Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bilalkendisin0606

keske eski makinenize sıvı deterjan kullansaydınız koyu renklilere benim makinede bırakıyor sıvı deterjan kullanıyorum kalıntı yok

Sıvı deterjan da denedik o da kolay durulanmıyor ve şuan piyasada kaliteli sıvı yok bence. Eski aeg nin yıkama performansı şimdiki bosch un yanına yaklaşamaz iyi ki değiştirmişiz diyoruz, bosch mükemmel makine yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: @arthur

Bir yaxinizda elektrolux 1497cdw onermissiniz.nasildir kalitesi acaba?tartma ozelligi filan varmi bunda ve inverter motormu acaba?

Candoğan62 açıklamıştı:
    "Electrolux'te akıllı ekran yok ama buhar, spreyleme, doz önerisi vb daha önemli artılar var.

Benim Electrolux'te favori modelim EWF1497CDW, bence bu modeli araştırın. Ecobubble'ın gercekten işe yarayan versiyonu var bu modelde. Deterjan ile suyu önce jet motoru ile çözüyor, sonra çamaşırlara püskürtüyor, aynı işlemi yumuşatıcı alırken de yapıyor. O yüzden hem yıkama hem de yumuşatıcıda iddialı.
    Su jeti Bence önemli bir özellik, ben çok faydasını görüyorum, özellikle düşük ısılarda iyi yıkama performansı sağlıyor, çünkü deterjanın çözülmesine etkisi büyük.

Bir makine suyu yeterli düzeyde alıyorsa su jetine ihtiyaç yok bence. Su jeti olmayan bizim waw2856xtr 20 dklık programda montumdaki lekeyi çıkardı

merhaba batu25 bizde dün waw 28560 makine aldık kurulumu yapıldı. makine hakkında programlarında falan tavsiyeleriniz var mı doğru kullanım için. biraz waw 28560 diye konu da açtım oradan da cavap verebilirsiniz teşekkürler.

• bilalkendisin0606 kullanıcısına yanıt
    Evet çok sıkıntılıydı, o zamandan sonra sıvıya elveda dedik, beyazlar için de renkliler içinde toz deterjan kullanıyoruz, eski makinede koyu renklilerde toz deterjan sıkıntılıydı ama yenide bir sıkıntı yok. Beyazlar için ariel dağ esintisi, renkliler için de sanırım bingo almıştık uzun zaman geçti tam olarak hatırlayamadım onu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ErenA.

Aygazin 22 sene once urettigi bir modeli kullaniyoruz.son 2 yila kadar herhangi bir sorun yasatmadi bize.hangi servis gorse degistirmeyin bulamazsiniz bunun gibi diyor

Son sefer 200 tl civari verdik servise.kazan kaldirmiyor artik.

Aygazın urettiği değilde, o yıllardaki Arçelik bekolar gibi siemensin ürettiği dersek daha doğru olur sanırım.
    http://bodrumikincielspot.com/image/cache/data/beyaz_esya/arcelik_cm1-800x600.jpg

Bir beyaz eşyayı 10 yıl rahat kullanabilmeli,
    20 yılı zorlamalı,
    Ama büyük masraflar açıyorsa daha fazla zorlamamak lazım.
    Güzel makineymiş diye her seferinde 200 lira alacaklarsa iyi iş valla.

Aynen zamaninda degisik bir olayi varmis ama aygaz yazinca girmeyeyim o kadar ayrintisina kadar dedim.20 yil sorunsuz calisti makine son 1-2 yilda bozuldu.bu 1-2 yilda en fazla iki defa gelmistir servis

Suan zaten bir makine arayisindayiz,ama ilk model makinelerin daha iyi oldugu cok acik.

Edit:fotograf bizim makine degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErenA. -- 7 Ağustos 2015; 12:06:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arasira

Suyu az aldıktan sonra su jeti olsa ne olur çok aldığında zaten gerek yok.

Suyun fiyati gittikce artiyor ve elektrik gibi kendi saatleri icerisinde surekli ayni birim fiyatta degil. Su belirli tonaji gectimi katlanarak fiyatlandiriliyor. Neredeyse hergun calisan camasir makinasinin da az su kullanmasi buna katki saglayacaktir.

• quote:

Orijinalden alıntı: @arthur

Candogan bey sizi bulmusken birsey sormak istiyorum.siemens 14y862 idos modelinde otomatik program haricinde deterjan kullanimi bizim ayarladigimiz baz ayarindami aliyor yoksa ayardan cok kendisi camasirin kirine goremi aliyor?birde tarti sistemi bu modelde pek ise yaramiyor ve benimki arizali cikti daha kapagi acmadan yuk sensoru devreye girip kendi kendine dolum gosteriyor.iade istedim.deterjan ayarlamasi pek yapamiyorum.degisim mi yoksa iade edip elektrolux yada aeg mi onerirsin?elektrolux 1408 nasildir yikama acisindan?sesi felan nasil?suanki makinem de ses den dolayi cok memnunum ses hic yok nerdeyse.elektrolux 1408ve aeg sizin kullandiginiz model arasinda hangisini onerirsin?yada onerebilecegin var mi baska?aeg en ust model hangisi suan?

Idos otomatik programda kire göre alım yapar; diğer programlarda ise yüke göre alım yapar. Siz sadece tam dolu yük için ne kadar deterjan gerekiyorsa onu kaydedin.

Yük sensörünün doğru çalışması için çamaşır doldurmadan önce makineyi çalıştırın. Skalada oynama oluyorsa bir sorun var demektir.

Electrolux 1408 0,5 kg aralıklarla, Siemens 1 kg aralıklarla ölçüm yapar. Ses kokusunda prim bir fark olacağını sanmam.

Yıkama konusunda ikisi de iyi cihazlar ama Electrolux'te su jeti olduğundan daha iyi sonuç alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Eyvallah hocam yazi için. Bende bir iki ay önce aldim bosh marka çamaşır makinesi. Arastirmaktan yoruldum dolasirken denk geldi aldim :) henuz kurdurmadim gerçi. Zaten aldigimiz makineler hep yeni, güzel ürünler. Güle güle kullanin. Geçmiş olsun bu arada.

Selamlar,
    Hocam iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum.Sizin makineniz de hayırlı olsun inşallah.Umarım uzun yıllar sorun yaşamadan kullanırsınız.

• dguoguz kullanıcısına yanıt
    Selamlar,
    Rica ederim hocam.Pek maalesef çamaşır makinesinden anlamıyorum.Sağolsun buradaki üstadlar yardımcı oldular da alabildik.Bilmeyen bir kullanıcı olarak yorumumu yazdım.Umarım faydalı olur.

• Merabalar bende waw 28560 alarak aranıza katıldım dün kurulum gerçekleşti makine cidden alman malı olduğunu gösyeriyo. Birkaç sorum var hatta makineyle ilgili ayrı bir konu da açtım. Deviri kaçta kullanmak lazım programlarda. Genelde 800 devri pek geçmeyin derler mesela pamuklu programında 9 kg doldu devir 1400 mü olmalı yoksa 800 yeterli. İyi yıkama için devir aralıkları nelerdir. Devir 800 den sonra daha fazla kırıştırır diye biliyorum yanlışmıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: krasavchik

Merabalar bende waw 28560 alarak aranıza katıldım dün kurulum gerçekleşti makine cidden alman malı olduğunu gösyeriyo. Birkaç sorum var hatta makineyle ilgili ayrı bir konu da açtım. Deviri kaçta kullanmak lazım programlarda. Genelde 800 devri pek geçmeyin derler mesela pamuklu programında 9 kg doldu devir 1400 mü olmalı yoksa 800 yeterli. İyi yıkama için devir aralıkları nelerdir. Devir 800 den sonra daha fazla kırıştırır diye biliyorum yanlışmıyım

Söylenen şeyleri unutun.
    Bu makine için 1200 devir İdealdir.
    Tabi hassas çamaşırlarda 400 veya 800 hatta hiç sıkma olmadan da kullanmanız gereken durumlarda olabilecektir.
    Kurutma makinesi varsa 1400 devirde kullanılabilir, zamandan ve elektrikten tasarruf için.

• quote:

quote:

Merabalar bende waw 28560 alarak aranıza katıldım dün kurulum gerçekleşti makine cidden alman malı olduğunu gösyeriyo. Birkaç sorum var hatta makineyle ilgili ayrı bir konu da açtım. Deviri kaçta kullanmak lazım programlarda. Genelde 800 devri pek geçmeyin derler mesela pamuklu programında 9 kg doldu devir 1400 mü olmalı yoksa 800 yeterli. İyi yıkama için devir aralıkları nelerdir. Devir 800 den sonra daha fazla kırıştırır diye biliyorum yanlışmıyım

Söylenen şeyleri unutun.
    Bu makine için 1200 devir İdealdir.
    Tabi hassas çamaşırlarda 400 veya 800 hatta hiç sıkma olmadan da kullanmanız gereken durumlarda olabilecektir.
    Kurutma makinesi varsa 1400 devirde kullanılabilir, zamandan ve elektrikten tasarruf için.

Deterjan miktarını ne yapmalıyız. Servistekiler yarım çay bardağı yeter demiş toz için. Bana az gibi geldi bu oran

• krasavchik K kullanıcısına yanıt
    Zaten ön yıkama da yaptırılıyor
    Çok kirli olmayan normal günlük çamaşırlar için yeterli olur merak etmeyin.
    Standart ölçü yok aslında,
    Çamaşır miktarı ve kirlilik oranına göre değişik miktarlarda deterjan kullanabilirsiniz.
    Biz yumuşatıcıyı çok az kullanıyoruz, tatlı kaşığı kadar felan.

• lordford50 kullanıcısına yanıt
    Bizim çamaşırlarımızın genelde lekesi yok ter kokusunu gidermek için yıkıyoruz bi nevi. Deterjanlar üzerinde yazan miktar çok fazla servisin dediği az gibi en iyisi orta yolu bulmak😄

• quote:

Bizim çamaşırlarımızın genelde lekesi yok ter kokusunu gidermek için yıkıyoruz bi nevi. Deterjanlar üzerinde yazan miktar çok fazla servisin dediği az gibi en iyisi orta yolu bulmak😄

1 cay bardagı yeter
    👍
    Makine hoşuma gitti %100 pamuk gömleklerim var eşim ütülemekten şikayetçiydi dün gömlek programında kolay ütüleme seçenekli devirde 400 e düştü seçince sonuç neredeyse sıfır kırışıklık ama baya bi nemli çıkarttı devir düşük olduğundan sanırım

• Sabah eşim yorgan yıkamıştı yumaşatıcıyı almamış diğer yıkamalarımızda almıştı

yorgan programında yumusatıcı almıyor malesef bu arada hayırlı olsun
    Teşekkürler hocam bende öyle tahmin etmiştim

aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz
    Şimdilik yok saolun internette makine için gürültülü falan denmiş ama bence saçma sıkarken bile çok az sesi var iyi bir makine aldığımı düşünüyorum almanlar her işte olduğu gibi bundada kaliteyi göstermişler

• 
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.