim,yıkama ve sıkmada cıkardıgı bir miktar ses harici cok memnunum.ama bilemiyorum,ses olayı bana batıyo,98 yılına ait bu miele modelinin gece yıkarken sesini duymak sinir ediyo beni.
  • Arkadaslar bana ariston avg 16 hakkinda bilgisi olan varsa lutfen bilgi versin.5 kg yıkaması harici hatasını bulamadım.Evet,siemensIQ1800 almak istiyorum ama cok pahalı su an benim için.ona en yakin teknolojide avg 16yı goruyorum.ariston diye onyargıda bulunmayın lutfen!
  • quote:

Orjinalden alıntı: makinecialt

Arkadaslar bana ariston avg 16 hakkinda bilgisi olan varsa lutfen bilgi versin.5 kg yıkaması harici hatasını bulamadım.Evet,siemensIQ1800 almak istiyorum ama cok pahalı su an benim için.ona en yakin teknolojide avg 16yı goruyorum.ariston diye onyargıda bulunmayın lutfen!

bence sıemensten şaşma IQ serisinden asla ariston alma ben hepsini test ettim yaramazlar sadece BS 1400 serisi iyi oda 2500 ytl onu alacagına sıemens IQ daha iyi

bak arkadaşım benim arkadaşımda eski 5 senelik ariston var margarita dialogic hah onu bulursan al o çamaşır makinalarının babası IQ nun bile o mükemmel ötesi ama ben bulamadım kalmamış artık getirilmiyor getirlsede aşırı pahalı kıssadan hisse paraya kıy SIEMENS IQ
  • ariston margarita dialogic benim bir arkadasta da var sıkarken cıkan ses gece yıkamaya musait degil cunku fircali motor kullanılmis.yeni cıktıgında hayli degisik goronmustu ama sonra kullanınca cok hoslanmadım.benim alacagım makine cok sessiz ve teknolojı olarak ustun olmalı.direct drive motorlular bosta ya da tam kapasite calisirken sessiz ama az camasır kondugunda muthis ugultu yapıyo.arcelik 5950 zaten kullanım zorlugu olan bir makina,tavsiye edilecek gibi degil.habire elektrolux tavsiye ediliyo ama motor teknolojisinde geri kalmis maalesef.yıkamada 59dB ve 1200 d/d sıkarken 72 dBses yeni model bir makineye yakismiyo.arceligin lg ye yaptırdıgı 8 kglik makine de sıkarken ugultulu.siemensin alt modelleri bile darbe emici ozellikler acısından basarılı,sıkmaya gecerken camasırı dengeli yakalamamis olsa bile kaporta disarıya hic ses ve titresim belli etmiyo.ki bu IQda cok daha mukemmeldir,sanki Miele gibi. ama makine uzerinde genis lcd ekran olması cok cekiyo beni.ayrıca mielenin 40-50 yıl omru olması yıne cezbetmiyo cunku 10 sene sonra bile teknolojı eskıyecek,daha az su ve enerjiyle yıkayan bir makineye karsi benim coooook saglam ama kaba ve demode mielem olacak elimde.bu da bana hic uygyn degil.sirf gurultusu yuzunden arcelik 2200 makinemi 12 yıl kullanıp halama verdim.su an elimde miele novotronic 903,bosch wft 2800 ve beko3070A(lg uretimi)var,hepsi 98 uretimi,tıkır tıkır calisiyolar,mieleyi modofoyeyle 1550 devir yaptim.bosch 1400 devir,lg 1200 devir ama 7 kg yıkıyo.ama miele gece yıkarken ses yapıyo,lg sıkmada dengeleme yuzunden programı uzattıgı gibi yorgan yıkamada hic basarılı degil,dengesia yuk sinyali verip programı durduruyo,bosch ise hem ses yapıyo,hem kaba gorunuslu(estetik kesinlikle yok)ve en kısa programı 1 saat.bu yuzden aradıgım ozelliklere sahip ilk makina artık IQ1800,ikinci ariston avg 16.bunlar cok sessiz,genis lcd ekranları cok kullanıslı,sensorleri var ve de cok estetik.avg 16 1750 ytl den 1050 ytl ye inince bir internet sitesinde,5 kg yıkamasına ragmen almak istedim.15 yıl kullansam yeter bence.haksiz miyim arkadaslar?

• Arkadaşlar,Siemens iq serisi çok pahalı geliyorsa Bosch maxx comfort'u alternatif olarak düşünebilirsiniz.Aynı kalite(ama 1400 devirli ve daha küçük ekranlı),fiyat daha iyi.Ama ben internetten Bosch ve Siemens'in yeni 8 kg'lik serisini inceledim,çok beğendm,bence biraz bekleyin Türkiye'ye gelir herhalde.
  • quote:

Arkadaşlar,Siemens iq serisi çok pahalı geliyorsa Bosch maxx comfort'u alternatif olarak düşünebilirsiniz.Aynı kalite(ama 1400 devirli ve daha küçük ekranlı),fiyat daha iyi.Ama ben internetten Bosch ve Siemens'in yeni 8 kg'lik serisini inceledim,çok beğendm,bence biraz bekleyin Türkiye'ye gelir herhalde.

asla yerli montajla ithal sıemens aynı kalite degil sizlere heryerde ispatlarım insan internetten bile özelliklerine baksa anlar

asla 8 kilo ,9 kilo,10 kilo çamaşır makinaları almayın pişman olursunuz asla 1-2 kilo çamaşırı düzgün yıkayamıyorlar dengesiz yük kontrol sistemi az çamaşırı asla sıkmaya geçiremiyor bakın kendiniz sıemens,elektrolux,ariston sitelerine kullanma broşürlerini indirip okuyun kendi gözlerinizle görün bir evde 3-4 kişi varsa 5-6 kiloluk çamaşır makinesi fazla fazla yeter ben o hatayı yaptım 3 tane aldım geri verdim bir pardede bile sorun çıkarıyorlar koca kazanda denge sorunu oluyor yorganda her zaman yıkamayıverin temizliyiciye verirsiniz yok ben 15 senelik çamaşır makinemde yıkıyorum diyebilirsiniz onlarda elektronik dengesiz yük kontrol sistemi yoktu çatır çatır yıkıyorduda sıkıyorduda ses oluyordu ama taş gibi idiler

• Birkere maxx comfort Almanya'dan ithaldir(hatta exclusiv serisindendir),insanları yanıltmayalım.Sanırım maxx sport modeliyle karıştırdınız.
    Ayrıca 3-4 kişilik aile ne zaman 1-2 kg çamaşır yıkar ki?Tabi insanların tercihi ama evde 3 kişi olmamıza rağmen 6 kg.'lık makinemiz bize anca yetebiliyor.Gerçi tek kişilik yorganı rahatlıkla yıkayabiliyor.Bana kalırsa 3-4 kişilik aileye en uygun model 7 kg'lıklar.Ama 8 de fena olmaz.9-10 kg.nin ev kullanımı için ideal olduğuna inanmıyorum,zaten ebatları da uygun değil.
  • quote:

Birkere maxx comfort Almanya'dan ithaldir(hatta exclusiv serisindendir),insanları yanıltmayalım.Sanırım maxx sport modeliyle karıştırdınız.
    Ayrıca 3-4 kişilik aile ne zaman 1-2 kg çamaşır yıkar ki?Tabi insanların tercihi ama evde 3 kişi olmamıza rağmen 6 kg.'lık makinemiz bize anca yetebiliyor.Gerçi tek kişilik yorganı rahatlıkla yıkayabiliyor.Bana kalırsa 3-4 kişilik aileye en uygun model 7 kg'lıklar.Ama 8 de fena olmaz.9-10 kg.nin ev kullanımı için ideal olduğuna inanmıyorum,zaten ebatları da uygun değil.

anlamanız açısından perde 1,5-2 kilo civarı ve 8 kilo ve üstü sorun çıkarıyor siz çamaşır diyince iç çamaşırımı anlıyorsunuz ayrıca bu makinelerde kısa proğramlar var 2-3 kilo için bunlar peki niye kondu az çamaşırlar hemen yıkansın diye ama dengesiz yük kontrol sistemi 8 kilo üstünde sorun çıkarıyor, birde siz halkı yanıltmayın yorgan programı olmayan çamaşır makinesinde yorgan yıkanmaz kaynak izmir gültepe sıemens-bosch servisi içi alıyor diye içine kaktırmaca yapılıp çamaşır yıkanmaz kullanma kulavuzunu okuyalım ben sadece yerli malla ithal bir olmaz dedim sizin dediginiz malı demedim ben halkı 30 senedir hiç yanıltmadım

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.